Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Шоп-туризм: за кордон за покупками - Стиль - У Греції - за шубами, в Емірати - за килимами. | СЬОГОДНІ

  1. Шоп-туризм: за кордон за покупками Фото з сайту visualphoto.com Останнім часом у нас стали користуватися...
  2. Шоп-туризм: за кордон за покупками
  3. Шоп-туризм: за кордон за покупками
  4. Шоп-туризм: за кордон за покупками

Шоп-туризм: за кордон за покупками

Фото з сайту visualphoto.com

Останнім часом у нас стали користуватися попитом поїздки за кордон за серйозними покупками - називають їх шоп-турами. Під час такої поїздки у вас є можливість відвідати безліч торгових точок і зробити необхідні покупки. Шоп-тур зазвичай буває коротким і триває 3-4 дні, але можливо поїхати і на більш тривалий термін (1-2 тижні).

Вигода шоп-туру в тому, що можна поєднати корисне з приємним - купити необхідні вам речі за ціною, набагато нижчою вітчизняної, і побувати в новій країні, адже навіть за 4 дні ви зможете відвідати екскурсії і погуляти по місту. Крім того, шоп-тур за кордоном оптимальний в тому випадку, якщо вам треба придбати речі в досить кількості, наприклад, для всієї родини, на подарунки або на продаж.

На сьогоднішній день багато туристичних компаній надають можливість поїхати в шоп-тур двох видів: із зобов'язаннями і без. У першому випадку ви підписуєте договір, за яким зобов'язуєтеся купити речей на певну суму (як правило, не менше 1000 євро), зате сама поїздка обійдеться вам в порівняно невелику суму (200-300 євро з урахуванням перельотів). Схема тут проста: оператор співпрацює з тамтешніми виробниками, які оплачують більшу частину вашої поїздки.

Відповідно, вас повезуть робити покупки тільки в їх салони. Але в разі, якщо вам так нічого і не підійшло, доведеться заплатити неустойку (приблизно половина тієї суми, на яку потрібно було придбати товар). Як правило, такий варіант підходить тим, у кого є свій невеликий бізнес, і вони заздалегідь знають, що без товару не повернуться. Шоп-тур без зобов'язань обійдеться дорожче, в середньому від 600 євро (з урахуванням перельотів).

Стандартна схема шоп-туру виглядає таким чином: вас привозять в готель, через кілька годин везуть по торговим центрам, де ви можете ходити до самого вечора. У наступні дні вранці, як правило, проводяться невеликі екскурсії, а потім ви відвідуєте ті магазини, в яких ще не бували.

Ну а якщо організовані шоп-тури вам не сподобалися, то можете відправитися в подібну поїздку і самостійно. Ми дізналися, в які країни найбільш вигідно їхати за покупками, а також які нюанси необхідно врахувати в поїздці.

ГРЕЦІЯ: ЕДЕМ ЗА шубки

За тим, як їхати.

Звичайно ж, за шубами, адже Греція славиться своїми хутряними фабриками. Найвідомішим містом, де можна вибрати шубку на будь-який смак і гаманець, є Кастор - найдавніша столиця хутровиків і кушнірів. У ній розташовано безліч магазинів, від найбільших (салони фабрик Avanti, Image, Afrodita Furs, Gliagias Bros та ін.) До дрібних приватних крамничок. Ціна на коротку норкову шубу зі шматочків хутра починається від 300 євро, на довгі - від 550-650 євро. Цілісні кожушки з "норки" обійдуться вам в 550-800 євро, а довгі - від 1100 до 2000-3000 євро, тут вже все буде залежати від кольору, малюнка, наявності капюшона і інших деталей. Причому, якщо вам сподобалася якась зимова одяг, але вона злегка задовга, або навпаки, коротше, ніж треба, то за пару днів її перероблять під вас, а протягом тижня навіть можуть пошити нову. Для порівняння: в наших магазинах довга шуба з цільної норки буде коштувати мінімум 4200 євро, а довга зі шматочків - 1400 євро.

Особливості поїздки. Перед поїздкою дізнайтеся у менеджера вашої турфірми, скільки шубок одночасно ви можете вивезти, а після покупки обов'язково збережіть магазинний чек на виріб. Їхати за шубкою можна в будь-який час року, хоча б тому, що знижки не прив'язані до сезонів. Влітку буде трохи простіше, так як кількість бажаючих придбати зимову обновку скорочується. У Касторье обов'язково відвідайте відому виставку хутряних виробів EDIKA, на якій цілий рік представляють свої товари найкращі грецькі виробники. Якщо ви хочете купити відразу кілька шуб, то на кожну наступну вам нададуть знижку.

Не соромтеся торгуватися - продавці часом "скидають" до 50%. Прискіпливо розглядайте вироби, попросіть продавця розпороти підкладку і подивитися на шви зсередини - між ними не повинно бути просвітів. Струсіть шубку - міздря не повинна шарудіти і шелестіти. І звичайно ж, уважно розглядайте сам хутро: чи немає на ньому залисин і потертостей, чи знаходиться акуратно підшерсток, якщо на нього подути. Всі ці маніпуляції покажуть продавцеві, що ви розбираєтеся в хутрі, і вам не підсунуть неякісну шубу. Досвідчені "шопери" розповідають, що в деяких магазинах їм міняли 5-6 шуб, і тільки останні були дійсно найвищої якості.

У скільки обійдеться. 200 євро (з урахуванням перельотів і проживання в 3-4-зірковому готелі) буде коштувати триденний шоп-тур з умовою обов'язкової покупки на суму не менше 1000 євро. У разі, якщо вам абсолютно нічого не підійде, і ви будете повертатися з порожніми руками, вам доведеться заплатити неустойку в розмірі 404-50 євро. Ну а якщо ви не хочете зв'язувати себе зобов'язаннями, тоді за 3-4-денний тур доведеться викласти 500-650 євро (з урахуванням перельотів і готелі).

ІТАЛІЯ: вбираються "ВІД КУТЮР"

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Мілан відомий всьому світу своїми магазинами, які пропонують одяг, взуття та аксесуари на будь-який смак, від останніх колекцій наймодніших дизайнерів, до тих, кому, можливо, ще тільки належить прославитися. Тут знаходяться бутики брендового одягу: Dolce & Gabbana, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Armani, Moschino, MaxMara, і багато інших. Колекції попередніх сезонів можна купити зі знижкою в 50-70%. Але і товари з менш галасливими назвами відрізняються високою якістю, при цьому коштувати будуть набагато менше. Плаття обійдуться в 50 євро, шкіряні чоботи можна купити за 40-60 євро, светр кашеміру - за 80 євро, а шкіряну куртку - за 150 євро. За аналогічні речі у нас доведеться викласти на 30-50% більше - плаття буде коштувати 65-75 євро, чоботи - 55-90 євро, светр - 105-120 євро, а куртка - 195-225 євро.

Особливості поїздки. Їхати за покупками можна в будь-який час року, різні знижки діють постійно, а найбільші - з початку січня по перший тиждень березня. Найдемократичніший шопінг здійснюють на проспекті Corso Buenos Aires. Придбати ж ексклюзивну дизайнерську речі можна на Via Montenapoleone, де розташовані бутіки всіх найвідоміших брендів. Правда, ціни тут, як ви розумієте, не маленькі, а знижки бувають тільки в липні і січні.

За торішніми колекціями слід їхати в аутлет - величезні торгові центри, розташовані за Міланом, і в яких знижки діють протягом всього року, досягаючи 70%. Обійти за день найбільший в Європі аутлет Serravalle Designer Outlet фізично неможливо, це фактично маленьке поселення, що складається з більш ніж 170 магазинів, а також кафе, барів, зон відпочинку і стоянок.

У самому Мілані магазини працюють, як правило, з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00 (з обідньою перервою), в понеділок з 15:30 до 19:00, неділя - вихідний (крім дня перед Різдвом). Правда, в серпні торгівля завмирає, а більшість магазинів влаштовують собі канікули, закриваючись на два тижні до або після 15 серпня.

У скільки обійдеться. Ціна на 3-4-денний шоп-тур змінюється в залежності від сезону і готелю. Найдешевший варіант (370 євро) включає в себе проживання в 4-зірковому міському готелі (двомісний номер зі сніданком), за 420 євро вас поселять в такому ж готелі, але прямо на Corso Buenos Aires. А 5-зірковий готель в центрі міста обійдеться від 550 до 790 євро. У всіх варіантах передбачається тригодинне безкоштовний супровід шоп-гіда.

За додаткову плату працює російськомовний екскурсовод, а також надається спеціальна машина для шопінгу. Тобто, в залежності від обраного типу туру, вам доведеться викласти від 370 до 790 євро. І звичайно ж, окремо буде коштувати переліт, віза і страховка - як мінімум 400 євро додатково. Якщо ж ви хочете поїхати в звичайний 4-денний тур і самостійно походити по магазинах, то це вам обійдеться в середньому в 700-750 євро, плюс переліт.

ОАЕ: ВИБИРАЄМО ЗОЛОТО І бродить по NASSER SQUARE

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Вибір товарів практично безмежний: тут купують одяг і взуття, килими і тканини, прикраси та косметику, світильники та побутову техніку. Дуже великий вибір жовтого і білого золота ( "італійське" 750 проби і "арабське" 950 проби), ціна на яке залежить від ваги і проби. Наприклад, 1 грам 750 проби коштує $ 20-25 (у нас же - близько $ 40), перстень з рубіном і чотирма діамантами - за $ 350 (у нас - $ 800).

За $ 400-500 можна придбати красивою шовковий килим розміром 2х3 метра. Правда, не варто сподіватися, що це буде ручна іранська робота, за яку іноді їх видають. Це буде машинне виріб, і швидше за все індійського виробництва, тоді як ручна робота обійдеться не менше, ніж в 1 тисячу доларів за квадратний метр. Але і такі, порівняно недорогі килими, є предметом частих покупок. Та й сторговать їх за ціною в 2-3 менше названої вельми реально.

Вибір шуб, звичайно, не грецький, але теж дуже великий. Наприклад, коротку "нірку" можна придбати за $ 1200-1500, тоді як у нас - мінімум за $ 2000.. А ось ціни на побутову техніку, за якої їздили раніше, зараз практично зрівнялися з нашими. Крім того, навіть якщо ви побачите ноутбук на 60% дешевше, ніж у нас, то в разі несподіваної поломки з емігрантської гарантією нікуди піти не вийде.

Особливості поїздки. В першу чергу запам'ятайте - молоду незаміжню жінку до 30 років без супроводу родича-чоловіка в Емірати не пустять. Якщо з виїздом проблем немає, їдьте в Дубаї, де першим місцем для шопінгу варто вибрати площа Nasser Square. Тут знаходиться безліч великих магазинів ( "моллов"), в яких навіть можна заблукати. Щоб цього не сталося, подивіться ввечері в готелі Shopping Channel: по ньому розповідають, які є магазини, і як їх зручніше знайти.

Зверніть увагу - заможні араби самі одягаються в центральних магазинах, де одяг буде американська і європейська, причому 100% якісна. А ось в "моли" на околицях їхати не варто - там ціна хоч і буде поменше, але речі при найближчому розгляді можуть виявитися підробками під відомі бренди. За прикрасами ходять на "Золотий ринок" (Gold Souk), де можна знайти як вироби сучасних дизайнерів, так і роботи в традиційному східному стилі.

Два рази на рік в Дубаї проходять відомі фестивалі: "Дубай - літні сюрпризи" - з середини липня по кінець серпня, і Зимовий торговий фестиваль - з кінця січня до кінця лютого. На них знижки на товари можуть досягати 70%, а серед покупців постійно проходить розіграш подарунків.

"Розводять" тут нечасто. Уважно перераховуйте здачу і дивіться, поклали чи вам в коробку саме той товар, який ви вибрали. Також на Nasser Square до вас можуть підійти "поліцейські", які обшукують на предмет наркотиків, в результаті чого може зникнути ваш гаманець. Запам'ятайте: справжні поліцейські мають право на обшук тільки в ділянці.

У скільки обійдеться. Дубаї - найдорожчий з Еміратів, тому середня ціна самостійної поїздки на 4-5 днів, в яку включений переліт і проживання в 4-зіркових готелі коштуватиме не менше $ 1100. А за 4-денний шоп-тур вам доведеться викласти мінімум $ 400 (з урахуванням перельоту і проживання).

ТУРЕЧЧИНА: НЕ ЗАБУВАЄМО торгувати

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Туреччина славиться своїми шкіряними виробами та золотими прикрасами. Але крім цього, тут можна купити на будь-який смак одяг і взуття, килими, посуд, кальяни, спеції, різні сувеніри. Ціни на золоті прикраси і шкіру менше наших приблизно на 30%: ланцюжок без прикрас, яка у нас коштує від $ 140 до $ 160, у Туреччині може бути куплена за $ 90-110, а шкіряна куртка - за $ 240 замість $ 350. Також в Туреччині часто купують дублянки: коротка модель, за яку у нас просять від $ 700, там буде коштувати $ 400-450.

