Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Крем і те, що може його замінити, готуємо вдома

«Часкор» продовжує публікацію циклу статей про домашній косметиці «Часкор» продовжує публікацію циклу статей про домашній косметиці. Сьогодні мова піде про домашніх кремах і про масла, здатних перетворитися в гарну альтернативу покупним кремам.

Приготування крему в справі домашньої косметики можна віднести до вищого пілотажу. Деякі просунуті користувачок влаштовують у себе вдома справжню лабораторію: чаклують з гідролятамі (рідкими фазами, отриманими при перегонці з парою рослинної сировини), водяними банями, плавлять бджолиний віск і тверді рослинні масла ... Це складний процес, але насправді нічого неможливого у виготовленні крему своїми руками немає.

Головні проблеми, з якими стикається шкіра навесні, - це недолік вологи і тьмяність. Недолік вологи провокують постійні перепади температур: холодне повітря вулиць змінюється сухим жаром батарей, і за довгі зимові місяці шкіра втомлюється від цього. Своє невдоволення вона виражає відчуттям стягнутості після умивання і лущенням.

Рецепт для сухої і зрілої шкіри:

Каркасне будівництво - (канадська технологія будівництва дерев'яних будинків)
Каркасне будівництво - (канадська технологія будівництва дерев'яних будинків)

- беремо 50 грамів маргарину, 10 грамів бджолиного воску, столову ложку оливкової олії або будь-якого іншого масла, придатного для сухої шкіри, плюс одну чайну ложку вітаміну А (в аптечному розчині). Всі інгредієнти акуратно розчиняються на водяній бані і змішуються. Туди ж можна додати подрібнені в кашку листя смородини і петрушки, троянди або ромашки, і краще, щоб рослини були свіжими.

Рецепт для жирної шкіри:

- в цей крем входить 50 грамів меду, 80 грамів гліцерину, 1 грам саліцилової кислоти (і те, і інше продається в аптеках, але простіше пошукати через інтернет), а також півсклянки води і 6 грамів желатину. Спочатку треба розмочити желатин у воді і дати йому набрякнути, потім додати саліцилову кислоту і гліцерин. Отриману суміш поставити на водяну баню і заважати, поки вона не стане однорідною. Потім зняти з вогню, охолодити і ще раз перемішати.

Рецепт для живлення шкіри:

- треба взяти 60 грамів меду, 120 грамів водного ланоліну і 50 грамів мигдалевої олії. Спочатку на водяну баню ставлять мед, після, коли він розчиниться, додають і розчиняють ланолін, а масло потрапляє в суміш в самому кінці. Потім крем знімають з вогню, охолоджують і збивають.

Будинки замість квартир
Будинки замість квартир!

Всі ці креми зберігаються тільки в холодильнику і не більше одного тижня - така плата за їх натуральність і відсутність консервантів. Але є і більш довгограючий варіант.

«Дворянський» крем:

- для його приготування знадобиться 200 грамів жирної сметани, сік одного лимона, 2-3 столові ложки огіркового соку, 2 жовтки і 200 грамів спиртовмісної рідини: це може бути поєднання аптечних настоянок женьшеню і родіоли рожевої (для зрілої шкіри), або календули (допоможе тим, у кого проблеми з прищами), або ж самостійно виготовленої рожевої води. Спочатку треба ретельно змішати сметану, соки і жовтки. Потім, якщо є бажання, доповнити рецепт, додавши в нього чайну ложку меду, кілька крапель ефірного масла або ж вітаміни А і Е (продаються в краплях в аптеках). Настоянки додаються в самому кінці, а потім суміш, якої вийде багато, розливається по баночках і забирається в холодильник. Крем буде готовий приблизно через добу, коли загусне. Зберігати його потрібно буде теж в холодильнику, інакше зіпсується, але при правильному зберіганні термін придатності суміші досягає півроку.

Аптечні мазі і креми, які працюють краще косметичних
Аптечні мазі і креми, які працюють краще косметичних

Замість крему, втім, можна скористатися так званими базовими маслами.

Вони, до речі, неодмінний компонент якісної промислової косметики. У домашній косметиці вони теж незамінні. Саме в них розчиняються ефірні масла, які в чистому вигляді використовувати не можна. Але і самі по собі базові масла за рахунок насиченості вітамінами і корисними кислотами і жирами - дуже корисні помічники в догляді за обличчям і тілом. Вони прискорюють клітинний обмін і покращують кровообіг, стимулюють захисні механізми, регулюють роботу сальних залоз і зволожують шкіру.

