Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Британська кішка. Про породу кішок: опис породи британська кішка, ціни, фото, догляд

  1. Черепахові (tortie) BRI f, g, h, j
  2. Димні (SMOKE) забарвлення
  3. Залиш відгук про породу британська кішка

Британські кішки спокійні, ласкаві, розумні, порядні, мають хороше здоров'я. Британці дуже люблять суспільство людини, але якщо вас цілий день немає вдома, вони знайдуть чим себе зайняти і будуть з нетерпінням чекати вашого повернення додому. Британські кішки люблять спілкуватися з людьми характерним нявканням. Вони із задоволенням вступають в діалог з господарем і можуть продовжувати його дуже довго ...

Британці мають безліч забарвлень, найпопулярніші: суцільні (блакитний, чорний, ліловий, шоколадний), теббі і сріблясті теббі, їх різновиди: пляма, смуга і мармур. Шерсть у цієї породи коротка, щільна, тонкої текстури, неприлегла, з густим підшерстям.

Господарям британця необхідно пам'ятати, що цю породу категорично не можна їсти жирне і занадто багато риби.

Опис британської породи кішок

Під забарвленням слід розуміти сукупність таких характеристик, як колір шерсті, малюнок на шерсті і колір очей. При цьому, колір шерсті генетично пов'язаний з кольором подушечок лап і мочкою носа. І, якщо, наприклад, у чисто блакитний кішечки на подушечці лапки виявлено яке-небудь рожеве плямочка, значить вона - не блакитна, а блакитно-кремова.

Отже, забарвлення британської короткошерстої. По-перше, наведемо опис кольору шерстинок по стандарту:

«Кожна волосина має бути фарбують від кінчика до кореня в один і той же колір, виключаючи таббі- і сільвер- варіетти.»

Вважаю, що знайомство з таким описом кольору шерсті засмутить багатьох власників однотонно забарвлених Британов (однотонний колір шерсті часто називають solid). Відповідно до наведеного описом, у блакитних брітанчіков шерсть НЕ ПОВИННА сріблиться, як би привабливо це не виглядало. У чорних і шоколадних британських кішок нижня частина шерстинок НЕ ПОВИННА бути освітленої. Всі ці дефекти відносяться до шлюбу по окрасу. А на забарвлення шерсті CFA - стандарт відводить 15 балів, а FIFE і WCF - стандарти 25 балів. Американський (CFA) стандарт чітко роз'яснює:

«Остаточний малюнок для однотонних, димних, затінених, затінених-золотих, в bi-колор або calico забарвленнях є недоліком.»

При оцінці екстер'єру колір шерсті стоїть не на першому місці. Найбільшою кількістю балів оцінюється голова британської кішки (30), колір шерсті (25), статура (20 балів). Окремим рядком в стандарті зазначається опис очей. Особливо суворо їх колір оцінюється при блакитному забарвленні. Він повинен бути дуже інтенсивним, яскравого мідного або оранжевого кольору.

Слід зазначити, що димні, затушовані і шиншилові об'єднуються в одну загальну групу сріблястих забарвлень. Найбільшою популярністю серед любителів кішок користуються блакитні британці, друге місце займають лілові кішки, третє - сріблясті таббі і, нарешті, четверте - плямисті різновиди. У деяких країнах не меншу популярність придбав забарвлення браун-споттед (шоколадні плями на світлому фоні).

Обидва європейських стандарту дотримуються наступної кодування забарвлень.

ОКРАС КОД забарвити
Білий (WHITE) BRI w (61, 62, 63, 64) Однотонний (SOLID) BRI n, a, b, c, d, e Черепаховий (TORTIE) BRI f, g, h, j Димний (SMOKE) BRI ns, as, bs, cs, ds, es
BRI fs, gs, hs, js Серебристо затушований
(SILVER SHADED / SHELL) BRI ns, as, bs, cs, ds, es - 11/12
BRI fs, gs, hs, js - 11/12 Золотисто затушований BRI ny 11/12 рисунчатого (TABBY) BRI n, a, b, c, d, e - 22/23/24
BRI f, g, h, j - 22/23/24 Серебристо-рісунчатий
(SILVER TABBY) BRI ns, as, bs, cs, ds, es - 22/23/24
BRI fs, gs, hs, js - 22/23/24 Золотисто-рісунчатий
(GOLDEN TABBY) BRI ny - 22/23/24 Ван, Арлекін, Биколор
(VAN / HARLEQUIN / BICOLOUR) BRI n, a, b, c, d, e - 01/02/03
BRI f, g, h, j - 01/02/03 Колорпойнтовий
(COLOURPOINT) BRI n, a, b, c, d, e - 33
BRI f, g, h, j - 33 Колорпойнтовий з малюнком
(TABBY COLOURPOINT) BRI n, a, b, c, d, e - 21 33
BRI f, g, h, j - 21 33