Особливості поїздки. Їхати потрібно в першу чергу в Стамбул. Тут покупки можна здійснювати в районі Лалели, який знаходиться практично в самому центрі. Це невеликий район з декількох вулиць, з рядами магазинів по обидва боки. Поруч є кілька готелів, які будуть коштувати дешевше, ніж в інших частинах міста. Крім того, тільки в цьому районі ціни як і раніше в доларах, в той час як всюди вже в євро.

Інша гарне місце для покупок - критий ринок Капали Чарши, на вулицях якого розташовано близько 4000 магазинів. За дублянками треба їхати в район Бешикташ.

Приємно радує сервіс - турки досить ввічливі, в магазинах відвідувачам пропонують чай або каву, охоче відповідають на всі питання, терпляче чекають, коли ви виберете.

Окремо варто згадати такий нюанс шопінгу: обов'язково торгуйтеся! Цим ви не тільки зробите собі знижку, але й зробите приємність продавцю. Причому на відміну від Європи, тут торгуються не тільки на ринках, але і в магазинах. Зазвичай це відбувається так: вам називають ціну, ви говорите в два рази меншу суму, на що продавець каже, що це мало. Поторгувавши деякий час і не зійшовшись в ціні, розвертається до виходу, після чого турок каже, що йому дуже шкода втрачати такого клієнта, і він готовий поступитися. Ви додаєте до вашої початкової ціною 5-10% - і купуєте річ. До речі, якщо ви називаєте взагалі будь-яку ціну, це означає, що ви товар купите в обов'язковому порядку. Тому перш ніж приступити до торгівлі, гарненько подумайте, чи потрібно це вам.

На жаль, в Туреччині існує ризик купити прикраси з фальшивого золота. Оскільки чистоту золота можна точно визначити тільки в лабораторії, то варто робити покупку в магазині, де вам видадуть гарантійний талон з печаткою і найменуванням вироби.

У скільки обійдеться. Шоп-тур на 4 дні буде коштувати $ 150, плюс переліт - від $ 285 (з урахуванням проживання в 3-зірковому готелі). А звичайна 4-денна поїздка обійдеться від $ 450 з урахуванням перельоту. Найкраще планувати поїздку на період з суботи до понеділка - на вихідних найдешевші перельоти.

КИТАЙ: обставляють ЗАМІСЬКИЙ ДІМ

За тим, як їхати.

У Пекін раніше їздили за одягом, взуттям, сумками. Ця традиція зберігається і зараз, але все більшою популярністю користуються покупки будматеріалів, меблів, сантехніки, електроніки, автозапчастин. Одяг обійдеться дешевше мінімум в три рази, ніж у нас, а дрібна побутова техніка - в 1,5-2 рази дешевше. У поїздці за потрібне вам товаром також можна придбати популярні східні солодощі та сувеніри - вироби з яшми, слонової кістки, порцеляни.

Якщо вам потрібно повністю обставити квартиру або свіжозбудовану заміський будинок, то вам дорога саме в Пекін. Тут, в так званих шоу-румах, можна придбати все необхідне, від тканин до меблів. Ці магазини займають 5-6 поверхів, на кожному з яких повністю зімітовані деталі інтер'єру провідних бутиків світу. Так що якщо вам хочеться дизайн "а-ля Версаче", то це не проблема - "майстра імітації" запропонують вам оптимальний варіант. Відбувається цей підбір протягом 3-5 днів, після чого весь товар запаковується і відправляється вантажним рейсом до вас на батьківщину. Економія виходить дуже велика, від 5 до 50 тисяч доларів, в залежності від масштабів покупок. Так, наприклад, різниця в ціні між італійською кухнею і хорошою імітацією з Китаю може скласти 17 тисяч доларів.

Особливості поїздки. Для оптових покупців інтерес представляє пекінський торговий квартал Ябалу, де можна купити одяг та товари легкої промисловості, а також меблі, дрібну електроніку і багато іншого. Якщо ж ви не маєте наміру скупатися великими партіями, то відвідайте центральну частину міста, де розташовано безліч великих магазинів. На торгових вулицях Ванфуцзин, Цяньмень, Дунс торгують вже понад сто років.

Срібна вулиця (Іньцзе) популярна тим, що на ній розташовано дуже багато західних марок. Ціни там кілька вище, ніж на Ябалу, але однозначно нижче, ніж у нас, а якість буде обов'язково високим. Також в останні роки в Пекіні розвиваються супермаркети низьких цін - Price Smart. У них застосовується західна "стелажна" система торгових залів, а багато товарів дешевше, ніж у великих універмагах.

Два рази на рік, восени і навесні, в Гуанчжоу проходить найбільша Міжнародна торгова ярмарок експортних товарів. Цього року вона відбудеться з 15 жовтня по 6 листопада.

У скільки обійдеться. Перельоти в Китай досить дорогі, так що звичайна поїздка на 5-7 днів обійдеться мінімум в 1700-2000 $. У цю суму входить переліт, проживання в 4-5-зірковому готелі, зустріч на місці і зворотні проводи, а також хороша екскурсія по місту. За шоп-тур на ті ж 5-7 днів з проживанням в 4-зірковому готелі доведеться викласти від $ 900 (з урахуванням перельоту). Але до витрат доведеться додати вартість послуг російськомовного гіда, переїзд з аеропорту в готель і назад, вартість авіа- і морської перевезення вантажу і послугу "білої розмитнення".

РОБОТА ШОП-гіда

Шоп-гід - це співробітник турфірми, через якові ви їдете, робота которого Полягає в тому, щоб влаштуваті вам максимально Приємний и Вигідний шопінг. Такоже зустрічаються і "пріватнікі", но з ними краще НЕ різікуваті - за відгукамі, среди них зустрічаються "кидали". Такі люди Працюють Самі по Собі, самостійно домовляються (годиною за Великі відсотки) з магазинами, Самі знаходять КЛІЄНТІВ и ведуть їх только туди. Якщо вас щось не влаштує в купленій речі, і ви захочете її обміняти, то у вас немає ніякої гарантії, що в магазині вам не скажуть "Ми вас в перший раз бачимо".

Хороший шоп-гід зобов'язаний розповісти про всіх тих торгових точках, які варто відвідати, які де розцінки і знижки, і як краще здійснювати покупки. Шоп-гід замовляє транспорт і складає графік вашої поїздки: спільний з іншими шопера, або ж індивідуальний, залежно від побажань. Через шоп-гіда, який працює не перший рік, можна отримати додаткові знижки - так що не соромтеся поцікавитися, який у вашого супроводжуючого досвід роботи, коли він був в країні востаннє, які магазини йому більше подобаються.

Крім того, хороший шоп-гід не поведе вас в сумнівні лавочки, туляться на околицях, а покаже найбільші магазини з великим вибором. У магазині він буде допомагати вам досягти максимальної знижки, ні в якому разі не буде квапити з покупкою, і якщо все одно не буде влаштовувати ціна - поведе в наступний. Що стосується оплати послуг "фірмового" шоп-гіда, то тут все залежить від туроператора: одні надають його безкоштовно, у інших же безкоштовним буде тільки перші кілька годин роботи.

ПОРАДИ бувалих шоппера

Перш ніж вирушити в шоп-тур, поспілкуйтеся зі знайомими - можливо, вони знають більше за вас. Своїм досвідом з нами поділилися Ірина і Оксана, шопери з Києва, які далеко не перший рік роблять покупки за кордоном:

Багато магазинів при покупці на певну суму (в середньому від $ 150, але це залежить від країни) видають на ваше прохання чек tax-free - формуляр, до якого підколюють товарний чек. В аеропорту після паспортного контролю і митниці ви пред'являєте в спеціальній касі цей чек, і вам повертають 5% або 7% від вартості товару (відсотки теж залежать від країни). У підсумку, кілька речей ви отримуєте практично безкоштовно. Важливо пам'ятати, що при перельоті з пересадкою, гроші повертаються в останній країні ЄС.

Опинившись на Сході, не забувайте торгуватися, причому робіть це з гумором, тоді вам точно підуть назустріч. А якщо торговець ні в яку не погоджується хоч на невелику знижку - просто йдіть, напевно цей товар знайдеться за більш прийнятною ціною. Ну, або ж секунду назад незговірливий продавець все-таки погодитися на прийнятні умови. Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?" ( "Ваша остання ціна?"), Після якого торговець зазвичай називає свою бажану ціну, нижче якої він не поступиться.

Перед поїздкою до Греції, пошукайте в інтернеті координати місцевих консультантів, які покажуть вам все кращі магазини і допоможуть виторгувати більшу знижку. Таким чином, ви зможете заощадити і свого часу, і гроші.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Людмилу Міщенко, заступника директора туроператора Piligrim-M; Ірину Стецюк, менеджера з продажу туристичної компанії "Сага"; співробітників туроператорів "Iscra" і "Добро".

Читайте найважлівіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Шоп-туризм: за кордон за покупками

Фото з сайту visualphoto.com

Останнім часом у нас стали користуватися попитом поїздки за кордон за серйозними покупками - називають їх шоп-турами. Під час такої поїздки у вас є можливість відвідати безліч торгових точок і зробити необхідні покупки. Шоп-тур зазвичай буває коротким і триває 3-4 дні, але можливо поїхати і на більш тривалий термін (1-2 тижні).

Вигода шоп-туру в тому, що можна поєднати корисне з приємним - купити необхідні вам речі за ціною, набагато нижчою вітчизняної, і побувати в новій країні, адже навіть за 4 дні ви зможете відвідати екскурсії і погуляти по місту. Крім того, шоп-тур за кордоном оптимальний в тому випадку, якщо вам треба придбати речі в досить кількості, наприклад, для всієї родини, на подарунки або на продаж.

На сьогоднішній день багато туристичних компаній надають можливість поїхати в шоп-тур двох видів: із зобов'язаннями і без. У першому випадку ви підписуєте договір, за яким зобов'язуєтеся купити речей на певну суму (як правило, не менше 1000 євро), зате сама поїздка обійдеться вам в порівняно невелику суму (200-300 євро з урахуванням перельотів). Схема тут проста: оператор співпрацює з тамтешніми виробниками, які оплачують більшу частину вашої поїздки.

Відповідно, вас повезуть робити покупки тільки в їх салони. Але в разі, якщо вам так нічого і не підійшло, доведеться заплатити неустойку (приблизно половина тієї суми, на яку потрібно було придбати товар). Як правило, такий варіант підходить тим, у кого є свій невеликий бізнес, і вони заздалегідь знають, що без товару не повернуться. Шоп-тур без зобов'язань обійдеться дорожче, в середньому від 600 євро (з урахуванням перельотів).

Стандартна схема шоп-туру виглядає таким чином: вас привозять в готель, через кілька годин везуть по торговим центрам, де ви можете ходити до самого вечора. У наступні дні вранці, як правило, проводяться невеликі екскурсії, а потім ви відвідуєте ті магазини, в яких ще не бували.

Ну а якщо організовані шоп-тури вам не сподобалися, то можете відправитися в подібну поїздку і самостійно. Ми дізналися, в які країни найбільш вигідно їхати за покупками, а також які нюанси необхідно врахувати в поїздці.

ГРЕЦІЯ: ЕДЕМ ЗА шубки

За тим, як їхати.

Звичайно ж, за шубами, адже Греція славиться своїми хутряними фабриками. Найвідомішим містом, де можна вибрати шубку на будь-який смак і гаманець, є Кастор - найдавніша столиця хутровиків і кушнірів. У ній розташовано безліч магазинів, від найбільших (салони фабрик Avanti, Image, Afrodita Furs, Gliagias Bros та ін.) До дрібних приватних крамничок. Ціна на коротку норкову шубу зі шматочків хутра починається від 300 євро, на довгі - від 550-650 євро. Цілісні кожушки з "норки" обійдуться вам в 550-800 євро, а довгі - від 1100 до 2000-3000 євро, тут вже все буде залежати від кольору, малюнка, наявності капюшона і інших деталей. Причому, якщо вам сподобалася якась зимова одяг, але вона злегка задовга, або навпаки, коротше, ніж треба, то за пару днів її перероблять під вас, а протягом тижня навіть можуть пошити нову. Для порівняння: в наших магазинах довга шуба з цільної норки буде коштувати мінімум 4200 євро, а довга зі шматочків - 1400 євро.

Особливості поїздки. Перед поїздкою дізнайтеся у менеджера вашої турфірми, скільки шубок одночасно ви можете вивезти, а після покупки обов'язково збережіть магазинний чек на виріб. Їхати за шубкою можна в будь-який час року, хоча б тому, що знижки не прив'язані до сезонів. Влітку буде трохи простіше, так як кількість бажаючих придбати зимову обновку скорочується. У Касторье обов'язково відвідайте відому виставку хутряних виробів EDIKA, на якій цілий рік представляють свої товари найкращі грецькі виробники. Якщо ви хочете купити відразу кілька шуб, то на кожну наступну вам нададуть знижку.

