- Звідки взялися британські «вислоушки»
- Зовнішні особливості породи
- Фотогалерея: види забарвлень британської вислоухой кішки
- Відео: британський висловухий кіт грається з м'ячиком
- Придбання британського висловухого кошеня
- Відео: блакитні британські висловухі кошенята
- гігієнічні процедури
- годування
- Особливості розведення британських висловухих котів
- Відео: британський кіт відразу після кастрації
Британські висловухі кішки з'явилися в кінці XX століття в результаті експерименту групи фелинологов з Росії. І хоча подальшого розвитку ця бридинг-програма не отримала, в середовищі любителів домашніх тварин інтерес до мугикаючи з сірої шубкою і притиснутими до голови вушками зберігається вже понад двадцять років.
Звідки взялися британські «вислоушки»
Спочатку опущені вперед вушні раковини були породообразующим ознакою шотландської кішки. А остання була відома на території Великобританії ще в середині XIX століття.
Британські висловухі коти - нащадки шотландських кішок
Одні письмові джерела повідомляють про прибуття висловухих котиків до Туманного Альбіону з Китаю. Інші - стверджують, що батьківщиною таких пухнастиків є Франція.
Так чи інакше, але зацікавленість породою почала зростати серед селекціонерів лише після Другої світової війни. Початком розвитку шотландської різновиди мурлик стала поява в 1959 році потомства у кішки з притиснутими до голови вухами, що належить містеру вуликів Россу. А з 1961 року ці милі створіння почали поширюватися по території всієї Європи.
Паралельно розвивалася історія британська короткошерста кішка, перша виставка якої відбулася в далекому 1871 році за початком заводчика Гаррісона Фейра. Далі, в 1950 році порода була визнана американськими фелинологическими організаціями і з тих пір стала поширюватися по всьому світу.
Після того як 1990-х рр. і британські, і шотландські кішки потрапили на територію Росії, постало питання про розширення популяції обох порід. З цією метою заводчиків було прийнято рішення про схрещуванні представників двох різновидів мурлик. Так почала розвиватися порода британських висловухих кішок. Відмінністю новоявлених пухнастиків була коротка, «набита» шерсть на масивному тілі (спадщина «британців») і загнуті вперед вуха (як у «шотландців»).
Молода порода стала користуватися попитом серед обивателів, проте в 2004 році світовим фелінологічна спільнотою було видано заборону на схрещування котеек британської та шотландської породи. Причиною послужило негативний вплив такого бридинга на здоров'я вихованців. Такі мугикаючи нерідко народжуються з хворими суглобами і жорсткої структури шерстю.
Таким чином, до цієї пори британські висловухі кішки вважаються неофіційною породою, а багато селекціонерів взагалі відносять цих пухнастиків до вибракувати шотландським котейкам.
Зовнішні особливості породи
Крім головного відмітної ознаки, отриманого в результаті природних мутацій (опущених вушок), британські висловухі коти виділяються міцним, кремезним статурою. У середовищі заводчиків ця риса зовнішності отримала назву Коба-типу котячого тіла.
Британські висловухі - вельми кремезні кішки
При такій будові скелета тулуб мугикаючи набуває вигляду квадрата, а всі частини тіла являють потужний і важкуватий вигляд.
Так, голова британського висловухого кота досить кругла, з явно вираженими вилицями і широким переніссям. Округлі очі розташовані далеко один від одного і мають яскраве забарвлення райдужної оболонки. Найчастіше - це бурштиновий і медовий відтінки, але зустрічаються і зеленуваті очі, і навіть різнокольорові.
Іншими відмінними рисами зовнішності британських висловухих вважаються:
- укорочённая шия;
- широка грудна клітка;
- масивні плечі;
- короткі потужні лапи;
- товстий хвіст, розширений біля основи.
Крім того, ця невизнана порода котеек відноситься до розряду «важковаговиків». Адже дорослий самець досягає маси тіла до 8 кг, а самка трохи менше - 6-7 кг. При цьому зростання в холці тварини становить не більше 30 см.
На окрему увагу заслуговує шубка вихованця - плюшева, з коротким ворсом і густим підшерстям, вона робить воркіт схожим на ведмедика.
Забарвлення для висловухих «британців» мають широкий діапазон, отриманий в результаті схрещувань з екзотичними представниками інших порід, і налічує 180 варіацій. Найбільш класичним вважається блакитний колір шубки, крім якого є:
- однотонні забарвлення - чорна, чорно-біла, кремова, лілова, шоколадна;
- димчасті тони - коли ворсинки пофарбовані в білий колір на одну третину від основи;
- черепахова забарвлення - на чорному тлі розташовуються червоні, блакитні або шоколадні плями;
- колор-поінт - окрас за типом сіамських котів з затемненням в області морди, вух, лап і хвоста;
- біколорний варіант - біла шубка тут прикрашена рудими, блакитними, чорними або навіть черепаховими плямами;
- таббі - забарвлення в смужку з яскраво окресленими кордонами малюнка і класичної для забарвлення буквою «М» на лобі.
