- Переваги та недоліки масел
- Які найкращі?
- Як вибрати для свого типу шкіри?
- Правила використання та рецепти
- Відгуки жінок
Кожна сучасна жінка мріє бути красивою. У молодому віці з цим завданням впоратися нескладно. Здорова, чиста, рівна шкіра без зморшок - це одне з надбань молодості. На жаль, з віком процеси старіння неминучі. Що ж робити?
Сучасна індустрія краси готова запропонувати на вибір тисячі засобів, заявляючи, що вони допоможуть Вам повернути молодість шкіри, позбавлять від зморшок. За кілька днів або тижнів. Іноді видимий результат дійсно можна побачити чи не з першого разу. На жаль, казковий ефект подібних засобів закінчується разом із закінченням чудо-засоби.
У більшості випадків такі засоби містять в складі гормональні комплекси, які і викликають настільки стрімкий ефект нібито омолодження шкіри. Подібні засоби при припиненні їх застосування можуть викликати навіть прискорення зворотного ефекту.
Чи можна відмовитися від кремів проти зморшок, але при цьому зберегти молодість і еластичність шкіри? У косметології широко застосовуються натуральні засоби для збереження пружності і свіжості шкіри. Серед них гідне місце займають масла.
Зміст статті
Переваги та недоліки масел
Основним і незаперечною перевагою масел є, звичайно ж, їх натуральність і відсутність хімічних речовин. Будь-яке масло унікально і містить мікроелементи, жирні кислоти і вітаміни, необхідні для підтримки краси.
Догляд за своєю шкірою із застосуванням рецептів з масел може перетворитися в творчий і захоплюючий процес. Вивчивши тип, властивості своєї шкіри можна складати композиції, які будуть максимально ефективно вирішувати саме Ваші завдання.
Натуральні масла, володіючи рядом корисних властивостей мають і свої недоліки. Масла не містять води, їх постійне застосування може викликати сухість шкіри і лущення. Застосування виключно масел, порушує механізми роботи сальних залоз і призводить до утворення розширених сальних пір. Велика концентрація деяких масел може викликати роздратування або навіть опік.
Тому:
Які найкращі?
Натуральні масла дуже популярні в косметології в якості засобів, що омолоджують.
Перші, мімічні зморшки можуть з'явитися вже 25-30 років. Призупинити в'янення шкіри допоможуть і поліпшити стан вже зрілої шкіри допоможуть:
- Масло апельсина підійде для всіх типів шкіри. Ефективно розгладжує шкіру, роблячи її пружною, гладкою, нормалізує жирність, знімає м'язову напругу, входить до складу антицелюлітних засобів. Масло апельсина посилює циркуляцію крові, тому заслужило одне з перших місць в рейтингу по боротьбі з першими зморшками;
- Персикове і абрикосове масла ефективно борються з набряком і потемніння під очима. Дрібні зморшки помітно розгладжуються завдяки застосуванню засобів, до складу яких входять ці масла.
- Лляна олія, один з продуктів який можна застосувати як зовнішньо, так і внутрішньо. Воно багате омега 3 жирними кислотами. Це масло прекрасний природний антиоксидант. Лляна олія використовують у складах косметичних засобів, як базовий компонент. Відмінний омолоджуючий ефект дає застосування лляної олії натще по 1 столовій ложці курсами по 8-10 днів.
- Масло зародків пшениці містить цілий букет вітамінів і мікроелементів, які потрібні шкірі для підтримки свіжості. Вітаміни А, В, D, PP, полінасичені жирні кислоти, лецитин активно стимулюють обмінні процеси. Масло зародків пшениці насичене вітаміном Е, який бере участь в утворенні, регенерації нових клітин, продовжує молодість шкіри.
- Масло Аргана здавна вважається еліксиром молодості. Завдяки його природному властивості провокувати вироблення колагену і еластану це масло здатне зробити шкіру пружною і надає їй тонус.
- Масло жожоба збагачене протеїнами, вітаміном Е, амінокислотами. Використання цього масла в складі з іншими компонентами має виражений що омолоджує ефект на в'ялу, схильну до сухості і подразнення шкіру. Це мало дуже довго зберігається. Відомий факт виявлення олії жожоба в єгипетських пірамідах. Залишаючись недоторканим такий тривалий період, масло не втратило своїх корисних властивостей і ефективності.
- Масло зеленої кави унікальний продукт. У ньому високий вміст гіалуронової кислоти, забезпечує епідермісу глибоке зволоження і має властивості омолодження. Забезпечуючи шкірі глибоку гидрацию, це масло ефективно в боротьбі з першими ознаками старіння. Для зрілої шкіри цей компонент необхідний як якісного зволожуючого засобу.
Як вибрати для свого типу шкіри?
Для того, щоб застосування натуральних косметичних засобів було ефективним, необхідно правильно їх підбирати і комбінувати.
Один з основних критеріїв - це підбір з орієнтацією на свій тип шкіри.
- Для нормальної і комбінованої шкіри підійдуть масла: виноградної кісточки, дині жожоба, абрикоса, лісового горіха;
- Сухій шкірі підійдуть масла кокоса , мигдалю , Шипшини, манго, сандалового дерева, огірочника;
- Для жирної шкіри ефективні масла кунжуту, чорної смородини, жожоба , Лісового горіха, олександрійського лавра, абрикосових кісточок , Мигдалю.