Не соромтеся торгуватися - продавці часом "скидають" до 50%. Прискіпливо розглядайте вироби, попросіть продавця розпороти підкладку і подивитися на шви зсередини - між ними не повинно бути просвітів. Струсіть шубку - міздря не повинна шарудіти і шелестіти. І звичайно ж, уважно розглядайте сам хутро: чи немає на ньому залисин і потертостей, чи знаходиться акуратно підшерсток, якщо на нього подути. Всі ці маніпуляції покажуть продавцеві, що ви розбираєтеся в хутрі, і вам не підсунуть неякісну шубу. Досвідчені "шопери" розповідають, що в деяких магазинах їм міняли 5-6 шуб, і тільки останні були дійсно найвищої якості.

У скільки обійдеться. 200 євро (з урахуванням перельотів і проживання в 3-4-зірковому готелі) буде коштувати триденний шоп-тур з умовою обов'язкової покупки на суму не менше 1000 євро. У разі, якщо вам абсолютно нічого не підійде, і ви будете повертатися з порожніми руками, вам доведеться заплатити неустойку в розмірі 404-50 євро. Ну а якщо ви не хочете зв'язувати себе зобов'язаннями, тоді за 3-4-денний тур доведеться викласти 500-650 євро (з урахуванням перельотів і готелі).

ІТАЛІЯ: вбираються "ВІД КУТЮР"

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Мілан відомий всьому світу своїми магазинами, які пропонують одяг, взуття та аксесуари на будь-який смак, від останніх колекцій наймодніших дизайнерів, до тих, кому, можливо, ще тільки належить прославитися. Тут знаходяться бутики брендового одягу: Dolce & Gabbana, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Armani, Moschino, MaxMara, і багато інших. Колекції попередніх сезонів можна купити зі знижкою в 50-70%. Але і товари з менш галасливими назвами відрізняються високою якістю, при цьому коштувати будуть набагато менше. Плаття обійдуться в 50 євро, шкіряні чоботи можна купити за 40-60 євро, светр кашеміру - за 80 євро, а шкіряну куртку - за 150 євро. За аналогічні речі у нас доведеться викласти на 30-50% більше - плаття буде коштувати 65-75 євро, чоботи - 55-90 євро, светр - 105-120 євро, а куртка - 195-225 євро.

Особливості поїздки. Їхати за покупками можна в будь-який час року, різні знижки діють постійно, а найбільші - з початку січня по перший тиждень березня. Найдемократичніший шопінг здійснюють на проспекті Corso Buenos Aires. Придбати ж ексклюзивну дизайнерську речі можна на Via Montenapoleone, де розташовані бутіки всіх найвідоміших брендів. Правда, ціни тут, як ви розумієте, не маленькі, а знижки бувають тільки в липні і січні.

За торішніми колекціями слід їхати в аутлет - величезні торгові центри, розташовані за Міланом, і в яких знижки діють протягом всього року, досягаючи 70%. Обійти за день найбільший в Європі аутлет Serravalle Designer Outlet фізично неможливо, це фактично маленьке поселення, що складається з більш ніж 170 магазинів, а також кафе, барів, зон відпочинку і стоянок.

У самому Мілані магазини працюють, як правило, з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00 (з обідньою перервою), в понеділок з 15:30 до 19:00, неділя - вихідний (крім дня перед Різдвом). Правда, в серпні торгівля завмирає, а більшість магазинів влаштовують собі канікули, закриваючись на два тижні до або після 15 серпня.

У скільки обійдеться. Ціна на 3-4-денний шоп-тур змінюється в залежності від сезону і готелю. Найдешевший варіант (370 євро) включає в себе проживання в 4-зірковому міському готелі (двомісний номер зі сніданком), за 420 євро вас поселять в такому ж готелі, але прямо на Corso Buenos Aires. А 5-зірковий готель в центрі міста обійдеться від 550 до 790 євро. У всіх варіантах передбачається тригодинне безкоштовний супровід шоп-гіда.

За додаткову плату працює російськомовний екскурсовод, а також надається спеціальна машина для шопінгу. Тобто, в залежності від обраного типу туру, вам доведеться викласти від 370 до 790 євро. І звичайно ж, окремо буде коштувати переліт, віза і страховка - як мінімум 400 євро додатково. Якщо ж ви хочете поїхати в звичайний 4-денний тур і самостійно походити по магазинах, то це вам обійдеться в середньому в 700-750 євро, плюс переліт.

ОАЕ: ВИБИРАЄМО ЗОЛОТО І бродить по NASSER SQUARE

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Вибір товарів практично безмежний: тут купують одяг і взуття, килими і тканини, прикраси та косметику, світильники та побутову техніку. Дуже великий вибір жовтого і білого золота ( "італійське" 750 проби і "арабське" 950 проби), ціна на яке залежить від ваги і проби. Наприклад, 1 грам 750 проби коштує $ 20-25 (у нас же - близько $ 40), перстень з рубіном і чотирма діамантами - за $ 350 (у нас - $ 800).

За $ 400-500 можна придбати красивою шовковий килим розміром 2х3 метра. Правда, не варто сподіватися, що це буде ручна іранська робота, за яку іноді їх видають. Це буде машинне виріб, і швидше за все індійського виробництва, тоді як ручна робота обійдеться не менше, ніж в 1 тисячу доларів за квадратний метр. Але і такі, порівняно недорогі килими, є предметом частих покупок. Та й сторговать їх за ціною в 2-3 менше названої вельми реально.

Вибір шуб, звичайно, не грецький, але теж дуже великий. Наприклад, коротку "нірку" можна придбати за $ 1200-1500, тоді як у нас - мінімум за $ 2000.. А ось ціни на побутову техніку, за якої їздили раніше, зараз практично зрівнялися з нашими. Крім того, навіть якщо ви побачите ноутбук на 60% дешевше, ніж у нас, то в разі несподіваної поломки з емігрантської гарантією нікуди піти не вийде.

Особливості поїздки. В першу чергу запам'ятайте - молоду незаміжню жінку до 30 років без супроводу родича-чоловіка в Емірати не пустять. Якщо з виїздом проблем немає, їдьте в Дубаї, де першим місцем для шопінгу варто вибрати площа Nasser Square. Тут знаходиться безліч великих магазинів ( "моллов"), в яких навіть можна заблукати. Щоб цього не сталося, подивіться ввечері в готелі Shopping Channel: по ньому розповідають, які є магазини, і як їх зручніше знайти.

Зверніть увагу - заможні араби самі одягаються в центральних магазинах, де одяг буде американська і європейська, причому 100% якісна. А ось в "моли" на околицях їхати не варто - там ціна хоч і буде поменше, але речі при найближчому розгляді можуть виявитися підробками під відомі бренди. За прикрасами ходять на "Золотий ринок" (Gold Souk), де можна знайти як вироби сучасних дизайнерів, так і роботи в традиційному східному стилі.

Два рази на рік в Дубаї проходять відомі фестивалі: "Дубай - літні сюрпризи" - з середини липня по кінець серпня, і Зимовий торговий фестиваль - з кінця січня до кінця лютого. На них знижки на товари можуть досягати 70%, а серед покупців постійно проходить розіграш подарунків.

"Розводять" тут нечасто. Уважно перераховуйте здачу і дивіться, поклали чи вам в коробку саме той товар, який ви вибрали. Також на Nasser Square до вас можуть підійти "поліцейські", які обшукують на предмет наркотиків, в результаті чого може зникнути ваш гаманець. Запам'ятайте: справжні поліцейські мають право на обшук тільки в ділянці.

У скільки обійдеться. Дубаї - найдорожчий з Еміратів, тому середня ціна самостійної поїздки на 4-5 днів, в яку включений переліт і проживання в 4-зіркових готелі коштуватиме не менше $ 1100. А за 4-денний шоп-тур вам доведеться викласти мінімум $ 400 (з урахуванням перельоту і проживання).

ТУРЕЧЧИНА: НЕ ЗАБУВАЄМО торгувати

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Туреччина славиться своїми шкіряними виробами та золотими прикрасами. Але крім цього, тут можна купити на будь-який смак одяг і взуття, килими, посуд, кальяни, спеції, різні сувеніри. Ціни на золоті прикраси і шкіру менше наших приблизно на 30%: ланцюжок без прикрас, яка у нас коштує від $ 140 до $ 160, у Туреччині може бути куплена за $ 90-110, а шкіряна куртка - за $ 240 замість $ 350. Також в Туреччині часто купують дублянки: коротка модель, за яку у нас просять від $ 700, там буде коштувати $ 400-450.

Особливості поїздки. Їхати потрібно в першу чергу в Стамбул. Тут покупки можна здійснювати в районі Лалели, який знаходиться практично в самому центрі. Це невеликий район з декількох вулиць, з рядами магазинів по обидва боки. Поруч є кілька готелів, які будуть коштувати дешевше, ніж в інших частинах міста. Крім того, тільки в цьому районі ціни як і раніше в доларах, в той час як всюди вже в євро.

Інша гарне місце для покупок - критий ринок Капали Чарши, на вулицях якого розташовано близько 4000 магазинів. За дублянками треба їхати в район Бешикташ.

Приємно радує сервіс - турки досить ввічливі, в магазинах відвідувачам пропонують чай або каву, охоче відповідають на всі питання, терпляче чекають, коли ви виберете.

Окремо варто згадати такий нюанс шопінгу: обов'язково торгуйтеся! Цим ви не тільки зробите собі знижку, але й зробите приємність продавцю. Причому на відміну від Європи, тут торгуються не тільки на ринках, але і в магазинах. Зазвичай це відбувається так: вам називають ціну, ви говорите в два рази меншу суму, на що продавець каже, що це мало. Поторгувавши деякий час і не зійшовшись в ціні, розвертається до виходу, після чого турок каже, що йому дуже шкода втрачати такого клієнта, і він готовий поступитися. Ви додаєте до вашої початкової ціною 5-10% - і купуєте річ. До речі, якщо ви називаєте взагалі будь-яку ціну, це означає, що ви товар купите в обов'язковому порядку. Тому перш ніж приступити до торгівлі, гарненько подумайте, чи потрібно це вам.

На жаль, в Туреччині існує ризик купити прикраси з фальшивого золота. Оскільки чистоту золота можна точно визначити тільки в лабораторії, то варто робити покупку в магазині, де вам видадуть гарантійний талон з печаткою і найменуванням вироби.

У скільки обійдеться. Шоп-тур на 4 дні буде коштувати $ 150, плюс переліт - від $ 285 (з урахуванням проживання в 3-зірковому готелі). А звичайна 4-денна поїздка обійдеться від $ 450 з урахуванням перельоту. Найкраще планувати поїздку на період з суботи до понеділка - на вихідних найдешевші перельоти.

КИТАЙ: обставляють ЗАМІСЬКИЙ ДІМ

За тим, як їхати.

У Пекін раніше їздили за одягом, взуттям, сумками. Ця традиція зберігається і зараз, але все більшою популярністю користуються покупки будматеріалів, меблів, сантехніки, електроніки, автозапчастин. Одяг обійдеться дешевше мінімум в три рази, ніж у нас, а дрібна побутова техніка - в 1,5-2 рази дешевше. У поїздці за потрібне вам товаром також можна придбати популярні східні солодощі та сувеніри - вироби з яшми, слонової кістки, порцеляни.

Якщо вам потрібно повністю обставити квартиру або свіжозбудовану заміський будинок, то вам дорога саме в Пекін. Тут, в так званих шоу-румах, можна придбати все необхідне, від тканин до меблів. Ці магазини займають 5-6 поверхів, на кожному з яких повністю зімітовані деталі інтер'єру провідних бутиків світу. Так що якщо вам хочеться дизайн "а-ля Версаче", то це не проблема - "майстра імітації" запропонують вам оптимальний варіант. Відбувається цей підбір протягом 3-5 днів, після чого весь товар запаковується і відправляється вантажним рейсом до вас на батьківщину. Економія виходить дуже велика, від 5 до 50 тисяч доларів, в залежності від масштабів покупок. Так, наприклад, різниця в ціні між італійською кухнею і хорошою імітацією з Китаю може скласти 17 тисяч доларів.

Особливості поїздки. Для оптових покупців інтерес представляє пекінський торговий квартал Ябалу, де можна купити одяг та товари легкої промисловості, а також меблі, дрібну електроніку і багато іншого. Якщо ж ви не маєте наміру скупатися великими партіями, то відвідайте центральну частину міста, де розташовано безліч великих магазинів. На торгових вулицях Ванфуцзин, Цяньмень, Дунс торгують вже понад сто років.

Срібна вулиця (Іньцзе) популярна тим, що на ній розташовано дуже багато західних марок. Ціни там кілька вище, ніж на Ябалу, але однозначно нижче, ніж у нас, а якість буде обов'язково високим. Також в останні роки в Пекіні розвиваються супермаркети низьких цін - Price Smart. У них застосовується західна "стелажна" система торгових залів, а багато товарів дешевше, ніж у великих універмагах.

Два рази на рік, восени і навесні, в Гуанчжоу проходить найбільша Міжнародна торгова ярмарок експортних товарів. Цього року вона відбудеться з 15 жовтня по 6 листопада.

