- Як і де з'явилися на світ перші британські короткошерсті кішки
- Які існують різновиди забарвлення у британській породи з короткою шерстю?
- Як поводяться британські короткошерсті кішки
- Як доглядати за британцями з короткою шерстю - і їхнє здоров'я
- За скільки можна купити британську короткошерстну кішку?
Британські короткошерсті кішки за свою дивовижну плюшеву шерсть, як у ведмедика, отримали ще одну назву - порода британських плюшевих ведмедиків. Ця порода досить кумедних котів, з якими ви не нудьгуватимете.
Як і де з'явилися на світ перші британські короткошерсті кішки
Великобританія - місце появи перших короткошерстих кішок, тому їх нерідко називають «британці». На даний момент, у Великобританії їх порода вважається найпопулярнішою.
Вона виступала в ролі знаменитих казкових героїв, таких як:
- «Чеширський кіт» з «Аліси в країні чудес».
- «Кіт у чоботях» відома казка Шарля Перро.
Ці кішки, як і сіамці, є стародавньої одомашенной породою. У легенді говориться про те, що римляни завойовники привезли на землі Англії британських кішок приблизно дві тисячі років тому.
Чимала кількість часу вони прожили на островах Великобританії як звичайні домашні кішки. І лише в 19 столітті з британських кішок була отримана заводчиками перша кішка, британської короткошерстої породи. дивіться всі фото британської Прямоухий кішки, а також фото вислоухой британської кішки (Яка офіційно не визнана вислоухой).
Їх плюшева шерсть, що має незвичайну текстуру, стала їх індивідуальної та особливою рисою. Також на котячих виставках в Великобританії, що проводилися в кінці 19 століття, британці з'явилися там в числі перших.
Мраморно - блакитне забарвлення вважалася спочатку єдиною забарвленням характерною для цієї породи. Але до середини 20 століття порода мало не припинила своє існування. Відновити її тільки вдалося після закінчення Другої Світової Війни.
Відновилася порода, завдяки прийняттю участі в цьому процесі домашніх кішок з короткою шерстю, російських блакитних, і в основному перських кішок. Після цього британці стали мати різновидні типи забарвлення шерсті, але мраморно-блакитний і раніше залишається переважаючим.
Опис зовнішності британських короткошерстих кішок:
- Це кішки з круглою головою і широкими вилицями, що підкреслюють округлу форму їх голови.
- Повненька і не дуже велика шия.
- Носик у них прямий, коротенький і широкий.
- Підборіддя рівний і міцний.
- Невеликі вуха розміщені на голові низько із закругленими зверху кінчиками.
- Колір очей у британців зазвичай бурштиновий або яскраво-жовтий. (Серед британських кішок, винятком є колор - пойнтового коти у них очі блакитні, і шиншили з смарагдово - зеленими або лаванднимі газами.) Очі великі і круглі за формою, посаджені широко.
- Кінцівки повненькі і короткі.
- Тіло у британських короткошерстих кішок несильно висока, з масивної мускулатурою. Спина у них не довга і рівна. Грудна клітка велика. Див. опис породи британської короткошерстої кішки .
- Хвіст несильно довгий, на початку широкий, а в кінці закруглюється.
- Зазвичай кіт важить приблизно від 6 до 9 кг, а кішки важать від 3 до 4 кг.
- Завдяки своїм розмірам і статурі британці отримали назву культуристи в світі кішок.
- Їх розкішна густа шерсть плотноватая і коротенька, з плюшевою, як у ведмедика, текстурою і густим підшерстям.
- Британські кішки поділяються на 2 види - довгошерсті і короткошерсті. Хайлендер, таку назву отримали британці з довгою шерстю (див. опис породи британської довгошерстою кішки ).
Які існують різновиди забарвлення у британській породи з короткою шерстю?
Кішки цієї породи мають безліч різновидів забарвлення шерсті. На сьогоднішній день налічується вже трохи більше 30 (див. Все забарвлення британських кішок з фото і описом породи).
