На багатьох сайтах останнім часом стало зустрічатися згадка про цю породу. Тим часом нічого подібного в атласах заводчиків породистих кішок ви не знайдете. Існує окремо британська кішка і окремо шотландська висловуха.
Мабуть, вважаючи Шотландію частиною Великобританії, хтось порахував можливим злити назви порід в єдине ціле. Але британська висловуха кішка в природі просто не існує. А в побуті вони з'явилися тільки через незнання відмінних рис цих порід. Хоча деяку схожість у них спостерігається - хоча б фактура шерсті, короткою, прилеглої, щільною і дуже м'якою. Але випадкова помилка прижилася.
Тепер, набравши в рядку пошуку «Британська висловуха кішка фото» кошатники побачать чарівні мордочки з великими цікавими очима і забавно звисають вушками. Але мало хто зрозуміє, що насправді це шотландська висловуха кішка.
Знайдіть декілька відмінностей
Вважається що британських кішок привезли на англійські землі воїни Імперії Риму. Сталося це багато століть назад, і мета була сама практична: зберегти фуражне зерно від щурів і мишей. Як саме велася селекція до кінця не з'ясовано, але поступово породні ознаки стали домінуючими, хоча порода офіційно визнана тільки в кінці 19 століття. Це сильна, велика кішка. У неї дуже характерна мордочка: кругла, шірокоскулое. Вушка в неї маленькі, але коштують вертикально. Шия майже відсутня, просто під мордою є характерна шкірна складка. У кішки невисокі сильні лапи, товстий хвіст середній по довжині. Британська кішка має досить густим підшерстям.
В результаті мутації у пари британських кішок з'явилися висловухі кошенята, від яких і пішла порода шотландських висловухих (скоттишей). Сталося це вже в минулому столітті, зовсім недавно. Шотландська кішка більш витончена, з подовженим тілом, хвіст довший, помітно тонше. У неї виражена шия, досить довга і сильна. Мордочка широка, з помітними вилицями. Зате вушка у шотландської породи дивовижні: складені навпіл, вони міцно притиснуті до голови. Втім, вислоухость властива не всім шотландцям, частина кошенят мають прямі вуха. Коли це відбувається, відрізнити їх від британців дуже складно. Якщо вуха складені навпіл, то мова йде про скоттиш-фолдах. Прямі вушка у скоттиш-страйтов (але ген вислоухости у них зберігається).
Проблема цих порід ще й в тому, що стандарти забарвлень у них однакові. Мабуть, тому любителі мало прислухаються до аргументів фахівців-заводчиків і як і раніше вважають, що ця порода називається британська висловуха кішка.
Як з'явилася вислоухость
У 1961 році в шотландському місті Тісайде господарі були чимало здивовані, побачивши серед новонароджених кошенят біленьку крихту з незвичайними, складеними удвічі вушками. Назвавши її Сьюзі, господарі просто раділи її вмінню ловити мишей в коморі. Серед сусідів у них був якийсь Вільям Росс, розводив кішок. Він попросив у господарів Сьюзі одну з її кошенят, кішечку Снукс, яку потім хрестив з британським короткошерстим котом. Кошенята народилися теж капловухими. З них почалася ера шотландських висловухих кішок. Склалася порода вже до 1966 року, хоча англійські заводчики кішок навідріз відмовлялися зарахувати їх до британських, вважаючи складені вуха дефектом породи і тільки.
Відомо, що кошенят-скоттишей, які народжуються з прямими вушками, все ж реєстрували як британських, навіть в метриках ставилося однакове позначення породи BRI до 2004 року, коли Росія першою визнала цю породу самостійною. В наші дні шотландські кішки отримали власний код - SFSдля висловухих і SSS (SCS) для короткошерстих страйтов.