У скільки обійдеться. Перельоти в Китай досить дорогі, так що звичайна поїздка на 5-7 днів обійдеться мінімум в 1700-2000 $. У цю суму входить переліт, проживання в 4-5-зірковому готелі, зустріч на місці і зворотні проводи, а також хороша екскурсія по місту. За шоп-тур на ті ж 5-7 днів з проживанням в 4-зірковому готелі доведеться викласти від $ 900 (з урахуванням перельоту). Але до витрат доведеться додати вартість послуг російськомовного гіда, переїзд з аеропорту в готель і назад, вартість авіа- і морської перевезення вантажу і послугу "білої розмитнення".

РОБОТА ШОП-гіда

Шоп-туризм: за кордон за покупками

Фото з сайту visualphoto.com

Останнім часом у нас стали користуватися попитом поїздки за кордон за серйозними покупками - називають їх шоп-турами. Під час такої поїздки у вас є можливість відвідати безліч торгових точок і зробити необхідні покупки. Шоп-тур зазвичай буває коротким і триває 3-4 дні, але можливо поїхати і на більш тривалий термін (1-2 тижні).

Вигода шоп-туру в тому, що можна поєднати корисне з приємним - купити необхідні вам речі за ціною, набагато нижчою вітчизняної, і побувати в новій країні, адже навіть за 4 дні ви зможете відвідати екскурсії і погуляти по місту. Крім того, шоп-тур за кордоном оптимальний в тому випадку, якщо вам треба придбати речі в досить кількості, наприклад, для всієї родини, на подарунки або на продаж.

На сьогоднішній день багато туристичних компаній надають можливість поїхати в шоп-тур двох видів: із зобов'язаннями і без. У першому випадку ви підписуєте договір, за яким зобов'язуєтеся купити речей на певну суму (як правило, не менше 1000 євро), зате сама поїздка обійдеться вам в порівняно невелику суму (200-300 євро з урахуванням перельотів). Схема тут проста: оператор співпрацює з тамтешніми виробниками, які оплачують більшу частину вашої поїздки.

Відповідно, вас повезуть робити покупки тільки в їх салони. Але в разі, якщо вам так нічого і не підійшло, доведеться заплатити неустойку (приблизно половина тієї суми, на яку потрібно було придбати товар). Як правило, такий варіант підходить тим, у кого є свій невеликий бізнес, і вони заздалегідь знають, що без товару не повернуться. Шоп-тур без зобов'язань обійдеться дорожче, в середньому від 600 євро (з урахуванням перельотів).

Стандартна схема шоп-туру виглядає таким чином: вас привозять в готель, через кілька годин везуть по торговим центрам, де ви можете ходити до самого вечора. У наступні дні вранці, як правило, проводяться невеликі екскурсії, а потім ви відвідуєте ті магазини, в яких ще не бували.

Ну а якщо організовані шоп-тури вам не сподобалися, то можете відправитися в подібну поїздку і самостійно. Ми дізналися, в які країни найбільш вигідно їхати за покупками, а також які нюанси необхідно врахувати в поїздці.

ГРЕЦІЯ: ЕДЕМ ЗА шубки

За тим, як їхати.

Звичайно ж, за шубами, адже Греція славиться своїми хутряними фабриками. Найвідомішим містом, де можна вибрати шубку на будь-який смак і гаманець, є Кастор - найдавніша столиця хутровиків і кушнірів. У ній розташовано безліч магазинів, від найбільших (салони фабрик Avanti, Image, Afrodita Furs, Gliagias Bros та ін.) До дрібних приватних крамничок. Ціна на коротку норкову шубу зі шматочків хутра починається від 300 євро, на довгі - від 550-650 євро. Цілісні кожушки з "норки" обійдуться вам в 550-800 євро, а довгі - від 1100 до 2000-3000 євро, тут вже все буде залежати від кольору, малюнка, наявності капюшона і інших деталей. Причому, якщо вам сподобалася якась зимова одяг, але вона злегка задовга, або навпаки, коротше, ніж треба, то за пару днів її перероблять під вас, а протягом тижня навіть можуть пошити нову. Для порівняння: в наших магазинах довга шуба з цільної норки буде коштувати мінімум 4200 євро, а довга зі шматочків - 1400 євро.

Особливості поїздки. Перед поїздкою дізнайтеся у менеджера вашої турфірми, скільки шубок одночасно ви можете вивезти, а після покупки обов'язково збережіть магазинний чек на виріб. Їхати за шубкою можна в будь-який час року, хоча б тому, що знижки не прив'язані до сезонів. Влітку буде трохи простіше, так як кількість бажаючих придбати зимову обновку скорочується. У Касторье обов'язково відвідайте відому виставку хутряних виробів EDIKA, на якій цілий рік представляють свої товари найкращі грецькі виробники. Якщо ви хочете купити відразу кілька шуб, то на кожну наступну вам нададуть знижку.

Не соромтеся торгуватися - продавці часом "скидають" до 50%. Прискіпливо розглядайте вироби, попросіть продавця розпороти підкладку і подивитися на шви зсередини - між ними не повинно бути просвітів. Струсіть шубку - міздря не повинна шарудіти і шелестіти. І звичайно ж, уважно розглядайте сам хутро: чи немає на ньому залисин і потертостей, чи знаходиться акуратно підшерсток, якщо на нього подути. Всі ці маніпуляції покажуть продавцеві, що ви розбираєтеся в хутрі, і вам не підсунуть неякісну шубу. Досвідчені "шопери" розповідають, що в деяких магазинах їм міняли 5-6 шуб, і тільки останні були дійсно найвищої якості.

У скільки обійдеться. 200 євро (з урахуванням перельотів і проживання в 3-4-зірковому готелі) буде коштувати триденний шоп-тур з умовою обов'язкової покупки на суму не менше 1000 євро. У разі, якщо вам абсолютно нічого не підійде, і ви будете повертатися з порожніми руками, вам доведеться заплатити неустойку в розмірі 404-50 євро. Ну а якщо ви не хочете зв'язувати себе зобов'язаннями, тоді за 3-4-денний тур доведеться викласти 500-650 євро (з урахуванням перельотів і готелі).

ІТАЛІЯ: вбираються "ВІД КУТЮР"

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Мілан відомий всьому світу своїми магазинами, які пропонують одяг, взуття та аксесуари на будь-який смак, від останніх колекцій наймодніших дизайнерів, до тих, кому, можливо, ще тільки належить прославитися. Тут знаходяться бутики брендового одягу: Dolce & Gabbana, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Armani, Moschino, MaxMara, і багато інших. Колекції попередніх сезонів можна купити зі знижкою в 50-70%. Але і товари з менш галасливими назвами відрізняються високою якістю, при цьому коштувати будуть набагато менше. Плаття обійдуться в 50 євро, шкіряні чоботи можна купити за 40-60 євро, светр кашеміру - за 80 євро, а шкіряну куртку - за 150 євро. За аналогічні речі у нас доведеться викласти на 30-50% більше - плаття буде коштувати 65-75 євро, чоботи - 55-90 євро, светр - 105-120 євро, а куртка - 195-225 євро.

Особливості поїздки. Їхати за покупками можна в будь-який час року, різні знижки діють постійно, а найбільші - з початку січня по перший тиждень березня. Найдемократичніший шопінг здійснюють на проспекті Corso Buenos Aires. Придбати ж ексклюзивну дизайнерську речі можна на Via Montenapoleone, де розташовані бутіки всіх найвідоміших брендів. Правда, ціни тут, як ви розумієте, не маленькі, а знижки бувають тільки в липні і січні.

За торішніми колекціями слід їхати в аутлет - величезні торгові центри, розташовані за Міланом, і в яких знижки діють протягом всього року, досягаючи 70%. Обійти за день найбільший в Європі аутлет Serravalle Designer Outlet фізично неможливо, це фактично маленьке поселення, що складається з більш ніж 170 магазинів, а також кафе, барів, зон відпочинку і стоянок.

У самому Мілані магазини працюють, як правило, з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00 (з обідньою перервою), в понеділок з 15:30 до 19:00, неділя - вихідний (крім дня перед Різдвом). Правда, в серпні торгівля завмирає, а більшість магазинів влаштовують собі канікули, закриваючись на два тижні до або після 15 серпня.

У скільки обійдеться. Ціна на 3-4-денний шоп-тур змінюється в залежності від сезону і готелю. Найдешевший варіант (370 євро) включає в себе проживання в 4-зірковому міському готелі (двомісний номер зі сніданком), за 420 євро вас поселять в такому ж готелі, але прямо на Corso Buenos Aires. А 5-зірковий готель в центрі міста обійдеться від 550 до 790 євро. У всіх варіантах передбачається тригодинне безкоштовний супровід шоп-гіда.

За додаткову плату працює російськомовний екскурсовод, а також надається спеціальна машина для шопінгу. Тобто, в залежності від обраного типу туру, вам доведеться викласти від 370 до 790 євро. І звичайно ж, окремо буде коштувати переліт, віза і страховка - як мінімум 400 євро додатково. Якщо ж ви хочете поїхати в звичайний 4-денний тур і самостійно походити по магазинах, то це вам обійдеться в середньому в 700-750 євро, плюс переліт.

ОАЕ: ВИБИРАЄМО ЗОЛОТО І бродить по NASSER SQUARE

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Вибір товарів практично безмежний: тут купують одяг і взуття, килими і тканини, прикраси та косметику, світильники та побутову техніку. Дуже великий вибір жовтого і білого золота ( "італійське" 750 проби і "арабське" 950 проби), ціна на яке залежить від ваги і проби. Наприклад, 1 грам 750 проби коштує $ 20-25 (у нас же - близько $ 40), перстень з рубіном і чотирма діамантами - за $ 350 (у нас - $ 800).

За $ 400-500 можна придбати красивою шовковий килим розміром 2х3 метра. Правда, не варто сподіватися, що це буде ручна іранська робота, за яку іноді їх видають. Це буде машинне виріб, і швидше за все індійського виробництва, тоді як ручна робота обійдеться не менше, ніж в 1 тисячу доларів за квадратний метр. Але і такі, порівняно недорогі килими, є предметом частих покупок. Та й сторговать їх за ціною в 2-3 менше названої вельми реально.

Вибір шуб, звичайно, не грецький, але теж дуже великий. Наприклад, коротку "нірку" можна придбати за $ 1200-1500, тоді як у нас - мінімум за $ 2000.. А ось ціни на побутову техніку, за якої їздили раніше, зараз практично зрівнялися з нашими. Крім того, навіть якщо ви побачите ноутбук на 60% дешевше, ніж у нас, то в разі несподіваної поломки з емігрантської гарантією нікуди піти не вийде.

Особливості поїздки. В першу чергу запам'ятайте - молоду незаміжню жінку до 30 років без супроводу родича-чоловіка в Емірати не пустять. Якщо з виїздом проблем немає, їдьте в Дубаї, де першим місцем для шопінгу варто вибрати площа Nasser Square. Тут знаходиться безліч великих магазинів ( "моллов"), в яких навіть можна заблукати. Щоб цього не сталося, подивіться ввечері в готелі Shopping Channel: по ньому розповідають, які є магазини, і як їх зручніше знайти.

Зверніть увагу - заможні араби самі одягаються в центральних магазинах, де одяг буде американська і європейська, причому 100% якісна. А ось в "моли" на околицях їхати не варто - там ціна хоч і буде поменше, але речі при найближчому розгляді можуть виявитися підробками під відомі бренди. За прикрасами ходять на "Золотий ринок" (Gold Souk), де можна знайти як вироби сучасних дизайнерів, так і роботи в традиційному східному стилі.

Два рази на рік в Дубаї проходять відомі фестивалі: "Дубай - літні сюрпризи" - з середини липня по кінець серпня, і Зимовий торговий фестиваль - з кінця січня до кінця лютого. На них знижки на товари можуть досягати 70%, а серед покупців постійно проходить розіграш подарунків.

"Розводять" тут нечасто. Уважно перераховуйте здачу і дивіться, поклали чи вам в коробку саме той товар, який ви вибрали. Також на Nasser Square до вас можуть підійти "поліцейські", які обшукують на предмет наркотиків, в результаті чого може зникнути ваш гаманець. Запам'ятайте: справжні поліцейські мають право на обшук тільки в ділянці.

У скільки обійдеться. Дубаї - найдорожчий з Еміратів, тому середня ціна самостійної поїздки на 4-5 днів, в яку включений переліт і проживання в 4-зіркових готелі коштуватиме не менше $ 1100. А за 4-денний шоп-тур вам доведеться викласти мінімум $ 400 (з урахуванням перельоту і проживання).

ТУРЕЧЧИНА: НЕ ЗАБУВАЄМО торгувати

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Туреччина славиться своїми шкіряними виробами та золотими прикрасами. Але крім цього, тут можна купити на будь-який смак одяг і взуття, килими, посуд, кальяни, спеції, різні сувеніри. Ціни на золоті прикраси і шкіру менше наших приблизно на 30%: ланцюжок без прикрас, яка у нас коштує від $ 140 до $ 160, у Туреччині може бути куплена за $ 90-110, а шкіряна куртка - за $ 240 замість $ 350. Також в Туреччині часто купують дублянки: коротка модель, за яку у нас просять від $ 700, там буде коштувати $ 400-450.

