Варто врахувати, що шотландці - це породисті коти і харчування їм потрібно відповідне: дорогий професійний корм або м'ясо, причому не дешева свинина, а яловичина, індичатина і кролятина. Курятину ми не рекомендуємо вживати як тваринам, так і людям через погані умови утримання цих пернатих і накачуванням їх гормонами.
Крім того, якщо ви маєте намір придбати щуроловки, то це не до шотландцеві. Так, він вміє полювати і може зловити, наприклад, миша. Але ловити щурів і робити це постійно для прожитку плюшевий звір не стане. Хіба що ви збираєтеся морити його голодом.
Шотландці не підходять і тим, хто хоче придбати кішку заради дресури. Справа в тому, що скоттиш-страйт, як і їх висловухі побратими, не дуже-то піддаються дресируванню. Чи не тому, що дурні, а потім, що не вважають за потрібне виконувати команди. Надресирувати такого кота можна, але тільки якщо ви зумієте показати, що виконання трюку вигідно в першу чергу саме йому, а не вам. Зокрема, кішки можуть виконувати команди, тому що це додаткове спілкування, яке вони так люблять.
Характер у скоттишей хороший, урівноважений, але злегка примхливий і демонстративний. І ще ці кішки: справжні оптимісти, не злопам'ятні, відхідливі і добродушні. Якщо ви хочете докладніше дізнатися про їх характер і про міфи, які побутують в інтернеті на цю тему, загляньте сюди .
Довгий час наявність такої породи, як скоттиш-страйт, або шотландські кішки з прямими вухами (як їх іноді називають обивателі - шотландська гостровуха або довговуха кішка), визнавати не хотіли. Адже, по-перше, скоттиш-страйт дуже схожі на британців. По-друге, вони народжуються в одному посліді зі скоттиш-фолд, і виділяти їх якось окремо в зв'язку з цим здалося фелинологи дуже дивним рішенням. Але, тим не менш, в 2004 році їх все ж виділили в окрему породу з кодом SFS71 (класифікація WCF). І одночасно визнали напівдовгошерстих різновид - хайленд-страйт з кодом SFL71 по WCF. Однак деякі фелінологічні організації не визнають їх до сих пір. Але це не заважає скоттиш-страйт брати участь в виставках під патронатом WCF і отримувати титули.
Стандарти породи шотландської Прямоухий кішки (міжнародний код породи - SFS71) визначено організацією WCF (по-англійськи World Cat Federation - перекладається як Всесвітня федерація кішок) - об'єднанням фелинологических клубів, яке займається реєстрацією розплідників, навчанням і ліцензуванням суддів, затвердженням стандартів порід, контролем над виставками та видачею ліцензій.
Перед тим, як перейти до опису стандартів, відзначимо, що породу скоттиш-страйт в якості самостійної визнають не всі фелінологічні організації. Так, наприклад, незважаючи на те, що вищестоящий орган WCF (Всесвітня федерація кішок) з 2004 року визнає породу скоттиш-страйт і допускає її до чемпіонатів, найбільша фелінологічна організація світу CFA (Асоціація любителів кішок) визнає тільки скоттиш-фолдов (шотландських висловухих кішок ).
тіло
В середньому доросла кішка скоттиш-страйт важить 3-3,5 кг, кіт - 4-5 кг. Але зустрічаються і гіганти вагою 6 кг. Хоча в цілому шотландських прямоухих кішок вважають кішками середньої ваги, з помірної довжини тулубом, м'язистими, із середнім кістяком.
лапи
Лапи середньої довжини. Занадто довгі або занадто короткі вважаються істотним недоліком. Лапи повинні бути з міцно притиснутими один до одного пальцями. Задні лапи не повинні бути вигнутими, коли спостерігається деформація в сторону О-подібною чи Х-подібної форми. Остання, варто відзначити, у шотландців зустрічається дуже часто. Це неестетично, зате дуже смішно.
рухи
Рухи скоттиш-страйта повинні бути пластичними і вільними в суглобах. Здорова шотландська прямоухая кішка повинна бути стрибучий, що дозволяють міцні задні лапи з хорошим поштовхом.
хвіст
Довгий або середній. Якщо його скласти уздовж тіла, він буде діставати до середини лопатки. Довгий хвіст оцінюють на виставках вище, ніж середній. Хвіст повинен бути рухомим у всіх суглобах і гнутися без проблем, не мати заломів.
голова
Кругла форма черепа, з трохи опуклим чолом, мордочка кругла за рахунок набивних щічок.
Ніс короткий, перехід до носа від чола трохи прогнути, помітною горбинки на носі немає.
Підборіддя круглий, досить помітний, міцний, але не видається вперед.
Вуса розташовані на повних опуклих подушечках.
Шия досить коротка, але не така потужна, як у британців.
