Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як доглядати за кішкою британської породи

  1. Опис породи британських кішок
  2. Забарвлення британських кішок
  3. Вибір і покупка кошеня
  4. Догляд за британськими кошенятами

Яка порода вийде, якщо перську кішку схрестити з аборигенної англійської «дворняжкою»? Як не дивно, це британська кішка, фото якої незмінно викликає розчулення у всіх любителів домашніх тварин. Звичайно, породу отримали далеко не відразу - процес виведення був довгим, схрещували тільки кращих представників обох порід.

Але результат говорить сам за себе. Фотографії британських кошенят і дорослих кішок - одні з найчастіших на дошках оголошень про продаж та передачу в дар. І це не дивно, адже з-за густої короткої шерсті, округлої мордочці, що дісталася від перських предків, вони нагадують м'якого плюшевого ведмедика. З тією лише різницею, що у плюшевих ведмедів не буває гострих кігтів ...

Незважаючи на зворушливий зовнішній вигляд, британці - дуже незалежні створення. Вони спокійно перенесуть вимушена самотність, наприклад, коли господар на роботі. У вільний час легко подбають про себе і знайдуть чим зайнятися. Тому тим, хто хоче завести домашню тварину, але має дуже мало вільного часу, варто придивитися до представників цієї породи. Тим паче що кішки британці отримали неофіційне прізвисько «вихованці для бізнесменів».

Зі своїми господарями кішки цієї породи дуже стримані. Незважаючи на зворушливий вигляд, підлещуватися вони ні за що не стануть, а вже проситися на коліна - тим більше. Плюшеві «Бриташки» вкрай не люблять, коли їх годують.

Звичайно, це не означає, що британці до своїх господарів відносяться холодно. Коли хто-небудь з членів сім'ї приходить з роботи, кішка обов'язково підійде «привітатися» з ним, і напевно погодиться посидіти поруч на дивані. Якщо ж її взяти на руки, коли вона того не хоче, кішка не буде дряпатися - для пристойності потерпить пару секунд, а потім обережно вивільниться.

Ще більш підозріло британці ставляться до незнайомих людей. Пам'ятайте, яка зона комфорту у британця, на яку вони підпустять людини не з близького кола? Відстань витягнутої руки з парасолькою. Ось і у кішок вона приблизно така ж. Тому незнайомцям не варто занадто близько підходити - мінімум на два метри.

Незважаючи на гадану незграбність, кішки дуже спритні, прекрасно обходять зустрічаються на шляху перешкоди. Успішно ловлять пацюків і мишей. Якщо вирішать пограти, іграшці доведеться туго, але пустують в міру: висіти на шторка або рвати шпалери вони не схильні.

Опис породи британських кішок

Як можна легко побачити на фото, кішки британської породи мають характерні риси, що відрізняють їх від тварин інших порід. Перш за все, це притаманна їм «округлість» - голова округлої форми, з округлим чолом. Шия досить коротка, голова виглядає гармонійно.

Мордочка британських кішок широка і трохи плеската - цю особливість вони успадкували від своїх предків, перських кішок. Характерна риса, що долає і експертів, і просто любителів тварин помітна навіть на фото кошенят британців - круглі добре розвинені щічки. Ніс у кішок теж злегка нагадує «перський» - короткий, з явно вираженим переходом.

Очі британців широко посаджені, відкриті і великі, знову ж таки, округлої форми. Колір різниться в залежності від забарвлення шерсті, але за стандартами вітається тільки яскраві та насичені відтінки. Найчастіше очі у кішок бувають жовтими або зеленими, блакитний зустрічається значно рідше, тільки у кішок деяких окрасов.Уші розставлені широко, низько посаджені. Також мають закруглені кінчики. Щоб підкреслити цю рису породи, деякі господарі виставкових британців вищипують їм шерсть на кінчиках вух.

Ноги у кішок цієї породи досить короткі, щільні, з округлими лапами. Все тіло дуже гармонійне, прекрасно складене, невисока. Ще одна характерна риса для британської породи кішок - широка кістка. Груди, стегна і плечі у кішок масивні, широкі. Розмір кішок зазвичай середній, але часто зустрічаються (і допустимі стандартом) і більш великі особини. Хвіст у них теж товстий, закруглюється на кінці, середньої довжини. Тонкий хвіст у британки вважається дефектом.

