- Що можуть масла
- Що станеться при постійному застосуванні масла замість крему
- Базовий і ефірний препарат
- Правила нанесення масел та сумішей з них
- Як очистити шкіру
- Базові масла для особи
- лляна
- рицинова
- жожоба
- оливкова
- кокосове
- обліпихова
- пшеничне
В останні роки модним віянням стала заміна кремів для обличчя базовими та ефірними маслами. Жінки вважають, що в натуральних компонентах міститься максимальна кількість корисних речовин, які додадуть шкірі здорове сяйво. Чи варто застосовувати косметичні масла для особи замість крему, дізнаємося в статті.
Що можуть масла
Масла містять безліч поживних речовин, які в потрібній комбінації надають благотворний ефект на шкіру. Варто розуміти - навіть найкращі маски на основі олій не здатні замінити повноцінного догляду за шкірою обличчя. Пов'язано це з тим, що в вичавках не міститься необхідних для шкіри мікроелементів, і, найголовніше - води. Це ставить застосування базових і ефірних масел замість крему під сумнів: що буде з шкірою, якщо вона буде позбавлена додаткового зволоження? Відповідь проста: постійний вплив жирового складу на верхній шар епідермісу з часом придушить роботу сальних залоз. Вони перестануть справлятися з зволоженням, і шкіра на обличчі придбає в'ялий вигляд, почнуть з'являтися зморшки. Постійна масляна плівка буде перешкоджати природному випаровуванню рідини з поверхні епідермісу - шкіра висушив. Щоб цього не сталося, масляні продукти потрібно обов'язково застосовувати в комплексі з лосьйонами і промисловими кремами, у складі яких міститися необхідні для регенерації клітин дерми, хімічні елементи.
Що станеться при постійному застосуванні масла замість крему
Застосовувати масла можна і потрібно! Однак у всьому потрібно знати міру, тому що багато, не завжди означає добре. Проблеми, з якими ви можете зіткнутися, якщо повністю відмовитеся від інших косметичних засобів, і перейдете на масляну захист:
- запалення
Прищі, гнійники і фурункули виникають через надмірне застосування масла. Зовсім не дарма шкіра пронизана порами: з них виходить цілюща для покриву волога, випаровуються токсини. Саме тому при хворобі радять як слід пропотіти. Так і тут: замкнені в клітках токсини руйнують дерму зсередини, створюючи навколо себе запальну зону. - иссушение шкіри
Друга закономірна проблема, що виникає слідом за першою. За рахунок неможливості випарів з поверхні шкіри, відбувається порушення водного балансу: шкіра висушується, з'являються зморшки. - Складність чистки особи
Масляна плівка склеює ороговілі частинки шкіри, не дозволяючи їм піти з поверхні природним шляхом або за допомогою пілінгу.
Базовий і ефірний препарат
Масла традиційно прийнято розділяти на базові та ефірні. Плутати їх не можна - застосування ефірного масла, не розбавленого базовим, веде до неприємних наслідків для шкіри: алергій, почервоніння, опіків. Нижче ви отримаєте відповідь на те, чим відрізняються два види масла:
- базове
Складає основу будь-якої маски або крему. Виробництво препарату відбувається шляхом холодного віджиму. Сировиною служать плоди і насіння загальновідомих рослин: соняшник, олива, льон та інші. Продукти безпечні для застосування, і можуть використовуватися окремо від ефірних. - ефірне
летюча речовина, випаровування якого може відбутися за лічені дні, при нещільно закритій кришці. У виробництві його отримують, переганяючи водяною парою натуральні речовини: апельсин, лаванда, жасмин. Іноді ефірний препарат отримують шляхом пресування: цей спосіб економічно недоцільний, тому застосовується вкрай рідко. Ефірне масло не рекомендується використовувати окремо від базового на всю поверхню шкіри: точкове нанесення в межах розумного - допустимо.
У тандемі базовий і ефірний продукти утворюють прекрасний склад: ефірна олія, на відміну від базового, проникає в глибокі шари дерми. Це дає позитивну тенденцію для поліпшення здоров'я шкіри обличчя.
