Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Британська короткошерста кішка

Це порода короткошерстих кішок з великою кількістю колірних варіацій. Вони бувають середньої величини і великі. Тіло у них важке і кремезне. Це красиві м'язисті тварини з широкими грудьми і міцними короткими кінцівками. Хвіст короткий, товстий, звужується до закругленого кінчика, він прекрасно гармонує з масивним туловіщeм.

Голова - кругла і масивна, з широким черепом. Шия коротка і товста. Підборіддя добре розвинений. Ніс короткий, широкий, прямий, тобто без стопа. Вуха середніх розмірів і широко поставлені, злегка закруглені. Очі великі, круглі і широко відкриті.

У британських кішок оцінюється не тільки колір і малюнок вовни, а й її ніжна плюшева структура. Шерсть у них коротка, густа і еластична, злегка відстає від тіла і має густий підшерсток. Всі волоски повинні мати рівномірне забарвлення до самих коренів (за винятком колірних варіацій з тикингом і тіпінгом). Покривають і подшерсточние волоски повинні бути однакової довжини. У разі ж, якщо покривають волоски трохи довший, то шерсть занадто прилягає до тіла, що є певним недоліком.

Сучасні стандарти визнають 75 колірних варіацій породи британських короткошерстих Сучасні стандарти визнають 75 колірних варіацій породи британських короткошерстих. Вони відрізняються один від одного не тільки кольором, але і колірними комбінаціями з різним малюнком, а також різним тикингом і тіпінгом.

Крім абсолютно білих британських короткошерстих у цієї породи зустрічаються тварини з іншими однотонними забарвленнями - чорні, голубі, шоколадні, лілові, червоні, кремові. Крім того, існують комбіновані забарвлення, наприклад червоний з чорним, блакитний з кремовим або ж комбінації основних кольорів з білим (двоколірні, триколірні, арлекіни), тигрове теббі-малюнок (в деяких випадках крапчастий) і теббі-рісунокмраморний або, як його ще називають , "макрель".

Британські короткошерсті кішки з білим забарвленням вельми ефектні, особливо якщо шерсть у них бездоганно біла. Це дивно, але факт: в той час як у інших порід кішки з білим забарвленням досить широко поширені; у британських короткошерстих вони є великою рідкістю. І до сих пір так і не вдалося пояснити, чому так відбувається. Офіційно стандартами визнаються три типи білих кішок, що розрізняються як варіації за кольором очей: 1) з очима помаранчевими і мідного кольору; 2) блакитноокі; 3) з одним оком помаранчевим, а іншим блакитним. Точно визначити колір очей кошеня можна тільки після досягнення нею одного місяця. У цьому віці в блакитних оченятах кошеня починають відкладатися зернятка пігменту. І Іноді у кошенят, навіть однорічних, на лобі між вух буває як би мазок сірого, червонуватого або кремового кольору, але з віком він зникає.

Досить поширеною є чорна варіація британських короткошерстих. Шерсть у тварин повинна бути насиченого чорного кольору без рожевого або сірого нальоту. І звичайно ж, білі волоски або будь-які натяки на тигровий раскрас вважаються великим недоліком. Іноді під впливом сонячних променів (а добре відомо, що кішки люблять погрітися на сонечку) шерсть навіть бездоганно чорних особин набуває бурий відлив. Так що перед виставкою не рекомендується довго тримати тварин під прямими сонячними променями. У чорній варіації британської кішки в чорний колір пофарбовані також мочка носа і подушечки лапок. Очі повинні бути помаранчевими або мідного кольору.

У чорних кошенят забарвлення шерсті далекий від досконалості. До 6-7 місяців вони швидше буро-коричневі, ніж чорні, у деяких шерсть має сіруватий відтінок, а окремі частини тіла з "іржею" або навіть малюнком. Але в міру того, як кошенята підростають, окрас їх вирівнюється і шерсть стає бездоганно чорної.

