Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Основні відомості про кішку британської породи

  1. зовнішність
  2. забарвлення шубки
  3. Характер і характер
  4. Хвороби британських кішок
  5. догляд

Британська короткошерста кішка -екзотіческая для нашої країни порода чотириногих, яка тим не менш полюбилася багатьом. Цей популярний в європейських і американських будинках улюбленець з'явився в Англії в XIX столітті, коли перську довгошерстих кішку схрестили з їх звичайними вуличними родичами. Однак зовнішній вигляд британця за цей час зазнав серйозних змін.

Однак зовнішній вигляд британця за цей час зазнав серйозних змін

Він, на відміну від нащадка, не викликав пильної уваги сучасників. Британець XIX століття був дуже схожий на своїх дворових родичів, незважаючи на неймовірно красиву шерсть. Особливості селекції були такі, що риси звичайних кішок переважували ознаки благородного і екзотичного походження.

Сучасний британець - це великий і граціозний звір, який, незважаючи на свої габарити дуже лагідний і доброзичливий. Сучасний британський кіт - справжнісінький джентльмен і аристократ котячого сімейства.

Див. фото британської вислоухой блакитний кішки , Яка офіційно не визнана вислоухой.

Його шерсть коротше, ніж у перського предка, але, в своїх найпопулярніших варіантах, володіє незвичайним сіро-блакитним відтінком, за що британців і полюбили. Крім того, представників породи часто порівнюють з плюшевими іграшками, що обумовлено тактильними якостями їх вовни.

Нинішню британську короткошерстий такий зробили роки наполегливої ​​селекції, праця багатьох поколінь вчених-генетиків.

зовнішність

Британець має дуже характерну і унікальну зовнішність, яка практично не дозволяє сплутати його з кимось ще. Однак домогтися цього людині вдалося далеко не відразу.

Спроби вчених вивести кішку з чистим забарвленням шерсті увінчалися успіхом відносно недавно - на початку 1980х років. З цього моменту основними характеристиками британки стали порівняно масивні розміри і міцне, кремезне статура (див. характеристика породи британських котів ).

Відомості - британський кіт володіє широкою грудною кліткою, короткими, але потужними і товстими лапами з круглими подушечками. З точки зору стандарту, британка повинна бути великою, але мати короткі кінцівки. Надмірно розтягнуте тіло вважається селекційним шлюбом.

Шия британки досить коротка, але масивна.

Форма голови і морди повністю відповідає загальної будови. Округла і широка голова кішки має яскраво виражений перехід від лоба до короткого носі. Очі характеризуються яскравістю і чистотою забарвлення. Знаходяться на великій відстані один від одного вуха пропорційні по довжині і ширині.

Голова обрамлена складкою зі шкіри - це те, що виділяє представників цієї породи зі ста численних родичів. Вона дозволяє безпомилково дізнатися в тваринному британця.

На особливу увагу заслуговує закруглюється до кінця хвіст - він має ідеально пряму форму, його довжина відповідає тулубу.

Але найголовніше - це шерсть сіро-блакитного кольору (див. Як виглядає британський довгошерсте кіт ). Надзвичайно м'який, густий і щільний за рахунок підшерстя короткий ворс як би стоїть дибки, які не прилягаючи щільно до тіла тварини.

Саме за шерсть, яку часто називають «плюшевої шубкою», ця порода і полюбилася багатьом. І саме її унікальними якостями пояснюється шалена популярність цієї породи зараз.

забарвлення шубки

На відміну від своїх далеких предків, які мали строкатий різнокольоровий окрас, сучасна британка має рівно і однотонно забарвлену шерсть. За цим стоїть багаторічна праця селекціонерів, яким вдалося домогтися рівномірності ціною дуже великих зусиль. Дивіться також фото забарвлень британської кішки .

Найпопулярніші і при цьому самі екзотичні варіанти - чисто сірий і сірий з блакитним відтінком забарвлення. Вони відрізняються ще й тим, що блакитна шерсть на дотик більш м'яка і гладка, ніж шерсть іншого забарвлення.

До інших варіантів відносяться:

  • Біле забарвлення з блакитними очима.
  • Шиншиловий - сріблястий з чорною серпанком і зелені очі.
  • Сріблястий з мідним відтінком очей.
  • Блакитний з помаранчевими очима.
  • Димчастий з жовтим відтінком очей.

Це основні відтінки ворсу відповідно до стандартів.

Зустрічаються і багато інших:

  • Двоколірний, білий колір в поєднанні з будь-яким іншим.
  • Мармуровий забарвлення.
  • Черепаховий.
  • Смугастий.
  • Сіамський тип - світле тіло при темних мітках на морді і інших частинах тіла.

Всі ці типи - не брак, а лише варіанти норми породи. Такий колір ворсу передбачає ідентичний блакитному забарвленню колір очей.

Сучасний британець хоч і далеко пішов від свого перського предка, але колір ворсу в будь-якому випадку нагадує про походження. Варто взяти до уваги, що забарвлення подушечок лап і носа відповідає відтінку шубки.

Характер і характер

Британська короткошерста кішка має дуже своєрідний, складний, в якійсь мірі навіть суперечливий характер. Незважаючи на свою поступливість і доброзичливість по відношенню до людини, вони дуже самостійні. Можна сказати, на все мають власну думку, впоратися з яким людині часто не під силу.

