Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Висловухий британець: опис і фото невизнаної породи кота, характер кішки і вибір британського кошеня, догляд за вихованцем і його зміст

  1. Чи існує порода висловухих британців
  2. Історія зародження породи висловухих кішок
  3. Фотогалерея: британські і шотландські кішки
  4. Таблиця: відмінності між британськими та шотландськими кішками
  5. Відео: чому шотландці і британці різні породи
  6. Відео: кішки якої породи бувають висловухі
  7. Придбання кошеня вислоухой породи
  8. зміст кішки
  9. Як і чим годувати домашніх вихованців
  10. Стан здоров'я британських і шотландських кішок
  11. Відео: проблеми здоров'я висловухих кішок
  12. Відео: каструвати тварину чи ні
  13. Таблиця: переваги і недоліки британських і шотландських кішок

Всі британці завдяки зовнішності плюшевої іграшки і добродушного характеру користуються заслуженою популярністю серед любителів кішок. Не можна без розчулення дивитися на такого пухнастого товстуна з круглою мордочкою і такими ж круглими яскравими очима. А якщо він ще й висловухий, то такий вихованець відразу підкорить ваше серце.

Чи існує порода висловухих британців

Якщо ви спробуєте знайти цю породу в списку FIFe або інших міжнародних фелинологических організацій, то вас спіткає невдача. Офіційно породи «висловухий британець» не існує (британці поділяються на короткошерстих і довгошерстих, і ті і інші мають гарні стоячі вушка). Яких же кішок називають «капловухими британцями»?

Історія зародження породи висловухих кішок

Кішки з загнутими вухами були вперше офіційно зареєстровані в 1961 році. Кішечка Сьюзі стала родоначальницею нової породи, яку згодом назвали шотландської вислоухой (скоттиш-фолд). Симпатичні плюшеві кішки з великими яскравими очима і дуже врівноваженим характером швидко завоювали популярність і в 1976 році були офіційно визнані самостійною породою. У період селекційної роботи було виявлено неприємний факт: при схрещуванні двох висловухих батьків потомство має низку генетичних захворювань і нежиттєздатною. Тому схрещування виробляли з іншими короткошерстих породами: екзотами, британцями і американцями. В цьому випадку в посліді могли бути як висловухі кошенята (скоттиш-фолд), так і малюки зі стоячими вухами, їх називали скоттиш-страйт (цей різновид згодом також отримала статус самостійної породи).

В даний час змішування шотландських кішок з британської короткошерстих заборонено, так як це сприяє розвитку генетичних захворювань. Породи британська висловуха кішка офіційно не існує. Під цим ім'ям пропонуються шотландські висловухі (скоттиш-фолд), але так як в предках цієї породи були і британці, певний грунт для використання подібного назви є. Такі вихованці розчулюють своєю зовнішністю і підкорюють милим характером, тому користуються заслуженою популярністю.

Фотогалерея: британські і шотландські кішки

Опис зовнішності і характеру британських і шотландських кішок

Незважаючи на те що ці породи часто плутають, зовнішній вигляд їх істотно відрізняється.

Незважаючи на те що ці породи часто плутають, зовнішній вигляд їх істотно відрізняється

Британці і шотландці різні

Таблиця: відмінності між британськими та шотландськими кішками

Британські та шотландські кішки розрізняються формою голови, розташуванням на ній вух, а також загальним будовою корпусу

Відео: чому шотландці і британці різні породи

Особливості характеру британських і шотландських кішок

Британська порода кішок відрізняється своєю незалежністю, інтелігентністю і воістину королівським спокоєм, вони дуже віддані своєму господареві і навіть можуть проявляти ознаки ревнощів, але не нав'язливі; можуть бути стриманими, майже байдужими, а можуть із задоволенням грати з дітьми за умови шанобливого ставлення до них. Зголоднілі, цей вихованець не буде голосно кричати або набридливо горнутися, вимагаючи їжі. Він може сісти біля миски і обурено дивитися на господаря, нагадуючи про його обов'язки. У своїх вимогах британці можуть бути дуже наполегливі й уперті, тому необхідно відразу навчитися знаходити спільну мову з цим вихованцем.