Британська блакитна - типовий представник породи. Вона відома вже багато років і вперше була представлена ​​на виставці в Лондоні ще в 1880 році. У Великобританії блакитні кішки користуються величезною любов'ю, а перші документальні матеріали, що розповідають про вирощування британських кішок, зокрема блакитних, відносяться до 1898 року.

У цій варіації під час визначення всіх сіро-блакитні або сірі кольори і відтінки, але перевага віддається сіро-блакитного пастельні тону У цій варіації під час визначення всіх сіро-блакитні або сірі кольори і відтінки, але перевага віддається сіро-блакитного пастельні тону. Пастельний відтінок вовни блакитний кішки найкраще гармоніює з блискучими мідними або темно-помаранчевими очима.

До червоної варіації відносяться тварини з чистим червоним забарвленням без теббі-малюнка. На відміну від безлічі червоних довгошерстих, короткошерсті червоні є великою рідкістю. Саме тому вони були визнані тільки в 1982 році.

Кремова варіація британських короткошерстих виникла з чисто червоних британських. Колір шерсті у цих кішок повинен бути насичено кремовим, наприклад, як у лева, неприпустимий тигровий раскрас або будь-які сліди білого кольору. Колір очей мідний або темно-помаранчевий. На носі не повинно бути пігментних плям, і відчутні волосся не повинні бути чорними.

Якщо основний колір шерсті тварин комбини зі значними площами білої шерсті, то стандарти визнають такі варіації двухцветих (біколор) кішок: британська чорно-біла, британська біло-блакитна, британська шоколадно-біла, британська лілово-біла, британська червоно-біла і британська кремово -белая.

Британські двоколірні кішки були визнані відносно недавно - в 1969 році, коли був розроблений їх стандарт. А в Америці вони були визнані тільки в 1980 році, коли їх відокремили від єдності визнавалися американських короткошерстих. З 1986 року визнані специфічні типи двухцветих кішок - арлекіни. Від біколорів вони відрізняються співвідношенням кольорів: білий у них займає 5/6 поверхні тіла, а інший колір всього 1/6, причому другий колір може розташовуватися максимально трьома плямами на будь-якій частині тіла за винятком черевця, яке повинно бути чисто білим.

У біколорів і Арлекіно очі темно-помаранчеві або кольору міді. А недавно блакитні або очі різного кольору, тобто одне око блакитний, а другий помаранчевий, перестали вважатися недоліком у Арлекіно і були узаконені. Мочка носа і подушечки лап рожеві або ж повинні відповідати кольору шерсті.

Розведення двоколірних кішок - досить інтереснoe справу. При різних комбінаціях на світ можуть з'явитися кошенята 17 колірних варіацій. Саме поетому розведення двоколірних кошенят так популярно.

Допустимі будь-які відтінки червоного кольору. Іноді на лобі між очима на червоному полі утворюється як би білий вогник. Він не є умовою отримання призового місця, але бажаний. Як і у більшості британських кішок, очі темно-помаранчеві або кольору міді. Мочка носа подушечки лап чорні або рожеві, іноді бувають чорними з розовимілятнишкамі.

У черепахових кошенят до першої линьки підшерсток буває сірим, але цей колір з часом зникає. І червоний колір проявляється не відразу, так що черепахові кошенята темненькі або зовсім чорні з окремими невеликими червоними цятками. Тільки після досягнення ними одного року шерсть набуває стандартний окрас даної колірної варіації.

Досить поширеною є варіація британських кішок черепахових з білим. Це комбінація червоного, чорного і білого кольорів. Причому червоний і чорний повинні займати максимально дві третини і мінімально половину площі вовни, а залишок повинен бути білим. Всі три кольори в будь-якому співвідношенні повинні бути присутніми на морді, спині, лапах і хвості. На червоних плямах не повинен бути помітним тигровий малюнок. Зазвичай червоний колір присутній в двох або декількох відтінках.

Якщо замість чорного кольору в забарвленні з'являється блакитний, то виникає варіація черепахові-блакитний з білим, таких кішок зазвичай називають триколорами. Якщо замість чорного в забарвленні кішки з'являється шоколадний або ліловий колір, то ми маємо справу з кішками шоколадно-черепаховими з білим і лілово-черепаховими з білим. Мочка носа і подушечки лап всіх варіацій черепахових кішок з білим пофарбовані так само, як і у черепахових.

