- Історія породи
- Характер кішки британської породи
- Здоров'я британської кішки
- Поради щодо вибору кошеняти
- зміст кошеня
- Харчування британських кішок
Кішка британської породи - воістину дивовижне створіння. Один погляд на цей красивий пухнастий клубочок викликає розчулення і радість. Варто один раз взяти його на руки, і вам вже не захочеться розлучатися з твариною.
Такий шикарний вид британські коти мають завдяки плюшевої вовни (див. Як виглядає довгошерста британська кішка ). Багато людей вважають, що утримувати цю породу дуже складно, але це помилка. Варто лише розібратися, як правильно доглядати за вихованцем, перш ніж купувати його.
Історія породи
У стародавньому Єгипті кішка була своєрідним тотемом. Її шанували нарівні з фараонами і богами. Що стосується британської породи, вона також має довгу історію. На Британські острови її привезли приблизно дві тисячі років тому з Риму.
Тоді зовнішній вигляд тварини сильно відрізнявся від сучасного британського кота. Поступово під впливом клімату і в результаті селекції ця порода змінилася в кращу сторону.
Першу селекцію породи провели лише в 19 столітті. Тільки після цього, кішку, яка прибула з Італії, назвали британської. Після довгої та кропіткої роботи зі схрещування британська кішка перетворилася в прекрасне, граціозна, але невибаглива тварина. Вона нагадує нам милу плюшеву іграшку і завойовує серця покупців у всьому світі.
Характер кішки британської породи
Плюшева кішечка дуже прив'язана до свого господаря, однак вона сама вибирає час для спілкування з ним. Не варто надмірно тискати її в руках - кішці це не подобається. Красуня любить, коли її погладжують, але якщо в даний момент не хоче сидіти на місці, утримати її не вдасться. Стільки тримати на руках і скільки гладити - вирішує вона, а не господар.
Незважаючи на те, що британська кішка з «характером», вона забезпечить вам позитивні емоції протягом усього дня. Вона дуже грайлива і завзята. Любить пограти з ниточкою або побігати за м'ячиком. Британка НЕ буде спати цілими днями, як люблять деякі кішки. Навіть коли господаря немає вдома, вона завжди знайде собі розвагу.
Волелюбний характер британців не заважає їм бути відданими і ласкавими вихованцями. Коли ви прийдете з роботи, кішка радо зустріне вас біля порога. Коти цієї породи відчувають наближення господаря на відстані, тому, як тільки він наблизиться до дому, британка кине всі свої забави і помчить до дверей, щоб зустріти його, ласкаво мугикаючи. Звичайний робочий день може скрасити ця мила віддана кішечка.
Британські кішки вимагають до себе поваги, як справжні аристократи. Не варто злитися на них і піднімати голос. На відміну від інших порід, британці не будуть накидатися з кігтями на господаря або мстити йому вночі. Вони просто образяться і підуть геть. Тоді вам доведеться йти на примирення першими.
Якщо ж ви вже зробили цей крок - кішка охоче піде вам назустріч.
Чи не виливайте на британку свій поганий настрій, краще навчитеся стримувати себе. Не кричіть на неї без причини, інакше вона не на жарт образиться і нікого до себе не підпустить. Довгий час кішка не буде грати, а лише сидіти в кутку і ображено нявкати. Не ігноруйте свого улюбленця, приділяйте йому більше уваги.
Кішки дуже тонко відчувають ставлення до себе.
Здоров'я британської кішки
Коти-британці мають міцне здоров'я. Але це не означає, що їх можна пустити «на самоплив».
Обов'язково дотримуйтесь рекомендацій по догляду за вашим улюбленцем, тоді і проблем зі здоров'ям не буде. Запорука вашого спокою - це щеплення. Вони також важливі для британців, як і для котів інших порід. Тому не треба економити гроші на вакцинах для тварини.
Британська кішка має свої фізіологічні особливості. Не лякайтеся, якщо у кошенят до шести місяців сльозяться очі - це нормальне явище. Зазвичай до 3-4 місяців це проходить, але буває і довше.
Як і інших кішок, британців можна каструвати і стерилізувати. Якщо ви не хочете розводити цих кішок, краще скористатися відповідної послугою ветеринара.
Поради щодо вибору кошеняти
Якщо ви не змогли встояти перед милою мордочкою і плюшевої шерстю цієї шикарною кішки - сміливо купуйте кошеня - не пошкодуєте! Однак перед походом в зоомагазин потрібно детально розібратися у всіх нюансах за змістом цієї тварини.
Відповідальним моментів є і сам вибір малюка. Хоча все британці мають певний характер, все ж вони відрізняються один від одного. Щоб не розчаруватися в майбутньому, уважно придивіться до кошенят в магазині або розпліднику.
Для початку треба зважити всі за і проти. Переконайтеся, що ні у кого з членів вашої сім'ї (особливо у дітей) немає алергії на шерсть. Проведіть відповідні обстеження (наприклад, тест на алергени).
Цей момент дуже важливий, адже якщо в будинку виявиться алергік, з красунею-кішкою доведеться розлучитися - віддати іншим господарям. А це, погодьтеся, стрес для кошеняти і для вашої дитини.
Якщо ви не хочете замість чистокровної британки придбати безпородного кішку, не купуйте тварину «з рук». Звертайтеся тільки до професіоналів-заводчиків. Звичайній людині важко визначити за зовнішніми ознаками, чистокровна кішка чи ні. Тому не ризикуйте.