Шотландську кішку часто рекомендують для сім'ї з маленькими дітьми, вони абсолютно позбавлені агресивності і дуже ласкаві. Шотландки доброзичливі не тільки з людьми, але і з іншими вихованцями; спокійно переносять нове суспільство, але не люблять залишатися на самоті.

І та і інша порода відрізняються охайністю і розумом, проблем з приучением їх до лотка і порядку в будинку виникати не буде.

Хоча ці кішки і не відносяться до гіпоалергенним, є свідчення про хороше перенесення їх присутності в квартирі навіть у алергіків. У будь-якому випадку перед придбанням кошеня в розпліднику краще провести тест на алергію саме цієї тварини.

Відео: кішки якої породи бувають висловухі

Існують відмінності поведінки британських кішок, від шотландських. Ці відмінності пов'язані з будовою тіла:

  • британки не варті в стійці на задніх лапках;
  • не сидять;
  • не бояться висоти.

Придбання кошеня вислоухой породи

Незважаючи на відсутність породи британська висловуха, оголошення про продаж кошенят можна зустріти досить часто. Цей факт ще раз свідчить про небажаність придбання кошеня по оголошеннях або на пташиному ринку. І все ж, якщо ви вирішили завести кошеня британської або шотландської породи, купити його краще у заводчика або в розпліднику. Досвідчені фахівці краще підбирають пару для в'язки, щоб майбутнє потомство було здоровим і мало привабливу зовнішність.

Кошеня набувають у віці не молодше 10-12 тижнів. До цього часу йому вже будуть зроблені первинні щеплення, він самостійно їсть і користується лотком. Вушка у новонароджених опускаються на двадцять перший день, тому відрізнити висловухого кошеня нескладно. Британці відрізняються більш короткими лапками і мають клишоногістю при ходьбі.

Вартість висловухого кошеня при покупці по оголошенню не перевищуватиме п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ви купуєте кошеня у офіційно зареєстрованого заводчика, то отримуєте весь набір документів (паспорт малюка із зазначенням родоводу і датою народження, договір купівлі-продажу і довідку про щеплення) і вартість покупки буде в кілька разів дорожче. На вартість надає зовнішній вигляд майбутнього вихованця і можливість участі в розведення породи і в виставках.

зміст кішки

Зміст британських і шотландських кішок немає істотної різниці, і ті й інші не вибагливі у догляді. Їх зміст включає в себе набір гігієнічних процедур, характерних для всіх домашніх вихованців:

  1. Догляд за очима: необхідно в міру появи видаляти серветкою невеликий темний наліт з куточків очей.
  2. Догляд за вухами: і стоячі і опущені вушка необхідно чистити, на їх внутрішній стороні може накопичуватися вушна сірка і бруд; один раз в два місяці необхідно оглядати вуха і в разі їх забруднення очищати ватними дисками, змоченими перекисом водню або спеціальною рідиною для чищення вух тварин. Виконувати цю операцію потрібно обережно, не залазячи глибоко у вушний прохід. Якщо забруднення вух з'являється часто - це ознака захворювання або поява вушного кліща. В цьому випадку необхідно звернення до ветеринара.
  3. Догляд за зубами необхідний домашнім вихованцям так само, як і людям. Для чищення зубів застосовуються спеціальні зубні щітки, паста зі смаком котячих ласощів або хоча б внесення в раціон твердого корму, розгризаючи який кішка буде очищати зуби. Один раз на півроку бажано відвідування ветеринара - стоматолога.
  4. Для догляду за кігтями в будинку повинна бути когтеточка, але якщо цього недостатньо, необхідно періодично підрізати кігтики спеціальним когтерези. Ножиці використовувати не бажано, так як вони можуть поранити шкіру пальців кішки.
  5. Догляд за шерстю складається з її періодичного розчісування. Для короткошерстих породи досить одного разу на тиждень, але краще зайвий раз розчесати котика, ніж збирати шерсть по всій квартирі. Розчісування зазвичай приносить задоволення домашнім вихованцям, вони сприймають його як масаж, причому британцям подобається, і розчісування проти шерсті, що зазвичай кішкам не властиво. Довгошерстих потрібно розчісувати щодня, щоб вони виглядали доглянутими і не залишали шматки вовни. Крім цього раз на півроку кішку потрібно мити в теплій воді (при температурі сорок градусів) спеціальними шампунями. Для просушування використовуються лазневі рушники, хоча деякі вихованці спокійно ставляться і до сушіння феном.
  6. Для туалету кішки використовується лоток; який саме спочатку купувати наповнювач краще проконсультуватися з заводчиком. Ці кішки відрізняються особливою охайністю і можуть вередувати при виборі наповнювача.