- Чутлива, схильна до подразнень і висипу шкіра потребує в олії календули, обліпихи, оліфи, звіробою, зародків пшениці , макадамії , виноградних кісточок , Мигдалю, троянди.
Правила використання та рецепти
Важливо пам'ятати, що застосування масла не в складі з іншими компонентами, може бути не тільки малоефективним, але навіть небезпечним. Тому використовуємо тільки масла, приготовані за рецептами.
Засоби, приготовані на основі натуральних олій, можуть бути двох типів: маски, які наносяться на певний кількості часу, а потім видаляються. Або склади по типу крему, які залишаються на шкірі на тривалий час, наприклад на ніч.
В обох випадках наносити склад потрібно на вологу, очищену шкіру. Краще це робити ввечері, перед сном. Перед застосуванням натуральних олій бажано обробити шкіру легким нетравмірующім пілінгом, тоді склад буде розподілятися легко рівномірно, не буде забивати сальних залоз, викликаючи роздратування.
Не варто використовувати кілька масок поспіль. Не перевантажуйте шкіру. В використання натуральних олій головне не інтенсивність і кількість, а регулярність.
Для нанесення масел на шкіру, невелика кількість складу виливаємо на долоню, іншою рукою захоплюємо невелику кількість на кінчики пальців і легкими масажними рухами розподіляємо по поверхні шкіри. Приділяємо особливу увагу зоні декольте і шкірі навколо рота і очей, які найбільш схильні до утворення зморшок.
Тепер розглянемо кілька рецептів складів, які надають омолоджуючий ефект і розгладжують зморшки.
Рецепт маски для підвищення пружності шкіри і поліпшення мікроциркуляції в шкірі:
- Відміряємо 4-5 ст. ложок блакитний або чорної косметичної глини ;
- Додаємо півтори ложки олії оливи;
- Додаємо 0,5 ст. ложки лимона;
- Змішуємо з одного щіпкою морської солі.
- Отриманий склад наносимо приблизно на 25 хвилин.
Гель-маска для шкіри навколо очей:
- До 2 ст. ложок тертого на дрібній тертці свіжого огірка додаємо 0,5 ст. ложки масла авокадо ,
- Додаємо в отриману суміш по 2 краплі масел фенхелю, петрушки, кропу
- Вливаємо до складу столову ложку мінеральної води ( «Єсентуки», «Боржомі»).
- Маску розподіляємо по шкірі навколо очей і тримаємо від 15 до 20 хвилин.
Молочна маска проти глибоких зморшок:
- Візьмемо 1ст. ложку густих вершків;
- Додамо 0,5 ст. ложки масла зеленої кави і 2 краплі рожевого масла.
- Тримати маску потрібно 20 хвилин, після чого ретельно змити холодною водою або шматочком льоду.
Поживна маска з касторовою олією:
- Підігріти 1 ст. ложку масла на водяній бані;
- Змішати з жовтком;
- Наноситься на 15 хвилин і змивається теплою водою.
Від зморшок з оливковою олією:
- Взяти 1 ст. ложку теплого масла;
- Змішати з 3 ст. ложками свіжоприготованого пюре з ківі або яблука;
- Маску тримаємо на шкірі не менше 30 хвилин, змиваємо теплою водою.
Омолоджуюча маска з маслом обліпихи.
- Візьмемо 1 ст. ложку масла,
- Змішаємо з 1 ст. ложкою олії какао,
- Додамо 3 краплі кунжутного масла.
- Підігріту на водяній бані суміш ефективно наносити з ранку на шкіру навколо очей.
Ефективна маска проти мімічних зморшок.
Відгуки жінок
- Моя подруга, їй уже за 50 виглядає років на 10 мінімум. Останніх років 6-7 вона постійно користується касторовою олією. Просто бере його на кінчик пальця і поплескуючи завдає на шкіру навколо очей. Я теж почала використовувати рік тому і вже бачу поліпшення. Хочу і інші масла спробувати, взагалі кажуть, що найефективніше використовувати в поєднанні.
- У мене дуже суха шкіра, рано стала з'являтися «сіточка» навколо очей. Купу кремів перепробувала. Найкрутіше засіб це взяти в рівних пропорціях масло жожоба, виноградних кісточок і персика. Я зазвичай на один рез беру по парі крапель. Наносити треба ввечері, на ніч. З ранку ефект супер!
- Моя мама в свої 53 майже не користується кремами. Дуже любить масочку, в тому числі і з натуральними маслами. Ділюся її чудо-засобом від зморшок. 10 крапель олії зародків пшениці, 10 крапель олії виноградної кісточки, 1 краплі рідкого вітаміну Е і по 1 крапля ефірного масла грейпфрута.
Також дивіться відео по темі статті:
Як вибрати для свого типу шкіри?Що ж робити?
Чи можна відмовитися від кремів проти зморшок, але при цьому зберегти молодість і еластичність шкіри?
Як вибрати для свого типу шкіри?