Такі кішки, як правило, не дуже товариські. Вони без особливих зусиль тривалий час можуть обходитися без людей, не вимагають багато уваги і часто можуть здатися занадто примхливими. Кішка сама розуміє, коли їй потрібно спілкування і будь-які спроби прищепити їй іншу модель поведінки ні до чого не приведуть.

Кішка сама розуміє, коли їй потрібно спілкування і будь-які спроби прищепити їй іншу модель поведінки ні до чого не приведуть

Тривалі і нав'язливі ласки такий кішці не до вподоби: людина навряд чи зможе змусити вихованця спокійно лежати на руках, а постійні зазіхання на шубку викличуть в тваринному тільки роздратування і агресію. Зате помірні і ненастирливі прояви ніжності воно тільки схвалить. Правда, час для пестощів тварина вибере саме.

При цьому британці охоче грають і люблять рухатися. Така кішка навіть в самому похилому віці не годинами лежати на одному місці, їй вкрай необхідна активність. Особливо якщо вона пов'язана з гонитвою за «мишкою», м'ячиками і будь-якими іншими ігровими ситуаціями.

Граючи, кішка буде проявляти крайню граціозність і акуратність: б'ються залишаться цілі і на своєму місці. Британська короткошерста також не має поганої звички псувати шпалери, меблі і штори.

Може скластися враження, що британська кішка надмірно норовиста і вимоглива. Але це не зовсім так. Характер кішки не стільки складний, скільки просто дуже волелюбний і самостійний.

Вона не буде випускати кігті і показувати свій примхливий характер без зайвої потреби, якщо не бачать з боку людини агресії або нахабства, не відчуває небезпеки.

Ця порода вкрай не любить лайки, крику і вже тим більше рукоприкладства. Якщо людина підвищує голос занадто часто, вихованець може образитися всерйоз і надовго, з чим господар вже нічого вдіяти не зможе.

Аристократ від світу котячих гордовитий і сам вирішить, коли піти на мирову.

При цьому британка дуже домашня. Вона, як не дивно, цілком здатна прив'язатися до людини. Кішка охоче і радісно зустрічає господаря після тривалої відлучки з дому. Її стриманість не заважає їй любити ласки і спільне проведення часу з людиною.

Її стриманість не заважає їй любити ласки і спільне проведення часу з людиною

Така кішка дуже спокійна і охайна, вона любить розмірений розпорядок життя. Це вкрай тиха і «мовчазна» порода - нявкають вони рідко і неголосно.

Як правило, не довірять незнайомцям. Британка ніколи не дасть погладити себе людині, якого не знає і буде триматися від нього на чималій відстані. При цьому вона легко переносить суспільство великої кількості людей.

Незважаючи на те, що такого вихованця господар ніколи в житті не переробить, категорично не слід відмовлятися від виховання. Виховання плюшевого улюбленця має розпочатися з найперших тижнів його життя. Це допоможе впоратися від природи непростим характером кішки, запобіжить наступ того моменту, коли особливості поведінки стануть недоліками.

Це допоможе впоратися від природи непростим характером кішки, запобіжить наступ того моменту, коли особливості поведінки стануть недоліками

В цілому можна сказати, що британець, при всій своїй своєрідності, є володарем спокійного і миролюбного характеру, який здатний здивувати і зачарувати людини.

Хвороби британських кішок

Представники цієї породи, як правило, хворіють нечасто і мають дуже міцним здоров'ям, яке забезпечує їм довге життя. Вимоги до догляду за британцями стандартні: кішка повинна жити в чистоті і правильно харчуватися, їй потрібні планові щеплення і своєчасні профілактичні походи до ветеринара.

Див. скільки живуть коти британці при правильному догляді.

Британці мають міцним імунітетом, але погано переносять холод. Протяг може стати причиною простудних хвороб, так що господар повинен уважно стежити за температурою житла.

У кошенят британців в перші місяці життя часто сльозяться очі. Це абсолютно нормально і господар повинен знати, що це не є ознакою хвороби або недуги. Ветеринари стверджують, що сльозотеча припиняється в перші півроку життя, тому турбувати кошеня непотрібним лікуванням не варто.

Див. Також чому у кошеняти сльозяться очі .

При правильному догляді і збалансованому харчуванні британська короткошерста може прожити поруч з людиною дуже довго - до 15 років.

догляд

У плані догляду британець не такий вимогливий, як може здатися.

Є лише кілька простих правил догляду, які забезпечать вихованцеві міцне здоров'я, довге життя і гарний настрій:

  • З вихованцем треба часто грати. Як і будь-яка інша кішка, британка НЕ ​​погребує «мишкою» і круглими іграшками. Головне - іграшка повинна шелестіти і хрустіти, привертаючи увагу вихованця.
  • Особливу увагу варто приділити кігтям. Британцеві необхідний як мінімум стовпчик для обточування. Підрізати кігті можна, але це непросто, тому до цієї процедури варто підходити дуже уважно: підрізає тільки гострий білий кінчик.
  • Всі продукти харчування повинні бути розкладені за окремими тарам, інакше кішка не буде їсти.
  • Вовна. Для підтримки в формі вовни вихованця знадобиться щодо немаленький арсенал з щіток, гребінців і інших спеціальних пристосувань, купити які, проте, можна в будь-якому зоомагазині. Найбільшу увагу станом вовни варто приділити в період линьки.

Популярні розплідники цієї породи:

  • Росія - (тут ваш розплідник);
  • Білорусь - (зайняти місце);
  • Україна - (подати заявку).

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»