Масла можуть замінити не тільки крем для обличчя, але і молочко для тіла, якщо наносити їх відразу після душу: наприклад, оливкова олія без запаху стало паличкою-виручалочкою для багатьох жінок. Оливкова олія, як і кукурудзяна і соняшникова - поширені базові масла, які є практично на кожній кухні. Правда, не для всього вони годяться і не для кожного типу шкіри підходять. Однак є можливість придбати інші базові масла, які знадобляться саме вам. Список базових масел досить великий, а в таблиці наведені найпоширеніші з них - ті, які часто зустрічаються в аптеках або в спеціалізованих магазинах.

Житель Санкт-Петербурга виростив сад на даху міського будинку

Тип шкіри Суха Нормальна Жирна Масла Авокадо - зволожувач, відповідний для роздратованої шкіри; розгладжує зморшки навколо очей.

Волоського горіха має заспокійливі, охолоджуючими властивостями і робить шовковистою навіть чутливу шкіру, добре лікує ушкодження шкіри.

Зародків пшениці ідеально для зрілої шкіри за рахунок своїх регенеруючих властивостей, позбавляє від сухості і дозволяє тримати шкіру в тонусі.

Какао підтягує шкіру, здатне шліфувати її нерівності, захищає від холоду взимку.

Кокосове рідко застосовується на шкіру в чистому вигляді, зазвичай становить близько 15% від суміші. У такому вигляді добре всмоктується, рідко забиває пори.

Лляна захищає від зневоднення і лущення, заспокоює, допомагає при акне.

Ши зволожує, живить, захищає від сонця, гальмує запальні процеси і процеси старіння.

Звіробою

заспокоює, знімає запальні процеси.

Календули рідко використовується в чистому вигляді, частіше - в суміші з іншими маслами; пом'якшує, бореться із запаленнями, нормалізує виділення шкірного жиру.

Кукурудзяна захищає від зморшок і втрати вологи.

Мигдальне - одне з масел, найбільш часто вживаних в косметології; регулює жировий і водний баланс шкіри, очищає її, знімає роздратування і повертає свіжий вигляд

Оливкова - природний фільтр проти ультрафіолетового випромінювання, нейтралізує шкідливий вплив навколишнього середовища, запобігає висиханню шкіри.

Соняшникова тонізує, зволожує, уповільнює процеси старіння.

Кукуй

гармонізує обмінні процеси, загоює тріщини і згладжує рубці.

Кунжутне зменшує сальність і звужує пори, прибирає запалення і плями, також підходить для шкіри навколо очей.

Лісового горіха підтягує, пом'якшує шкіру, допомагає їй регенерувати; легко всмоктується, звужує пори, покращує колір обличчя.

Рисове підвищує пружність і еластичність шкіри, робить її зволоженою; не забиває пори, гіпоалергенний, може використовуватися для шкіри навколо очей.

Макове робить шкіру оксамитовою, еластичною і пружною, зволожує і бореться з ознаками вікових змін.

Є масла, які однаково хороші для всіх типів шкіри.

Абрикосова

освіжає стомлену шкіру, надає їй здорове сяйво і робить більш пружною.

виноградних кісточок

добре всмоктується, не забиває пори, розгладжує зморшки, містить багато антиоксидантів.

жожоба

- рідкий віск, глибоко проникає в пори, ідеально доглядає за шкірою, тонізуючи її, допомагаючи боротися з прищами і захищаючи від процесів старіння.

Оскільки рослинні масла можуть прогіркнути, то їх рекомендують зберігати в особливих умовах - в темному і прохолодному місці, але не в холодильнику.

Базові або транспортні масла - масла, одержувані з рослин і насіння. Це ненасичені жирні кислоти, що володіють низькою молекулярною масою. Використовуються в ароматерапії як основа для створення косметичних масел і масажних сумішей або як емульгатори для прийняття ванн.