Характер теж має значення
Інтернет заполонений фотографіями кішок. «Няшная» висловухі британці-котята (скоттиш-фолд) виглядають неймовірно мило на них, під стать своїм характером. Це інтелігентні, в міру активні кішки. Не можна сказати, що найбільше люблять ці коти - вони обожнюють робити все, аби поруч був господар. Їх маленькі, загнуті вушка подібно локаторам, завжди повернені до людини, у них досить багата міміка, за допомогою якої кішки спілкуються з господарем. Висловухі мугикаючи обожнюють всілякі іграшки-дражнилки і головоломки.
скоттиши люблять увагу, вони не погодяться дрімати годинами в очікуванні повернення господаря з роботи. Тому не варто заводити кішку такої порід, якщо вдома часто нікого не буває, хіба що взяти відразу пару. Зате, якщо господар будинку, кішка делікатно почекає, поки він звільнитися, щоб пограти з нею. Вона просто влаштується поруч в незвичайних, властивих тільки висловухих кішок позах - лежати жабка або стояти стовпчиком на задніх лапках.
Британська висловуха кішка (будемо кликати її як звикли багато) чудово уживаються з дітьми, знаходять спільну мову з собаками. Це майже ідеальна порода для сім'ї.
Британська короткошерста має свої особливості поведінки. Це цілком самодостатня кішка, яка здатна проспати до 20 годин на добу і спокійно переносить самотність. При цьому вона на рідкість охайна і вперта. Але всі ці риси властиві тільки чистопородних кішкам. Британці багатьом здаються снобами: вони не люблять сидіти на руках (навіть хазяйських), та й погладити себе дозволять не кожному. Незалежність британців легендарна, вони навіть не підійдуть, якщо їм це не хочеться, підлабузницькими «киць-киць» їх не подзовешь, вони відгукнуться тільки на своє ім'я. Британець НЕ буде нявкати, вимагаючи їжі, він просто гордо сяде поруч з мискою і не піде, поки не поїсть.
Ці кішки відрізняються терплячістю, але при цьому не терплять обмеження волі або приниження власної гідності. Зате вроджений аристократизм не дозволяє при цьому мстити, гадя в тапки господаря. Британці вище цього.
Але все господарі знають, що характер як скоттишей, так і британців, багато в чому залежить від виховання. Якщо господарі терплячі, справедливі і дбайливі, то кішка швидко навчиться правилам поведінки і не завдасть клопоту. Тим більше, що інтелект обох порід досить високий, кішки легко навчаються. Але робити це потрібно до року, перевиховати пізніше їх майже неможливо.
Зміст і догляд
Настільки чарівні на фото британські висловухі кошенята свою вислоухую родзинку отримують до трьох тижнів, народжуючись з прямими вушками. Але в подальшому загнуті вушні раковини не вимагають особливого догляду, досить оглядати їх регулярно, раз на два тижні очищати їх, зістригати рідкісні пензлика на кінчиках. За великими ясними очима скоттишей теж не потрібен особливий догляд, рідко з'являється темний наліт очищають серветкою і кип'яченою водою. Кігтики зістригають раз в чотири тижні.
Ці кішки єдині, із задоволенням які стосуються розчісування проти шерсті. Тому раз на два-три тижні порадуйте улюбленця розчісуванням залізною щіткою спочатку по шерсті, потім проти. Це чудовий масаж.
туалетні справи висловухі вихованці люблять робити в затишному містечку і в абсолютно чистий лоток. Навіть в заміському будинку або на дачі краще не випускати їх для цього на вулицю, кішку можуть просто вкрасти, чи не встоявши перед її чарівністю.
Живуть ці кішки близько п'ятнадцяти років. Їхньому здоров'ю загрожують тільки проблеми з суглобами і серцеві патології. При розведенні британців потрібно пам'ятати, що ген вислоухости є домінуючим, досить одного з батьків з таким геном, щоб кошенята народилися теж капловухими.
Чи дійсно існує британська висловуха кішка? was last modified: by Максим Барц
Чи дійсно існує британська висловуха кішка?