Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Грушевий сік: склад, користь, лікування і властивості. Як приготувати і який грушевий сік пити

  1. Склад грушевого соку
  2. Користь грушевого соку
  3. Властивості і лікування грушевим соком
  4. Який грушевий сік пити
  5. Як приготувати грушевий сік

Китайці завжди вважали грушеві дерева символом довголіття, тому що термін їх життя набагато довше, ніж у багатьох плодових дерев.

Поети Стародавньої Греції присвячували вірші грушевому дереву, а знаменитий Гален призначав своїм пацієнтам грушевий сік для полегшення лихоманки.

У нашій країні груші і їх сік завжди вважалися цілющими. Сік часто застосовувався в народній медицині, і його готували з великих, соковитих і зрілих (що не перезріли!) Плодів.


Склад грушевого соку

У плодах груші міститься безліч корисних біологічно активних речовин, і звичайно, всі вони переходять в грушевий сік. У грушевому соку міститься більше легкозасвоюваних цукрів, ніж в соках інших фруктів: у ньому багато фруктози, яка не вимагає інсуліну для того, щоб організм міг її засвоїти, і тому він рекомендується людям, у яких порушена функція щитовидної залози.

Є також сахароза і глюкоза, катехіни, пектини, дубильні речовини, клітковина, азотисті речовини, вітаміни А , Е , З , групи В , РР , Р , біотин - вітамін краси і бета-каротин. За змістом мікро- і макроелементів грушевий сік займає одне з перших місць: в ньому є залізо, цинк, мідь, йод, фтор, марганець, молібден, ванадій, бор, кобальт, кремній, рубідій, нікель; магній, кальцій, натрій, фосфор, калій, сірка, хлор.


Натуропати - лікарі, які лікують людей за допомогою природних лікарських засобів, вважають грушевий сік дієтичним і лікувальним. За смаком грушевий сік відрізняється від яблучного тим, що в ньому трохи більше відчуваються цукру, але менше відчуваються кислоти.

Користь грушевого соку

Завдяки багатому складу, грушевий сік активно виводить з організму токсини, і навіть важкі метали. Ефірні масла , Що містяться в ньому, зміцнюють імунну захист нашого організму, підвищують його опірність інфекціям, знижують ризик розвитку запалень і запобігають розвитку депресії .


Вживаючи грушевий сік, можна позбутися зайвої ваги, так як він регулює процес травлення, посилює перистальтику кишечника і перешкоджає накопиченню рідини в організмі.

Властивості і лікування грушевим соком

Антибактеріальні, антисептичні та знеболювальні властивості грушевого соку до сих пір дозволяють рекомендувати його в якості доповнення до лікування циститів і невритів: він володіє терпким, жарознижувальну і зміцнює дією, застосовується як сечогінний і має бактерицидну дію на організм.

Сік з груш ранніх сортів містить багато марганцю , А з пізніх - багатий залізом . зміст органічного цинку в грушевому соку більше, ніж в яблучному , Абрикосовому, персиковому, сливовий, суничному, соку чорної смородини і ще багатьох фруктів і ягід.


Проблеми з нирками і захворювання системи кровообігу можна попередити, якщо своєчасно почати вживати грушевий сік як профілактичний засіб.

Властивості грушевого соку завжди використовувалися і при лікуванні сечокам'яної хвороби. Сечогінний властивість грушевого соку пояснюється значним вмістом в ньому солей калію - саме вони виводять з організму воду і зайву сіль.

Ще одна речовина, що володіє сечогінною, протизапальну і дезінфікуючу дію - арбутин. Він міститься в основному в сортах груш, що ростуть на Уралі, в Сибіру і на Далекому Сході. Сік з таких груш відрізняється високою біологічною активністю, і використовується для лікування кашлю, а також як жарознижувальний і закріплює засіб.

Сорбіт, який міститься в грушевому соку, благотворно діє на стан капілярів; з цієї ж причини він корисний хворим на цукровий діабет.


Пектинові сполуки, якими теж багатий грушевий сік, виводять з організму «поганий» холестерин і допомагають поліпшити роботу всієї травної системи.

Грушевий сік допомагає зняти втому, позбутися від запаморочення і нормалізувати серцевий ритм, надає організму сил при важких навантаженнях, покращує апетит, сприяє загоєнню тканин - тріщин, порізів, знижує чутливість організму до холоду. Таке дія обумовлена ​​високим вмістом в ньому заліза , А симптоми, перераховані вище, якраз і виникають при гострій нестачі цього мікроелемента в організмі.

