Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Забарвлення британських короткошерстих кішок - CatsCountry.ru - Країна кішок

На даний момент налічується більше 200 забарвлень, які характерні для британських кішок. Деякі були притаманні для даної породи кішок на початку виникнення виду, інші з'явилися завдяки довгої та кропіткої роботи, виконаної селекціонерами. Деякі з них до цих пір не визнані провідними фелинологическими організаціями.

Визнання - являє собою право на участь в чемпіонаті або конкурсі, яке має обмеження по особинам, які мають право приймати в них участь, для яких характерні найпоширеніші варіанти забарвлень.

Забарвлення шерсті, яким володіє кішка, утворюється в ході складних процесів, в яких важлива роль належить такому речовині як меланін. Існує два види меланіну: перший вид сприяє формуванню у кішки чорного забарвлення і визначається як еумеланін, за допомогою іншого виду відбувається утворення червоного забарвлення. Даний вид іменується феомеланин. Саме ці два види виступають в якості основи для утворення найрізноманітніших колірних відтінків, за винятком білого.
Отже, існує кілька груп забарвлень кішок, систематизованих і об'єднаних спільними ознаками і що висуваються до них вимогами.

Суцільні забарвлення британців

Забарвлення кішок, які належать до цієї групи, повинен бути тільки однотонною. На ньому не повинно бути присутнім будь-яких плям або ознак малюнка. Волоски повинні мати рівномірний колір, який повинен спостерігатися від коренів волосків і до самих кінчиків.

Для очей даної групи характерне переважання мідного або оранжевого кольору. Правда, у особин, що мають білий колір, очі можуть бути блакитними, а в окремих випадках різними, тобто одне око блакитний, а другий помаранчевий. Головні складові основних забарвлень утворюються в результаті «розведення» основного кольору. Варто зазначити, що процес «розведення» може протікати двома шляхами. Один з них - це зменшення пігментних складових, які припадають на одиницю площі. Також можливе формування в групи і рівномірний розподіл такої ж кількості гранул.

біле забарвлення

біле забарвлення

Біле забарвлення передбачає переважання чисто-білого кольору. Характерна риса - відсутність пожовтіння на лапах, ногах, перш за все їх внутрішньої поверхні, а також біля кореня хвоста, під очима.

Недоліками даного забарвлення можна назвати темні плями, які присутні на голові у дорослих особин. В основному вони допустимі тільки для кошенят на початку їх росту.

Чинний ген цього забарвлення - це білий домінантний - W, при якому кішка володіє шубкою білосніжного кольору.
Однак в білому кольорі переважає велика різноманітність кольорів. Під білим кольором вдало ховаються кілька генів, які замасковані активним впливом переважаючого гена. Якби не існувало такого гена, то в світі існували б тільки кішки з білим забарвленням.

ліловий окрас

Являє собою забарвлення, в якому переливаються рожевий і блакитний колір. Такий же відтінок характерний і для дзеркальця носа, обкантовок слизових порожнин і подушечок лап. Даний відтінок чимось схожий на колір незабудок.

Шерсть даних особин має рівномірний колір, починаючи від коренів і закінчуючи кінчиками. Відсутня вкраплення іншого кольору не тільки по довжині волосся, але і на різних частинах тіла тварини. Підшерсток може мати відтінок, який трохи світліше тону волосся, що утворюють шубку, але якоюсь сильною контрастності не спостерігається. Для кошенят характерна наявність залишкового малюнка, який зустрічається на шерсті.

Переважним кольором очей є мідний, помаранчевий, а в деяких випадках золотий. Дзеркальце носа і подушечки лап мають бузково-рожевий відтінок, який нагадує колір «зів'ялої троянди».

Недоліком даного забарвлення можна назвати таббі відмітини, які зустрічаються у дорослих кішок.

блакитне забарвлення

Є класичним для британської породи кішок. Він не тільки найбільш відомий, але і затребуваний серед шанувальників цієї породи. За довгий час проведення селекційних робіт фелинологи з Росії вдалося домогтися в цій породі переважання чудової якості вовни. Блакитне забарвлення є сірий колір, в якому присутні різні відтінки.