Особливості поїздки. Їхати потрібно в першу чергу в Стамбул. Тут покупки можна здійснювати в районі Лалели, який знаходиться практично в самому центрі. Це невеликий район з декількох вулиць, з рядами магазинів по обидва боки. Поруч є кілька готелів, які будуть коштувати дешевше, ніж в інших частинах міста. Крім того, тільки в цьому районі ціни як і раніше в доларах, в той час як всюди вже в євро.

Інша гарне місце для покупок - критий ринок Капали Чарши, на вулицях якого розташовано близько 4000 магазинів. За дублянками треба їхати в район Бешикташ.

Приємно радує сервіс - турки досить ввічливі, в магазинах відвідувачам пропонують чай або каву, охоче відповідають на всі питання, терпляче чекають, коли ви виберете.

Окремо варто згадати такий нюанс шопінгу: обов'язково торгуйтеся! Цим ви не тільки зробите собі знижку, але й зробите приємність продавцю. Причому на відміну від Європи, тут торгуються не тільки на ринках, але і в магазинах. Зазвичай це відбувається так: вам називають ціну, ви говорите в два рази меншу суму, на що продавець каже, що це мало. Поторгувавши деякий час і не зійшовшись в ціні, розвертається до виходу, після чого турок каже, що йому дуже шкода втрачати такого клієнта, і він готовий поступитися. Ви додаєте до вашої початкової ціною 5-10% - і купуєте річ. До речі, якщо ви називаєте взагалі будь-яку ціну, це означає, що ви товар купите в обов'язковому порядку. Тому перш ніж приступити до торгівлі, гарненько подумайте, чи потрібно це вам.

На жаль, в Туреччині існує ризик купити прикраси з фальшивого золота. Оскільки чистоту золота можна точно визначити тільки в лабораторії, то варто робити покупку в магазині, де вам видадуть гарантійний талон з печаткою і найменуванням вироби.

У скільки обійдеться. Шоп-тур на 4 дні буде коштувати $ 150, плюс переліт - від $ 285 (з урахуванням проживання в 3-зірковому готелі). А звичайна 4-денна поїздка обійдеться від $ 450 з урахуванням перельоту. Найкраще планувати поїздку на період з суботи до понеділка - на вихідних найдешевші перельоти.

КИТАЙ: обставляють ЗАМІСЬКИЙ ДІМ

За тим, як їхати.

У Пекін раніше їздили за одягом, взуттям, сумками. Ця традиція зберігається і зараз, але все більшою популярністю користуються покупки будматеріалів, меблів, сантехніки, електроніки, автозапчастин. Одяг обійдеться дешевше мінімум в три рази, ніж у нас, а дрібна побутова техніка - в 1,5-2 рази дешевше. У поїздці за потрібне вам товаром також можна придбати популярні східні солодощі та сувеніри - вироби з яшми, слонової кістки, порцеляни.

Якщо вам потрібно повністю обставити квартиру або свіжозбудовану заміський будинок, то вам дорога саме в Пекін. Тут, в так званих шоу-румах, можна придбати все необхідне, від тканин до меблів. Ці магазини займають 5-6 поверхів, на кожному з яких повністю зімітовані деталі інтер'єру провідних бутиків світу. Так що якщо вам хочеться дизайн "а-ля Версаче", то це не проблема - "майстра імітації" запропонують вам оптимальний варіант. Відбувається цей підбір протягом 3-5 днів, після чого весь товар запаковується і відправляється вантажним рейсом до вас на батьківщину. Економія виходить дуже велика, від 5 до 50 тисяч доларів, в залежності від масштабів покупок. Так, наприклад, різниця в ціні між італійською кухнею і хорошою імітацією з Китаю може скласти 17 тисяч доларів.

Особливості поїздки. Для оптових покупців інтерес представляє пекінський торговий квартал Ябалу, де можна купити одяг та товари легкої промисловості, а також меблі, дрібну електроніку і багато іншого. Якщо ж ви не маєте наміру скупатися великими партіями, то відвідайте центральну частину міста, де розташовано безліч великих магазинів. На торгових вулицях Ванфуцзин, Цяньмень, Дунс торгують вже понад сто років.

Срібна вулиця (Іньцзе) популярна тим, що на ній розташовано дуже багато західних марок. Ціни там кілька вище, ніж на Ябалу, але однозначно нижче, ніж у нас, а якість буде обов'язково високим. Також в останні роки в Пекіні розвиваються супермаркети низьких цін - Price Smart. У них застосовується західна "стелажна" система торгових залів, а багато товарів дешевше, ніж у великих універмагах.

Два рази на рік, восени і навесні, в Гуанчжоу проходить найбільша Міжнародна торгова ярмарок експортних товарів. Цього року вона відбудеться з 15 жовтня по 6 листопада.

У скільки обійдеться. Перельоти в Китай досить дорогі, так що звичайна поїздка на 5-7 днів обійдеться мінімум в 1700-2000 $. У цю суму входить переліт, проживання в 4-5-зірковому готелі, зустріч на місці і зворотні проводи, а також хороша екскурсія по місту. За шоп-тур на ті ж 5-7 днів з проживанням в 4-зірковому готелі доведеться викласти від $ 900 (з урахуванням перельоту). Але до витрат доведеться додати вартість послуг російськомовного гіда, переїзд з аеропорту в готель і назад, вартість авіа- і морської перевезення вантажу і послугу "білої розмитнення".

РОБОТА ШОП-гіда

Шоп-гід - це співробітник турфірми, через якові ви їдете, робота которого Полягає в тому, щоб влаштуваті вам максимально Приємний и Вигідний шопінг. Такоже зустрічаються і "пріватнікі", но з ними краще НЕ різікуваті - за відгукамі, среди них зустрічаються "кидали". Такі люди Працюють Самі по Собі, самостійно домовляються (годиною за Великі відсотки) з магазинами, Самі знаходять КЛІЄНТІВ и ведуть їх только туди. Якщо вас щось не влаштує в купленій речі, і ви захочете її обміняти, то у вас немає ніякої гарантії, що в магазині вам не скажуть "Ми вас в перший раз бачимо".

Хороший шоп-гід зобов'язаний розповісти про всіх тих торгових точках, які варто відвідати, які де розцінки і знижки, і як краще здійснювати покупки. Шоп-гід замовляє транспорт і складає графік вашої поїздки: спільний з іншими шопера, або ж індивідуальний, залежно від побажань. Через шоп-гіда, який працює не перший рік, можна отримати додаткові знижки - так що не соромтеся поцікавитися, який у вашого супроводжуючого досвід роботи, коли він був в країні востаннє, які магазини йому більше подобаються.

Крім того, хороший шоп-гід не поведе вас в сумнівні лавочки, туляться на околицях, а покаже найбільші магазини з великим вибором. У магазині він буде допомагати вам досягти максимальної знижки, ні в якому разі не буде квапити з покупкою, і якщо все одно не буде влаштовувати ціна - поведе в наступний. Що стосується оплати послуг "фірмового" шоп-гіда, то тут все залежить від туроператора: одні надають його безкоштовно, у інших же безкоштовним буде тільки перші кілька годин роботи.

ПОРАДИ бувалих шоппера

Перш ніж вирушити в шоп-тур, поспілкуйтеся зі знайомими - можливо, вони знають більше за вас. Своїм досвідом з нами поділилися Ірина і Оксана, шопери з Києва, які далеко не перший рік роблять покупки за кордоном:

Багато магазинів при покупці на певну суму (в середньому від $ 150, але це залежить від країни) видають на ваше прохання чек tax-free - формуляр, до якого підколюють товарний чек. В аеропорту після паспортного контролю і митниці ви пред'являєте в спеціальній касі цей чек, і вам повертають 5% або 7% від вартості товару (відсотки теж залежать від країни). У підсумку, кілька речей ви отримуєте практично безкоштовно. Важливо пам'ятати, що при перельоті з пересадкою, гроші повертаються в останній країні ЄС.

Опинившись на Сході, не забувайте торгуватися, причому робіть це з гумором, тоді вам точно підуть назустріч. А якщо торговець ні в яку не погоджується хоч на невелику знижку - просто йдіть, напевно цей товар знайдеться за більш прийнятною ціною. Ну, або ж секунду назад незговірливий продавець все-таки погодитися на прийнятні умови. Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?" ( "Ваша остання ціна?"), Після якого торговець зазвичай називає свою бажану ціну, нижче якої він не поступиться.

Перед поїздкою до Греції, пошукайте в інтернеті координати місцевих консультантів, які покажуть вам все кращі магазини і допоможуть виторгувати більшу знижку. Таким чином, ви зможете заощадити і свого часу, і гроші.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Людмилу Міщенко, заступника директора туроператора Piligrim-M; Ірину Стецюк, менеджера з продажу туристичної компанії "Сага"; співробітників туроператорів "Iscra" і "Добро".

Читайте найважлівіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Шоп-туризм: за кордон за покупками

Фото з сайту visualphoto.com

Останнім часом у нас стали користуватися попитом поїздки за кордон за серйозними покупками - називають їх шоп-турами. Під час такої поїздки у вас є можливість відвідати безліч торгових точок і зробити необхідні покупки. Шоп-тур зазвичай буває коротким і триває 3-4 дні, але можливо поїхати і на більш тривалий термін (1-2 тижні).

Вигода шоп-туру в тому, що можна поєднати корисне з приємним - купити необхідні вам речі за ціною, набагато нижчою вітчизняної, і побувати в новій країні, адже навіть за 4 дні ви зможете відвідати екскурсії і погуляти по місту. Крім того, шоп-тур за кордоном оптимальний в тому випадку, якщо вам треба придбати речі в досить кількості, наприклад, для всієї родини, на подарунки або на продаж.

На сьогоднішній день багато туристичних компаній надають можливість поїхати в шоп-тур двох видів: із зобов'язаннями і без. У першому випадку ви підписуєте договір, за яким зобов'язуєтеся купити речей на певну суму (як правило, не менше 1000 євро), зате сама поїздка обійдеться вам в порівняно невелику суму (200-300 євро з урахуванням перельотів). Схема тут проста: оператор співпрацює з тамтешніми виробниками, які оплачують більшу частину вашої поїздки.

Відповідно, вас повезуть робити покупки тільки в їх салони. Але в разі, якщо вам так нічого і не підійшло, доведеться заплатити неустойку (приблизно половина тієї суми, на яку потрібно було придбати товар). Як правило, такий варіант підходить тим, у кого є свій невеликий бізнес, і вони заздалегідь знають, що без товару не повернуться. Шоп-тур без зобов'язань обійдеться дорожче, в середньому від 600 євро (з урахуванням перельотів).

Стандартна схема шоп-туру виглядає таким чином: вас привозять в готель, через кілька годин везуть по торговим центрам, де ви можете ходити до самого вечора. У наступні дні вранці, як правило, проводяться невеликі екскурсії, а потім ви відвідуєте ті магазини, в яких ще не бували.

Ну а якщо організовані шоп-тури вам не сподобалися, то можете відправитися в подібну поїздку і самостійно. Ми дізналися, в які країни найбільш вигідно їхати за покупками, а також які нюанси необхідно врахувати в поїздці.

ГРЕЦІЯ: ЕДЕМ ЗА шубки

За тим, як їхати.

Звичайно ж, за шубами, адже Греція славиться своїми хутряними фабриками. Найвідомішим містом, де можна вибрати шубку на будь-який смак і гаманець, є Кастор - найдавніша столиця хутровиків і кушнірів. У ній розташовано безліч магазинів, від найбільших (салони фабрик Avanti, Image, Afrodita Furs, Gliagias Bros та ін.) До дрібних приватних крамничок. Ціна на коротку норкову шубу зі шматочків хутра починається від 300 євро, на довгі - від 550-650 євро. Цілісні кожушки з "норки" обійдуться вам в 550-800 євро, а довгі - від 1100 до 2000-3000 євро, тут вже все буде залежати від кольору, малюнка, наявності капюшона і інших деталей. Причому, якщо вам сподобалася якась зимова одяг, але вона злегка задовга, або навпаки, коротше, ніж треба, то за пару днів її перероблять під вас, а протягом тижня навіть можуть пошити нову. Для порівняння: в наших магазинах довга шуба з цільної норки буде коштувати мінімум 4200 євро, а довга зі шматочків - 1400 євро.

Особливості поїздки. Перед поїздкою дізнайтеся у менеджера вашої турфірми, скільки шубок одночасно ви можете вивезти, а після покупки обов'язково збережіть магазинний чек на виріб. Їхати за шубкою можна в будь-який час року, хоча б тому, що знижки не прив'язані до сезонів. Влітку буде трохи простіше, так як кількість бажаючих придбати зимову обновку скорочується. У Касторье обов'язково відвідайте відому виставку хутряних виробів EDIKA, на якій цілий рік представляють свої товари найкращі грецькі виробники. Якщо ви хочете купити відразу кілька шуб, то на кожну наступну вам нададуть знижку.

