- Як зробити розрахунок для в'язання пройм спинки. Як вив'язувати плечі і горловини спинки
- Як розрахувати і вив'язати спинку
- Як розрахувати і вив'язати плечі і горловину спинки
Як зробити розрахунок для в'язання пройм спинки. Як вив'язувати плечі і горловини спинки
Деякі лінії контуру викрійки-основи іноді не змінюються після нанесення конструктивних ліній. Це лінії пройм спинки і переду і оката рукава. Тому для їх вив'язування горловини, плечей, пройми рекомендуємо використовувати готові результати розрахунків.
Як розрахувати і вив'язати спинку
Визначте число петель в ширині пройми (відрізок АБ) і розділіть їх на 3 рівні частини:
- 3 п.х6 см = 18 п. (Пг. = 3 п.);
- 18 п. 3 = 6 п.
Якщо вийде залишок, то приплюсуйте його до першої третини, рахуючи від точки Б.
При вив'язування першу третину петель (6 петель, включаючи кромочную) закрийте в 2 прийоми:
на початку лицьового ряду закрийте поспіль половину петель (3 петлі) і зв'яжіть ряд до кінця.
В'язання поверніть, закрийте на початку ряду також 3 петлі. На початку наступного (лицьового) ряду закріпіть поспіль другу половину петель (3 петлі) і, зв'язавши ряд, закріпіть стільки ж петель на початку виворітного ряду. При невеликій щільності в'язання першу третину петель доводиться закривати в один прийом.
Другу третину (6 петель) зменшуйте по одній на початку і в кінці кожного лицьового ряду: на початку ряду зніміть кромочную, пров'яжіть наступну петлю лицьовій (незалежно від візерунка) і протягніть її через кромочную. В кінці цього ж ряду пров'яжіть кромочную і сусідню петлі разом виворітної.
Виворітні ряди в'яжіть без зменшень. Останню третину (6 петель) скорочуйте тим же способом, що і другу, але не в кожному особовому ряду, а через один ряд, т. Е. Після зменшення (в особовому ряду) пров'яжіть 3 ряди без змін (виворітний, лицьової, виворітний) і тільки тоді зробіть чергове зменшення.
Вив'язати нижні частини пройм, продовжуйте в'язання спинки до плечей.
Якщо вона виконується гумкою, джгутами і іншими «пружинистими» візерунками, то в'яжіть її без змін (по прямій). В інших випадках надайте проймах увігнуту форму. Для цього досить зробити вздовж пройм 2-3 додавання по 1 петлі, виконуючи їх через однакові інтервали (на рис. Розташування знаків плюс). Використовуючи подібні прийоми легко зв'язати ажурне болеро або ось такий цікавий в'язаний спицями топік .
Як розрахувати і вив'язати плечі і горловину спинки
Форма горловини залежить від моделі. У нашому прикладі після нанесення конструктивних ліній (планка «під горлечко») нова лінія горловини розташована нижче основної на 2 см, верхній край планки закінчується вище основи на 1 см (це видно на робочій викрійці).
Починаючи розрахунок, з'єднайте на викрійці кінці плечей прямою лінією і опустіть на неї перпендикуляри, що визначають ширину нової горловини. Далі все обчислення робіть на правій половині викрійки.
Виміряйте ширину нової горловини (8 см) і плеча (12 см) і визначте число петель в цих відрізках:
- 3 п.х8 см = 24 п. (Половина горловини);
- 3 П.Х 12 см = 36 п. (Плече).
Виміряйте новий нахил плеча (він трохи більше 3 см) і підрахуйте по контрольному зразку число кромок в цій величині, наприклад 7.
Кількість кромок в нахилі плечі завжди відповідає числу груп, на які потрібно розбити петлі плеча дм зменшень. Отже, в даному варіанті 7 груп.
Тепер потрібно дізнатися, скільки петель входить в кожну з груп. Для цього петлі плеча слід розділити на число груп (або кромок). 36 п: 7 = 5 п. (1 п. В залишку).
Залишок приплюсуйте до 1-й групі, вважаючи від кінця плеча (якщо залишок більше одиниці, розподіліть його по 1 петлі до кожної з груп, розташованих у кінця плеча). Отже, на плечі потрібно збавити 1 раз 6 петель і 6 разів по 5 петель.
Далі виміряйте висоту нової горловини (3 см) і підрахуйте число кромок в цій величині - 7 (в нашому прикладі висота горловини і нахил плеча збіглися за величиною).
Кількість кромок в висоті горловини завжди відповідає числу груп, на які потрібно розбити петлі горловини для зменшень.
Розділивши петлі горловини на число кромок, визначте число петель в кожній групі. 24 п. 7 = 3 п. (3 п. В залишку). Залишок розподіліть, додаючи по 1 петлі до перших трьох груп, рахуючи від середини спинки. Отже, на горловині спинки потрібно зменшувати 3 рази по 4 петлі і 4 рази по 3 петлі. Нанесіть на викрійку результати розрахунку.
Дов'язати спинку до плечей, закінчите в'язання виворітні поруч. Намітьте кольоровою ниткою середину спинки і ширину нової горловини. Розділіть в'язання навпіл. Ліву половину переведіть на запасну спицю, а праву в'яжіть по щойно зробленому розрахунку.
Для цього по лицьовій стороні роботи закрийте поспіль 6 петель плеча і зв'яжіть ряд, залишивши в кінці 4 петлі горловини непровязаннимі (посадіть їх на міцну бавовняну нитку). В'язання поверніть, зніміть 1-ю петлю, що не пров'язуючи, і зв'яжіть виворітний ряд до кінця.
На початку лицьового ряду закрийте поспіль 5 петель, а в кінці цього ж ряду залиште ще 4 недов'язаний петлі. Тепер на нитці 8 недов'язаний петель. Продовжуйте в'язання з розрахунку, поки не будуть закриті всі петлі плеча.
Петлі горловини нанизайте на нитку (вони залишаються відкритими). Після цього обірвемо робочу нитку. Далі в'яжіть ліву половину спинки.
Для цього по лицьовій стороні роботи, відступивши від середини спинки на 4 петлі вліво (точка А на рис.), Приєднайте до в'язання робочу нитку і в'яжіть лицьовій ряд до кінця.
Поверніть роботу і на початку виворітного ряду зробіть 1-е зменшення на плечі (6 петель). Усі наступні зменшення робіть точно так же, як на правій половині спинки, але тільки по виворітній стороні роботи. Також читайте як в'язати v-подібний виріз горловини .
Петлі горловини зручніше нанизувати на ту ж нитку, на якій знаходяться відкриті петлі правої половини.
Читайте також