Дуже ефектно виглядають кремово-блакитні варіації британських кішок. Принцип забарвлення їх шерсті збігається з забарвленням кремово-блакитних інших порід. В Європі на виставках висувається умова, щоб волоски світло-блакитні і кремові були рівномірно перемішані.

У кремово-блакитних кішок мочка носа і подушечки лап можуть бути рожевими, сіро-блакитними або ж рожевими з сіро-блакитними цятками. Як і у більшості інших британських варіацій, очі темно-помаранчеві або кольору міді.

Кошенята кремово-блакитних кішок народжуються повністю блакитними, тільки в декількох місцях можуть бути ознаки кількох майбутніх кремових волосків. Тільки в 9-10 місяців окрас у кошенят стає кремово-блакитним.

Крім уже названих варіацій у британських короткошерстих є велика кількість варіацій з тикингом і тіпінгом.

Теббі-малюнок повинен бути контрастним. На мордочці у тварини від зовнішніх куточків очей розташовані 2-3 лінії, що нагадують окуляри, на лобі кілька вертикальних рисок, у формі літери М. Малюнок на мордочці надає тварині усміхнене вираз. Між очей кілька ліній, що простягаються вниз до самого носа; ззаду вони тривають до шиї і далі, до спини. Посередині спини бувають три паралельні смуги, від яких вниз, з боків відгалужуються більш тонкі смужки. Відстані між цими смужками повинні бути такої ж ширини, що і самі смужки. Цей малюнок називається тигровим (скорочення tig). Інший варіант малюнка називається мармуровий або "макрель" (по-англійськи blotched - скорочення btch) на плечах тваринного кругової малюнок, а на боках - овальний. Передні і задні лапи майже по всій довжині смугасті. Широкі і суцільні смуги, немов намисто, на грудях і шиї. Хвіст повинен бути рівномірно смугастим з темним закінченням. На животі, на основному кольорі вовни може бути більш-менш помітна крапка.

Третій тип тикинга - крапка Третій тип тикинга - крапка. Він частково нагадує тигровий раскрас, але окремі поперечні смуги розпадаються на самостійні плями. Межі у них повинні бути яскраво окресленими, плями не повинні зливатися.

До початок 1986 року був стандартизовано 20 варіацій британських кішок з теббі-малюнком, а в 1987 році ще 24 варіації. Кожній з них стандарт точно наказує основне забарвлення і відтінок вовни, а також колір малюнка. Стандарт визначає колір очей, мочки носа, вік і подушечеклап. Їх кольору завжди відповідають основному забарвленню шерсті.

Від всіх колірних варіаціях з тикингом виразно відрізняються чотири варіанти з основним сріблястим і чорним, блакитним, коричневим або фіолетовим окрасом.Отлічаются вони перш за все кольором очей. Вони повинні бути зеленими або жовтими, в той час як у всіх інших очі темно-помаранчеві або кольору міді. Зокрема, це такі варіації: чорна теббі, блакитна теббі, шоколадна теббі і лілова теббі. Блакитна теббі-варіація була визнана недавно. Як не дивно, перші зареєстровані особини мали не тигровий малюнок, а мармуровий. Британська червона теббі широко поширена в Чехії і в інших країнах. В Англії її називають мармеладної кішкою, оскільки своїм забарвленням вона нагадує апельсиновий джем. Цікаво, що тварини цієї варіації в основному самці, є, звичайно, і самки, але їх дуже мало.

Кошенята всіх теббі-варіацій народжуються темними, тільки на ногах і боках видно концентрований малюнок, у міру зростання малюнок поширюється і на інші частини тіла. До 4-6 місяців він стає яскравим.