Будь-яке масло перед застосуванням потрібно перевірити на алергічну реакцію. Це твердження стосується до кожного нового флакону навіть давно перевіреного продукту. Проба на алергію повинна проводитися за дві доби до часу передбачуваного застосування. Пам'ятайте - масла мають властивість накопичуватися на шкірі, тому алергія може настати через кілька тижнів.
Правила нанесення масел та сумішей з них
Якщо ви вирішили всерйоз зайнятися наведенням краси за допомогою масел, то дотримуйтесь наступних правил:
- Не наносіть ефірне масло в чистому вигляді на обличчя: або точково, або в суміші з базою.
- Не варто розподіляти суміш безпосередньо по обличчю: капніть кілька крапель в долоні і розітріть. Підігріте таким чином масло, володіє більш вираженим ефектом, ніж холодне. Наносите суміш за допомогою поплескування долонями по обличчю, декольте і шиї. Залишилася сумішшю змастіть руки і зап'ястя.
- Якщо у вас жирна шкіра, не перевищуйте дозу в 1 краплю - це негативно позначиться на обличчі.
- Бажано розподіляти препарат по вологій шкірі: попереднє зволоження досягається міцелярно водою, тоніком.
- Продовжуйте курс олійною терапії не більше 10 днів. Перерва між курсами 10-15 днів.
Як очистити шкіру
Таку процедуру слід проводити два рази за курс. Вона допомагає очистити пори від шкірного сала, витягає чорні точки. Виконуйте таку інструкцію для очищення:
- Вимийте обличчя, распарьте над відваром з ромашкою протягом 10 хвилин.
- Нанесіть 3 краплі базового масла рухами на шкіру.
- Прийміть горизонтальне положення і накрийте обличчя мокрою і гарячою бавовняної серветкою. Полежіть 5 хвилин.
- Витріть особа звичайним паперовим рушником.
- Повторіть процедуру ще 2 рази в єдиному сеансі.
Базові масла для особи
Використовуйте дані масла в якості основних, щоб шкіра була яскравою і сяючою.
лляна
Відмінний базовий продукт, що володіє розгладжувальним ефектом. Рекомендується для застосування жінкам, старше 30 років, так як вважається одним з найкращих помічників при боротьбі з ранніми зморшками.
рицинова
Здатне прибрати пігментні плями від прищів. Рекомендується використовувати разом з апельсиновим або жасминовим ефірним маслом для лікування нерівностей шкіри.
жожоба
Відмінний продукт, пом'якшувальний дерму, робить її податливою і шовковистою. Рекомендується для застосування в морозний час року. Хороший ефект помічений при застосуванні на губах.
оливкова
Сприяє регенерації клітин і вироблення власного колагену. Використовуйте його для боротьби з прищами в тандемі з маслом чайного дерева.
кокосове
Чудово лікує сонячні опіки на обличчі, виступаючи в ролі засобу для і після засмаги. Живить шкіру, насичуючи її найважливішими натуральними речовинами.
обліпихова
Вікове масло, покликане відновити природну жирну плівку на сухій шкірі. Чудово бореться зі зморшками і нерівностями на обличчі. Підвищує еластичність шкіри, роблячи її пружною і блискучою. Не викликає алергії.
пшеничне
Виготовляється з молодих паростків. Відіграє важливу роль в природної регенерації клітин, живить і пом'якшує шкірний покрив. Дозволено до застосування з ранніх років.
Як бачите, вибір базових препаратів великий. Можна використовувати тільки одне улюблене масло, змішуючи його з ефірним в різних комбінаціях, а можна застосовувати їх все по черзі. Головне пам'ятати, що в такій справі як масляна терапія не повинно бути фанатизму: косметичні масла для особи замість крему використовувати на постійній основі - не можна!
Це ставить застосування базових і ефірних масел замість крему під сумнів: що буде з шкірою, якщо вона буде позбавлена додаткового зволоження?