- Історія виникнення породи
- Зовнішній вигляд
- Норовиста аристократка або кішка мрії?
- Як вибрати кошеня?
- Догляд за британської шиншил
- годування шиншил
Британська шиншила - порода кішок, яка мало кого залишає байдужим. Ці граціозні пухнасті красуні підкорюють все більше і більше людських сердець. Багато хто мріє обзавестися таким м'яким мурличущім іншому. Про що потрібно знати, перш ніж завести вдома кошеня? Які особливості догляду, екстер'єр, забарвлення і характер представників цієї породи? Відповіді на всі ці питання і фотографії цих ніжних створінь представлені в цій статті.
Зміст статті
Історія виникнення породи
Перший кіт породи британська шиншила побачив світло в 1880 році. Сталося це в Америці. Проста кішка з забарвленням сріблястий таббі народила кошеня з дивовижним, до цього небаченим забарвленням. Срібляста шерстка, пронизана витонченими переходами від світлого до темного, надихнула селекціонерів на виведення окремої породи.
Остаточний свій вигляд срібляста шиншила придбала вже в Великобританії, де селекціонери, зберігаючи забарвлення, продовжували періодично додавати перські гени . В ході цього з'явилися дивні довгошерсті створення з прекрасним срібним забарвленням.
Далі на світ з'явилася золота шиншила. Її виведення базувалося на вже стабілізованою породі сріблястих шиншил. Ген золотистого забарвлення дістався британській кішці у спадок від перських прабатьків . Все, що потрібно було зробити селекціонерам це зберегти цей ген в новонароджених кошенят.
Зовнішній вигляд
Стандарт CFA стверджує, що ця порода має плавними і округлими лініями тіла. На фото можна помітити, що всі коти цієї породи мають дуже густою шерстю з щільним шаром підшерстя. Забарвлення при цьому у короткошерстих британців більш глибоко виражений і дуже чіткий. У довгошерстих - навпаки, м'який і ніжний.
Виділяють три основних види забарвлення:
- Золота: кожен волосок має градієнт від чорного до світло-коричневого або персикового кольору.
- Срібляста шиншила: градієнт від білого до чорного. Шерсть брітаночек як ніби покрита ледве відчутною чорною вуаллю. У деяких представників частково можуть бути пофарбовані в чорний ноги, хвіст і вуха. Подушки лап чорні і є яскравим контрастним акцентом на тлі білої шерсті. Губи, очі і ніс у кішок шиншиллового забарвлення підведені чорним. Очі представників цього забарвлення вражають своїм насиченим і глибоким смарагдовим відтінком.
- Срібляста затушована: відсоток чорних волосків значно більше, через це забарвлення стає темніше. Чорні смуги на хвості тварини - часте явище для такого забарвлення. Зустрічаються володарі як жовтих, так і зелених очей.
Представники цієї породи мають округлим черепом середнього розміру. Вушка маленькі, закруглені, розташовуються низько з невеликим нахилом вперед.
Ніс широкий і короткий. Шиншили - володарі приземистого тіла середнього розміру, коротких і потужних лап, товстого і короткого хвоста.
Норовиста аристократка або кішка мрії?
Шиншили по своїй натурі аристократки. Вони не стануть докучати настирливим нявканням, дерти меблі або вести себе негідним світської особи чином. Спокійний характер робить їх ідеальними домашніми вихованцями і улюбленцями всіх членів сім'ї. Шиншила легко уживається з дітьми. Вона не стане випускати кігті і кусатися. Якщо її почнуть ображати, вона просто піде, гордо несучи свою гідність.
Ще одна відмінна риса цієї породи: любов до незалежності. Британці не люблять, коли господарі зазіхають на їх територію і простір. Спокійно переносять самотність, тому підходять людям з напруженим робочим графіком. У комплекті з незалежним і спокійним характером цієї кішці дісталося ще й небувале впертість. Якщо вона чогось не хоче, її не примусити зробити це ніякими вмовляннями. Однак маленькі кошенята добре привчаються до лотка і дисциплінуються. Ця порода не терпить покарань. Домогтися від них слухняності можна лише любов'ю і хитрістю.
Як вибрати кошеня?
Неважливо зверніться ви в розплідник до офіційних заводчикам або зважитеся взяти вихованця по приватному оголошенню. Зважившись взяти кошеня, варто звернути увагу на наступні показники:
- Стан квартири, розплідника;
- Чистота приміщення;
- Тварини не повинні міститися в клітинах;
- Батьки кошеня: як вони виглядають і поводяться, чи є у них документи, щеплені чи вони;
- Чим годують вихованців;
- Зовнішній вигляд вашого майбутнього вихованця;
- Поведінка кошеня. Кошеня, як і всі інші кішки в будинку, не повинні ховатися, забиватися під меблі, шипіти, проявляти агресію . Здоровий малюк відрізняється допитливість і грайливістю.
Догляд за британської шиншил
Ця порода не вимагає по відношенню до себе педантичного догляду. Ковтуни в шерсті шиншил - явище рідкісне, а сама шерсть не схильна до сплутування. Тому розчісують котів цієї породи в середньому два рази на тиждень. Проблем з туалетом і акуратністю не виникає, так як кошенята легко навчаються.
Як вже говорилося раніше, шиншили досить волелюбні і незалежні кішки. Тому більш, ніж інші породи, потребують у своєму власному куточку для сну та ігор. У їх розпорядженні обов'язково повинні бути різні іграшки, когтеточка, будиночок або підстилка для сну.
годування шиншил
Харчування для цих кішок має бути різноманітним і збалансованим. Власники можуть годувати своїх вихованців як натуральними продуктами, так і вже готовими кормами. Якщо господар прийняв рішення про натуральному годування шиншили, то в її раціон обов'язково повинні входити наступні продукти:
- Сире м'ясо. Воно повинно бути порізане маленькими шматочками і ошпарити окропом. Переважно, щоб це було м'ясо кролика, індички або курки;
- Субпродукти такі, як печінка, серце, нирки. Їх обов'язково потрібно попередньо відварити;
- Океанічна риба;
- Молочні продукти, а саме: кефір, йогурт, нежирний сир;
- Злаки і овочі. Це можуть бути: морква, капуста, гречка, висівки і рисова каша.
- Масла і жири. У корм можна щодня додавати рослинне масло в кількості ¼ від чайної ложки.
Про що потрібно знати, перш ніж завести вдома кошеня?
Які особливості догляду, екстер'єр, забарвлення і характер представників цієї породи?
Норовиста аристократка або кішка мрії?
Як вибрати кошеня?