Шотландські кішки скоттиш-фолд з'явилися від британської кішки родом з Шотландії, у якій самі по собі «впали вушка». Така мутація зустрічається і у інших тварин, таких як собак і кроликів. Власник цієї першої вислоухой кішки вирішив зайнятися цілеспрямованої селекцією і розведенням, тим самим закріпити цю мутація в рамках окремої породи. Давайте розберемося разом в чому відмінність між британськими та шотландськими кішками, щоб не плутати ці дві породи.
Так, він схрестив висловуха кішка зі звичайними британськими котами. На виході в посліді він отримав як висловухі кошенята, так і кошенята з прямими вушками, відомі нам зараз скоттиш-фолд і скоттиш-страйт.
Шляхом багаторічної селективної роботи, шотландські кішки придбали той зовнішній вигляд, і ознаки породи, в якому ми їх знаємо. Фелінологічні клуби до сих пір не можуть прийти до одностайної думки на рахунок того, якої довжини має бути корпус, хвіст, і кінцівки у шотландських кішок.
Але все міжнародні стандарти чітко позначають один ознака: у скоттиш-фолдов вушка повинні щільно прилягати до голови, а кінчики повинні «дивитися» одночасно вниз і в перед, простіше кажучи, вушка повинні вписуватися в загальний контур голови.
Кішки скоттиш-страйт і скоттиш-фолд відрізняються тільки прямими вухами. У розведенні скоттиш-фолдов повинні чітко дотримуватися стандарти, тому скоттиш-страйт грає важливу роль, оскільки в'язки між двома представниками скоттиш-фолдов строго заборонені.
У скоттиш-страйтов відкрита мордочка з великими круглими очима, як у лемурів, яка за зовнішнім виглядом нагадує миловиде дитяче личко. Кішки скоттиш-страйт і скоттиш-фолд набагато легше в кістяку своїх близьких родичів британців.
Ці кішки не такі великі і корестание як британські кішки, тіло більше витягнуто, а форма голови має більш округлі обриси. Для страйтов і фолдов не вітаються розвинені і круглі щоки, як у британців, які порушують круглу форму голови.
Також у скоттиш-страйтов на відміну від британців величина і положення вух набагато менше, і вони не такі широкі біля основи, як у британських кішок. Як це не дивно, але товщина вушного хряща у скоттиш-страйтов на дотик тонше, ніж у британців, а самі вушка м'якші на дотик.
Шотландські кішки бувають двох видів: короткошерсті (SFS) і довгошерсті (SFL - хайленд фолд).
Дуже часто заводчики, і господарі шотландських кішок задаються питанням: чи можна вважати британцем кошеня з прямими вушками, який народився від пари «скоттиш-фолд - британець» і в родоводі такого кошеня є предки британці?
У такому випадку, якщо кошеня народилося до 2004 року, тобто до того, як в нашій країні набула чинності заборона на в'язки британців і скоттиш-фолдов, і коли страйт проходили реєстрацію як британці.
Якщо у такого кошеня по родоводу лінії є більше 18-ти предків британці з тридцяти, то його умовно можна вважати британським кошеням. Зараз, кошеня з прямими вушками, який народився в результаті в'язки скоттиш-фолда і британця, в родоводі записують як скоттиш-страйт.
Вам сподобалася стаття? Натисніть на кнопку і поділися з друзями! Нехай щасливих людей і кішок буде більше!
Вам сподобалася стаття?