У вовни переважають тони, починаючи від світло-блакитного і закінчуючи середнім відтінком блакитного. Колір шерсті нерівномірний, волоски фарбують до коренів. Таббі, сріблястий Тіппінг або білі плями відсутні. Основним кольором очей є мідний, помаранчевий, а крім цього інтенсивно-золотий. Дзеркальце носа і подушечки лап - блакитного кольору.

Недоліком є сріблястий Тіппінг, який характерний для дорослих кішок.

Чорне забарвлення

Чорне забарвлення

Пігментація вовни кішок такого забарвлення досить інтенсивна, що істотно впливає на її текстуру. Вона стає більш жорсткою на дотик, а тон набуває глибокий, оксамитовий колір, який дуже схожий за своїм тону на сажу. В процесі розведення кішок чорного краса необхідне проведення заходів, які відрізняються значною складністю. Основна причина полягає в тому, що до кордону 6-7 місяців кошеня такого забарвлення має шерсть бурого кольору, а робити припущення щодо того, залишиться цей тон з ним на все життя або зміниться, з повною упевненістю можна.
Шерсть такого забарвлення профарбована рівномірно в чорний колір до самого коріння. При цьому можна відзначити повну відсутність іржавого відтінку. Білі волоски недопутіми на тілі даної кішки. Колір очей може мати кілька відтінків. Найбільш поширені - це мідний, помаранчевий, інтенсивно-золотий.

Дзеркальця носа і подушечки лап мають характерний чорний колір.

Основним недоліком можна назвати іржавий відтінок, який по тону походить на пил, присутність якого допустимо тільки у кошенят.

шоколадний забарвлення

У забарвленні шерсті переважає в основному шоколадний тон, який має глибокий, теплий і насичений відтінок. Шубка кішок даного забарвлення коротка по довжині, фарбує рівномірно. Відсутні таббі відмітини, білі плями і волоски білого кольору.

Для очей характерна наявність мідного оранжевого і жовтого кольору без звичайної зеленої окантовки. Дзеркальця носа, а також подушечки лап мають молочно-шоколадним відтінком.

Головним недоліком, який можна спостерігати і в інших кішок, є наявність залишкового таббі, який неприйнятний у дорослих кішок. При знаходженні таких вад необхідно брати до уваги вік кішки. Кістяк повинен відрізнятися міцним будовою, тіло невелике по довжині, що характерно для більшості британських кішок.

циннамон

циннамон

Даний тип забарвлення представляється досить рідкісним, вперше його відзначили у кішок орієнтального типу. Для нього характерний колір шоколадно-коричневих тонів, а також більш яскравих і теплих.

Шерсть має червоно-коричневий відтінок, у підшерстя ж спостерігається переважання жовто-коричневого кольору, червоний відтінок, який має шерсть, відливає мідним, рідше бронзовим і ніколи не зустрічається коричнево-сірого відтінку. Об'єднують кошенят даного забарвлення подушечки лап, дзеркальце носа і обриси очей і губ - вони завжди світлих або трохи білих тонів з темно-рожевим відтінком, дорослі ж тварини мають деякі відмінності за даними ознаками - дані частини тіла мають колір какао, який дуже добре розлучений в молоці, в разі ж стресовій ситуації вони набувають темний колір на зразок молочного шоколаду.

Недоліки забарвлення циннамон: дорослі тварини мають таббі відмітини.

кремовий окрас

Шерсть має блідо-кремового відтінку, без присутності червоного. Глибина кольору поширена по всій довжині вовни аж до коренів волосся. Таббі відмітини тут відсутні. Чи не зустрічаються і волоски білого кольору. Найбільш характерним відтінком виступають більш світлі кольори з пастельним тоном. Для мочки носа і подушечок лап характерний рожевий колір, а також відсутність пігментних плям.

Очі мають мідний, помаранчевий або інтенсивно-золотий відтінок.

Недоліки кремового окраса: присутній малюнок, підшерсток має світлі тони, забарвлення розподілено нерівномірно. У кішок кремового окраса, аналогічно, як і у червоного, іноді можна спостерігати трохи проступає візерунок, який зустрічається на лобі або ногах. Однак в основному у кремового окраса малюнок виражений сильніше в порівнянні з червоними.