Їх всього сім. Чорний, блакитний, шоколадний, ліловий, червоний, кремовий і білі - їх розділяють за кольором очей. Забарвлення має бути рівномірним, без плям, відтінків і білих волосків. Не допускається також наявність якого-небудь малюнка. Шерсть у британців густий, короткий і м'який на дотик (плюшевий). І, мабуть, тільки їх кодування і варто запам'ятати. Все інше запам'ятається саме собою. Отже:

  • Чорний (Black) BRI n
  • Блакитний (Blue) BRI a
  • Шоколадний (Chocolate) BRI b
  • Ліловий (Lilac) BRI c
  • Червоний (Red) BRI d
  • Кремовий (Cream) BRI e
  • Білий (White) BRI w

Біле забарвлення варто трохи особняком, тому що білі британські кішки мають право бути з помаранчевими або блакитними очима і навіть з різним кольором очей в одній тварині! Кодування кольору очей проводиться числом, а саме:

  • 61 - сині (блакитні) очі,
  • 62 - помаранчеві очі,
  • 63 - різні очі

Білі брітанчікі надзвичайно красиві: їх коротка, густа і м'яка шерсть білосніжна, без тіні жовтизни. Будь-які відтінки і плями виключаються. Не випадково останнім часом популярність цих тварин почала зростати. Однак при їх розведенні заводчики стикаються з чималими труднощами.

На фелінологічна з'їзді, що пройшов у 1997 році, навіть було прийнято рішення про заборону розведення білих кішок в зв'язку з великою ймовірністю виникнення у потомства таких фізичних дефектів, як відсутність слуху, нюху і т. П. Крім того, не завжди вдається отримати потомство з бездоганно білою шерстю і блакитними очима.

У новонароджених білих кошенят на голові можуть бути ледь помітні відмітини. Якщо тварини були виведені від блакитних британців, відмітини пофарбовані в блідо-блакитний колір, у нащадків чорних кішок - в чорний. Тому нерідко говорять, що у білих британців «походження написано на лобі». Оскільки у дорослих тварин відмітини безслідно зникають, наявність їх у кошенят цілком допустимо.

Черепахові - досить рівномірно розподілені по всьому корпусу плями двох кольорів (чорний / червоний, блакитний / кремовий і т.д.). Черепаховий забарвлення буває виключно у кішечок (генетика практично виключає черепаховий забарвлення у котиків). Ось ще чотири забарвлення, кодування яких варто запам'ятати:

Черепахові (tortie) BRI f, g, h, j

Шерсть у «черепашок» короткий, густий і м'який. Кольори в забарвленні повинні бути рівномірно змішані. Допускається наявність коротких смужок, зокрема, на носі, а також кремових «тапочок» на лапах. Згідно з американським стандартом, плями повинні бути пофарбовані в різні кольори. Ніс і подушечки лап цих кішок рожеві і / або чорні, очі золотаві або мідні.

Ставлення до черепаховим забарвлень вельми не однозначне. Є люди, які взагалі не сприймають таке «творчість». Є й інші, хто вважає такий окрас «прикольним». У будь-якому випадку, «черепашки» незамінний «матеріал» для розведення. Вони дають кошенят з таким розмаїттям забарвлень, про які будь-яка solid-матуся може тільки мріяти.

Що ж стосується виставкової кар'єри, то «черепашки» мають на неї повне право. І судді ставляться до цих милих дівчаток вельми і вельми лояльно. Кожен суддя розуміє, що британські кішки «черепашки» - це «курочки, які несуть золоті яйця». Саме в сенсі красивих і гарних діток.

Ця частина присвячена забарвлень з «сріблом». Це саме «срібло» додає в кодування букву «s». Пофарбований не весь волосся, а його частина, починаючи з периферії. Залежно від співвідношення прокрашенной частини і загальної довжини волосся розрізняють шіншільние, затушовані і димчасті забарвлення.