Британські краплисті теббі-кішки є великою рідкістю. Але з літератури відомо, що раніше їх було дуже багато, потім ці кішки раптом зникли і до 60-х років про них майже нічого не було відомо. А потім вони знову з'явилися, і в 1966 році для них був прискорено розроблений стандарт.

Спина і боки цих кішок покриті великою кількістю дрібних цяток. Вони можуть бути круглими або овальними. Важливо тільки, щоб у кожної тварини вони були однотипними.

Дванадцять варіацій британських кішок з тіпінгом - це варіації контрастів. Подібно перським того ж забарвлення, у британських димчастих повинен бути сріблясто-білий підшерсток, який покривається волосками з чорним, блакитним, шоколадним або ліловим тіпінгом. За длінетіпінга розрізняються кішки димчасті, шиншили і сріблясті затінені, все в чотирьох колірних варіаціях. Волосків з тіпінгом має бути багато, і, крім пофарбованого кінця, вони повинні бути сріблясто-білими. У димчастих їх така кількість, що в спокійному стані кішка здається однаково і рівномірно пофарбованої, і тільки коли вона починає пересуватися, то стає помітним, що у неї є тіпінг (тільки коли кішка пересувається, у неї помітний сріблястий підшерсток). Волоски, що стирчать з вух, теж повинні бути сріблясто-білими. Тіпінговому окрасу повинні відповідати колір мочки носа і подушечок лап. У димчастих кішок очі темно-помаранчеві або ж кольору міді, у шиншил або сріблястих затінених кішок зелені (саме цьому кольору віддається перевага) або ж зелено-блакитні.

Короткошерсті димчасті кішки спочатку, в експериментальному порядку, були визнані тимчасово. Це було на початку 70-х років. Тобто тоді їм не могли присудити титули (САС і т. П.). І тільки стандарт 1983 року визнав їх повноправною варіацією британських кішок. Але і сьогодні вони зустрічаються рідко.

Догляд за шерстю британських короткошерстих кішок не вимагає великих зусиль. Достатньо раз на тиждень їх розчісувати і вичісувати щіткою в той період, коли тварини не линяють. А на виставці, перед тим як тварина будуть оцінювати, досить кілька разів провести рукою або шкіряною рукавичкою по шерсті, щоб вона придбала необхідний блиск.

Якщо ви хочете мати хорошого і ласкавого друга, то вам цілком підійде британська короткошерста кішка. У неї прекраснийужівчівий характер, вона спокійна, але не флегматичний, що не боязка, але і не дуже довірлива. Британська короткошерста кішка ласкава, але не набридає зі своїми ніжностями, вона прекрасно відчуває, коли починає заважати людині.

При оцінці британських кішок 100 балів розподіляються наступним чином:

  • статура: за величиною тіло від середніх до великих розмірів з широкими грудьми і масивної мускулистої спиною; кінцівки короткі, сильні, м'язисті, лапи витончені, круглі, міцні; хвіст короткий, біля кореня товстий і звужується до закругленого кінчика - до 20 балів;
  • голова: кругла і масивна, череп широкий, щоки добре розвинені, підборіддя масивний; ніс короткий і широкий, прямий, без стопа; очі великі, круглі, широко розкриті, широко поставлені; вуха короткі і шірокіесо злегка закругленими кінчиками; голова сидить на короткій, товстій шиї - до 30 балів; ' "Колір очей: соковитий, окрас відповідає Кольорове варyrаціі - до 1О балів;
  • колір шерсті і малюнка: у варіацій без тикинга і тіпінга кожен волосок повинен бути добре і рівномірно забарвлений до самого коріння, у варіацій, де це передбачено за стандартом, тикинг і тіпінг повинні бути добре розвинені - до 25 балів;
  • якість вовни: коротка і густа, злегка відстає від тіла, має ніжну плюшеву структуру, підшерсток добре розвинений - до 10 балів;
  • кондиція: граціозна і активне тварина, доглянуте, чисте; пропорційність частин тіла - до 5 балів.

Дата: 1-09-2010, 21:15 | Переглядів 41 277

категорії: кішки / Породи кішок (фото) / короткошерсті кішки

назад

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»