Породи кішок з далекої туманною Англії вже давно відомі світові, з кожним днем вони стають все популярнішими і популярнішими. Вишукані, істинно аристократичні манери і прекрасний зовнішній вигляд просто не дозволяють не полюбити їх.
Не такі популярні породи Великобританії часто називають просто шиншилами через схожість кольору і якості шубки з хутром вертких милих тваринок. На жаль, належного визнання ці котики так і не змогли отримати: незважаючи на всі свої чудові якості вони постійно поступаються британським короткошерстим. дивіться опис породи британської кішки .
Через те, що предками британських шиншил були і загадкові екзоти, і серйозні перси, ці очаровашки можуть мати як довгу, так і коротку шерсть.
Історія дивовижною породи
Практично всі породи домашніх кішок з Англії мають досить довгу і багату історію, через таку особливість розвитку все вихованці мають чудовим здоров'ям і доброзичливим спокійним характером. Як правило, вони зароджувалися саме на території морської країни, але іноді окремі селекції проводилися на території інших держав Європи.
До кінця XIX століття багато хто з англійських порід були остаточно сформовані, були встановлені стандарти, навіть проводилися виставки. Офіційно в каталогах міжнародних організацій по породам кішок англійські аристократи з'являються на початку XX століття. Тоді ж прийшло загальне визнання і любов багатьох людей.
Британські шиншили отримали прекрасну шубку. Ідеальний м'який підшерсток поєднується з неймовірно красивим забарвленням. Їх британські шиншили отримали від своїх предків - перських шиншил та інших кішок з однотонним кольором шубки (див. Все фото перської шиншили ).
Однак заводчики вирішили не зупинятися на досягнутому. Чи не ідеальний був колір очей, змінювалися у кошенят з зелено-бірюзового на жовто-зелений. Спочатку було вирішено схрещувати вже були шиншил з кішками з зеленоока таббі.
Однак через це сильно страждав забарвлення шубки шиншил - з'являлися характерні плями і смужки, що псували однотонність і чистоту хутра. Пізніше шиншил різних поколінь стали схрещувати між собою, періодично додаючи персів.
Крім британської сріблястою шиншили , Кішечки цієї породи в Англії виводився і унікальний золотий забарвлення. Весь процес відбувався приблизно за таким же принципом, відмінність полягала лише в тому, що для цього вибиралися виведені ще раніше світлі представники.
Головними труднощами стало те, що ген, який несе золотий відтінок шерстинок, отриманий ще від персів, потрібно було виявити і підтримати.
зовнішність
Забарвлення британських шиншил буває різним, серед основних і загальноприйнятих виділяють:
- Класичний сріблястий.
- Золотий.
- Кремовий.
- Тікірованний (або загашені).
- Димчастий.
Також зустрічаються досить цікаві, що набирають популярність забарвлення шубок британців:
- Черепаховий (відрізняється особливим розмаїттям кольорів, малюнків і відтінків).
- Биколор (ефектно виглядає білий колір в поєднанні з альтернативним).
- Таббі.
- Мармуровий (на сьогоднішній день один з найдорожчих забарвлень).
- Арлекін ( «маска» або «галстучек» альтернативного кольору).
- Циннамон і Фавн.
Гордістю англійських шиншил вважаються їх прекрасні смарагдові очі. За критеріями міжнародних виставок, у кішок цієї породи він можуть бути і жовтими, але тільки в поєднанні з чорним або темно-димчастим забарвленням. Практично всі шиншили красуються темними обведення у очей, що надає їм ще більше виразності.
Світліше забарвлення шубки представників цієї породи кішок зазвичай поєднується з темними (чорними, темно-ліловими і сірими, особливо красиво виглядає ліловий британець ) Подушечками лап і носиком.
У золотистих британських шиншил саме золотим кольором пофарбована далеко не вся шубка. Спинка, боки, а також хвіст трохи темніше основного кольору, а кінчик підборіддя, шия і черевце - персикового.
Британські шиншили володіють чудово розвиненою мускулатурою, досить сильною широкої шиєю. У представників цієї породи рівна спина середньої довжини, а грудна клітка також добре складена. Лапи у шиншил потужні, стегна округлі. До того ж у цих кішок товстий хвіст з заокругленням на самому кінчику.
У самців дуже великі і круглі щоки, за якими їх дуже легко впізнати. А головний скарб британських шиншил - великі виразні очі округлої форми. Посаджені вони не сильно глибоко на невеликій відстані один від одного.
Характер і звички шиншили
Заводчики характеризують поведінку котиків цієї чудової породи як істинно англійське. Британські шиншили спокійні, тримають себе впевнено і з гідністю, а хороші манери, немов передаються у спадок. Їх легко навчити всіма правилами поведінки в будинку. Навіть маленьке кошеня спокійно освоїть лоток, ніколи не розбудить вранці господарів, а буде терпляче чекати їх пробудження.
Британські шиншили прекрасно ладнають з усім, хто живе з ними. До дітей кішка ставиться спокійно, не проявляє агресії і вже тим більше не пускає в хід кігті і ікла. Навіть якщо дитина занадто нав'язує свою увагу, то британська шиншила просто піде в більш спокійне місце.
Кішка цієї породи не потерпить приниження своєї гідності, замаху на її свободу. Та й сильне впертість притаманне цим тваринам.
харчування
Для британської шиншили можна підібрати натуральний тип годування. Обов'язково включіть в нього такі продукти:
- Морська риба.
- Нежирне м'ясо.
- Молочні продукти.
- Птах.
- Злакові.
- Масло.
- Свіжі овочі.
Якщо ви хочете годувати свою кішку заводськими кормами, обов'язково враховуйте унікальні фізіологічні особливості вихованця (вагітність, вага, здоров'я, вік, і т.д.).
Рекомендується двох-трьох разове харчування. Іноді додавайте в котячий раціон необхідні вітаміни і корисні мінерали.
догляд
За ніжними британськими шиншилами потрібен невеликий догляд. Заводчики рекомендують влаштовувати кішкам регулярну фізичне навантаження. Британці з задоволенням будуть брати участь у рухливих іграх. Обов'язково розмістіть будинку когтеточку.
Розчісувати шерсть цим кішкам необхідно не рідше одного разу на тиждень, а вихованцям з довгою густою шерстю - три рази. Не буде зайвим обробляти шубку британців за допомогою особливих відбілюючих шампунів і кондиціонерів, вони покращують якість і колір покриву.
Іноді перевіряйте вушка котика. При необхідності акуратно очистіть їх ватним тампоном, змоченим в теплій воді або трав'яному розчині. Для догляду за зубами давайте іноді своєму вихованцеві тверду їжу.