Димні (SMOKE) забарвлення

Кішки димчастих забарвлень, генетично походять від сріблястим. Їх особливість полягає в тому, що кожна шерстинка профарбована в основний колір на 1/3 довжини волоса, нижня частина волоса і підшерсток повинні бути чистого сріблястого (майже білого) кольору.
Шерсть короткий, густий і жорсткий. Ніс і подушечки лап того ж кольору, що і шерсть. Очі димчастих британських кішок повинні бути золотистими або мідними.

BRI ns, as, bs, cs, ds, es.

  • ns - (Black-smoke) чорно-димний
  • as - (Blue-smoke) блакитний димний
  • bs - (Chocolate-smoke) шоколадний димний
  • cs - (Lilac-smoke) ліловий димний
  • ds - (Red-smoke) червоний димний
  • es - (Cream-smoke) кремовий димний

При погляді на димчасту кішку може скластися враження, що її забарвлення абсолютно однорідний. Але, як тільки кішка починає рухатися, стає помітним світлий сріблястий підшерсток. Так що перше враження, як то кажуть, оманливе.

BRI fs, gs, hs, js.

  • fs - чорна черепахова, димна
  • as - блакитно-кремова, димна
  • hs - шоколадно-кремова, димна
  • js - лілово-кремовий, димна

Для прикладу, подивіться на фотографію чорно-димної кішечки. Врахуйте, що зробити фотографію будь-«димної» кішки - справа високо професійне. Мабуть, саме з цієї причини знайти хороші фотографії «димів» не так-то просто.

Наступна група сріблястих забарвлень: затушовані (shaded) і «шіншільние» (shell).

Якщо «димні» забарвлення виглядають світлими, то затушовані і шиншилові-майже білими, з характерним «напиленням» на самих кінчиках шерстинок. У кішок з затушувати забарвленням таке «напилення» займає всього лише шосту частину волоска, а у особин з шиншилові забарвленням і того менше - восьму. Природно, що ніхто не вимірює лінійкою довжину волоска і, вже тим більше, 1/6 або 1/8 частина його профарбованих. Та й все одно ми всіх таких ошатних кицьок називаємо шиншилами. Необхідно відзначити наступні моменти, що стосуються забарвлень shaded і shell.

1.Про забарвлення кодуються як «димні» забарвлення, але з цифрами 11 - затушований (shaded) і 12 - шіншільний (shell). Наприклад, BRI ns11 - чорна, затушована. Зовні вона виглядає білою, з чорним «напиленням», а подушечки її лап, обведення мочки носа і обведення очей повинні бути абсолютно чорними.

2.Про забарвлення мають на увазі, що ні на кінцівках, ні на хвості, ні на грудях не повинно бути замкнутих смуг (на грудях такі смуги називаються намистом). У кішок з затушувати забарвленням шерсть повинна бути затушована на голові, вухах, боках, спині і хвості.

3.Шіншільние забарвлення зобов'язані бути з яскраво зеленими очима. Затушовані, тобто трохи більше темні мають право бути з жовтими (або помаранчевими) очима. Тільки до кодування забарвлення тоді додається ще й кодування кольору очей: 62, наприклад, BRI ns11 62.

Не менш цікаві золоті забарвлення (кодується буквою y, яка проставляється по аналогії з буквою s в позначенні «срібла»). Однак це ще велика рідкість для британської породи.

Підборіддя, живіт і нижня частина хвоста повинні бути пофарбовані в блідо-абрикосовий колір, ніс - в цегляний, при цьому цілком допустимим вважається перехід до чорного або темно-коричневого кольору. Подушечки лап у тварин даного забарвлення чорні або темно-коричневі, очі зелені.

Британські кішки з шиншилові забарвленням виглядають дивно багато і нарядно. Їх шерстка схожа на песцеву шубу. Шиншила була виведена на початку 1970-х рр. англійським заводчиком Норманом Віндер, який справив схрещування перської шиншили з британської короткошерстої. Заводчика залучили розкішна срібляста шерсть шиншили і міць британця. Експеримент вдався: в 1973 р Віндер продемонстрував на виставці нову породу, яка отримала назву британської чорної з типпингом ( «напиленням»).
Цей забарвлення був визнаний в 1980 р в Англії радою правління клубу любителів кішок.

