Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Що можна використовувати замість розпушувача?

  1. Які бувають розпушувачі
  2. Приготування розпушувача в домашніх умовах
  3. Що таке розпушувач і чим він відрізняється від дріжджів
  4. Продукти з розпушують властивостями
  5. Фотогалерея: що можна додати в тісто замість розпушувача
  6. Чим замінити розпушувач в тесті
  7. Несолодке тісто для домашніх пирогів, піци, хліба
  8. Здобне для солодкої випічки
  9. рецепт
  10. Як зробити тісто для пиріжків на кефірі - відео
  11. бісквіт
  12. Пісочне тісто
  13. Масляні бісквіти і кекси
  14. Як приготувати і чим замінити розпушувач - відео
  15. Чим відрізняється від соди - відео
  16. Що таке розпушувач для тіста
  17. Як приготувати розпушувач в домашніх умовах
  18. Рецепт з борошном
  19. Відео: як приготувати розпушувач
  20. Для солодкої випічки (ягідних пирогів, пиріжків, солодких кулеб'як)
  21. З ягідним відтінком
  22. Що додати в несолодке випічку
  23. Заміна в пісочному тісті і бісквіті
  24. Що таке розпушувач для тіста?
  25. Переваги та недоліки розпушувача
  26. Розпушувач в домашніх умовах
  27. Секрети приготування розпушувача

Без розпушувача, і якщо в тесті не міститься цей важливий інгредієнт, пиріг або кекс буде схожий на плоску важку корж. Без розпушувача випічка не підніметься і не пропечеться, а млинці вийдуть без дірочок, - в загальному, кондитерські вироби будуть виглядати досить непривабливо. Виходить, що розпушувач, про який тридцять років тому не підозрювали російські господині (в ті часи все використовували тільки соду), є одним з головних компонентів тесту. Однак трапляється, що розпушувач раптово закінчується, про що господиня часом дізнається в відповідальний момент додавання борошна в цукрово-яєчну суміш. І тоді доводиться задуматися, чим можна замінити розпушувач в випічці, щоб зберегти її якість і привабливість.

Які бувають розпушувачі


Які бувають розпушувачі

Сода вважається найдоступнішим і простим розпушувачем, проте сама по собі вона не розпушує тісто, тому її використовують у поєднанні з різними кислотами, які сприяють її розкладанню на вуглекислий газ і воду. Вирізняється газ утворює в тесті порожнечі, в результаті чого воно стає пишним, легким і повітряним. У кулінарних книгах написано, що розпушувач тесту можна замінити содою, але ефект буде більше, якщо при цьому сода буде змішана з оцтом, лимонним або фруктовим соком. У ролі кислоти можу виступити і інші продукти - йогурт, сметана, пахта, сиропи, мед, какао і тростинний цукор. Це правило не діє для пісочного, оскільки в нього слід додавати соду без кислих добавок.

У магазинах можна купити спеціальні розпушувальні порошки, до складу яких входять сода, кислота і крохмаль, і пекарські порошки, що складаються з соди і лимонної кислоти, хоча деякі виробники також додають в цю суміш рисове борошно і цукрову пудру.

Приготування розпушувача в домашніх умовах


Приготування розпушувача в домашніх умовах

Поговоримо про те, чим можна замінити пекарський порошок і розпушувач тесту в домашніх умовах. існує безліч різних способів приготувати цей продукт, але багато господинь вважають за краще один відомий універсальний рецепт, вважаючи за краще готувати розпушувач про запас, а потім зберігати його в баночці і використовувати в міру необхідності. Технологія приготування розпушувача дуже проста. Візьміть 12 ч. Л. пшеничного або житнього борошна , 5 ч. Л. соди і 3 ч. л. оцту або лимонної кислоти. Лимонну кислоту можна замінити 5 ч. Л. мелених ягід журавлини, чорної або червоної смородини. Ретельно змішайте всі інгредієнти і помістіть в невелику ємність - оригінальним розпушувачем з сухою лимонною кислотою ви зможете користуватися тривалий час, і випічка з нього буде виходити надзвичайно смачною і пишною, а ось домашній розпушувач з оцтом або ягідним пюре необхідно використовувати відразу.

