Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Британська короткошерста порода кішок, фото. TopCat

  1. Історія породи Людство вперше познайомилося з цією породою кішок ще ... до її виникнення. У 1865...
  2. Особливості та характер
  3. Зміст і догляд
  4. годування
  5. селекція
  6. Інші і застарілі назви породи
  7. Неофіційне (сленгове) назва породи російською мовою
  8. посилання:

Історія породи

Історія породи

Людство вперше познайомилося з цією породою кішок ще ... до її виникнення. У 1865 році на одній з ілюстрацій до знаменитої казці Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес» можна було увідетьЧешірского кота, сильно нагадував британця забарвлення табби. Тим часом, англійські селекціонери в цей час ще тільки займалися відбором найкрасивіших кімнатних, вуличних та фермерських кішок, з тим, щоб шляхом цілеспрямованих в'язок закріпити кращі якості цих тварин. На Британських островах за кілька століть встиг скластися тип домашньої кішки з яскравими округлими очима і короткою, «плюшевої» шерстю. Незважаючи на те, що ці кішки, по суті, були безпородними, їх відрізняли міцне здоров'я, аристократичність характеру, витривалість, комунікабельність і відмінні мисливські якості. Саме ці кішки і стали основою для виведення нової породи. У 1871 році на виставці в Лондоні вперше були представлені кішки, яких, щоб відрізнити їх від азіатських кішок і довгошерстих кішок типу ангорської, стали називати британськими короткошерстими. Спочатку для цієї породи зізнавався тільки блакитне забарвлення. Однак після Другої світової війни була зроблена спроба не тільки відновити майже зниклу породу, але і поліпшити її генофонд. В результаті схрещування британців з такими породами, як домашня короткошерста, російська блакитна, шартрез, і особливо - перськими кішками, були отримані нові забарвлення. Дуже популярна порода кішок, в тому числі, в Росії.

Зовнішній вигляд

Велика (4-8 кг) кішка, приземкувата, з важкою круглою головою і широкими грудьми, товстими щоками і великими яскравими очима. Відмітна ознака цієї породи - оригінальна будова мордочки, через якого кішка має особливе, нетипове вираз «обличчя». Крім того, ознакою породи може вважатися і характерна «плюшева» шерсть.

Голова: Кругла, широка, масивна. Мордочка велика, чіткої форми із закругленими контурами і характерним «виразом обличчя». Ніс широкий, короткий, прямий, злегка загнутий вгору. Невеликий вигин біля основи, але різкого переходу до чола немає. Підборіддя міцне, перпендикулярний лінії носа.

Очі: Великі, круглі, широко поставлені. Колір очей відповідає кольору шерсті і може бути мідним, темно-оранжевим, блакитним, зеленим, жовтим або двоколірним.

Вуха: Невеликого розміру, широкі біля основи, на кінчиках закруглені. Розставлені широко.

Шия: Коротка, широка, м'язиста.

Тіло: Міцне, компактне, кремезне, потужне, з широкою грудною кліткою. Плечі і стегна також широкі. Мускулатура добре розвинена.

Ноги: Короткі і масивні, сильні, кістяк і мускулатура міцні.

Лапи: Компактні, круглої форми.

Хвіст: Довжиною 2/3 довжини тулуба, товстий біля основи, поступово звужується до закругленого кінчика.

Шерсть: Коротка, густа і стояча, «плюшева», з рясним підшерстям, на дотик створює враження природного захисного покриву.

Забарвлення: Допускається більш ста. Проте, класичним кольором забарвлення вважається блакитний і ліловий.

Недоліки: Занадто плоска голова; плоскі щоки; очі східного типу; тонкий кістяк; занадто довга шерсть; відсутність підшерстя.

Дискваліфікація на виставках: Медальйони і білі відмітини на вовняного покрову.

Дискваліфікація всіх порід: ампутувати кігті, крипторхізм, глухота. Помітні кісткові деформації.

Особливості та характер

Британська короткошерста кішка нагадує улюблену дитячу іграшку - плюшевого ведмедика. І характер у неї відповідно зовнішньому вигляду: кішка мирна, терпляча, ненав'язлива, весела, врівноважена, без зайвих емоцій. Відрізняється спокійним поведінкою, тому поруч з нею легко жити. Невибаглива, легко пристосовується до будь-яких умов, може з комфортом влаштуватися і в міській квартирі, і в будинку. Однак потрапляючи, наприклад, в сад, легко перетворюється в грізну мисливицю. Любить спілкуватися з іншими кішками і навіть собаками, стає з ними веселою і грайливою. Охоче ​​приймає на виховання чужих кошенят. Кішка дуже ніжна, добродушна, проте нікому «не лізе в душу», і навіть не завжди йде на руки. Британської кішці необхідно 2-3 роки, щоб набрати вагу. Статевий розвиток теж відносно пізніше.

Зміст і догляд

У звичайний час для догляду за шерстю тварини досить раз в тиждень розчісувати кішку щіткою і гребенем. Однак в період линьки таку процедуру необхідно проводити щодня. Линька у британців рясна.

годування

Необхідний збалансований раціон.

селекція

Допустимі схрещування: НІ.

Породи, створені за участю Британських короткошерстих: Селкирк рекс

Інші і застарілі назви породи

Британська;

Британська блакитна.

Неофіційне (сленгове) назва породи російською мовою

британець, британ, брітіш.

посилання:

Журнал TopCat, присвячений породі

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»