Купуючи домашнього вихованця, потрібно не забути про посуд для корму і води і перенесенні для відвідування ветеринара. Якщо ви придбаєте спеціальний куточок для кішки, вона із задоволенням буде там жити.

Якщо ви придбаєте спеціальний куточок для кішки, вона із задоволенням буде там жити

Британці і шотландці дуже люблять великий простір; якщо у вас приватний будинок з присадибною ділянкою - це оптимальний варіант для їх проживання

Як і чим годувати домашніх вихованців

Шотландські і британські кішки не вибагливі в їжі. Британці через свою масивності повинні отримувати обсяг їжі на тридцять відсотків більше, ніж звичайні кішки. Однак потрібно пам'ятати, що ця порода схильна до ожиріння. А з огляду на проблеми зі скелетом і схильність до захворювань серця, зайва вага може негативно позначитися на здоров'ї вихованця. У шотландських кішок схильності до ожиріння немає, але і їх раціон не повинен містити жирних продуктів. Щоб ваш вихованець був здоровий і жив довго необхідно приділити велику увагу правильному складанню збалансованого раціону.

Найбільш простим способом вирішити цю проблему є вибір готових кормів преміум-класу. Ці корми вже збалансовані, містять вітамінні і мінеральні комплекси і пропонують вибір кормів спеціального призначення: для виведення шерсті, при сечокам'яній хворобі, для кастрованих тварин. Обсяг порцій з урахуванням ваги тварини наводиться на упаковці продуктів. Недолік такого раціону - у високій вартості.

При організації годівлі натуральними продуктами потрібно враховувати, що близько сімдесяти відсотків раціону має становити білкова їжа. У раціон можна включати:

  • всі види м'яса і субпродуктів, за винятком свинини і баранини; м'ясо дається в вареному або сирому вигляді, але обшпареному окропом, і нарізається невеликими шматочками, щоб кішка не вдавилася;
  • каші - рекомендується варити вівсяну або рисову, їх можна заправляти рослинною олією;
  • овочі даються в вареному вигляді в невеликій кількості, через вміст крохмалю не рекомендується годувати кішок картоплею;
  • морську рибу будь-яких сортів, але не частіше ніж один раз на тиждень через можливість виникнення сечокам'яної хвороби;
  • нежирні молочні продукти:
    • йогурт,
    • сир,
    • сметану,
    • ряжанку (молоко дорослим кішкам не завжди підходить).

При використанні натуральної їжі обов'язково додавати вітаміни і мінерали, особливо в період зростання.

Який би вид годування ви не вибрали, ваш вихованець повинен завжди бути забезпечений чистою (бажано фільтрованої) водою.

Стан здоров'я британських і шотландських кішок

І шотландські, і британські кішки мають непоганий імунітетом і нечасто хворіють, але вони мають схильність до спадкових захворювань. Ці хвороби пов'язані з особливостями будови організму і у кожної породи вони свої.