«До 2015 р дві третини населення області будуть жити в будинках садибного типу»
«До 2015 р дві третини населення області будуть жити в будинках садибного типу»

З різних масел можна складати рідкі суміші, а щоб додати туди тверді масла, їх треба розтопити на водяній бані. Суміші хороші тим, що дозволяють використовувати ті масла, які дуже важкі в чистому вигляді, але містять чимало корисних речовин.

Масла можна використовувати, щоб очистити шкіру від бруду і зняти залишки макіяжу. Базові масла здатні замінити пінки для вмивання, оскільки при нанесенні глибоко проникають в пори і розчиняють жир, дозволяючи легко видалити пил і бруд вологим ватним тампоном. Вмиватися маслами слід так: змочити водою обличчя і намочити ватний тампон, капнути на тампон кілька крапель олії і протерти їм шкіру. Іноді це дію треба повторити кілька разів, перш ніж тампон не залишиться чистим. Останній сеанс протирання можна влаштувати без масла, тобто просто вологим тампоном, це буде актуально для тих, у кого шкіра і так жирна.

Після цього на вологу шкіру знову наноситься масло, але не на спонж, а на кінчиках пальців, замість крему. Досить всього декількох крапель, які треба акуратно нанести на обличчя. При цьому треба звернути увагу, наскільки добре вибраний тип масла наноситься і вбирається - ці характеристики у всіх масел різні, і якийсь миттєво тане, а якесь залишає на шкірі жирну плівку, яку через 10 хвилин після нанесення слід витерти сухою серветкою.

Краща косметика - натуральна. Про це знає кожна жінка, і тому, напевно, кожна хоча б раз пробувала взяти на озброєння ті чи інші бабусині рецепти. Правда, жінок, які користуються ними постійно, не так вже й багато. Причина в тому, що багатьом домашня косметика здається важкою в застосуванні і не дуже різноманітною. Здавалося б, звідки взятися різноманітності: чорний хліб і жовток замість шампуню, сир і огірок в якості маски для обличчя - і все. Але насправді полки холодильника і кухонних шафок таять в собі широкий асортимент продуктів для зілля краси.

Базові масла збагачують ефірними маслами з розрахунку кілька крапель ефіру на 10 мілілітрів бази. При виборі ефірів сміливо керуйтеся принципом «подобається - не подобається», оскільки наш нюх часто підкаже нам потрібний компонент на підсвідомому рівні. Втім, в ароматному світі можна орієнтуватися не тільки за допомогою нюху, а зосередитися на цілях, які ви перед собою ставите. У кожного ефірного масла і у кожного аромату - свої властивості.

Апельсин сприяє пружності і регенерації клітин шкіри обличчя, насичуючи її вітамінами. Користуватися маслом, збагаченим апельсиновим запахом, краще на ніч - цитрусові масла фотосенсібільни, тобто при контакті з прямими сонячними променями можуть усіяти шкіру темними плямами. Масло апельсина, крім того, може стати дієвим компонентом антицелюлітного масла для тіла.

«Ефірний» апельсин в ароматерапії рекомендують як засіб для підняття настрою і боротьби з депресією.

Берегомет допомагає боротися з прищами і висипом вугрів, звужує пори, нормалізує відділення шкірного сала. У психологічному плані запах бергамоту знімає блоки, що заважають у спілкуванні, в тому числі і між чоловіком і жінкою.

Герань усуває висипання, лущення і роздратування шкіри обличчя. У догляді за тілом вірний помічник у боротьбі за чіткість контурів і відсутність в'ялості. Аромат герані надає впевненість в собі, відновлює емоційний баланс, пробуджує жіночу чуттєвість. Як, до речі, і ...

Іланг-іланг - загальновизнаний афродизіак, знімає скутість і проганяє геть дратівливість. У косметичному плані омолоджує шкіру, прибирає зморшки, оживляє колір обличчя.

Імбир рекомендований для жирної шкіри: очищає, дезінфікує, звужує пори. В ароматерапії імбир також застосовується при підвищеній втомлюваності, дозволяючи набратися сил.

Кипарис заспокоює, знімає почервоніння, не допускає закупорки пір. Запах кипариса допомагає концентрувати увагу, захищає від недоброзичливості, допомагає тримати удар, зберігаючи спокій.

Лаванда - освіжаюче, регенеруючу засіб, знімає свербіж і набряклість. Дозволяє шкірі спокійніше ставитися до впливу навколишнього середовища. Аромат лаванди заспокоює, здатний прогнати безсоння вночі, а вдень позбавляє від підвищеної агресії.