Не соромтеся торгуватися - продавці часом "скидають" до 50%. Прискіпливо розглядайте вироби, попросіть продавця розпороти підкладку і подивитися на шви зсередини - між ними не повинно бути просвітів. Струсіть шубку - міздря не повинна шарудіти і шелестіти. І звичайно ж, уважно розглядайте сам хутро: чи немає на ньому залисин і потертостей, чи знаходиться акуратно підшерсток, якщо на нього подути. Всі ці маніпуляції покажуть продавцеві, що ви розбираєтеся в хутрі, і вам не підсунуть неякісну шубу. Досвідчені "шопери" розповідають, що в деяких магазинах їм міняли 5-6 шуб, і тільки останні були дійсно найвищої якості.

У скільки обійдеться. 200 євро (з урахуванням перельотів і проживання в 3-4-зірковому готелі) буде коштувати триденний шоп-тур з умовою обов'язкової покупки на суму не менше 1000 євро. У разі, якщо вам абсолютно нічого не підійде, і ви будете повертатися з порожніми руками, вам доведеться заплатити неустойку в розмірі 404-50 євро. Ну а якщо ви не хочете зв'язувати себе зобов'язаннями, тоді за 3-4-денний тур доведеться викласти 500-650 євро (з урахуванням перельотів і готелі).

ІТАЛІЯ: вбираються "ВІД КУТЮР"

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Мілан відомий всьому світу своїми магазинами, які пропонують одяг, взуття та аксесуари на будь-який смак, від останніх колекцій наймодніших дизайнерів, до тих, кому, можливо, ще тільки належить прославитися. Тут знаходяться бутики брендового одягу: Dolce & Gabbana, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Armani, Moschino, MaxMara, і багато інших. Колекції попередніх сезонів можна купити зі знижкою в 50-70%. Але і товари з менш галасливими назвами відрізняються високою якістю, при цьому коштувати будуть набагато менше. Плаття обійдуться в 50 євро, шкіряні чоботи можна купити за 40-60 євро, светр кашеміру - за 80 євро, а шкіряну куртку - за 150 євро. За аналогічні речі у нас доведеться викласти на 30-50% більше - плаття буде коштувати 65-75 євро, чоботи - 55-90 євро, светр - 105-120 євро, а куртка - 195-225 євро.

Особливості поїздки. Їхати за покупками можна в будь-який час року, різні знижки діють постійно, а найбільші - з початку січня по перший тиждень березня. Найдемократичніший шопінг здійснюють на проспекті Corso Buenos Aires. Придбати ж ексклюзивну дизайнерську речі можна на Via Montenapoleone, де розташовані бутіки всіх найвідоміших брендів. Правда, ціни тут, як ви розумієте, не маленькі, а знижки бувають тільки в липні і січні.

За торішніми колекціями слід їхати в аутлет - величезні торгові центри, розташовані за Міланом, і в яких знижки діють протягом всього року, досягаючи 70%. Обійти за день найбільший в Європі аутлет Serravalle Designer Outlet фізично неможливо, це фактично маленьке поселення, що складається з більш ніж 170 магазинів, а також кафе, барів, зон відпочинку і стоянок.

У самому Мілані магазини працюють, як правило, з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00 (з обідньою перервою), в понеділок з 15:30 до 19:00, неділя - вихідний (крім дня перед Різдвом). Правда, в серпні торгівля завмирає, а більшість магазинів влаштовують собі канікули, закриваючись на два тижні до або після 15 серпня.

У скільки обійдеться. Ціна на 3-4-денний шоп-тур змінюється в залежності від сезону і готелю. Найдешевший варіант (370 євро) включає в себе проживання в 4-зірковому міському готелі (двомісний номер зі сніданком), за 420 євро вас поселять в такому ж готелі, але прямо на Corso Buenos Aires. А 5-зірковий готель в центрі міста обійдеться від 550 до 790 євро. У всіх варіантах передбачається тригодинне безкоштовний супровід шоп-гіда.

За додаткову плату працює російськомовний екскурсовод, а також надається спеціальна машина для шопінгу. Тобто, в залежності від обраного типу туру, вам доведеться викласти від 370 до 790 євро. І звичайно ж, окремо буде коштувати переліт, віза і страховка - як мінімум 400 євро додатково. Якщо ж ви хочете поїхати в звичайний 4-денний тур і самостійно походити по магазинах, то це вам обійдеться в середньому в 700-750 євро, плюс переліт.

ОАЕ: ВИБИРАЄМО ЗОЛОТО І бродить по NASSER SQUARE

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Вибір товарів практично безмежний: тут купують одяг і взуття, килими і тканини, прикраси та косметику, світильники та побутову техніку. Дуже великий вибір жовтого і білого золота ( "італійське" 750 проби і "арабське" 950 проби), ціна на яке залежить від ваги і проби. Наприклад, 1 грам 750 проби коштує $ 20-25 (у нас же - близько $ 40), перстень з рубіном і чотирма діамантами - за $ 350 (у нас - $ 800).

За $ 400-500 можна придбати красивою шовковий килим розміром 2х3 метра. Правда, не варто сподіватися, що це буде ручна іранська робота, за яку іноді їх видають. Це буде машинне виріб, і швидше за все індійського виробництва, тоді як ручна робота обійдеться не менше, ніж в 1 тисячу доларів за квадратний метр. Але і такі, порівняно недорогі килими, є предметом частих покупок. Та й сторговать їх за ціною в 2-3 менше названої вельми реально.

Вибір шуб, звичайно, не грецький, але теж дуже великий. Наприклад, коротку "нірку" можна придбати за $ 1200-1500, тоді як у нас - мінімум за $ 2000.. А ось ціни на побутову техніку, за якої їздили раніше, зараз практично зрівнялися з нашими. Крім того, навіть якщо ви побачите ноутбук на 60% дешевше, ніж у нас, то в разі несподіваної поломки з емігрантської гарантією нікуди піти не вийде.

Особливості поїздки. В першу чергу запам'ятайте - молоду незаміжню жінку до 30 років без супроводу родича-чоловіка в Емірати не пустять. Якщо з виїздом проблем немає, їдьте в Дубаї, де першим місцем для шопінгу варто вибрати площа Nasser Square. Тут знаходиться безліч великих магазинів ( "моллов"), в яких навіть можна заблукати. Щоб цього не сталося, подивіться ввечері в готелі Shopping Channel: по ньому розповідають, які є магазини, і як їх зручніше знайти.

Зверніть увагу - заможні араби самі одягаються в центральних магазинах, де одяг буде американська і європейська, причому 100% якісна. А ось в "моли" на околицях їхати не варто - там ціна хоч і буде поменше, але речі при найближчому розгляді можуть виявитися підробками під відомі бренди. За прикрасами ходять на "Золотий ринок" (Gold Souk), де можна знайти як вироби сучасних дизайнерів, так і роботи в традиційному східному стилі.

Два рази на рік в Дубаї проходять відомі фестивалі: "Дубай - літні сюрпризи" - з середини липня по кінець серпня, і Зимовий торговий фестиваль - з кінця січня до кінця лютого. На них знижки на товари можуть досягати 70%, а серед покупців постійно проходить розіграш подарунків.

"Розводять" тут нечасто. Уважно перераховуйте здачу і дивіться, поклали чи вам в коробку саме той товар, який ви вибрали. Також на Nasser Square до вас можуть підійти "поліцейські", які обшукують на предмет наркотиків, в результаті чого може зникнути ваш гаманець. Запам'ятайте: справжні поліцейські мають право на обшук тільки в ділянці.

У скільки обійдеться. Дубаї - найдорожчий з Еміратів, тому середня ціна самостійної поїздки на 4-5 днів, в яку включений переліт і проживання в 4-зіркових готелі коштуватиме не менше $ 1100. А за 4-денний шоп-тур вам доведеться викласти мінімум $ 400 (з урахуванням перельоту і проживання).

ТУРЕЧЧИНА: НЕ ЗАБУВАЄМО торгувати

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Туреччина славиться своїми шкіряними виробами та золотими прикрасами. Але крім цього, тут можна купити на будь-який смак одяг і взуття, килими, посуд, кальяни, спеції, різні сувеніри. Ціни на золоті прикраси і шкіру менше наших приблизно на 30%: ланцюжок без прикрас, яка у нас коштує від $ 140 до $ 160, у Туреччині може бути куплена за $ 90-110, а шкіряна куртка - за $ 240 замість $ 350. Також в Туреччині часто купують дублянки: коротка модель, за яку у нас просять від $ 700, там буде коштувати $ 400-450.

Особливості поїздки. Їхати потрібно в першу чергу в Стамбул. Тут покупки можна здійснювати в районі Лалели, який знаходиться практично в самому центрі. Це невеликий район з декількох вулиць, з рядами магазинів по обидва боки. Поруч є кілька готелів, які будуть коштувати дешевше, ніж в інших частинах міста. Крім того, тільки в цьому районі ціни як і раніше в доларах, в той час як всюди вже в євро.

Інша гарне місце для покупок - критий ринок Капали Чарши, на вулицях якого розташовано близько 4000 магазинів. За дублянками треба їхати в район Бешикташ.

Приємно радує сервіс - турки досить ввічливі, в магазинах відвідувачам пропонують чай або каву, охоче відповідають на всі питання, терпляче чекають, коли ви виберете.

Окремо варто згадати такий нюанс шопінгу: обов'язково торгуйтеся! Цим ви не тільки зробите собі знижку, але й зробите приємність продавцю. Причому на відміну від Європи, тут торгуються не тільки на ринках, але і в магазинах. Зазвичай це відбувається так: вам називають ціну, ви говорите в два рази меншу суму, на що продавець каже, що це мало. Поторгувавши деякий час і не зійшовшись в ціні, розвертається до виходу, після чого турок каже, що йому дуже шкода втрачати такого клієнта, і він готовий поступитися. Ви додаєте до вашої початкової ціною 5-10% - і купуєте річ. До речі, якщо ви називаєте взагалі будь-яку ціну, це означає, що ви товар купите в обов'язковому порядку. Тому перш ніж приступити до торгівлі, гарненько подумайте, чи потрібно це вам.

На жаль, в Туреччині існує ризик купити прикраси з фальшивого золота. Оскільки чистоту золота можна точно визначити тільки в лабораторії, то варто робити покупку в магазині, де вам видадуть гарантійний талон з печаткою і найменуванням вироби.

У скільки обійдеться. Шоп-тур на 4 дні буде коштувати $ 150, плюс переліт - від $ 285 (з урахуванням проживання в 3-зірковому готелі). А звичайна 4-денна поїздка обійдеться від $ 450 з урахуванням перельоту. Найкраще планувати поїздку на період з суботи до понеділка - на вихідних найдешевші перельоти.

КИТАЙ: обставляють ЗАМІСЬКИЙ ДІМ

За тим, як їхати.

У Пекін раніше їздили за одягом, взуттям, сумками. Ця традиція зберігається і зараз, але все більшою популярністю користуються покупки будматеріалів, меблів, сантехніки, електроніки, автозапчастин. Одяг обійдеться дешевше мінімум в три рази, ніж у нас, а дрібна побутова техніка - в 1,5-2 рази дешевше. У поїздці за потрібне вам товаром також можна придбати популярні східні солодощі та сувеніри - вироби з яшми, слонової кістки, порцеляни.

Якщо вам потрібно повністю обставити квартиру або свіжозбудовану заміський будинок, то вам дорога саме в Пекін. Тут, в так званих шоу-румах, можна придбати все необхідне, від тканин до меблів. Ці магазини займають 5-6 поверхів, на кожному з яких повністю зімітовані деталі інтер'єру провідних бутиків світу. Так що якщо вам хочеться дизайн "а-ля Версаче", то це не проблема - "майстра імітації" запропонують вам оптимальний варіант. Відбувається цей підбір протягом 3-5 днів, після чого весь товар запаковується і відправляється вантажним рейсом до вас на батьківщину. Економія виходить дуже велика, від 5 до 50 тисяч доларів, в залежності від масштабів покупок. Так, наприклад, різниця в ціні між італійською кухнею і хорошою імітацією з Китаю може скласти 17 тисяч доларів.

Особливості поїздки. Для оптових покупців інтерес представляє пекінський торговий квартал Ябалу, де можна купити одяг та товари легкої промисловості, а також меблі, дрібну електроніку і багато іншого. Якщо ж ви не маєте наміру скупатися великими партіями, то відвідайте центральну частину міста, де розташовано безліч великих магазинів. На торгових вулицях Ванфуцзин, Цяньмень, Дунс торгують вже понад сто років.

Срібна вулиця (Іньцзе) популярна тим, що на ній розташовано дуже багато західних марок. Ціни там кілька вище, ніж на Ябалу, але однозначно нижче, ніж у нас, а якість буде обов'язково високим. Також в останні роки в Пекіні розвиваються супермаркети низьких цін - Price Smart. У них застосовується західна "стелажна" система торгових залів, а багато товарів дешевше, ніж у великих універмагах.