Ось опис найпоширеніших з них:
- Суцільне фарбування - є класичною і найпоширенішою забарвленням, при ній тіло кішки повністю забарвлене тільки в один єдиний колір. Цими квітами найчастіше бувають: чорний, коричневий, світло-фіолетовий і мармурово-блакитний.
- Черепахова забарвлення - це комбінація двох кольорів разом. В основному чорний з червоним або кремовий з блакитним.
- Туманне забарвлення (шиншила) - волосся на кінці чорного кольору, а підшерсток (шерсть у самих коренів) світлого. Тіло зазвичай забарвлене в димчасто - чорний, а боки в сірий. Ноги і мордочка чисто чорного кольору. Комір і вуха сірого кольору.
Див. також фото британця сріблястий шиншила і характер британської шиншили .
- Таббі - також вважається поширеною забарвленням, має схожість з тигровій. Характеризується темними смужками, які розміщені по всьому тілу, і мають різноманітну форму і колір. Найважливіша особливість цього виду - це що знаходиться на лобі мітка, схожа на букву «М», і ще кільця на кінці хвоста і на лапах теж.
Таббі ділиться на три види по своєму забарвленню:
- Тигрова - з плямами в темну смужку.
- Мармурова (класична) - плями з темними гарненькими візерунками.
- Плямиста - маленькі темненькі цятки, розміщені по всьому тілу.
- Біколор - поєднання білого з іншим основним кольором. Найчастіше мають світлий колір грудей, живота, підборіддя, лап на кінці і вовни біля носа.
- Колор - пойнтового - забарвлення схожа на забарвлення сіамської породи. Все тіло має білий колір, крім лапок на кінці, вух, маски на мордочці і хвоста - вони пофарбовані в інший колір.
Як поводяться британські короткошерсті кішки
Британські короткошерсті кішки добродушні, акуратні і спокійні за своїм характером. Коли з такою кішкою починають розмовляти або гладити її, вона в той же момент може розвернутися і піти.
Такі кішки швидко звикають до нових для них умов. Дана порода ідеальний вибір для людей ділових або завантажених роботою, тому що їх вовни необхідно мінімальне залицяння, і вони добре відчувають себе самі вдома, знаходячи собі заняття.
Не дарма їх називають «кішками для бізнесменів». Незважаючи на це, кішки своїх власників люблять сильно, і, природно, стануть нудьгувати, якщо той довго не буде з'являтися вдома. Незнайомих людей зустрічають з обережністю і погладити себе їм не дадуть.
В основному британці досить тихі і мирні кішки. Вони із задоволенням візьмуться за виховання навіть і не своїх кошенят. Здатні порозумітися з собаками. У порівнянні з перської породою, вони найбільш рухливі і вважаються прекрасними мишолови.
Як доглядати за британцями з короткою шерстю - і їхнє здоров'я
Шерсть британців потребує постійного розчісуванні м'якою щіткою, варто це робити один раз на тиждень. Коли вони линяють рекомендується додавати в їх їжу вітаміни. Якщо ви вирішили показати свого британця на виставці кішок, то для видалення з шерстки сильного блиску, радять використовувати лавровишневими воду, щоб протерти їх шерсть за день до виставки.
Основними інгредієнтами для приготування цієї води, є листя лаврової вишні, вони повинні бути обов'язково свіжими, і тоді вода виходить гірка на смак і прозора. Також кішки потребують періодичного купанні. Дивіться також фото кішки британської породи .
Очам і вухам теж необхідно приділяти більше уваги. Схильні до захворювань крові, які у них можуть бути частіше за інші хвороби. Ще вони має підвищену чутливість до холоду, тому перебуваючи довго на протязі, можуть швидко підхопити застуду.
Небажано перегодовувати британців, так як їм характерно ожиріння. В основному здоров'я у них міцне. Тривалість їх життя зазвичай становить від 14 до 20 років.
За скільки можна купити британську короткошерстну кішку?
Середня вартість може залежати від родоводу і забарвлення британців.
Приблизна вартість кішки такої породи в різних країнах становить:
- від 8 до 30 тис. рублів - в Росії;
- від 1,5 до 6 тис. грн. - в Україні;
- від 800 до 1400 доларів - у всьому світі.
За скільки можна купити британську короткошерстну кішку?