М'ята освіжає, робить шкіру сяючою, допомагає їй захищатися від зовнішніх негативних факторів, усуває прищі, вугрі і судинний малюнок.

М'ята застосовується як відновлюючу антистресовий засіб. Можна сказати, що аромат м'яти - жіночий, оскільки у представниць прекрасної статі він стимулює інтелект. Чоловікам з м'ятою треба звертатися обережніше, так як вона як снодійне діє на їх лібідо.

Петіт-грейн знімає набряклість з обличчя, розгладжує і омолоджує зрілу шкіру, а молоду позбавляє від вугрової висипки.

Охороняє від появи розтяжок в проблемних зонах - таких, як стегна, груди і сідниці. Фотосенсібілен.

Запах петіт-грейна благотворно впливає на пам'ять, зміцнює нерви і регулює біоритм.

Роза може похвалитися універсальністю і безліччю властивостей. Ефірна олія троянди допомагає домогтися чіткого контуру обличчя, омолоджує шкіру, роблячи її еластичною і пружною. При сухості - зволожує, при жирності - нормалізує роботу сальних залоз, наявні рубці - згладжує. Запах троянди надає життю куртуазний флер, допомагає уникнути емоційних пасток, пов'язаних з прикрістю або образою. Стимулює інтелект і фантазію, вирівнює як біоритми, так і загальне душевне самопочуття.

Сандал корисний і для сухої, і для жирної шкіри. Суху він загоює і зволожує, жирну позбавляє від вугрів і зменшує запалення при акне. Аромат ефірного масла сандалу заспокоює нервову систему, знімає дратівливість, розслабляє і зігріває.

Чайне дерево очищає шкіру, знімає роздратування, набряклість, свербіж та почервоніння, позбавляє від вугрової висипки. Запах «чайного ефіру» допомагає сприймати і запам'ятовувати інформацію, в тому числі і різнопланового характеру, дозволяє швидко орієнтуватися в заплутаних ситуаціях.

Евкаліпт протистоїть гнійничкових висипань, запобігає закупорці пір. Знімає стомлюваність, сонливість, млявість.

Масляні суміші краще зберігати в темному місці (не обов'язково в холодильнику), а термін їх придатності в деяких випадках може обчислюватися місяцями. Правда, оскільки поєднання ефірних масел рекомендують міняти раз на кілька тижнів, то порції зазвичай робляться невеликі, тому зіпсуватися вони не встигають.

Тепер про те, як правильно користуватися маслами. Основне правило той же, що і для всієї домашньої косметики: не поспішати, акуратно підбирати варіанти і тестувати все, включаючи базові масла. Шкіра кожної людини індивідуальна, і не раз бувало так, що одній жінці пори забивав нешкідливий мигдаль, а інша спокійнісінько мастилася жирним кокосовим маслом без жодних неприємних наслідків. А вже про ефірні олії і говорити нічого: вони являють собою гіперконцентрірованную вижимки з рослинних речовин, тому потребують надзвичайно уважного ставлення: невідомо, чи немає у вас алергії на яке-небудь рослина або ж шкіра може виявитися просто гіперчутливій.

Працювати з олійними сумішами слід поступово: використовуючи їх раз чи два на тиждень, поки шкіра не звикне. Період звикання, до речі, може виявитися не самим приємним, до того ж не тільки через можливих помилок у виборі масла: розбуджена шкіра почне активно очищатися, і пори в спробі розкупорили можуть «радувати» висипом вугрів або прищиками. Втішає те, що при плавному переході на олії все це неподобство поводиться не дуже помітно, а через кілька тижнів зникає зовсім, і шкіра починає виглядати краще, ніж будь-коли.

джерело

Якщо ця стаття на нашому сайті ecology.md , Була для вас корисною, то пропонуємо вам книгу з Рецептами живого, оздоровлюючого харчування. Веганські і сироедческіе рецепти відомого італійського шеф-кухаря Анджели Аграте-Прейндж . А так же пропонуємо вам підбірку найкращих матеріалів нашого сайту на думку наших читачів. Добірку - ТОП кращих статей про здоровий спосіб життя здорове харчування ви можете знайти там, де вам максимально зручно ВКонтакте або У Фейсбуці

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»