червоне забарвлення

Його створення пов'язане з введенням в лінію генів кішок британської породи перських та екзотичних порід, що мають червоне забарвлення. Для вовни даного забарвлення характерний колір глибокої насиченості, де таббі відмітини зустрічаються найменш часто. Також не відмічається присутність і білих волосків.
Очі мають мідний або помаранчевий колір, де відсутня ободок зеленого кольору. Дзеркальце носа і подушечки лап мають червоний, майже цегельний колір.
Для стандартного типу кішок даного забарвлення характерний інтенсивний колір шерсті, причому рівномірність забарвлення спостерігається по всій довжині волосся. Мочка носа і подушечки лап мають чітко-червоний колір, пігментні плями відсутні.

Недоліки червоного забарвлення: забарвлення по всій довжині розподілено нерівномірно, хвіст має освітлений кінчик. Досить складно зустріти представника даного забарвлення, який би мав однотонний колір, в першу чергу у короткошерстих порід. У зв'язку з цим у тварин допускається: присутність невеликого ледве проступають малюнка на лобі і малюнка виду незамкнутих кілець, наявного на ногах.

Черепахові забарвлення британської кішки

Являють собою поєднання плям, має мозаїчний малюнок, де представлений один з кольорів інтенсивного відтінку (чорний, шоколадний, коричнева), що поєднується з червоним, або розведеного відтінку (блакитний, ліловий) поєднується з кремовим. Дані забарвлення мають обов'язкові вимоги - кольору повинні бути представлені в рівних пропорціях і гармонійно поєднуватися, на ділянках з червоним (кремовим) відтінком не повинні бути присутніми елементи малюнка. Бажано, щоб на мордочці проступали плями червоного (кремового) відтінку. Очі мають помаранчевий, мідний відтінок. Забарвлення черепахового кольору спостерігається виключно у кішок. Можливо, подібне забарвлення спостерігати і у котів, але тільки в рідкісних випадках, і то за умови, що вони стерильні (тобто не здатні мати потомства).

Як було вже сказано, гена черепахового забарвлення не буває. У домашніх кішок забарвлення чорного і червоного відтінку може перебувати в X-хромосомі, але не в Y. Таким чином, у кота присутній ген для забарвлення в єдиному екземплярі, тобто він може мати або червоний, або чорний відтінок, проте наявність двох забарвлень відразу неможливо. Кішка ж володіє двома Х-хромосомами, тобто гени для забарвлення представлені в двох видах, тому у кішки можуть бути присутніми два гена чорного забарвлення, два гена червоного забарвлення, один ген чорного і один ген червоного забарвлення (окрас черепахового кольору).

Димчасті забарвлення британської кішки

Група димчастих забарвлень відноситься до сріблястим забарвленням, які генетично пов'язані з дією гена-інгібітора меланіну I. Даний ген зупиняє синтез меланіну, в силу чого у остьовіволосся фарбується виключно верхня частина, а підшерсток і область шерстинок біля основи остевого волоса кішки залишаються чітко білого кольору , малюнок при цьому (якщо він був) практично повністю «змивається» з тіла кішки. У цій групі виділяються дві підгрупи - це димчасті забарвлення і шиншили.

Для димів характерний окрас з цілим рядом особливостей. На коренях шерстинки відсутні будь-які ознаки пігменту. В окремих випадках він присутній, але виражений дуже слабо. Кінчики шерстинок мають більш яскраве забарвлення, оскільки відбувається поглинання барвника, що міститься в остьовіволосся. Тільки на верхній частині волоса присутній забарвлення. Для даної групи волосся повинен бути пофарбований на 4/5 всієї довжини. Для кішок димчастого забарвлення характерна контрастність. Її підшерсток повинен бути в значній мірі наближений до білого окрасу, а кінчики волосся повинні бути чорними. Основним кольором очей є мідний або помаранчевий колір, при цьому очі у кішки великі і круглі. Таке забарвлення вносить для цих кішок свою частку загадковості. Особливо це помітно при русі кішки.
Забарвлення шиншили британської кішки