Найбільш корисним і цінним є сік з тих плодів, які відрізняються сильним і приємним запахом: особливо допомагає сік таких груш при захворюваннях серця і легенів. Високий кров'яний тиск грушевий сік може привести в норму.

Важке отруєння грибами легше нейтралізувати, якщо якомога швидше почати пити грушевий сік - в ньому містяться антитоксинів. При лікуванні захворювань шлунка сік груш також дуже корисний, особливо той, який отриманий з терпких, кислих плодів.


Якщо при гастриті, холециститі, хворобах печінки вранці випити склянку свіжовичавленого грушевого соку з м'якоттю, то протягом дня не мучитимуть печія, біль в шлунку, зникнуть неприємні відчуття в кишечнику.

Зміцнює шлунок і сік, отриманий з кисло-солодких сортів груш: він підвищує апетит, нормалізує стан слизової оболонки шлунка і кишечника, знімає запалення. Для лікування і профілактики різних шлунково-кишкових захворювань використовується сік свіжих плодів - по 1 склянці 3 рази в день перед їжею.

Для тих, хто бажає схуднути, грушевий сік теж корисний, так як його енергетична цінність нижче, ніж у багатьох інших фруктових соків.

Ще кілька століть тому східні медики і цілителі помітили, що грушевий сік заспокоює, знімає наслідки стресу і піднімає настрій, і стали призначати його пацієнтам, як засіб, що надає бадьорість, освіжає і веселить душу.


Який грушевий сік пити

Який грушевий сік вживати: тільки свіжовичавлений, або можна пити соки з пакету? Звичайно, свіжовичавлений сік - це кращий варіант, проте сік з пакету теж цілком підійде. В даний час технології виробництва соків продовжують удосконалюватися: адже виробники розуміють, що сучасного споживача все більше привертає саме якість продукції, а не її ціна, як це було раніше.

Тому соки, особливо дитячі, виробляють так, що вони зберігають більшість корисних властивостей. Використовується короткочасна високотемпературна обробка, коли отриманий сік швидко нагрівають і миттєво охолоджують. Охолоджений сік відразу ж розливається в стерильну упаковку, в якій він може зберігатися довго, не піддаючись шкідливим впливам; процес бродіння в ньому не виникає, а всі цінні якості зберігаються.

Як приготувати грушевий сік

Отримати і заготовити грушевий сік можна і в домашніх умовах. Якщо купажовані його з яблучним соком , То смак соку покращиться, а ймовірність розмноження в соку шкідливих бактерій зменшиться.


Звичайно додають 2 л яблучного соку на 1 л грушевого, але кількість яблучного соку можна і зменшити. Змішані соки світліше; грушевий сік, купажірованний з горобиновим або айвового, відрізняється дивовижним смаком і ароматом. Якщо грушевий сік не змішують з іншими, то можна додати в нього лимонну кислоту або сік лимона - це поліпшить якість.

Вимиті груші пропускають через м'ясорубку або шатківницю з нержавійки, отриману масу відразу пресують, фільтрують і консервують. Для фільтрації можна використовувати марлю в 3 шари, а консервувати способом пастеризації або гарячого розливу. Можна пропускати подрібнені груші через соковижималку, потім відразу проціджувати і розливати в стерилізовані пляшки, закупорювати стерилізованими пробками і пастеризувати при 80 ° C не менш 15 хвилин. Коли пляшки охолонуть, пробки заливають воском або парафіном і ставлять в темне прохолодне місце.

Ще один спосіб: груші вимити, видалити серцевину, порізати дольками близько 2 см, скласти в каструлю, засипати цукром і залишити стояти при 20 ° C трохи більше доби. На 1 кг груш використовують 300 г цукру. Потім сік зливають, нагрівають до 85 ° C, швидко розливають у стерилізовані пляшки або банки і закривають. Такий сік можна зберігати не довше 2,5 місяців. Якщо сік буде зберігатися менше, то можна його не нагрівати, але зберігати обов'язково в холодильнику.

З 18-20 кг груш виходить близько 10 л соку. Для приготування соку підходять будь-які сорти груш, але краще вибирати плоди з тонкою шкіркою.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт inmoment.ru обов'язкова!


Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»