Два рази на рік, восени і навесні, в Гуанчжоу проходить найбільша Міжнародна торгова ярмарок експортних товарів. Цього року вона відбудеться з 15 жовтня по 6 листопада.

У скільки обійдеться. Перельоти в Китай досить дорогі, так що звичайна поїздка на 5-7 днів обійдеться мінімум в 1700-2000 $. У цю суму входить переліт, проживання в 4-5-зірковому готелі, зустріч на місці і зворотні проводи, а також хороша екскурсія по місту. За шоп-тур на ті ж 5-7 днів з проживанням в 4-зірковому готелі доведеться викласти від $ 900 (з урахуванням перельоту). Але до витрат доведеться додати вартість послуг російськомовного гіда, переїзд з аеропорту в готель і назад, вартість авіа- і морської перевезення вантажу і послугу "білої розмитнення".

РОБОТА ШОП-гіда

Шоп-гід - це співробітник турфірми, через яку ви їдете, робота якого полягає в тому, щоб влаштувати вам максимально приємний і вигідний шопінг. Також зустрічаються і "приватники", але з ними краще не ризикувати - за відгуками, серед них зустрічаються "кидали". Такі люди працюють самі по собі, самостійно домовляються (часом за великі відсотки) з магазинами, самі знаходять клієнтів і ведуть їх тільки туди. Якщо вас щось не влаштує в купленій речі, і ви захочете її обміняти, то у вас немає ніякої гарантії, що в магазині вам не скажуть "Ми вас в перший раз бачимо".

Хороший шоп-гід зобов'язаний розповісти про всіх тих торгових точках, які варто відвідати, які де розцінки і знижки, і як краще здійснювати покупки. Шоп-гід замовляє транспорт і складає графік вашої поїздки: спільний з іншими шопера, або ж індивідуальний, залежно від побажань. Через шоп-гіда, який працює не перший рік, можна отримати додаткові знижки - так що не соромтеся поцікавитися, який у вашого супроводжуючого досвід роботи, коли він був в країні востаннє, які магазини йому більше подобаються.

Крім того, хороший шоп-гід не поведе вас в сумнівні лавочки, туляться на околицях, а покаже найбільші магазини з великим вибором. У магазині він буде допомагати вам досягти максимальної знижки, ні в якому разі не буде квапити з покупкою, і якщо все одно не буде влаштовувати ціна - поведе в наступний. Що стосується оплати послуг "фірмового" шоп-гіда, то тут все залежить від туроператора: одні надають його безкоштовно, у інших же безкоштовним буде тільки перші кілька годин роботи.

ПОРАДИ бувалих шоппера

Перш ніж вирушити в шоп-тур, поспілкуйтеся зі знайомими - можливо, вони знають більше за вас. Своїм досвідом з нами поділилися Ірина і Оксана, шопери з Києва, які далеко не перший рік роблять покупки за кордоном:

Багато магазинів при покупці на певну суму (в середньому від $ 150, але це залежить від країни) видають на ваше прохання чек tax-free - формуляр, до якого підколюють товарний чек. В аеропорту після паспортного контролю і митниці ви пред'являєте в спеціальній касі цей чек, і вам повертають 5% або 7% від вартості товару (відсотки теж залежать від країни). У підсумку, кілька речей ви отримуєте практично безкоштовно. Важливо пам'ятати, що при перельоті з пересадкою, гроші повертаються в останній країні ЄС.

Опинившись на Сході, не забувайте торгуватися, причому робіть це з гумором, тоді вам точно підуть назустріч. А якщо торговець ні в яку не погоджується хоч на невелику знижку - просто йдіть, напевно цей товар знайдеться за більш прийнятною ціною. Ну, або ж секунду назад незговірливий продавець все-таки погодитися на прийнятні умови. Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?" ( "Ваша остання ціна?"), Після якого торговець зазвичай називає свою бажану ціну, нижче якої він не поступиться.

Перед поїздкою до Греції, пошукайте в інтернеті координати місцевих консультантів, які покажуть вам все кращі магазини і допоможуть виторгувати більшу знижку. Таким чином, ви зможете заощадити і свого часу, і гроші.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Людмилу Міщенко, заступника директора туроператора Piligrim-M; Ірину Стецюк, менеджера з продажу туристичної компанії "Сага"; співробітників туроператорів "Iscra" і "Добро".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Шоп-туризм: за кордон за покупками

Фото з сайту visualphoto.com

Останнім часом у нас стали користуватися попитом поїздки за кордон за серйозними покупками - називають їх шоп-турами. Під час такої поїздки у вас є можливість відвідати безліч торгових точок і зробити необхідні покупки. Шоп-тур зазвичай буває коротким і триває 3-4 дні, але можливо поїхати і на більш тривалий термін (1-2 тижні).

Вигода шоп-туру в тому, що можна поєднати корисне з приємним - купити необхідні вам речі за ціною, набагато нижчою вітчизняної, і побувати в новій країні, адже навіть за 4 дні ви зможете відвідати екскурсії і погуляти по місту. Крім того, шоп-тур за кордоном оптимальний в тому випадку, якщо вам треба придбати речі в досить кількості, наприклад, для всієї родини, на подарунки або на продаж.

На сьогоднішній день багато туристичних компаній надають можливість поїхати в шоп-тур двох видів: із зобов'язаннями і без. У першому випадку ви підписуєте договір, за яким зобов'язуєтеся купити речей на певну суму (як правило, не менше 1000 євро), зате сама поїздка обійдеться вам в порівняно невелику суму (200-300 євро з урахуванням перельотів). Схема тут проста: оператор співпрацює з тамтешніми виробниками, які оплачують більшу частину вашої поїздки.

Відповідно, вас повезуть робити покупки тільки в їх салони. Але в разі, якщо вам так нічого і не підійшло, доведеться заплатити неустойку (приблизно половина тієї суми, на яку потрібно було придбати товар). Як правило, такий варіант підходить тим, у кого є свій невеликий бізнес, і вони заздалегідь знають, що без товару не повернуться. Шоп-тур без зобов'язань обійдеться дорожче, в середньому від 600 євро (з урахуванням перельотів).

Стандартна схема шоп-туру виглядає таким чином: вас привозять в готель, через кілька годин везуть по торговим центрам, де ви можете ходити до самого вечора. У наступні дні вранці, як правило, проводяться невеликі екскурсії, а потім ви відвідуєте ті магазини, в яких ще не бували.

Ну а якщо організовані шоп-тури вам не сподобалися, то можете відправитися в подібну поїздку і самостійно. Ми дізналися, в які країни найбільш вигідно їхати за покупками, а також які нюанси необхідно врахувати в поїздці.

ГРЕЦІЯ: ЕДЕМ ЗА шубки

За тим, як їхати.

Звичайно ж, за шубами, адже Греція славиться своїми хутряними фабриками. Найвідомішим містом, де можна вибрати шубку на будь-який смак і гаманець, є Кастор - найдавніша столиця хутровиків і кушнірів. У ній розташовано безліч магазинів, від найбільших (салони фабрик Avanti, Image, Afrodita Furs, Gliagias Bros та ін.) До дрібних приватних крамничок. Ціна на коротку норкову шубу зі шматочків хутра починається від 300 євро, на довгі - від 550-650 євро. Цілісні кожушки з "норки" обійдуться вам в 550-800 євро, а довгі - від 1100 до 2000-3000 євро, тут вже все буде залежати від кольору, малюнка, наявності капюшона і інших деталей. Причому, якщо вам сподобалася якась зимова одяг, але вона злегка задовга, або навпаки, коротше, ніж треба, то за пару днів її перероблять під вас, а протягом тижня навіть можуть пошити нову. Для порівняння: в наших магазинах довга шуба з цільної норки буде коштувати мінімум 4200 євро, а довга зі шматочків - 1400 євро.

Особливості поїздки. Перед поїздкою дізнайтеся у менеджера вашої турфірми, скільки шубок одночасно ви можете вивезти, а після покупки обов'язково збережіть магазинний чек на виріб. Їхати за шубкою можна в будь-який час року, хоча б тому, що знижки не прив'язані до сезонів. Влітку буде трохи простіше, так як кількість бажаючих придбати зимову обновку скорочується. У Касторье обов'язково відвідайте відому виставку хутряних виробів EDIKA, на якій цілий рік представляють свої товари найкращі грецькі виробники. Якщо ви хочете купити відразу кілька шуб, то на кожну наступну вам нададуть знижку.

Не соромтеся торгуватися - продавці часом "скидають" до 50%. Прискіпливо розглядайте вироби, попросіть продавця розпороти підкладку і подивитися на шви зсередини - між ними не повинно бути просвітів. Струсіть шубку - міздря не повинна шарудіти і шелестіти. І звичайно ж, уважно розглядайте сам хутро: чи немає на ньому залисин і потертостей, чи знаходиться акуратно підшерсток, якщо на нього подути. Всі ці маніпуляції покажуть продавцеві, що ви розбираєтеся в хутрі, і вам не підсунуть неякісну шубу. Досвідчені "шопери" розповідають, що в деяких магазинах їм міняли 5-6 шуб, і тільки останні були дійсно найвищої якості.

У скільки обійдеться. 200 євро (з урахуванням перельотів і проживання в 3-4-зірковому готелі) буде коштувати триденний шоп-тур з умовою обов'язкової покупки на суму не менше 1000 євро. У разі, якщо вам абсолютно нічого не підійде, і ви будете повертатися з порожніми руками, вам доведеться заплатити неустойку в розмірі 404-50 євро. Ну а якщо ви не хочете зв'язувати себе зобов'язаннями, тоді за 3-4-денний тур доведеться викласти 500-650 євро (з урахуванням перельотів і готелі).

ІТАЛІЯ: вбираються "ВІД КУТЮР"

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Мілан відомий всьому світу своїми магазинами, які пропонують одяг, взуття та аксесуари на будь-який смак, від останніх колекцій наймодніших дизайнерів, до тих, кому, можливо, ще тільки належить прославитися. Тут знаходяться бутики брендового одягу: Dolce & Gabbana, Versace, Gucci, Prada, Valentino, Armani, Moschino, MaxMara, і багато інших. Колекції попередніх сезонів можна купити зі знижкою в 50-70%. Але і товари з менш галасливими назвами відрізняються високою якістю, при цьому коштувати будуть набагато менше. Плаття обійдуться в 50 євро, шкіряні чоботи можна купити за 40-60 євро, светр кашеміру - за 80 євро, а шкіряну куртку - за 150 євро. За аналогічні речі у нас доведеться викласти на 30-50% більше - плаття буде коштувати 65-75 євро, чоботи - 55-90 євро, светр - 105-120 євро, а куртка - 195-225 євро.

Особливості поїздки. Їхати за покупками можна в будь-який час року, різні знижки діють постійно, а найбільші - з початку січня по перший тиждень березня. Найдемократичніший шопінг здійснюють на проспекті Corso Buenos Aires. Придбати ж ексклюзивну дизайнерську речі можна на Via Montenapoleone, де розташовані бутіки всіх найвідоміших брендів. Правда, ціни тут, як ви розумієте, не маленькі, а знижки бувають тільки в липні і січні.

За торішніми колекціями слід їхати в аутлет - величезні торгові центри, розташовані за Міланом, і в яких знижки діють протягом всього року, досягаючи 70%. Обійти за день найбільший в Європі аутлет Serravalle Designer Outlet фізично неможливо, це фактично маленьке поселення, що складається з більш ніж 170 магазинів, а також кафе, барів, зон відпочинку і стоянок.

У самому Мілані магазини працюють, як правило, з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00 (з обідньою перервою), в понеділок з 15:30 до 19:00, неділя - вихідний (крім дня перед Різдвом). Правда, в серпні торгівля завмирає, а більшість магазинів влаштовують собі канікули, закриваючись на два тижні до або після 15 серпня.

У скільки обійдеться. Ціна на 3-4-денний шоп-тур змінюється в залежності від сезону і готелю. Найдешевший варіант (370 євро) включає в себе проживання в 4-зірковому міському готелі (двомісний номер зі сніданком), за 420 євро вас поселять в такому ж готелі, але прямо на Corso Buenos Aires. А 5-зірковий готель в центрі міста обійдеться від 550 до 790 євро. У всіх варіантах передбачається тригодинне безкоштовний супровід шоп-гіда.

За додаткову плату працює російськомовний екскурсовод, а також надається спеціальна машина для шопінгу. Тобто, в залежності від обраного типу туру, вам доведеться викласти від 370 до 790 євро. І звичайно ж, окремо буде коштувати переліт, віза і страховка - як мінімум 400 євро додатково. Якщо ж ви хочете поїхати в звичайний 4-денний тур і самостійно походити по магазинах, то це вам обійдеться в середньому в 700-750 євро, плюс переліт.