Забарвлення шиншили британської кішки

У цю підгрупу входять тіппірованние (shell) і затушовані (shaded) забарвлення. Тіппінг (tipping) - являє собою такий принцип розподілу пігменту по шерсті тварин, завдяки якому окрас отримує тільки кінчик шерстинки кішки. Його довжина не перевищує 1/8 від загальної довжини волосся. Якщо фарбування має довжину, що становить понад 1/3 від довжини, то таке забарвлення називають шейдинга (shading). Інакше цю групу називають «шиншили». Хоча це не зовсім коректне назву, але ми не будемо вдаватися в важливі моменти цього питання.

Дані забарвлення розвиваються на генетичному тлі агути (кішка несе на собі малюнок), але він «розмитий» дією гена-інгібітора.

Камео забарвлення британської кішки

Камео забарвлення британської кішки

Камео - це сріблясті забарвлення червоною серії - Shell-Cameo (red chinchilla), Shaded Cameo (red shaded silver) і Red Smoke.

Колор-пойнт (гімалайський) забарвлення британської кішки

Забарвлення колор-пойнт в Америці називають «гімалайських», так як він спочатку був вивчений на кроликах так званої, гімалайської породи. У нас яскраві, широко відомі представники цього забарвлення - кішки сіамської породи. Відмінні риси забарвлень цієї групи - темний тон виступаючих частин тіла - мордочки, вух, хвоста і лап, ( «пойнти») і світлий окрас корпусу тварини.

Ген, який характеризує цей окрас, є рецесивним і проявляється, коли обоє батьків несуть в собі такої. При народженні окрас кошенят дуже близький до білого, але з плином часу починають проявлятися поінти. Від перших трьох годин і до місяця формується забарвлення вух. Забарвлення морди розвивається повільно, починаючи від носа (перші два місяці може бути пофарбований тільки він) і вище. Достатня ступінь інтенсивності прокрас відмітин і світлий тон тіла, ось головні переваги цього забарвлення. Контрастність поінтів так само дуже важлива, вони повинні мати чітко Популярні кордону. У цьому випадку навіть деякий затемнення корпусу кішки не розглядається як недолік, при цьому, звичайно ж, важливо так само відсутність темних плям на череві.

Биколор забарвлення британської кішки

Биколор забарвлення британської кішки

Переважає поєднання головного кольору з білим. Присутній комбінація основного забарвлення (в якості якого зазвичай виступає суцільний або черепаховий) з білим. Пофарбована частина шерсті тварин повинна мати чітку межу з білим і становити не менше 1/3 та не більше 1/2 білого забарвлення. Білих волосків на пофарбованої частини не повинно бути присутнім.

Особливістю даного виду є те, що одне вухо має бути забарвлене. Так само на голові тварини вітається наявність великого пофарбованого плями. Допускається наявність плям розташованих на спині, а також плями на лапах, при строгому дотриманні загальної зафарбовані тварини. Основна вимога до кішок, що належать до біколорним забарвлень - правильне співвідношення на її тілі білих і забарвлених частин, а крім цього їх рівномірний розподіл.

Таббі (теббі) забарвлення британської кішки

Таббі (теббі) забарвлення британської кішки

Група таббі (теббі) - забарвлень об'єднує в собі всіх кішок, у яких в забарвленні присутній малюнок. Імовірно, сама назва «таббі» походить від виду малюнка ( «таббіс») на дорогоцінних шовкових тканинах, завезених до Англії в XVII столітті з країн Східної Індії.
Генетично, все кішки (і коти) є носіями якого-небудь малюнка - все - «таббікі», проте в генетичному наборі у кішок присутній так званий фактор «агути», який або дозволяє відкритися малюнку - тоді він стає видимим, або не дозволяє, тоді ми бачимо у тварини суцільне забарвлення. Наочне підтвердження цьому - тіньовий малюнок у маленьких кошенят суцільного забарвлення. Кошенята «Муар», видно смужки і цятки, які з віком зникають. Але, якщо фактор «агути» дозволяє відкритися малюнку - виходить «таббік» - рісунчатий кіт.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»