Фотогалерея: види забарвлень британської вислоухой кішки
Характер британських висловухих котів
Плюшеві мугикаючи з притиснутими до голови вушками улюблені багатьма власниками домашніх тварин за доброзичливий, спокійний характер і вміння уникати конфліктів.
Британські висловухі коти відрізняються урівноваженим характером
Ці спокійні тварини запросто дозволяють грати з собою дітям і лише при крайньому ступені агресії з боку останніх випустять пазурі в цілях самооборони.
До хазяїна британські «вислоушки» прив'язуються з усією відданістю, яку тільки може випробувати представник сімейства котячих. Причому в якості «мами» або «тата» буде обраний лише той, хто видає вихованцеві корм. Тому бажано питаннями прожитку мугикаючи займатися одним і тим же людині.
Цікава і така риса характеру британських висловухих - при зміні господаря тварина цілком щиро прив'язується до нового власника, забувши про колишньому годувальника.
З іншими тваринами проблем в спілкуванні у невизнаних «вислоушек» не виникає - бувають випадки міцної дружби навіть з собаками.
А ось до незнайомих людей котейки відносяться спочатку насторожено, але з часом звикають і навіть дозволяють себе погладити.
Крім іншого, поведінки британських висловухих мурлик притаманні такі позитивні риси:
- охайність (готові весь день вилизуватися і вмиватися);
- цікавість (можуть навіть встати на задні лапки, щоб розглянути цікавить предмет);
- не нав'язливим (вміють самостійно займатися і нерідко воліють самотність галасливій компанії);
- ласкавість (часто підходять до домочадцям, щоб потертися об ноги і помурчать).
У той же час, ці Котофен мають і кілька негативних якостей в характері:
- неактивним (постійне перебування в стані дрімоти);
- нерозбірливість у їжі (нерідко призводить до переїдання і ожиріння);
- нелюбов до надмірного «тисканий» (складно змусити посидіти на колінах навіть у господаря).
Крім того, через слаборозвиненого вестибулярного апарату британські висловухі кішки побоюються висоти. У цьому є певний плюс для власників - вихованець ніколи не проявить бажання перестрибувати з шаф на столи та інші меблі. Тобто, посуд і кімнатні рослини будуть завжди в безпеці.
Незважаючи на досить флегматичний характер, плюшеві мугикаючи вважаються умілими мисливцями. І якщо котофей проживає в заміському будинку з можливістю виходу на вулицю, цей хижак буде годинами вистежувати придивилася видобуток із затишного місця.
Відео: британський висловухий кіт грається з м'ячиком
питання здоров'я
Оскільки британські «вислоушки» вийшли в результаті межпородного кровозмішення, то і ймовірність генетичних захворювань серед представників цього різновиду котячих досить велика.
Британські висловухі схильні до генетичних захворювань скелета
Так, з віком може проявитися остеохондродісплазіі, що виражається в кульгавий і деформації кісток скелета (кистей лап, хребців). Ця недуга невиліковна, тому важливо регулярно відвідувати ветеринара, якщо батьками кошеня були дві висловухі особини. Якщо ж один з батьків мав прямими вухами, ймовірність патології істотно знижується.
Крім того, британські висловухі коти схильні до типовим хвороб всіх мурлик:
- вірусних інфекцій (котячої застуді) - проходить самостійно протягом двох-трьох днів, в іншому випадку слід звернутися до лікаря;
- гіпертрофічної кардіоміопатії (патології серця) - лікування тривале (протягом усього життя) і носить підтримуючий характер;
- поликистозу нирок - невиліковна недуга, при підтримуючої терапії кісти припиняють зростання;
- грибку кігтів - виліковується спеціальними антісептічечкімі і протигрибковими розчинами;
- зараження паразитами (глисти, блохи) - профілактичні заходи по дегельмінтизації і позбавлення від ектопаразитів повинні бути обов'язковими для представників породи.
Для підтримки здоров'я плюшевого улюбленця необхідно регулярно відвідувати ветеринарну клініку для постановки щеплень. Вакцинацію починають проводити у віці 2,5 місяця і далі кожні 3-6 тижнів, поки кошеняті не виповниться 15 тижнів від народження.
Після чого проводиться комплексна щорічна вакцинація проти інфекцій дихальних шляхів, панлейкопении, стригучого лишаю і сказу.