Через потужний і важкого статури британські кішки часто страждають від захворювань, пов'язаних з неправильним розвитком скелета. Це може виражатися у вигляді деформації хребта, наручний і плеснової кістки. Існують комплекси фізичних вправ для кішок, що страждає захворюваннями хребта. Але про систему їх проведення необхідно проконсультуватися у ветеринара.

Можуть виникати кісткові нарости на пальцях. В цьому випадку кіт починає кульгати, і допомогти йому може тільки хірургічне втручання.

Недоліки формування скелета іноді призводять до виникнення кардіоміопатії. Ця хвороба проявляється вже у дорослої тварини, тому бажано для профілактики і своєчасного лікування щорічно робити УЗД серця.

Для шотландської породи більш вразливим місцем є захворювання суглобів, які призводять до зниження рухливості (особливо часто це хвороба проявляється в суглобах хвоста). А також вони мають схильність до хвороб нирок і шлунково-кишкового тракту. Від британських предків шотландцям перейшла схильність до кардіоміопатії.

Крім обліку цих спадкових особливостей для збереження здоров'я вашого вихованця, необхідно стежити за відсутністю зовнішніх і внутрішніх паразитів і вчасно проводити ревакцинацію щеплень.

Відео: проблеми здоров'я висловухих кішок

При гарному догляді і своєчасному лікуванні ваш вихованець проживе не менше дванадцяти років, а, цілком можливо, що і більше. Одним з важливих факторів, що впливають на здоров'я кішок і котів, є їх своєчасна стерилізація або кастрація. (Зараз ветеринарні клініки пропонують ряд подібних операцій, кожна з яких має свої плюси і мінуси) і якщо ви не збираєтеся займатися розведенням породи, то бажано вчасно зробити цю операцію. Обмежень за віком операція не має, але молоде тварина легше переносить оперативне втручання, та й гормональні зміни будуть менш помітні.

Відео: каструвати тварину чи ні

Особливості розведення висловухих кішок

Якщо ви хочете спробувати свої сили в розведенні породистих кішок, то починати краще з навчання на фелинологических курсах, де даються основи генетики, ветеринарії, розповідають про правила проведення виставок і про міжнародні фелинологических організаціях. Перш ніж організовувати в'язку свого вихованця необхідно, щоб він взяв участь у виставці. Навіть якщо кішка не зайняла призове місце, вона отримала оцінку свого класу, це може бути:

  1. Pet-клас - тварина з невеликим недоліком, яке не можна використовувати в племінній роботі.
  2. Breed-клас - повну відповідність стандарту породи і має гарне здоров'я для продовження роду.
  3. Show-клас - не тільки відповідність стандарту, але і яскрава зовнішність, що дозволяє отримувати призи на виставках.

Тільки після отримання класу ваш вихованець може офіційно брати участь в племінній роботі фелінологічного клубу.

Складність при розведенні висловухих кішок полягає в правильному підборі партнерів. Ні в якому разі не можна в'язати висловухих кішок з капловухими. У такій в'язці все потомство буде мати генетичні захворювання. Крім цього, враховується забарвлення тварин для отримання найкращого результату.

В'язати молодих тварин бажано з більш досвідченими партнерами у віці приблизно півтора року (кішку - під час третьої тічки). Для пошуку підходящого партнера використовується фелінологічний клуб і акт в'язки фіксується документально, щоб народилися кошенята мали правильно оформлений паспорт.

Таблиця: переваги і недоліки британських і шотландських кішок

Відгуки власників висловухих кішок

Можна сказати, що висловуха шотландська кішка або британець зі стоячими вушками для багатьох стане ідеальним домашнім улюбленцем, який додасть радості і щастя в будинку або скрасить самотність необхідністю турботи про милого і відданого вихованця.

Яких же кішок називають «капловухими британцями»?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»