Домашній пекарський порошок краще магазинного розпушувача, оскільки він не містить хімічних добавок, відрізняється більш високою якістю, довше зберігається і коштує набагато дешевше. Досвідчені кулінари стверджують, що кондитерські вироби, приготовані з домашнім розпушувачем, відрізняються приголомшливою м'якістю, тануть у роті і довго не черствіють!

Про розпушувачі наші господині дізналися порівняно недавно. Ще кілька років тому для отримання пишної, апетитною випічки в тісто додавали соду, гашене оцтом. Тепер пекарський порошок (а це і є розпушувач) присутня в багатьох рецептах і став звичною складовою тесту. Але трапляється, що в потрібний момент його немає під рукою. Як же тоді бути? Чи можна його чимось замінити? Не біда, заміну цілком можна підібрати.

Що таке розпушувач і чим він відрізняється від дріжджів

Розпушувач тесту - це порошок, за допомогою якого можна отримати повітряну, що тане в роті випічку. До складу даного продукту входить харчова сода, лимонна кислота, крохмаль або борошно. Змішуючись, в тесті харчова сода і лимонна кислота вступають в хімічну реакцію, при якій виділяється вуглекислий газ, бульбашками розширює тісто, що і надає йому пишність.

Розпушувач тесту робить випічку більш повітряної і апетитною

Пекарський порошок легко приготувати вдома. Для цього знадобляться все ті ж продукти: лимонна кислота, сода, борошно або крохмаль. Всі складові повинні бути сухі. Якщо лимонна кислота в кристалах, її потрібно подрібнити до порошку в ступці або прокатавши в поліетиленовому пакеті качалкою. Співвідношення на 20 грамів розпушувача: соди 5 грамів, лимонної кислоти 3 грами, крохмалю або борошна 12 грамів. Зважити таку кількість складно, тому наводжу співвідношення в чайних ложках: 5: 3,75: 12. Зсипте все це в чисту суху баночку не перемішуючи. Між шарами активних інгредієнтів повинен бути шар наповнювача - крохмалю або борошна. Так імпровізований пекарський порошок зберігається довше, абсолютно не втрачаючи своїх властивостей. Використовувати домашній розпушувач можна так само, як і заводський, за якістю він не буде відрізнятися.

Тими ж властивостями розпушення володіють і дріжджі. Але, на відміну від пекарського порошку, це біологічний розпушувач, що складається з живих мікроорганізмів. При сприятливих умовах вони починають розмножуватися, виділяючи вуглекислий газ. Але цей процес вимагає часу.

Продукти з розпушують властивостями

Але розпушують властивостями володіє не тільки суміш соди з лимонною кислотою. Замінити пекарський порошок зможуть:

  • крохмаль;
  • збиті яєчні білки;
  • желатин;
  • пектин;
  • агар-агар;
  • вершки;
  • суміш жиру з цукром;
  • мінеральна вода;
  • пиво;
  • алкоголь;
  • дріжджі.

Фотогалерея: що можна додати в тісто замість розпушувача

Крохмаль видаляє зайву рідину і робить бісквіти пишніше   Бульбашки повітря в збитих білках служать в тесті виконують роль розпушувача   Суміш цукру з маслом при нагріванні виділяє пар   Мінеральна вода містить вуглекислий газ   Дріжджі - біологічний розпушувач Крохмаль видаляє зайву рідину і робить бісквіти пишніше Бульбашки повітря в збитих білках служать в тесті виконують роль розпушувача Суміш цукру з маслом при нагріванні виділяє пар Мінеральна вода містить вуглекислий газ Дріжджі - біологічний розпушувач

Перед приготуванням будь-якого тесту просійте борошно через дрібне сито, краще два рази. Це видалить дрібні грудочки, збагатить продукт киснем і допоможе зробити тісто більш пишним.

Чим замінити розпушувач в тесті

Щоб випічка вийшла не тільки повітряної, а й смачною, необхідно знати, чим краще замінювати розпушувач в різних видах тіста.

Несолодке тісто для домашніх пирогів, піци, хліба

Зараз промисловість випускає швидкодіючі дріжджі. Для підйому тесту з ними потрібно зовсім небагато часу, а в деяких рецептах тісто можна випікати одразу після замішування.