При дотриманні правил по догляду за вихованцем і ретельному спостереженні за станом здоров'я британського висловухого мугикаючи, тварина проживе до 12-15 років.
Придбання британського висловухого кошеня
Оскільки порода є вельми поширеною, незважаючи на невизнаний статус, то і з пошуком домашнього улюбленця труднощів не виникне.
Британських висловухих кошенят продають багато приватних заводчики
Головне в цьому питанні - вартість, за яку заводчики готові віддати плюшевого воркіт. Оскільки розводити і відправляти на виставки таких котеек заборонено, то британських «вислоушек» продають виключно в категорії пет. Відповідно, і ціна не повинна перевищувати 2-5 тис. Руб. за особину. Якщо ж продавець наполягає на значно вищою ціною і надає родовід з позначкою BRI (дозвіл на розведення), то варто задуматися про шахрайство. Або про те, що під виглядом британця продається шотландський висловухий кіт блакитного забарвлення. Втім, забарвлення шубки може бути будь-який, що посилює проблеми з ідентифікацією породи.
Щоб не помилитися у виборі, потрібно мати на увазі наступні відмінності британських висловухих котеек від шотландських:
- «Британці» масивні і кремезні, а «шотландці» витончені і гнучкі;
- у британських мурлик ніс прямий і без різкого переходу від перенісся до кінчика (ямки також немає);
- хвіст у невизнаній породи потовщений і закруглюється на кінці, в той час як «шотландці» мають конусообразное закінчення хвостовій частині тіла.
Купувати кошеня слід не раніше того часу, поки малюку виповниться 1-1,5 місяці. Це пов'язано з фізіологією вушних раковин. Адже все кошенята в посліді народжуються з прямими вухами, а опускатися останні починають лише на 21 день життя мурлик.
Крім того, при виборі кошеняти потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд тварини і поведінку:
- очки і вушка пухнастиків повинні бути чистими, без гною і слизу;
- животик не має патологічного здуття (свідоцтва ураження гельмінтами);
- шерстка рівномірно розподілена по тілу, без клаптиків і залисин.
В обов'язковому порядку у заводчика потрібно вимагати ветеринарний паспорт вихованця і родовід для виявлення схильності до спадкових захворювань.
Відео: блакитні британські висловухі кошенята
Зміст британської вислоухой кішки
Представники цієї невизнаної породи сімейства котячих відрізняються любов'ю до чистоти і готові весь день вмиватися або вилизувати шерсть.
Британські висловухі коти - дуже охайні тварини
Настільки ж трепетного ставлення до своєї зовнішності британські висловухі Котофен вимагають і від своїх власників.
гігієнічні процедури
Вибагливий британський котик з опущеними вушками буде вельми радий, якщо його плюшеву шерсть стануть вичісувати хоча б два рази на тиждень. Щільний густий підшерстя потребує обробки м'якої масажною щіткою з закругленими зубами.
За британськими капловухими кішками потрібно доглядати так само, як і за іншими мугикаючи
А водні процедури слід обмежити одним разом на півріччя щоб не порушити структуру шерстного покриву і не позбавити шубку «набитий».
Також догляд за британської вислоухой кішкою включає наступні процедури:
- стрижка пазурів один-два рази на місяць (з обов'язковим використанням когтеточки);
- чистка вух два рази в місяць (ватним тампоном, змоченим в спеціальному розчині);
- очищення очей від забруднень щодня (ватним диском і краплями);
- чистка зубів щодня (для профілактики зубного каменю - спеціальною щіткою і пастою);
- виведення з шлунка грудок вовни кожні два тижні (спеціальною пастою або котячої травою).
Якщо привчати вихованця до всіх очисним заходам з перших тижнів життя, то дотримання гігієни не буде завдавати дискомфорту мугикаючи надалі.
Туалет для британського висловухого вихованця організувати варто далеко від протягів і галасливих домашніх приладів, можливо навіть використання господарського санвузла. Лоток може бути будь-яким - як відкритим з низькими бортиками, так і закритим. Оскільки тварина досить акуратно ставиться до відправлення природних потреб і в той же час любить усамітнення. В якості наповнювача бажано використовувати грудок варіанти (деревні і бентонітові). Насипати вміст в лоток слід шаром в 50-60 мм, тоді лапки пухнастиків будуть завжди сухими і чистими. Та й покопатися в лотку котейка зможе вдосталь.
годування
У питаннях їжі британські висловухі Котофен не відрізняються схильністю до гурманство. Що нерідко служить причиною набору зайвої ваги.
Британські висловухі кішки легко набирають зайві кілограми
Тому важливо стежити за послідовністю годувань і розміром порцій. Незважаючи на те що видавати їжу мугикаючи протягом дня потрібно три-чотири рази, в один прийом ласунка повинен отримувати не більше 150-200 г їжі.
