Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як правильно заварювати насіння льону для шлунка, схуднення

  1. особливості приготування
  2. Вид 1. Відвар
  3. Вид 2. Настій
  4. Вид 3. Слиз
  5. Вид 4. Масло
  6. Гарячий спосіб
  7. холодний спосіб
  8. Ручний спосіб №1
  9. Ручний спосіб №2
  10. механічний спосіб
  11. Як схуднути за допомогою насіння льону?
  12. Насіння льону з користю для шлунку
  13. виразка
  14. Льон для кишечника
  15. Для чого застосовується лляне масло?
  16. Для кого небезпечно лляне насіння?

Зміст статті:

Якщо ви вирішили почати додавати в їжу насіння льону вперше, то ви, напевно, сумніваєтеся в способі їх правильного вживання. Є кілька способів приготування, кожна з яких застосовується в залежності від мети використання.

В аптеках зараз величезний вибір ліків практично від усіх хвороб, для схуднення та підняття імунітету.

Вони часто мають стільки побічних ефектів, що страшно приймати, навіть коли їх порадив знає фахівець.

Насіння льону прості в приготуванні і практично не мають протипоказань. Ця стаття підкаже, який спосіб заварювання насіння льону підходить вам і як це правильно робити.

особливості приготування

Насіння льону можна заварювати цілими або подрібненими. Для другого способу використовуйте звичайну кавомолку або блендер. Принципової різниці між ними немає - подрібнені заварюються трохи швидше.

Наступні рецепти мають на увазі використання цілих насіння. Якщо ви вирішите, що вам більше підходять подрібнені - зменшуйте час приготування приблизно на третину.

Вид 1. Відвар

Готується довше настою, але його дія більш м'яке і тривалий.

Правильний спосіб заварювання насіння льону:

Дві столові ложки насіння помістіть в каструльку і залийте одним-двома склянками води. Кип'ятіть десять хвилин. Після цього дайте відвару настоятися двадцять-тридцять хвилин і процідіть.

Відвар з насіння льону необов'язково готувати кожен раз новий, він цілком може зберігатися пару днів в холодильнику.

Вид 2. Настій

Настій з насіння льону готується швидше за все.

У склянку води засипте одну чайну ложку насіння і накрийте кришкою. Залиште на двадцять хвилин, потім процідіть.

Настій готують з рослин, які легко віддають лікувальні властивості воді. Він володіє більш сильним ефектом, ніж відвар і діє відразу.

Мінусом такого способу заварювання насіння льону буде нетривалий ефект. Також настій зберігається на повітрі всього кілька годин, тому рекомендуємо його готувати заново перед кожним застосуванням.

Також настій зберігається на повітрі всього кілька годин, тому рекомендуємо його готувати заново перед кожним застосуванням

Вид 3. Слиз

Цей спосіб приготування лляних насіння більш енерговитратний, але за ефектом перевершує попередні два.

Слиз готується в закритій ємності: банку з кришкою, пластиковій або скляній пляшці. Можна взяти шейкер, який є майже у всіх прихильників здорового способу життя і правильного харчування.

Одну чайну ложку насіння льону залийте половиною склянки води, щільно закрийте кришкою і збивайте від п'ятнадцяти до тридцяти хвилин. Потім слиз потрібно процідити.

Зберігати можна не більше доби, вранці краще готувати нову порцію.

Вид 4. Масло

Масло з насіння льону продається в багатьох аптеках і супермаркетах, але, якщо ви не довіряєте виробникам, спробуйте приготувати його самостійно.

Є п'ять способів отримання лляної олії в домашніх умовах.

Гарячий спосіб

Мабуть, найшвидший і простий метод приготування.

Візьміть насіння льону і гарячу воду в рівних пропорціях. Накрийте кришкою і залиште насіння набухати на одну годину. Після цього злийте воду і засипте насіння в сковорідку. Спочатку трохи підсушіть їх, а потім закрийте кришкою і смажте на маленькому вогні протягом години. Насіння дадуть сік - це і є масло. Його потрібно процідити і перелити в ємність, яка щільно закривається.

Ви можете використовувати насіння після приготування відварів і настоїв, якщо робите їх у великих обсягах.

холодний спосіб

Цей метод для терплячих, але від вас він не вимагає майже ніяких дій.

Перемеліть насіння льону за допомогою кавомолки або блендера і засипте в мішечок, які легко пропускає рідину. Можна взяти будь-нещільне полотно, наприклад, марлю. Якщо отвори між нитками великі, мішечок слід скласти в кілька шарів.

Підвісьте його над ємністю, в яке буде стікати масло. Мішечок можна час від часу самостійно віджимати, а насіння перемішувати.

Ручний спосіб №1

Насіння потрібно розтерти з допомогою маточки. Отриману кашку покладіть на тарілку і накрийте іншою тарілкою або обробною дошкою. Добре підійде скляна: на відміну від дерев'яної, вона не буде вбирати масло і крізь неї добре видно процес.

Поверх дошки покладіть вантаж. Це може бути банку з водою, кухонні гирьки або будь-яка важка річ, яка попалася вам під руку.

Коли ви побачите, що насіння дали масло - злийте його в підготовлену ємність і збільште вантаж.

Ручний спосіб №2

Насіння засипте в металеве ситечко і протріть ложкою. Залишки насіння складіть в марлевий мішечок і відіжміть вручну.

механічний спосіб

Найпростішим методом отримання лляної олії є використання техніки.

