З незапам'ятних часів «та, що гуляє сама по собі» живе поруч з людиною, наповнюючи наші будинки теплом і затишком. Навряд чи знайдеться людина, яку залишить байдужим шовковиста шкурка і виразний погляд маленького тигра. Ну, а хто зможе встояти перед грайливою вдачею пухнастого пустуна? Але, володіючи воістину королівської красою, кішки також приносять неоціненну користь людині, винищуючи гризунів і охороняючи сімейне вогнище від злих духів.
Різноманітність порід кішок настільки велике, що не піддається суворої класифікації. Часом найдосвідченіші експерти не можуть прийти до спільної думки, в чому відмінність однієї породи від іншої. Пошуком відмінностей між британськими та шотландськими кошенятами ми сьогодні і займаємося.
Зовнішній вигляд
Британська короткошерста - це сильна, велика кішка. Основні відмінні риси - це кругла мордочка з широкими вилицями, маленькі, вертикально стоячі вуха, короткі, сильні лапи, товстий хвіст, і густа, з підшерстям шерсть.
Шотландська кішка має більш крихке і витягнуте тіло, довгий і тонкий хвіст, а також добре виражену шию, яка у британців практично відсутня. Шерсть також густа і «плюшева». Шотландські кошенята можуть бути або капловухими (в цьому випадку вушка складені навпіл і щільно прилягають до голови), або з прямими, як у британців, вухами.
Якщо у кошеняти прямі вушка, то це скоттиш-страйт (від англ. Straight - прямий). Вони схожі на британців, але несуть шотландський ген вислоухости. Кошенята з висячими вушками називаються скоттиш-фолд (від англ. Fold - складати).
Стандарти забарвлень, в загальному і цілому, однакові для обох порід.
Шотландські висловухі кошенята Британский котенок до змісту ↑
Історія
Британські кішки були завезені на острови воїнами Римської Імперії багато сотень років тому для захисту запасів від щурів і мишей. Але стандарт породи британська короткошерста сформувався лише в кінці 19 століття.
Шотландські висловухі ведуть свій родовід від кішки Сьюзі, яка з'явилася на світ в 1961р, в Тісайде (Шотландія). У 1966 році представника нової породи офіційно зареєстрували. Манірні англійці відмовилися дати нову породу назву британська висловуха, і саме тому, кішки з складеними вушками отримали свою шотландську національність. Але, при цьому, кошенят з прямими вухами з посліду британська короткошерста + скоттиш-фолд визнавали британськими, що було не зовсім вірно. На даний момент, заводчики схрещують шотландців тільки з шотландцями, гарантуючи чистоту породи саме шотландської короткошерстої кішки.
до змісту ↑Участь у виставках
Приблизно до 2004 року, шотландські страйт, рівно, як і британці, позначалися однаково - в метриці стояло BRI. Висловухі шотландці, при цьому ідентифікувалися як SFS. Росія стала першою країною, де в 2004 році була зареєстрована порода шотландська короткошерста. Сьогодні шотландські висловухі кішки отримують в родоводу позначку SFS, а шотландські короткошерсті - SSS, SCS (в залежності від того, до якої Фелінологічні організації належить розплідник)
Як бачите, відрізнити британську короткошерстну кішку від шотландської вислоухой легко, а ось шотландську короткошерстий вже «на око" не визначиш, для цього потрібно вивчати родовід.
до змісту ↑висновки TheDifference.ru
- Шотландські кішки з'явилися в результаті випадкової мутації британських кішок в другій половині 20 століття, в той час як британські усачи офіційно визнані з кінця 19 століття.
- Британські кішки мають тільки прямі вуха, в той час як шотландські кішки підрозділяються на висловухих і з прямими вухами.
- Статура британців більш масивне і приосадкувате, в той час як шотландці крихкі і граціозні
- Британська короткошерста, рівно як і шотландська висловуха, всесвітньо визнані породи, тоді як шотландська короткошерста визнається тільки деякими фелинологическими організаціями.
І, врешті-решт, так чи важливо до якої породи належить ваш мугикаючи, адже давно пройшли ті часи, коли вірних друзів вибирали по родоводу.
Ну, а хто зможе встояти перед грайливою вдачею пухнастого пустуна?