ОАЕ: ВИБИРАЄМО ЗОЛОТО І бродить по NASSER SQUARE

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Вибір товарів практично безмежний: тут купують одяг і взуття, килими і тканини, прикраси та косметику, світильники та побутову техніку. Дуже великий вибір жовтого і білого золота ( "італійське" 750 проби і "арабське" 950 проби), ціна на яке залежить від ваги і проби. Наприклад, 1 грам 750 проби коштує $ 20-25 (у нас же - близько $ 40), перстень з рубіном і чотирма діамантами - за $ 350 (у нас - $ 800).

За $ 400-500 можна придбати красивою шовковий килим розміром 2х3 метра. Правда, не варто сподіватися, що це буде ручна іранська робота, за яку іноді їх видають. Це буде машинне виріб, і швидше за все індійського виробництва, тоді як ручна робота обійдеться не менше, ніж в 1 тисячу доларів за квадратний метр. Але і такі, порівняно недорогі килими, є предметом частих покупок. Та й сторговать їх за ціною в 2-3 менше названої вельми реально.

Вибір шуб, звичайно, не грецький, але теж дуже великий. Наприклад, коротку "нірку" можна придбати за $ 1200-1500, тоді як у нас - мінімум за $ 2000.. А ось ціни на побутову техніку, за якої їздили раніше, зараз практично зрівнялися з нашими. Крім того, навіть якщо ви побачите ноутбук на 60% дешевше, ніж у нас, то в разі несподіваної поломки з емігрантської гарантією нікуди піти не вийде.

Особливості поїздки. В першу чергу запам'ятайте - молоду незаміжню жінку до 30 років без супроводу родича-чоловіка в Емірати не пустять. Якщо з виїздом проблем немає, їдьте в Дубаї, де першим місцем для шопінгу варто вибрати площа Nasser Square. Тут знаходиться безліч великих магазинів ( "моллов"), в яких навіть можна заблукати. Щоб цього не сталося, подивіться ввечері в готелі Shopping Channel: по ньому розповідають, які є магазини, і як їх зручніше знайти.

Зверніть увагу - заможні араби самі одягаються в центральних магазинах, де одяг буде американська і європейська, причому 100% якісна. А ось в "моли" на околицях їхати не варто - там ціна хоч і буде поменше, але речі при найближчому розгляді можуть виявитися підробками під відомі бренди. За прикрасами ходять на "Золотий ринок" (Gold Souk), де можна знайти як вироби сучасних дизайнерів, так і роботи в традиційному східному стилі.

Два рази на рік в Дубаї проходять відомі фестивалі: "Дубай - літні сюрпризи" - з середини липня по кінець серпня, і Зимовий торговий фестиваль - з кінця січня до кінця лютого. На них знижки на товари можуть досягати 70%, а серед покупців постійно проходить розіграш подарунків.

"Розводять" тут нечасто. Уважно перераховуйте здачу і дивіться, поклали чи вам в коробку саме той товар, який ви вибрали. Також на Nasser Square до вас можуть підійти "поліцейські", які обшукують на предмет наркотиків, в результаті чого може зникнути ваш гаманець. Запам'ятайте: справжні поліцейські мають право на обшук тільки в ділянці.

У скільки обійдеться. Дубаї - найдорожчий з Еміратів, тому середня ціна самостійної поїздки на 4-5 днів, в яку включений переліт і проживання в 4-зіркових готелі коштуватиме не менше $ 1100. А за 4-денний шоп-тур вам доведеться викласти мінімум $ 400 (з урахуванням перельоту і проживання).

ТУРЕЧЧИНА: НЕ ЗАБУВАЄМО торгувати

За тим, як їхатиЗа тим, як їхати.

Туреччина славиться своїми шкіряними виробами та золотими прикрасами. Але крім цього, тут можна купити на будь-який смак одяг і взуття, килими, посуд, кальяни, спеції, різні сувеніри. Ціни на золоті прикраси і шкіру менше наших приблизно на 30%: ланцюжок без прикрас, яка у нас коштує від $ 140 до $ 160, у Туреччині може бути куплена за $ 90-110, а шкіряна куртка - за $ 240 замість $ 350. Також в Туреччині часто купують дублянки: коротка модель, за яку у нас просять від $ 700, там буде коштувати $ 400-450.

Особливості поїздки. Їхати потрібно в першу чергу в Стамбул. Тут покупки можна здійснювати в районі Лалели, який знаходиться практично в самому центрі. Це невеликий район з декількох вулиць, з рядами магазинів по обидва боки. Поруч є кілька готелів, які будуть коштувати дешевше, ніж в інших частинах міста. Крім того, тільки в цьому районі ціни як і раніше в доларах, в той час як всюди вже в євро.

Інша гарне місце для покупок - критий ринок Капали Чарши, на вулицях якого розташовано близько 4000 магазинів. За дублянками треба їхати в район Бешикташ.

Приємно радує сервіс - турки досить ввічливі, в магазинах відвідувачам пропонують чай або каву, охоче відповідають на всі питання, терпляче чекають, коли ви виберете.

Окремо варто згадати такий нюанс шопінгу: обов'язково торгуйтеся! Цим ви не тільки зробите собі знижку, але й зробите приємність продавцю. Причому на відміну від Європи, тут торгуються не тільки на ринках, але і в магазинах. Зазвичай це відбувається так: вам називають ціну, ви говорите в два рази меншу суму, на що продавець каже, що це мало. Поторгувавши деякий час і не зійшовшись в ціні, розвертається до виходу, після чого турок каже, що йому дуже шкода втрачати такого клієнта, і він готовий поступитися. Ви додаєте до вашої початкової ціною 5-10% - і купуєте річ. До речі, якщо ви називаєте взагалі будь-яку ціну, це означає, що ви товар купите в обов'язковому порядку. Тому перш ніж приступити до торгівлі, гарненько подумайте, чи потрібно це вам.

На жаль, в Туреччині існує ризик купити прикраси з фальшивого золота. Оскільки чистоту золота можна точно визначити тільки в лабораторії, то варто робити покупку в магазині, де вам видадуть гарантійний талон з печаткою і найменуванням вироби.

У скільки обійдеться. Шоп-тур на 4 дні буде коштувати $ 150, плюс переліт - від $ 285 (з урахуванням проживання в 3-зірковому готелі). А звичайна 4-денна поїздка обійдеться від $ 450 з урахуванням перельоту. Найкраще планувати поїздку на період з суботи до понеділка - на вихідних найдешевші перельоти.

КИТАЙ: обставляють ЗАМІСЬКИЙ ДІМ

За тим, як їхати.

У Пекін раніше їздили за одягом, взуттям, сумками. Ця традиція зберігається і зараз, але все більшою популярністю користуються покупки будматеріалів, меблів, сантехніки, електроніки, автозапчастин. Одяг обійдеться дешевше мінімум в три рази, ніж у нас, а дрібна побутова техніка - в 1,5-2 рази дешевше. У поїздці за потрібне вам товаром також можна придбати популярні східні солодощі та сувеніри - вироби з яшми, слонової кістки, порцеляни.

Якщо вам потрібно повністю обставити квартиру або свіжозбудовану заміський будинок, то вам дорога саме в Пекін. Тут, в так званих шоу-румах, можна придбати все необхідне, від тканин до меблів. Ці магазини займають 5-6 поверхів, на кожному з яких повністю зімітовані деталі інтер'єру провідних бутиків світу. Так що якщо вам хочеться дизайн "а-ля Версаче", то це не проблема - "майстра імітації" запропонують вам оптимальний варіант. Відбувається цей підбір протягом 3-5 днів, після чого весь товар запаковується і відправляється вантажним рейсом до вас на батьківщину. Економія виходить дуже велика, від 5 до 50 тисяч доларів, в залежності від масштабів покупок. Так, наприклад, різниця в ціні між італійською кухнею і хорошою імітацією з Китаю може скласти 17 тисяч доларів.

Особливості поїздки. Для оптових покупців інтерес представляє пекінський торговий квартал Ябалу, де можна купити одяг та товари легкої промисловості, а також меблі, дрібну електроніку і багато іншого. Якщо ж ви не маєте наміру скупатися великими партіями, то відвідайте центральну частину міста, де розташовано безліч великих магазинів. На торгових вулицях Ванфуцзин, Цяньмень, Дунс торгують вже понад сто років.

Срібна вулиця (Іньцзе) популярна тим, що на ній розташовано дуже багато західних марок. Ціни там кілька вище, ніж на Ябалу, але однозначно нижче, ніж у нас, а якість буде обов'язково високим. Також в останні роки в Пекіні розвиваються супермаркети низьких цін - Price Smart. У них застосовується західна "стелажна" система торгових залів, а багато товарів дешевше, ніж у великих універмагах.

Два рази на рік, восени і навесні, в Гуанчжоу проходить найбільша Міжнародна торгова ярмарок експортних товарів. Цього року вона відбудеться з 15 жовтня по 6 листопада.

У скільки обійдеться. Перельоти в Китай досить дорогі, так що звичайна поїздка на 5-7 днів обійдеться мінімум в 1700-2000 $. У цю суму входить переліт, проживання в 4-5-зірковому готелі, зустріч на місці і зворотні проводи, а також хороша екскурсія по місту. За шоп-тур на ті ж 5-7 днів з проживанням в 4-зірковому готелі доведеться викласти від $ 900 (з урахуванням перельоту). Але до витрат доведеться додати вартість послуг російськомовного гіда, переїзд з аеропорту в готель і назад, вартість авіа- і морської перевезення вантажу і послугу "білої розмитнення".

РОБОТА ШОП-гіда

Шоп-гід - це співробітник турфірми, через яку ви їдете, робота якого полягає в тому, щоб влаштувати вам максимально приємний і вигідний шопінг. Також зустрічаються і "приватники", але з ними краще не ризикувати - за відгуками, серед них зустрічаються "кидали". Такі люди працюють самі по собі, самостійно домовляються (часом за великі відсотки) з магазинами, самі знаходять клієнтів і ведуть їх тільки туди. Якщо вас щось не влаштує в купленій речі, і ви захочете її обміняти, то у вас немає ніякої гарантії, що в магазині вам не скажуть "Ми вас в перший раз бачимо".

Хороший шоп-гід зобов'язаний розповісти про всіх тих торгових точках, які варто відвідати, які де розцінки і знижки, і як краще здійснювати покупки. Шоп-гід замовляє транспорт і складає графік вашої поїздки: спільний з іншими шопера, або ж індивідуальний, залежно від побажань. Через шоп-гіда, який працює не перший рік, можна отримати додаткові знижки - так що не соромтеся поцікавитися, який у вашого супроводжуючого досвід роботи, коли він був в країні востаннє, які магазини йому більше подобаються.

Крім того, хороший шоп-гід не поведе вас в сумнівні лавочки, туляться на околицях, а покаже найбільші магазини з великим вибором. У магазині він буде допомагати вам досягти максимальної знижки, ні в якому разі не буде квапити з покупкою, і якщо все одно не буде влаштовувати ціна - поведе в наступний. Що стосується оплати послуг "фірмового" шоп-гіда, то тут все залежить від туроператора: одні надають його безкоштовно, у інших же безкоштовним буде тільки перші кілька годин роботи.

ПОРАДИ бувалих шоппера

Перш ніж вирушити в шоп-тур, поспілкуйтеся зі знайомими - можливо, вони знають більше за вас. Своїм досвідом з нами поділилися Ірина і Оксана, шопери з Києва, які далеко не перший рік роблять покупки за кордоном:

Багато магазинів при покупці на певну суму (в середньому від $ 150, але це залежить від країни) видають на ваше прохання чек tax-free - формуляр, до якого підколюють товарний чек. В аеропорту після паспортного контролю і митниці ви пред'являєте в спеціальній касі цей чек, і вам повертають 5% або 7% від вартості товару (відсотки теж залежать від країни). У підсумку, кілька речей ви отримуєте практично безкоштовно. Важливо пам'ятати, що при перельоті з пересадкою, гроші повертаються в останній країні ЄС.

Опинившись на Сході, не забувайте торгуватися, причому робіть це з гумором, тоді вам точно підуть назустріч. А якщо торговець ні в яку не погоджується хоч на невелику знижку - просто йдіть, напевно цей товар знайдеться за більш прийнятною ціною. Ну, або ж секунду назад незговірливий продавець все-таки погодитися на прийнятні умови. Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?" ( "Ваша остання ціна?"), Після якого торговець зазвичай називає свою бажану ціну, нижче якої він не поступиться.

Перед поїздкою до Греції, пошукайте в інтернеті координати місцевих консультантів, які покажуть вам все кращі магазини і допоможуть виторгувати більшу знижку. Таким чином, ви зможете заощадити і свого часу, і гроші.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу Людмилу Міщенко, заступника директора туроператора Piligrim-M; Ірину Стецюк, менеджера з продажу туристичної компанії "Сага"; співробітників туроператорів "Iscra" і "Добро".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?
Ваша остання ціна?
Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?
Ваша остання ціна?
Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?
Ваша остання ціна?
Або ж в середині торгу задайте питання "What's your last price?
Ваша остання ціна?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»