При виготовленні масла ручний шнековой соковижималкою ви отримаєте максимальну кількість сировини. При цьому вам навіть не потрібно буде проціджувати отриману рідину.

Пам'ятайте про те, що лляне масло ручної роботи зберігається набагато менше, ніж покупне. У пляшці з щільною кришкою ви можете зберігати його в холодильнику один рік, не відкриваючи. Якщо масло регулярно використовується, то зберігатися воно буде не більше місяця.

Як схуднути за допомогою насіння льону?

Якщо ви хочете дізнатися, як заварювати насіння льону для схуднення, потрібно з'ясувати, як вони працюють.

Льон містить в собі велику кількість клітковини, яка потрібна для прискорення обміну речовин. Крім цього, він знижує відчуття голоду, обволікає шлунок і зберігає в ньому комфортне середовище.

Для схуднення підійде використання відвару або настою. У день достатньо випивати по одній склянці, розділивши його на три рівні порції. Приймати за півгодини до прийому їжі. Перший прийом таких ліків відбувається натще, можна замінити їм ранковий склянку води.

Нещодавно серед бажаючих привести себе в форму став популярним кисіль з насіння льону. Готується він нітрохи не складніше, ніж всі розглянуті нами рецепти.

Одну столову ложку з гіркою засипте в термос і залийте двома склянками гарячої води. Щільно закрийте термос і залиште на ніч. Вранці натщесерце випийте півсклянки рідини, решта розподіліть на день, що залишився.

Насіння льону з користю для шлунку

гастрит

Читачам, у яких періодично виникають болі в шлунку, буде цікаво дізнатися, як заварити насіння льону для шлунка.

При гастриті буде корисний слиз, яку необхідно приймати по третині склянки три-чотири рази на день перед їжею. Курс лікування - один місяць. Рекомендуємо продовжувати лікування, навіть коли біль зникне.

При цьому захворюванні доктора вимагають виключити смажену і гостру їжу, алкоголь і тютюн. Якщо ви цього не зробили, то не чекайте дива від насіння льону - ефект буде мінімальний.

виразка

Як заварювати насіння льону для лікування виразки? Підійде настій, який потрібно пити по половині склянки три-чотири рази на день. Правильно приймати - сім-десять днів.

Існує рецепт лікувального киселю, який відрізняється способом заварювання.

Двісті грам насіння залийте півтора літрами гарячої води і дайте закипіти. Зменшіть вогонь і варіть двадцять хвилин, після чого закрийте каструльку кришкою і замотайте рушником. Залиште на годину, потім процідіть.

Приймайте три рази на день по склянці протягом чотирьох днів. Після цього зробіть двотижневу перерву, а потім повторіть курс.

Льон для кишечника

Як вже говорилося раніше, одна з головних складових льону - клітковина. Вона нормалізує обмін речовин і допомагає при запорах.

Льон здатний замінити активоване вугілля, обидва вони абсорбують токсини і очищають кишечник від погано перетравлюваних речовин.

Щоб відчути на собі проносну дію льону, випивайте слиз разом з насінням.

Якщо ви шукаєте інший спосіб, як заварити насіння льону для кишечника, спробуйте простий детокс-коктейль. Чайну ложку насіння додавайте в склянку кефіру і пийте протягом тижня. На другий тиждень кладіть по дві ложки на склянку, а з третього - по три чайні ложки. Курс прийому - місяць.

Цей же коктейль можна використовувати для схуднення.

Для чого застосовується лляне масло?

Наша відповідь - для всього!

Додавайте його в салати замість заправки, в каші, молочні продукти і будь-які інші страви.

Правильно буде приймати лляне масло вагітним жінкам: його складові благотворно впливають на розвиток і здоров'я плоду. Також воно здатне полегшити симптоми перед і під час менструації.

Масло з насіння льону застосовується для відновлення волосся і шкіри. З ним роблять всілякі маски, обгортання і скраби на його основі.

Для кого небезпечно лляне насіння?

Льон майже не має протипоказань, однак люди з певними захворюваннями не можуть собі зателефонувати лікування цим засобом.

  • Індивідуальна непереносимість продукту. В цьому випадку ви і самі знаєте, що вам не варто його вживати.
  • Зловживання. Якщо ви використовуєте не рідина, а насіння в чистому вигляді, то стежте, щоб в добу не з'їсти більше п'ятдесяти грамів насіння. Тому так важливо правильно заварювати і дотримуватися дозування насіння льону.
  • Захворювання: панкреатит, камені в нирках і жовчному міхурі, холецистит, цироз печінки.

Якщо у вас є одне з перерахованих вище захворювань, але вам хочеться спробувати один з наших рецептів, то зверніться за консультацією до лікаря, навіть якщо зараз у вас немає явних симптомів.

Льон - це джерело корисних елементів і вітамінів. Якщо вам хочеться оздоровити свій організм з ефектом схуднення - вибирайте відвар і настій.

Якщо проблеми зі шлунком або кишечником - вам підійде слиз і кисіль.

Якщо ви дбаєте про красу волосся і шкіри - використовуйте лляне масло.

Тепер ви знаєте, як правильно заварювати насіння льону, і який спосіб використання підійде саме вам!

Стаття перевірена експертом - практикуючим сімейним лікарем Крижанівський Єлизаветою Анатоліївною.

Для кого небезпечно лляне насіння?
Як схуднути за допомогою насіння льону?
Для чого застосовується лляне масло?
Для кого небезпечно лляне насіння?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»