Дріжджі добре підходять в якості заміни пекарського порошку для несолодкої випічки: пирогів, піци, хліба. Витрата вказано на пакетику з дріжджами, для 1 кг борошна потрібно 1 пакетик.

Якщо в рецепті є вода, половину її можна замінити на мінеральну, бажано Сильногазований. Ще кращий ефект досягається, якщо додати в мінералку сіль з лимонною кислотою.

Здобне для солодкої випічки

Частина борошна в такому тесті замініть на манну крупу . 2 ст. ложки на 1/2 літра рідини буде цілком достатньо, щоб тісто вийшло пишним. Пекарський порошок, як і для несолодкого тіста, можна замінити на дріжджі.

рецепт

В 1 склянці теплого молока розчинити 25 г свіжих дріжджів, вбити 2 яйця, змішати з 1,5 склянки цукру, 0,5 ч.ложки соди і 3 склянками борошна. Замісити тісто, дати підійти і відразу випікати. У теплому місці тісто підійде хвилин за 30-40.

Як зробити тісто для пиріжків на кефірі - відео

Млинці та оладки

Якщо додати добре збиті білки, то розпушувач цілком можна не додавати. Крім білків, роль розпушувача може виконувати гашене сода. Як правило, цей інгредієнт використовують якщо замішують тісто на сироватці, кефірі або інших кислих продуктах.


Бісквітні оладки готуються без соди і пекарського порошку

бісквіт

Класичний бісквіт цілком може обійтися без пекарського порошку. Збиті білки в ньому вже виконують роль розпушувача за рахунок бульбашок повітря. Важливо окремо збити білки до пишної піни, а потім акуратно ввести їх в тісто. Після додавання білків міксером не користуються, а обережно перемішують ложкою або виделкою рухами від низу до верху. Якщо 1/3 борошна замінити картопляним крохмалем, то бісквіт вийде ще пишніше. Можна також додати кілька крапель коньяку або лікеру, вони зіграють роль розпушувача.

У тісто для шарлотки і штруделя доречно додати 3-4 ложки пива.

Пісочне тісто

Цей вид тесту замішується на жирах з цукром, які самі по собі є розпушувачем. Під впливом температури суміш парує, який і піднімає тісто. Якщо тісто замішується на сметані, можна додати соду. Чайна ложка розпушувача замінює 0,5 ч. Ложки соди.

Масляні бісквіти і кекси

Якщо класичний бісквіт і Пісочне тісто можуть обійтися без розпушувача, то ці вироби - немає. Вміщені в них жири не дозволять виробам досить піднятися і це відіб'ється на якості випічки.


У кексах розпушувач замінює сода

Можна, звичайно, по-старому додати соду, гашене оцтом, але цей метод малоефективний. Справа в тому, що реакція відбувається зовні тесту і, перш ніж потрапити в нього, суміш втрачає весь виділився вуглекислий газ. Рятує тільки те, що гасіння проводиться в неправильних пропорціях і частина соди потрапляє в тісто негашеного, діючи вже всередині. Соду потрібно змішувати з сухими інгредієнтами, а оцет - з рідкими, тоді вони будуть взаємодіяти в тесті. Оцет краще брати яблучний або винний, замість нього використовується також лимонний сік і лимонна кислота.

У тісто, що містить кислі продукти, допустимо додавати тільки харчову соду. До кислих продуктів відносяться: кефір, йогурт, фруктові або ягідні соки, лимонний сік і так далі. Кількість визначається досвідченим шляхом (1 ч. Ложка соди відповідає 2-3 ч. Ложок порошку).

Як приготувати і чим замінити розпушувач - відео

Цікаво, що 1 столова ложка горілки замінює 2,5 чайні ложки харчової соди.

Чим відрізняється від соди - відео

Озброївшись отриманою інформацією і власним досвідом, ви зможете знайти заміну пекарського порошку і для інших видів тесту. І домашня випічка порадує вас пишністю.

Розпушувач - один з найнеобхідніших компонентів в несолодкої випічці , Класичному бісквіті, пісочному тісті. Але в деяких видах тесту без нього просто можна обійтися або замінити. Як це зробити, щоб не постраждали смак і зовнішній вигляд готового виробу? Є багато варіантів заміни розпушувача, які легко приготувати в домашніх умовах.

