- Британці
- Відмінності в зовнішньому вигляді
- забарвлення британців
- шоколад
- Блакитний колір шерсті
- черепаховий
- Ван
- Чорний
- білий
- Відмінність забарвлення колор поінт
- Шотландці та їх відмінності
- Відмінності в звичках і поведінці
- Поведінка і товариськість
- особливі звички
- Ставлення до висоти
Дуже багато порід кішок схожі між собою. Деякі власники навіть не здогадуються, ким є ваш домашній улюбленець. Мало хто замислювався, чим відрізняється британська порода кішок від шотландської. Найчастіше власники шотландців називають своїх домашніх вихованців «британський висловухий кіт», і навіть не здогадуються, що такої породи не існує!
За «британських висловухих кішок» найчастіше видають звичайних шотландців, хоча форма вух - не єдина різниця між шотландськими і британськими кошенятами. В результаті виникає плутанина. Відмінностей, тим не менш, досить, і ми спробуємо розібратися, в чому вони полягають.
Британці
Ця аристократична порода кішок - одна з найдавніших. Виводити чистокровних британців почали ще в XIX столітті, а історія породи почалася ще за часів античності, в Давньоримської епосі.
По самому поширеній думці, ця порода сталася від сірих котів з довгими гострими іклами, які жили в Північній Африці і Південній Європі.
Цих кішок активно одомашнювали місцеві жителі, і разом з римськими легіонерами представники виду, який був предком британців, були завезені на Британські острови.
Ці тварини були дуже витривалі і швидко перейшли від жаркого клімату Середземномор'я до прохолодної погоди в Англії.
© shutterstock
Офіційно творцем породи вважається Г. Вейер, що підібрав зовні схожих сірих, м'язистих котів для в'язки. Він же був першим організатором виставки цих тварин 1861 році.
Відмінності в зовнішньому вигляді
Розпізнати представників саме британської породи може будь-хто, навіть не фахівець в котячих породах. Основні зовнішні відмінності кішок цієї породи:
- перша відмінність правильної круглої форми череп, який здається досить широким;
- друга відмінність: у всіх британців є брили;
- прямий, широкий, але приплюснутий носик з ямочками в районі перенісся;
- невеликі, але обов'язково прямі вушка, розташовані на великій відстані один від одного і досить низько;
- форма очей близька до ідеального кола;
- найпопулярніший серед кішок породи колір очей - світло-коричневий, майже золотистий, вохристий;
- у представників чистої породи немає блідого обідка навколо зіниці;
- іноді зустрічаються блакитні очі;
- відміну британця - сильна, м'язиста структура тіла, широка спина, потужні лапи, міцний торс;
- хвіст конусоподібний, сильно звужується до кінчика;
- вага - близько 5-6 кг, але деякі тварини досягають 7 і більше кг;
- за типом шерсті діляться на дві гілки - довгошерсті і короткошерсті;
- є кілька типів забарвлення.
© shutterstock
забарвлення британців
Існує поширена помилка, що забарвлення британських кішок обов'язково повинен бути блакитним (сірим). Однак це не так. Специфічний забарвлення не є відмінністю породи від інших. Типів забарвлення у представників цієї породи досить багато, і кожен з них має свою особливість.
Читайте також: Фото красивих забарвлень британських кішок
шоколад
Цей тип забарвлення вважається самим рідкісним. Його можна з легкістю відрізнити по однотонної вовни, має насичений коричневий колір.
Такі кошенята стоять тим дорожче, чим темніше коричневий колір їх вовни. Цей колір ще називають Гаванною або каштановим.
© shutterstock
Блакитний колір шерсті
Такий відтінок є найпоширенішим серед кошенят цієї породи. Його відмінність - в чистій блакиті, без сірих і сріблястих відливів як стандарт. Для шотландців це теж популярний забарвлення, тому й виникає питання, як відрізнити британську кішку від шотландської. Кожному в цьому випадку слід запам'ятати, що відмінність однієї породи від іншої далеко не в кольорі вовни.
черепаховий
Таке забарвлення також характерна і для британців, і для шотландців. Відмінності британського від шотландського кота цього забарвлення в глибині кольору. У шотландців він кілька темніше і глибше.
Черепаховий забарвлення формується під час емоційного розвитку і в спадок не передається.
Більш того, самці такого кольору бувають дуже рідко і колір їх вовни є результатом генетичний помилки. Особи чоловічої статі що твій забарвленням не можуть давати потомство, так як по суті є мутантами.
Ван
А ось це забарвлення якраз допоможе відрізнити британську короткошерстну і шотландську короткошерстну кішку, адже він зустрічається тільки у британців. У шотландській породи також є схожий забарвлення, але він відрізняється більшою точністю ліній і глибиною сірої частини забарвлення.
Чорний
Чорне забарвлення - дуже рідкісний, а тому його власники дуже цінуються кошатніков. Важливо, щоб забарвлення було чистий, без білих волосків і плям - вони вважаються шлюбом. Чорними можуть бути як самці, так і самки.