Годують британських «вислоушек» як готовими кормами преміум класу, так і натуральною їжею. Важливо розділяти ці види харчування для збереження здоров'я травної системи вихованця.
Якщо тварина налаштоване поїдати страви з натуральних продуктів, то власнику потрібно завжди додавати в меню вітаміни і мінерали.
А ось що повинно входити в раціон котейки:
- нежирне свіже м'ясо (яловичина, курка);
- відварне м'ясо і птиця (кролик, індичка);
- варена риба без кісток і плавників;
- зварені «круто» яйця курей і перепелів;
- відварені овочі (морква, кабачок, гарбуз);
- свіжі овочі та зелень (капуста, огірки, петрушка);
- крупи (овес, рис, пшоно);
- кисломолочні продукти (сир, кефір).
А ось жирну сметану краще давати не більше двох разів в тиждень щоб уникнути навантажень на печінку.
В обов'язковому порядку потрібно забезпечувати плюшевого воркіт цілодобовим доступом до чистої питної води.
Забороняється годувати британську вислоухую кішку гострої, солоної і копченої їжею. Зіпсує стан шлунка вихованця і кондитерська продукція, хліб, свіже молоко, а також алкоголь і спеції.
Особливості розведення британських висловухих котів
Найчастіше представників породи продають вже кастрованими і стерилізованими, оскільки розведення невизнаних мурлик заборонено світовим фелінологічна спільнотою.
Розведенням британських висловухих кошенят офіційно не займаються
Однак якщо власнику пощастило роздобути зберегла репродуктивні функції особина, можна задуматися про можливість продовження роду плюшевим вихованцем. У такому випадку важливо пам'ятати про неможливість схрещувати двох висловухих тварин. В іншому випадку потомство вийде нежиттєздатним і мають в генетиці патологічні порушення.
Статевозрілими британські «вислоушки» стають у віці 7-9 місяців. Однак в'язку краще проводити не раніше 10 місяців для котиків і півтора року - для кішечок. Оскільки саме до цього періоду життя організм тварини буде досить готовий до розмноження і виношування потомства.
Вагітність вислоухой «британки» триває 64-68 днів, в посліді народжується 3-4 кошеня. Як правило, всі вони мають прямі вушка, як у «тата».
Досвідчені заводчики не рекомендують в'язати висловухих «британок» частіше трьох разів за рік, інакше існує ризик народження хворих кошенят.
Якщо ж у власника немає мети розведення висловухих британських котеек, найкраще турбуватися питанням кастрації або стерилізації тварини.
Вік, з якого можна проводити подібну операцію, завдяки сучасним медичним технологіям починається з 2 місяців після появи мугикаючи на світло. Видалення статевих органів і їх перев'язку роблять за допомогою лапароскопії, тому відновний період обмежений 1-2 тижнями для кішок і 3-5 днями для котів.
Перед походом в клініку потрібно провести розвантаження травного тракту вихованця (не годувати 12 годин). А за місяць до важливої події - обов'язково проглістогоніть і позбавити шубку від бліх.
Кроме того, «брітанці» погано переносячи наркоз, тому необходимо Забезпечити належно догляд мугікаючі после повернення від ветеринарного лікаря. Кожні півгодини потрібно пропонувати Котофен попити і супроводжувати протягом доби по дому. Це дозволить уникнути зайвого навантаження на організм улюбленця і застрахує пухнастиків від падінь або травмування.
Відео: британський кіт відразу після кастрації
Відгуки власніків
Оскільки невизнана порода через відносну дешевизну є вельми поширеною, то і думок господарів британських висловухих можна зустріти досить. Як правило, більшість з них говорить про спокійному характері і, одночасно, незалежному характері плюшевих мурлик.
Британські висловухі - одні з улюблених кішок серед простих обивателів
На думку автора, британські висловухі кішки стануть прекрасними вихованцями для літніх самотніх людей і сімей з маленькими дітьми. Оскільки флегматичний і розважливий стиль життя цих тварин як не можна краще узгоджується з атмосферою в будинку і тих і інших груп населення. Немолодим любителям мурлик плюшеві Котофен допоможуть скрасити нудні вечори. А в будинку з юними пустунами незалежна поведінка «вислоушки» і вміння вчасно сховатися від настирливої уваги наочно пояснить підростаючому поколінню, як правильно поводитися з тваринами. При цьому вдасться уникнути небезпечного травмування як дітей, так і вихованця.
Британські висловухі кішки відносяться до тих мугикаючи, яких бажають завести практично всі любителі домашніх вихованців. Адже таке невибагливе і доброзичливе істота не завдає клопоту в змісті і готово із задоволенням скласти компанію під час відпочинку після важкого робочого дня.