Що таке розпушувач для тіста

Розпушувачем називають речовину, яка робить тісто пишним і повітряним, допомагає йому підніматися (як у випадку з масляним бісквітом). До складу магазинного розпушувача входять:

  • лимонна кислота;
  • питна сода;
  • крохмаль або пшеничне, вівсяне, кукурудзяне борошно.

Перш ніж ввести готовий покупної розпушувач в тісто, його навіть не треба розчиняти в теплому молоці або чистій воді, а просто додати в борошно і перемішати.


Розпушувач робить тісто пишним і повітряним

Як приготувати розпушувач в домашніх умовах

Є кілька варіантів створення домашнього розпушувача, інгредієнти якого ідентичні складовим магазинного продукту:

Рецепт з борошном

  1. Змішуємо 1/4 ч. Л. лимонної кислоти з половиною чайної ложки харчової соди і 1 ч. л. пшеничного борошна (можна також взяти і вівсяну).
  2. Акуратно перемішуємо інгредієнти і засипаємо в скляний посуд, щільно закриваємо кришкою.
  3. Інтенсивно трусить баночку 1-2 хвилини, щоб все добре змішати.
  4. Чи можемо використовувати відразу або прибрати в сухе темне місце.

Зберігати саморобний розпушувач можна не більше півроку, так як з часом він втрачає властивості і набуває неприємного запаху, який передається і випічці. Це ж стосується і простроченого магазинного продукту.

Відео: як приготувати розпушувач

Все, що ви додаєте в розпушувач, має бути максимально сухим. Якщо в суміш потрапляє хоч одна крапля рідини, реакція відбувається миттєво і не повторюється. Коли ви додасте такий розпушувач в борошно, він просто не буде діяти.

Для солодкої випічки (ягідних пирогів, пиріжків, солодких кулеб'як)

  1. У тих же пропорціях, що описані в першому способі, змішати лимонну кислоту і харчову соду.
  2. Замість борошна додати до суміші кислоти і соди цукор, перемелений в пудру (6 ч. Ложок).
  3. Потім все ретельно змішати, щільно закрити ємність і зберігати або відразу ж використовувати.

З кукурудзяним або картопляним крохмалем

  1. Змішати лимонну кислоту або сік лимона з содою. Сік 1 середнього лимона замінює 6-8 г лимонної кислоти.
  2. Додати сухий інгредієнт - картопляний або кукурудзяний крохмаль. Пропорції ті самі: 1 ч. Л. лимонної кислоти, 2 ч. л. соди і 6 ч. л. крохмалю).

При тривалому зберіганні розпушувач злежується. Щоб цього не сталося, можна опустити в баночку з приготованим розпушувачем шматочок бурякового цукру. Він вбере зайву вологу.


Можна приготувати домашній розпушувач з соди, лимонною кислотою (або соку лимона) і крохмалю

З ягідним відтінком

До двох чайних ложок соди і 6 ч. Л. цукрової пудри додати 3-4 ч. л. меленої сухої смородини (вона замінить лимонну кислоту). Такий розпушувач добре піде в пончики, коржики, печиво.

При створенні домашнього розпушувача важливо з великою точністю вимірювати пропорції - чайні ложки брати не з горбком, а рівні, як дано в рецептах. Інакше розпушувач не матиме ніяких розпушуючих властивостей - реакція виділення газу просто не піде.

Замість магазинного розпушувача використовують чисту або гашене питну соду, дріжджі, розпушувач власного приготування. У пісочному тісті іноді замінюють його ромом або коньяком. Алкоголь зменшує вироблення глютену в борошні і тісто стає ніжним, більш крихким і хрустким.

Пекарський порошок - це інша назва розпушувача.

У деяких випадках про покупному або домашньому розпушувачі можна навмисно забути. Коли в тесті і без того досить повітря від збивання яєць або масла (як при приготуванні класичного бісквіта, кексів, дієтичних млинців, оладок), він не потрібен.

Що додати в несолодке випічку

Розпушувач для тіста і дріжджі виконують одну функцію, але підходять для різних видів тесту. Приготувати пишні пироги з дріжджового тіста , італійську піцу або високий хліб можна, замінивши розпушувач на швидкодіючі сухі дріжджі. Зазвичай такі дріжджі змішують з невеликою кількістю борошна перед введенням в тісто. Іноді їх замочують в рідини - молоці, воді або кефірі (за рецептом) - залишають розбухати, а потім вже додають до тесту.