Колір очей у таких тварин особливий - світло-блакитний. Це теж цінна особливість, так як за неї відповідає рецесивний ген.
білий
Дуже красивий і теж досить рідкісний - біле забарвлення. Ці вихованці виглядають дуже аристократично. Більш того, вони дещо відрізняються навіть від своїх родичів. Вони більш гнучкі і їх статусу тонше і граціозніше. Для них єдиних характерні світло-жовті, світло-зелені та сірі очі - це головна відмінність забарвлення.
© shutterstock
Відмінність забарвлення колор поінт
Цей тип забарвлення дуже цікавий. Він зустрічається у сіамських котів, але буває і у інших породистих тварин. Його особливість світлий окрас тіла і темні плями на мордочці, хвості і лапах. Колір очей у таких звірів особливий - світло-блакитний, майже сірий.
Є й інші забарвлення британських кішок, але по ним неможливо відрізнити британського кота від шотландського.
Шотландці та їх відмінності
Коти шотландської породи - улюбленці багатьох. Цю породи відрізняє розподіл на два напрямки:
- скотишся-страйт;
- скотишся-фолд.
За першого типу дійсно складно визначити, в чому різниця між британською кішкою і шотландської. Колір забарвлення у них багато в чому збігається, по більшій частині. Форма мордочки також подібна.
Скоттиш-фолд © shutterstock
Скоттиш-страйт © shutterstock
Відмінності шотландської кішки від британської в наступному:
- у шотландців інша структура тіла: тварини цієї породи відрізняються більш витонченою структурою скелета, менш приосадкуваті і не такі кремезні і ширококості;
- мордочка залишається плескатої, але довша, ніж у британців;
- менше виражені брили;
- немає ямочок на переніссі, в чому їх відмінність від британців;
- шотландська порода кішок відрізняється більш тонким, довгим хвостом;
- відміну британських кішок від шотландських є і в формі лапок: у перших вони коротше, товщі, масивніше, а в друге - стрункі;
- відмінність є і в формі голови: у шотландців добре виражений підборіддя, а сама форма черепа нагадує свинячий;
- відмінність є і в формі вушок (якщо мова йде про сконіш-фолд) - найцікавіше. Нагадаємо, що капловухими можуть бути тільки шотландці, а ось аристократи такою деталлю зовнішності похвалитися не можуть - їх вуха завжди загострені.
Скоттиш-фолд © shutterstock
Відмінності в звичках і поведінці
Відмінності у зовнішності - не єдине за чим можна розпізнати представників різних котячих порід, в нашому випадку - британців і шотландців. У поведінці вихованців також багато відмінностей. І у тих, і у інших є особливі звички, що відрізняють одну породу від іншої.
Багато кошатники навіть вибирають собі породу домашнього улюбленця не по зовнішніх відмінностей, і за характером. В процесі еволюції у тварин формувалися поведінкові звички.
Поведінка тварин багато в чому залежить саме від того, в яких умовах виросли його предки.
Поведінка і товариськість
Британці - справжні аристократи. В іграх вони вважають за краще, щоб їх носили на руках, а ось самі неохоче бігають за бантиком. Їх масивна структура тіла не пристосована до швидкого руху, а ось високо підстрибнути вони можуть.
Читайте також: Опис британської вислоухой кішки
Зовсім інша справа - шотландці. Вони із задоволенням проводять час з дітьми, якщо вони є в будинку. Також добре ладнають з іншими домашніми тваринами, навіть якщо в будинку є собака. Шотландці дуже активні, допитливі і готові грати з дітьми цілими днями.
Британці ж навпаки - нетовариські і люблять самотність - це відмінність їх характеру.
Проте, вони поступливі. Якщо ви візьмете на руки свого улюбленці в той момент, коли йому хочеться побути на самоті, він не почне проявляти агресію і намагатися вирватися, і тим більше - не стане вас дряпати. Він буде терпіти до тих пір, поки вам не набридне пасивність улюбленці і ви самі не залишите його в спокої. В такому випадку він швидше поспішить сховатися від зайвої уваги господарів.
Британець © shutterstock
особливі звички
У шотландців є особлива звичка - вставати на задні лапи. Одна така поведінка для граціозного тваринного - необхідність, що сформувалася за багато століть розвитку. Таким способом ваш вихованець розминає спину і упорядковує розміщення хребців.
Ще одна відмінність поведінки шотландців - «сидіння на попі»: тварина підгинає одну ногу, а на стегні другий ноги сидить. У їхніх родичів ці дві особливості відсутні.
Ставлення до висоти
Навіть такі речі, які для всіх представників сімейства котячих можуть відрізняти представників двох споріднених порід. Дивним є той факт, що шотладкі бояться висоти. Ці тварини дуже рідко забирається високо, хоча раціонального пояснення цьому відмінності навчальні знайти не можуть.
Британки, навпаки, дуже люблять стрибати на високі шафи. Їх торс дозволяє їм сильно відштовхуватися від підлоги і забиратися високо. Зазвичай вони роблять це для того, щоб сховатися від усіх і спокійно виспатися. Відмінність британок якраз в любові до тиші.