Шерсть - третя основна відмінна риса британців. Довжина вовняного покриву невелика, зате він густий і блискучий, з щільним підшерстям, іноді відрізняється за кольором. Шерсть вимагає регулярного вичісування, краще проводити цю процедуру щодня.

Найбільш відомі саме короткошерсті кішки, на зараз все більш популярною стає Британська довгошерста. Відмінностей від короткошерстої зовсім не багато - по суті, тільки довжина вовни. Текстура, варіації забарвлень ті ж самі. У довгошерстих кішок також є густий підшерсток. Британці сильно схильні до повноти, і зайва вага становить для них не менш серйозну проблему, ніж для людей. Тому за кількістю з'їденої їжі потрібно стежити, адже дорослі британці люблять добре поїсти і можуть переїдати.

Забарвлення британських кішок

Вибираючи кошенят британців, важливо визначитися з бажаною забарвленням. Це буде не так просто, тому що на сьогоднішній день, різноманітних забарвлень британських кішок існує маса, близько 200 варіантів.

Існують наступні забарвлення:

  1. Однотонний забарвлення може бути блакитним, шоколадним, червоним, чорним, кремовим, ліловим або білим. Класика породи - це однотонна британська блакитна кішка. При цій забарвленням шерсть має темно-сірий колір з блакитним відтінком. Британців такого забарвлення часто плутають з росіянами блакитними котами, проте об'єднує їх тільки однаковий окрас, характери ж і зовнішній вигляд абсолютно різні.
  2. Черепаховий може бути тільки у кішок, не у котів - це будь-який триколірний поєднання, при якому по шерсті рівномірно розподілені плями будь-яких двох кольорів.
  3. Тіпірованних - забарвлення, в яких частина волосся пофарбована в сріблястий. Залежно від ступеня «прокрашивания» розрізняють:
  • шіншільний - окрас британської кішки шиншила практично білий, з сріблястим «напиленням»;
  • розтушований - близький до шіншільному;
  • димчастий (фарбування на 1/3 довжини волоса).
  1. Колор-пойнт. Кішки такого забарвлення мають «пойнти» - темніші ділянки в порівнянні з основним кольором вовни. У кішок колор-пойнт буває темна «маска» на мордочці, затемнені вуха, хвіст і лапи.
  2. Биколор являє собою поєднання будь-якого забарвлення з білим. Залежно від ступеня фарбування розділяється на три групи:
  • ван - пофарбований хвіст, на голові є два плями;
  • арлекін - другим кольором пофарбована приблизно п'ята частина тіла, на голові, крупі і спині є великі плями;
  • власне біколор передбачає фарбуванням обома квітами рівній площі тіла, на мордочці у кішок з таким забарвленням є біла мітка у вигляді перевернутої букви V, білий комір може бути відсутнім.
  1. Рісунчатие забарвлення об'єднуються загальною назвою «таббі» ( «теббі»). При цьому колір шерсті допускається будь-хто. Різновиди теббі:
  • мармуровий - класичний візерунок теббі: щільний малюнок у вигляді широких смуг, на лопатках нагадує за формою крила метелика;
  • тигровий ( «Макрель») має подовжнюлінію темного кольору, що йде по центру спини, від якої по всьому корпусу спускається безліч вузьких смуг;
  • плямистий - округлі або поздовжні темні плями на світлому фоні.

Цей перелік забарвлень кішок цієї породи є далеко не повним, так як існує величезна кількість поєднань кольорів і відтінків у забарвленні тварин.

Вибір і покупка кошеня

Купівля кошеня - відповідальний крок, адже в будинку з'явиться новий повноправний член сім'ї, з яким доведеться жити під одним дахом. Тому спочатку треба почитати характеристику породи, риси характеру кішок. Британські кошенята на фото можуть здаватися дуже милими, але незалежний характер може сподобатися не всім.

Якщо зовнішній вигляд і риси характеру кішки влаштовують, треба визначитися, який окрас потребує менше часу. Наприклад, все більше покупців приваблюють британські кішки білого забарвлення.

Який наступний крок, залежить від мети покупки. Якщо планується придбати кошеня, відповідного найвищим вимогам до породи, краще звертатися в фелінологічний клуб. Там підкажуть, в який розплідник британських кошенят найкраще звернутися.

Варто мати на увазі, що записуватися в чергу за кошеням потрібно заздалегідь. Іноді кошенят від батьків-чемпіонів в розплідниках британських кішок «бронюють» ще до їх народження. Тому, щоб отримати кішку, не потрібно зволікати.