Швидкодіючими дріжджами можна замінити розпушувач в несолодкої випічці

Заміна в пісочному тісті і бісквіті

У традиційному бісквіті і пісочному тісті можна і зовсім обійтися без розпушувача. Тісто і готовий виріб не постраждають. Якщо яйця в класичному бісквіті ретельно збити, розпушувачем працюватимуть бульбашки повітря, які утворюються в результаті збивання.

для пісочного тіста важливо правильно змішати інгредієнти:

  • розтерти масло з цукром;
  • додати яйця і коньяк (або ром), ретельно перемішати;
  • поступово ввести в рідку масу борошно з іншими сухими компонентами і замісити тісто.

Інгредієнти для класичного бісквіта:

  • яйця - 4 шт .;
  • масло вершкове - 150 г;
  • молоко - 100 мл;
  • цукор - 1 склянка;
  • борошно - 300 г;
  • сіль за смаком.

Порядок приготування.

Сьогодні без зусиль можна купити в магазині спеціальний пекарський порошок - розпушувач тесту, який не так багато років тому вважався справжнім дефіцитом. Що ж, радянські господині вміли обходитися без цього інгредієнта, а значить, розпушувач тесту ніяк не можна вважати незамінною складовою вашої випічки.

Однак, відповідь на питання, чим замінити розпушувач тесту, відомий сьогодні далеко не кожній господині. А тому ми розглянемо це питання більш детально, щоб, зіткнувшись зі згадуванням цього інгредієнта в рецепті торта, пирога або кексу, ви не хвилювалися і не бігли в магазин за розпушувачем.

Перш за все, поговоримо про те, навіщо взагалі потрібен розпушувач тесту. Яку роль він відіграє в приготуванні пирогів і тортів? Отже, основне завдання розпушувача - зробити так, щоб тісто досить піднімалося, а випічка добре пропеклася, була пишною і красивою. Тобто, за своїм призначенням він дуже близький до звичайної харчової соді, і, відповідно, може бути з успіхом замінений нею (як це і робили наші бабусі і мами, до речі). Тут лише потрібно дотримуватися простого правила: в процесі приготування бісквітів соду слід обов'язково гасити лимонною кислотою або оцтом, а в процесі приготування пісочного тіста її гасити не потрібно.

Крім того, розпушувач можна приготувати самостійно, і це зовсім нескладно. Вам знадобиться невелика суха баночка. У неї потрібно насипати 12 чайних ложок звичайної білої муки, 5 чайних ложок харчової соди і 3 ложки чайних лимонної кислоти. Все це необхідно ретельно переміщати довгою дерев'яною ложечкою, добре закрити баночку і трохи потрясти її.

Тепер розпушувач можна використовувати. Візьміть для приготування випічки обумовлений його кількість, а решту залиште на потім. Розпушувач прекрасно зберігається, якщо баночку з порошком помістити в темне, досить тепле, а головне, сухе місце. І користуватися ним можна буде протягом декількох місяців!

Якщо ж ви не хочете заготовлювати цей порошок про запас, то можливо використовувати інший рецепт. Втім, відзначимо відразу ж, що інгредієнти тут присутні ті ж самі, тільки кількість їх кілька варіюється. Отже, для того, щоб приготувати домашній розпушувач на одну порцію випічки, вам потрібно взяти: 1 чайну ложку борошна, ½ чайної ложки соди і ¼ чайної ложки лимонної кислоти, і перемішати все дерев'яної ложечкою.

Такий "домашній" розпушити, до речі, цінується багатьма господинями куди більше магазинного, оскільки випічка, приготовлена ​​з ним, радує пишнотою, красою і прекрасним смаком. Крім того, пекарський порошок, приготований самостійно, гарантовано, не містить в складі своєму шкідливих речовин, концентратів, хімічних добавок. Він зберігається досить добре, за умови правильного дотримання всіх умов зберігання, а дозувати його потрібно точно так же, як і розпушувач з пакета (тобто, строго за рецептом)

До речі, відрізняється домашній розпушувач і економічністю. Господині стверджують, що він стоїть практично в 3 рази дешевше, ніж магазинний. Це, звичайно, скажімо прямо, незначна економія, однак і вона може внести свій приємний внесок у ваш сімейний бюджет!