Ціна на британського кошеня - приблизно 15 тисяч рублів. За такі гроші вам повинні продати вихованця, який вже привчений до лотка і до спілкування з людьми. Якщо кошеня зростає антисоціальним, то в майбутньому з ним буде дуже важко налагодити контакт.
До чистокровному тварині додаються такі документи:
- Паспорт, де вказано, що малюкові створено всі необхідні щеплення. Заводчики роблять все це заздалегідь, щоб покупець придбав абсолютно здорову кішку.
- Родовід. Документ може знадобитися, якщо ваш улюбленець буде брати участь в виставках або якщо ви побажаєте розводити породу.
- Договір купівлі-продажу.
При виборі британця важливо оцінити його і візуально. Якщо кошеня млявий, забивається в куток і неохоче йде на руки - краще утриматися. Таке тварина може виявитися хворим або НЕ привченим до рук.
Дивна поведінка кошенят - результат недостатньої уваги заводчика або неправильного догляду. Це відразу кидається в очі. В такому випадку кішка може вирости агресивною і замість радості від спілкування з нею, ви будете мати тільки клопоти. Перевчити кошеня дуже складно.
Небажано відлучати кошенят від мами раніше терміну (це 2 місяці). До цього віку заводчик повинен привчити їх ходити в туалет і їсти дорослу їжу, поступово відлучати від материнського молока і, взагалі, прищеплювати всі необхідні якості.
зміст кошеня
Кішка - це новий член вашої сім'ї, тому до її появи слід добре підготуватися. Перше, що буде необхідно кошеняті, це лоток, який він буде використовувати як туалет, спальне місце, ємність для їжі, а також одна-дві іграшки. Дивіться також догляд і харчування британського кошеня .
Купіть спочатку невеликий і невисокий лоточок. Лоток для дорослих тварин малюкові не підійде. Добре придбати і наповнювач для лотка. Купуйте тільки якісний товар. Не варто брати дешеві наповнювачі, оскільки вони погано вбирають запахи.
Мало того, такі наповнювачі кошенята можуть їсти і після цього хворіти. Оптимальний варіант - сілікагелевой або деревний наповнювачі. Вони прекрасно справляються зі своєю основною функцією - вбирають вологу і запах. Крім того, кошенята не намагаються спробувати їх на смак.
Багато господарів не хочуть витрачати гроші на наповнювач або замінюють його звичайним піском або газетою. Але тут виникає проблема з гігієною. Кошеня буде вставати на пісок лапами, а потім розносити його по всій квартирі, заплигувати на чистий диван і до вас на руки. Природно, що будинок вже не буде ідеально чистим, а вам буде неприємно.
Газета - теж не найкраща ідея. Газетний папір зовсім не вбирає неприємні запахи. Її доведеться прибирати кожен раз, коли кішка піде в туалет. Це дуже незручно і непрактично. А ось якісний сілікагелевой наповнювач послужить вам два тижні, а то і більше.
Кошеняті треба також купити ємність для їжі. Мисочки для котячого корму дуже різноманітні. Вони відрізняються за матеріалом і за кольором. Як і туалетний лоток, миску слід купувати за розміром тварини. Ємність повинна бути зручною для маленького кошеняти.
Важливо вибрати спальне місце для британської кішки. Багато господарів так люблять тварин, що укладають їх поруч з собою на ліжку. Але робити це не бажано. Уві сні людина не контролює положення свого тіла і може нашкодити кошеняті. Іншими словами, ви можете його придушити.
Найкраще, якщо кішка буде мати своє постійне спальне місце. До нього кошеня слід привчати з першого дня. Можете постелити малюкові в тій же кімнаті, де ночуєте самі.
Щоб шерстка вашого улюбленця була красивою і доглянутою, про неї треба дбати. Розчісуйте її через день по напрямку росту і проти. Використовуйте для цього масажну щітку з натуральною щетиною.
Кішкам дуже подобатися, коли їх розчісують. Залишки вовни можна знімати мокрими руками або спеціальної рукавицею. Купати британську кішку можна лише тоді, коли це дійсно необхідно - якщо вона забруднилася або довго була у дворі.
Харчування британських кішок
При годуванні британців необхідно дотримуватися пропорції. Харчування має бути збалансованим, а не одноманітним. Людська їжа не годиться для кішок. Ні в якому разі не давайте тварині сосиски, ковбаси та інші ласощі, які охоче їсте самі.
Такий раціон, швидше за все, викличе серйозні проблеми зі здоров'ям. Молоко також не можна давати британцям - воно порушує роботу шлунково-кишкового тракту.
Можна давати кішці нежирний сир і кефір, перепелині яйця. Нежирна яловичина і курка - дуже корисні продукти для вашого вихованця. Деякі фахівці стверджують, що кошеняті можна давати сире м'ясо, попередньо ошпарене окропом. Але все ж краще перестрахуватися і відварити його. Це запобігти зараженню гельмінтами і можливі отруєння.
Якщо ви годуєте британця спеціальної котячою їжею, там вже є всі необхідні речовини. Але якщо ви даєте йому звичайну їжу, слід поповнювати раціон вітамінами.
Не варто змішувати магазинний і домашній корм. Годуєте кішку чимось одним - або спеціальним кормом або звичайною їжею інакше розлад шлунка кішці забезпечено. Важливо правильно вибрати їжу в пакетиках. Дешевий корм тільки зашкодить кішці. Купуйте корми преміум класу і тоді ви будете спокійні за здоров'я своєї милашки.
Дивіться також як виглядає висловухий кіт британець .