Якщо ж кошеня потрібен просто як домашній улюбленець, відповідність стандартам породи не так важливо. Для того щоб придбати вихованця, не обов'язково звертатися в розплідник, можна побачити оголошення про продаж британських кошенят на Авито або інший дошці оголошень.

Вимоги до вибору кішок досить прості. Кращим вибором буде самий активний, здоровий і веселий кошеня з виводка. Не зайве поспостерігати за дорослими тваринами, особливо матір'ю кошенят. Якщо вона не соціалізована, нервує або вередує, коли її беруть на руки, швидше за все і діти будуть вести себе так само.

Найкраще купувати кошеня, якому вже виповнилося 2-3 місяці. Але навіть в цьому віці розгледіти в ньому майбутнього чемпіона не вийде - кошенята ще непропорційні, і на ставних дорослих кішок мало схожі. Якщо обов'язково потрібен «виставковий» кошеня, краще запросити фахівця, який перевірить його на відповідність стандартам.

Якщо з усього виводка «до душі» припав кошеня з будь-яким відхиленням від вимог до породи, можна придбати його, але до участі в змаганнях його не допустять. Кішку з явними порушеннями здоров'я - очима, що сльозяться, неприємним запахом або тьмяною шерстю купувати не варто. Краще навіть звернутися в інший розплідник, так як хороший заводчик ніколи не стане виставляти на продаж хворих кошенят.

Догляд за британськими кошенятами

За маленькими кошенятами будь-якої породи необхідно доглядати. Одне з найболючіших місць - вуха. Щоб не допустити захворювань, вушка потрібно регулярно обробляти ватою, змоченою в слабкому розчині перекису. Якщо кошеня чеше вуха, трясе головою, варто показати його ветеринару.

Очі кошенятам щодня промивають водою або розчином фурациліну. При появі сльозотечі можна замінити фурацилін на пеніцилін або левоміцетин.

Чим годувати кошеня варто запитати ще у власника розплідника британських кішок. Він може розповісти, який корм або продукти давали кошеняті. В основному значну частину раціону кошенят має становити нежирне м'ясо. До «людської» їжі, особливо вредностям, привчати кішок і кошенят не варто, це може погіршити їх самопочуття.

Вибираючи, чим годувати британського кошеня, варто зупинити вибір на якісному кормі для кошенят. Також їм буде корисний м'ясний фарш, але його потрібно спочатку трохи зігріти або ошпарити гарячою водою. Яловичий фарш можна давати кошеняті щодня. А ось курка підходить менше: її відварюють або дають кошеняті тільки бульйон, причому не частіше 3 разів на тиждень. Те ж саме стосується риби. Цього продукту по можливості радять уникати, так як вона викликає у британських кошенят сечокам'яну хворобу.

Коров'яче молоко може засмутити травну систему кошеня, тому краще замінити його козячим або вершками. Також можна спробувати дати кошеняті йогурт (без барвників) або зварити кашу.

Раціон потрібно доповнювати вітамінними і мінеральними добавками. Важливо стежити, щоб всі продукти були кімнатної температури. Миски для їжі та води завжди повинні бути чистими. Краще використовувати роздільні, так як їх простіше чистити і накладати в них їжу, а ось в сдоенних мисках шматочки їжі часто потрапляють у воду, через що вона швидко псується.

Годувати кошенят потрібно часто, у них відмінний апетит. Але не варто за них хвилюватися - вони самі можуть зрозуміти, коли наїлися, і переїдають вкрай рідко. Потреба у воді і їжі у кожного кошеня буде різна і залежить від його ваги.

Крім харчування, варто забезпечити нормальне виховання кошеня. Перш за все, не варто бити тварину, навіть якщо він завинив - тоді кошеня перестане довіряти, почне боятися господарів. Навіть маленькі британські кошенята здатні розпізнавати інтонації і обов'язково відчують, лають їх або хвалять. Важливо, щоб кошеня розумів, що він зробив неправильно. Якщо він напустував, і був застигнутий на місці злочину, досить голосно грюкнути в долоні і крикнути «Фу!». Якщо ж про проступок дізналися пізніше, то кошеня карати вже немає сенсу - він все одно не зрозуміє, в чому завинив.

Різноманітність кішок британської породи і як вони виглядають на фото? was last modified: by Максим Барц

Пам'ятайте, яка зона комфорту у британця, на яку вони підпустять людини не з близького кола?
Різноманітність кішок британської породи і як вони виглядають на фото?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»