Жодне борошняний виріб неможливо уявити без розпушувача. Він відповідає за пишність, а також гарний зовнішній вигляд ароматної і смачної домашньої випічки. Але, що робити, коли терміново потрібно приготувати пиріг, млинці або кекс, а в будинку не залишилося ні грама чудодійного інгредієнта? Якими харчовими продуктами його можна замінити? Ця стаття допоможе господині знайти відмінну альтернативу готової пекарської суміші.

Що таке розпушувач для тіста?

Розпушувач - це обов'язковий інгредієнт для виготовлення пишною випічки . Принцип його дії грунтується на утворенні бульбашок вуглекислого газу, які рівномірно розподіляється по всьому тесту в процесі його випікання.

У продажу можна знайти вже готовий пекарський порошок, який складається з:

  • лимонної кислоти;
  • соди (харчовий);
  • борошна або крохмалю.

Переваги та недоліки розпушувача

Як і будь-який інший інгредієнт розпушувач має свої переваги і недоліки. Перш ніж використовувати його для приготування домашньої випічки, необхідно ознайомитися з ними, щоб виключити можливість нанесення шкоди для організму кожного з домочадців.

Серед переваг можна виділити:

  • продукт готовий до використання;
  • доступна ціна;
  • з його допомогою можна приготувати пишну випічку.

Істотні недоліки:

  • до складу входять речовини, які не дуже корисні для організму (напр. гідрофосфат натрію, гідрокарбонат натрію і т. д.);
  • використання модифікованого крохмалю, який входить до складу порошку.

Якщо ж домогосподарці необхідно терміново приготувати домашню випічку , То краще за все купити розпушувач, який буде складатися з соди, лимонної кислоти і муки.


Розпушувач в домашніх умовах

Для приготування класичного домашнього розпушувача потрібно:

  • 125 г соди (харчовий);
  • 250 г винного каменю;
  • 20 г амонію;
  • 25 г рисової муки.

Виходячи з того, що не у кожної господині на кухні можна знайти все необхідні інгредієнти , То варто ще скористатися двома іншими способами.

Домашній розпушувач з простих продуктів : Для приготування потрібно:

  • 12 ст. ложок борошна;
  • 5 ст. ложок харчової соди;
  • 3 ст. ложки лимонної кислоти.

Борошно можна замінювати цукровою пудрою , Крохмалем або будь-яким іншим наповнювачем.

Простий розпушувач для тіста: для його приготування потрібно тільки харчова сода і 9% оцет. Змішуючи ці інгредієнти можна отримати шиплячу рідина, яка і буде діяти як звичайний розпушувач. Тісто вийти пишним і пористим.


Тісто вийти пишним і пористим

Секрети приготування розпушувача

З багаторічного досвіду кулінарів:

  • домашній розпушувач готують як для приготування конкретної випічки, так і з запасом. Єдина вимога - всі інгредієнти повинні бути сухими, щоб вони не втратили свої якості;
  • оцет можна замінити свіжовичавленим лимонним соком;
  • харчову соду варто додавати тільки в тісто, яке містить кисломолочні продукти.


Єдина вимога - всі інгредієнти повинні бути сухими, щоб вони не втратили свої якості;   оцет можна замінити свіжовичавленим лимонним соком;   харчову соду варто додавати тільки в тісто, яке містить кисломолочні продукти

Виходячи з отриманої інформації, можна зробити висновок: кожна господиня (навіть недосвідчений новачок-кулінар), здатна самостійно приготувати домашній розпушувач з підручних інгредієнтів. Спробуйте один із запропонованих варіантів, і ваша випічка завжди буде пишною і красивою.

Як же тоді бути?
Чи можна його чимось замінити?
Як це зробити, щоб не постраждали смак і зовнішній вигляд готового виробу?
Яку роль він відіграє в приготуванні пирогів і тортів?
Але, що робити, коли терміново потрібно приготувати пиріг, млинці або кекс, а в будинку не залишилося ні грама чудодійного інгредієнта?
Якими харчовими продуктами його можна замінити?
Що таке розпушувач для тіста?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»