очі
Очі скоттиш-страйта повинні бути великими, круглими, добре відкритими, що створює миле дитяче обличчя. Колір очей буває блакитним, бурштиновим і інших схожих відтінків, які повинні відповідати типу забарвлення шерсті.
вуха
Вуха скоттиш-страйта середньої величини, зі злегка загостреними кінчиками, широкі в основі. Поставлені вони широко і високо. Кінчики трохи розведені в сторони. Вуха не повинні бути напівопущеними: в такому разі, можливо, ми маємо справу не з скоттиш-страйт, а зі скоттиш-фолд, у якого встали вушка.
Вовна
Щільна, плюшева, тонка, що не прилегла, середньої довжини, щільно покриває тіло. Щоб побачити шкіру, потрібно розсунути шерсть. Текстура вовни залежить також від забарвлення і сезону.
Забарвлення у скоттиш-страйтов бувають найрізноманітніші. Це, мабуть, одна з тих порід, які пропонують найбільшу кількість варіантів варіантів кольору і малюнка. Читайте докладніше про забарвлення шотландських кішок .
недоліки
Недоліками зовнішності у скоттиш-страйтов є занадто широкі або великі вуха, важкий кістяк, плоский лоб, прогнута спина, викривлені задні лапи, будь-які інші аномалії будови скелета, жорсткий або нерухомий хвіст, занадто короткий хвіст, скрип і потьохкування міжхребцевих суглобів, гачок на хвості , неправильне число пальців або зрощені пальці, напівстоячі вуха, широкі вуха, крипторхізм (явище, коли у котів яєчка розташовані всередині черевної порожнини, а не в мошонці).
Дискваліфікацію коту оголошують за гачок на хвості, занадто короткий хвіст, жорсткий і нерухомий хвіст з товстими хребцями, неправильне число пальців, хворобливість і скутість рухів, погане здоров'я в цілому.
Оцінки на виставках
На виставках шотландські кішки оцінюються за 100-бальною шкалою. Бали розподіляються наступним чином. Голова: морда, форма голови, шия, підборіддя - максимальна оцінка 15 балів, очі - 15 балів, вуха - 25 балів. Тіло: лапи, корпус - по 10 балів, шерсть - 10 балів, хвіст - 20 балів. Забарвлення: шерсть і очі - 5 балів.
Чи легко доглядати за шотландської Прямоухий кішкою? Скоттиш-страйтов можна з упевненістю віднести до породи кішок, яка показана новачкам. В першу чергу, причиною цього - простий характер. Так, скоттиш-страйт кілька примхливий і незалежні, вони не люблять руки, але зате ці кішечки відмінні друзі. Правда, друзями вони стануть, тільки якщо ви будете їх поважати, в тому числі, давати їм ту свободу, яка потрібна.
Друга причина, по якій прямоухая шотландська кішка легка в догляді, - це коротка шерсть. Линяють ці кішки приблизно в 5-6 місяців, коли відбувається зміна дитячої вовни на дорослу, а також щороку навесні і восени. Цей час буде досить складним, якщо не використовувати спеціальні пристосування для вичісування шерсті . Будь-який інший час шерсть досить вичісувати звичайної гребінцем 1 раз в тиждень.
Третя причина, по якій ми говоримо про легкість догляду за шотландської Прямоухий кішкою, - це харчування. Їй потрібно стандартне харчування середньостатистичної породистої кішки. Тобто не потрібні якісь дієти, як висловухих кішок, схильним до проблем з суглобами, або дієти з контролем порцій, як британцям, схильним з повноті. Так, якщо ваша кішечка чимось хворіє, їй випишуть спеціальну дієту, але у всіх інших випадках вона буде харчуватися зазвичай, як годиться благородним хвостатим.
Єдина незручність, яке може доставити скоттиш-страйт в плані догляду, - це необхідність протирати очі. Справа в тому, що ця порода схильна до того, щоб глазки текли . Проблема обумовлена генетичним будовою носової перегородки, в результаті чого спеціальні протоки, відповідальні за відведення виділень з очей через ніс, звужені, а тому сльози випливають через очі, окислюються, змінюючи колір на червоний, і засихають. Відзначимо, що така проблема спостерігається далеко не у всіх скоттиш-страйтов.
У всьому іншому за цією кішкою потрібен простий догляд: за бажанням можна обрізати кінчики кігтиків, чистити вуха і зуби.
Для наочності сайт шотландських кішок «МУРКОТІКІ» склав таблицю, в якій перераховані основні плюси і мінуси шотландських кішок. Як видно з таблиці, достоїнств у цих кішечок набагато більше, ніж недоліків. Звичайно ж, таблиця - це це якісь усереднені дані по породі, але ж кішечки бувають з різним характером.
Чи легко доглядати за шотландської Прямоухий кішкою?