Колор-пойнти характеризуються наявністю більш темних відмітин (пойнтів), контрастують з освітленим корпусом. Пойнти захоплюють мордочку, вуха, хвіст, кінцівки. Колір пойнтів відповідає одній з основних груп забарвлень. Колір корпусу дуже світлий, має відтінок, гармонійний кольором пойнтів. Згадаймо основні забарвлення брітанчіков.

  • n - чорний (black)
  • a - блакитний (blue)
  • b - шоколадний (chocolate)
  • c - ліловий (lilac)
  • d - червоний (red)
  • e - кремовий (cream)

Число, яке кодує сіамський забарвлення - 33. Якщо мазки - чорні, то таке забарвлення називається сил-пойнт (seal-pont). І кодування такого забарвлення n33. А ось з такими «пойнтами» все простіше: блю-пойнт (blue-point, a33), шоколад-пойнт (chocolate-point, b33), Лилак-пойнт (lilac-point, c33), ред-пойнт (red-point , d33) і крем-пойнт (cream-point, e33).

Колор-пойнтового таббірованние (рісунчатие) забарвлення по малюнку не поділяють. Тобто не може бути колорпойнт-мармуровий або колорпойнт-тигровий. Все рісунчатие колор-пойнтового забарвлення називають линкс-пойнт (Links-point) і позначають поєднанням двох чисел 21 33. Але який же краси ці британці!

Прекрасний колір очей - мрія будь-якого заводчика колорпойнтових британців.

Біколорние забарвлення - поєднання будь-якого основного забарвлення з білим. Крім цього, з білим можуть бути черепахові і рісунчатие забарвлення. Виділяють три основні групи. Ван - пофарбовані тільки хвіст і два плями на голові. Арлекін - пофарбовано близько 1/5 від загальної поверхні тіла, окремі великі плями розташовуються на спині, голові і крупі. Биколор - пофарбовано близько 1/2 всієї поверхні тіла. На мордочці біла пляма у формі перевернутого «V», на шиї білий замкнутий «комір».

Чим більше білого, тим менше цифра кодування забарвлення:

  • 01 - «Ван» (Van)
  • 02 - «Арлекін» (Harlequin)
  • 03 - «Биколор» (Bi-color)

Якщо другий колір (крім білого) - чорний, то забарвлення називається Чорний ван / арлекін / біколор. І так далі, білий з усіма іншими квітами.

У біколорних кішок білими повинні бути морда, груди, нижня частина тулуба, стегна і «тапочки». В ідеалі морда повинна бути пофарбована симетрично, як би в хусточці. Разом з тим невелика асиметрія не тільки не псує зовнішність двоколірних тварин, але, навпаки, надає їм деяку пікантність. Для Арлекіно і ванів обов'язковою вимогою є наявність білого «коміра». У біколорів його може і не бути.

Всі три різновиди біколорів (Ван, Арлекін і Бі-колор) можуть бути білими не тільки в поєднанні з основними і черепаховими забарвленнями, але також і з таббірованнимі, затушовані і т. Д. Очі у біколорів золотисті або мідні.

Все рісунчатие забарвлення називають об'єднувальним словом "таббі" або "теббі", що правильніше (англ. "Tabby"). Теббі забарвлення більше інших нагадують про диких кішок. Колір шерсті може бути будь-який

Для британської породи стандартом встановлено три види малюнка: тигрове (макрель), плямистий і мармуровий. Так просто? Але будь-який такий малюнок може бути на «основному» забарвленні, на срібному або золотому фоні. Ось і спробуй, опиши їх все, якщо тільки «основних» забарвлень 6 штук. А ще і черепашки, і «срібні» і багато - багато інших. Тому зараз ми не будемо акцентувати увагу на кольорі малюнка і на кольорі основи.

Кодування малюнка позначається числами:

  • 22 - Мармуровий
  • 23 - Макрель
  • 24 - Плямистий

При оцінці екстер'єру колір шерсті стоїть не на першому місці. Найбільшою кількістю балів оцінюється голова британської кішки (30), колір шерсті (25), статура (20 балів). Окремим рядком в стандарті зазначається опис очей. Особливо суворо їх колір оцінюється при блакитному забарвленні. Він повинен бути дуже інтенсивним, яскравого мідного або оранжевого кольору.

● Мармуровий (класичний теббі) - характеризується щільним чітким малюнком з широкими лініями. На лопатках малюнок нагадує крила метелика, широкі, темні смуги йдуть по спині від холки до хвоста, на боках завитки, хвіст оперезаний 2-3 широкими кільцями. На шиї розташовуються кілька замкнутих кілець ( «намист»), які повинні бути якомога більше за розміром.

● Тигровий (макрель) - уздовж по центру спини «намальована» поздовжня лінія, від якої перпендикулярно на боки спускається безліч тонких поперечних смуг. Хвіст теж смугастий. «Намиста» на шиї схожі на ланцюжки.

● Плямисті теббі - корпус в окремих плямах, рівномірно розташованих на спині і боках.

Для плямистого таббі характерні часті і темні плями, які повинні бути добре помітні на більш світлому тлі. За своєю формою вони можуть бути округлими, продовгуватими або схожими на розетку. Голова плямистого таббі забарвлена ​​так само, як у класичного таббі. Кінцівки теж плямисті. На хвості плям може й не бути, але все ж їх наявність бажано. Крім того, хвіст іноді буває прикрашений роз'єднаними кільцями.

Найбільш часто зустрічаються сріблясті з чорним, коричневі з чорним і червоні з цегляним плямисті таббі. Стандартом також допускається наявність плямистості у кішок з рівними забарвленнями: чорних, блакитних, коричневих, червоних. Очі у них темно-оранжевого або мідного кольору.

У сріблястого таббі з малюнком основний колір шерсті блідий з явним сріблястим відтінком. Малюнок чіткий, чорний, з окремими ділянками, пофарбованими в червоний колір або його м'які відтінки, розташовується на тілі і кінцівках. Він може бути класичним, тигровим або плямистим. Ніс у кішок цього забарвлення цегляний, подушечки лап чорні і / або цегляні, очі діамантово-зелені або горіхові.

Основний колір червоного таббі, звичайно ж, червоний. Малюнок чіткий, насиченого червоного кольору. Ніс і подушечки лап цегляні. Очі золотисті або мідні.

Основний колір коричневого таббі з малюнком (різновиди: класичний, тигровий, плямистий) - блискучий мідно-коричневий. Особливістю чорного малюнка є плями або розлучення червоного або м'яких відтінків цього кольору, які можуть розташовуватися на тілі і кінцівках. Ніс у таких тварин цегляного кольору, подушечки лап чорні і / або цегляні, очі золотаві або мідні.

У блакитного таббі основний колір, включаючи щелепи, - блідо-блакитний або слонової кістки; малюнок насиченого блакитного кольору, що контрастує з основним. Ніс і подушечки лап темно-рожеві. Очі золотисті або мідні.

Блакитний таббі з малюнком (класичний, тигровий, плямистий) відрізняється від попереднього виду наявністю на тілі і кінцівках кремових плям або розлучень. Ніс і подушечки лап у кішок цього забарвлення рожеві. Очі золотисті або мідні.

У кремового таббі основний колір, включаючи щелепи, - дуже блідий кремовий. Малюнок бежевий або кремовий, набагато темніше основного кольору, контрастний. Ніс і подушечки лап рожеві. Очі золотисті або мідні.

У таббі з білим основний колір - червоний, кремовий, блакитний сріблястий або коричневий. Відповідно до вимог стандарту, чисто-білими, без домішки інших забарвлень, у кішки повинні бути морда, «тапочки» на лапках, стегна і нижня частина тулуба. Особливе значення також надається симетричності малюнка. Ніс, подушечки лап і очі - основного кольору таббі.

Великий вибір кольорової гами в поєднанні з сріблом і золотом або без нього, плюс три види малюнка - чи це не грунт і стимул для роботи заводчика?


Залиш відгук про породу британська кішка


Ціни на кошенят породи Британська кішка в Росії

Дивіться повну статистику цін на кошенят породи Британська кішка за несколко років. Ціни зібрані по Росії, Україні та окремо по Москві. Також на графіках окремо вказані ціни на кошенят породи Британська кішка з розплідників, і ціни в звичайних оголошеннях.

Ціни на кошенят породи Британська кішка в Москві

Так просто?
Великий вибір кольорової гами в поєднанні з сріблом і золотом або без нього, плюс три види малюнка - чи це не грунт і стимул для роботи заводчика?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»