- Як проходить процедура кератинового випрямлення
- користь Кератинування
- Шкода кератинового випрямлення
- Доводиться мити їх частіше, ніж зазвичай.
- Засоби для кератинового випрямлення
- Кілька корисних порад від перукаря
Способів випрямлення волосся в сучасному перукарському мистецтві існує безліч. Один з них - кератіновие випрямлення. Незважаючи на те, що такий спосіб став досить популярним, про саму процедуру відомо небагато.
Дженніфер Еністон, Холлі Беррі, Сельма Хайєк і багато голлівудських зірок користувалися таким способом, що послужило непоганою рекламою Кератинове вирівнювання. Коли ця послуга стала доступна в салонах-перукарнях, жінки з кучерявими локонами раділи тому, що можна буде кілька тижнів носити зачіску з гладкими рівними пасмами.
Як проходить процедура кератинового випрямлення
Випрямлення під впливом кератину проводиться в кілька етапів:
Клієнту ретельно миють і сушать голову.
Наносять кератин за допомогою спеціального пензлика.
Залишають його на голові під харчовою плівкою на півгодини, для того щоб він зміг проникнути глибоко всередину.
Волосся розчісують і знову сушать.
Склад закріплюють усередині волоса спеціальним праскою, нагрітою до 230 градусів.
Як впливає кератин на структуру
Кератин - це фібрилярний білок, який має особливу міцність хімічної сполуки. Він входить до складу рогового шару волосся поряд з іншими поживними речовинами і білками, що мають інший хімічний склад. Іншими словами, кератин - це «рідке волосся», завдяки цій властивості речовина благотворно впливає на структуру, відновлюючи їх від різних пошкоджень, покращує структуру рогового шару і коріння волосся. На 90% наше волосся складаються з білка кератину. Відновлення за допомогою цієї речовини робить їх здатними чинити опір несприятливих впливів навколишнього середовища. Однак до випрямлення за допомогою кератину потрібно ставитися з великою обережністю.
користь Кератинування
Волосся після кератинового випрямлення, в більшості випадків, ставали на вигляд м'якими і шовковистим. Вони легко розчісується, на дотик досить еластичні, живі, пружні і блискучі. Значно полегшується укладка. Вплив кератинів триває більше трьох місяців.
Слід з обережністю ставитися до недорогих процедур випрямлення або відновлення волосся, тому що дійсно ефективні засоби для процедур такого роду не можуть бути дешевими. Перш ніж зважитися на кератіновие випрямлення, потрібно обговорити склад кошти з фахівцем.
Шкода кератинового випрямлення
Полеміка навколо процедури кератинового випрямлення не вщухає. Набагато безпечніше користуватися натуральними засобами для розгладження волосся і додання їм гладкості та шовковистості. Наприклад, хна або желатин не роблять значних побічних дій, але і ефект від них буде тривати недовго.
Процедура по випрямляння за допомогою кератинів - сильний стрес для волосяної цибулини. Довге волосся, просочені незмивною засобом, стають важкими, що може привести до їхнього випадання.
В результаті обважнення зачіска втрачає обсяг і пишність. Деякі дами, навпаки, хочуть надати своїй неслухняною шевелюрі гладкий вид, так що для багатьох це, безсумнівно, позитивна сторона процедури. Після кератинового випрямлення волосся швидко стають брудними. Це відбувається внаслідок того, що оброблені кератином волосся знаходяться дуже щільно один до одного і швидко просочуються шкірним салом.
Доводиться мити їх частіше, ніж зазвичай.
Безумовно, кератин робить волосся блискучим і пружними, але ефект випрямлення дає не він, а формальдегід, який входить до складу косметичних засобів і вважається шкідливим і небезпечним.
Температура, при якій кератин згортається і утворює захисний шар, становить 230 ° С. Основний етап процедури здійснюється саме при такій температурі. Під час вирівнювання спеціальним приладом - праскою - виділяється неприємний запах формальдегіду, який є в складі майже всіх засобів для випрямлення.
Вагітним і жінкам в період лактації протипоказана процедура кератинового випрямлення, тому що пари формальдегіду при роботі з праскою можуть негативно вплинути на здоров'я матері і дитини.
Формальдегід - один із потужних канцерогенів. Безпечний допустимий рівень його змісту в косметиці - до 0,2%. При ретельному вивченні складу в багатьох недорогих засобах його зміст було збільшено до 10,5%.
Після численних лабораторних досліджень Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) кератіновие випрямлення волосся було визнано небезпечною процедурою. Багато пані, які скористалися кератином, зверталися за медичною допомогою з кровотечею з носа, болем у грудях, нудотою і випаданням волосся.
Такі досить серйозні побічні ефекти дозволили експертам визнати маркування кошти з формальдегідом неправильними.
Засоби для кератинового випрямлення
Президент російського клубу перукарів Hair Club Олександр Кувватов і його дружина Наталя Григор'єва займаються проблемою використання формальдегідів. Наталя довгий час займалася вивченням формальдегідів і захистила дипломну роботу по цій темі. Олександр і Наталя разом вивчили всі переваги і недоліки цієї технології і прийшли до деяких висновків:
У засобах з маркуванням formaldehyde free (тобто без формальдегіду) містяться деякі похідні альдегідів або альдегід-містять кислоти. Тому під впливом гарячих щипців кошти formaldehyde free, виділяють той же самий формальдегід, але в меншій дозі.
Фарбоване волосся від впливу такої косметики швидко втрачають колір. З численних засобів, які пройшли медичне тестування в країнах Європи і в Росії, лише Keratin Shot від компанії Salerm не містить альдегідів. Однак від Keratin Shot неможливо отримати ефект видимого випрямлення, тому для досягнення бажаного результат в нього додають ампули з формальдегідом.
Формальдегід - токсичний газ, який виділяється під час процедури. Від впливу його парів страждає, перш за все, майстер. Газ випаровується з поверхневого шару волосся клієнта і потрапляє в організм перукаря через дихальні шляхи. Використання таких кошти заборонено в Америці і більшості країн Європи, тому як косметика, що містить формальдегіди, небезпечна більше для майстра, ніж для клієнта.
Побічні ефекти, від яких постраждали багато дівчат, пояснюються тим, що вони зважилися на процедуру кератинового випрямлення в домашніх умовах. Засоби для таких цілей купувалися дешеві, низької якості, з перевищує рівнем формальдегіду. 95% дівчат, випробували домашній спосіб випрямлення волосся, неправильно сушили волосся: вони нахиляли голову в момент сушіння праскою і вдихали пари формальдегіду. В результаті жінки виявлялися в лікарні з токсичними отруєннями.
Якщо у дівчини дуже кучеряве локони від природи, то процедуру випрямлення потрібно буде проводити досить часто: 1 раз в 3 місяці.
Кілька корисних порад від перукаря
Процедуру необхідно проводити в надійному салоні у перевіреного майстра.
Приміщення повинно добре провітрюватися, безпосередньо над кріслом клієнта повинна розташовуватися потужна витяжка.
Перукар повинен працювати в захисній масці і строго дотримуватися технологію процесу:
Неприпустимо використовувати воду для розведення кошти, тому що кератин втрачає потрібні властивості при взаємодії з водою.
Забороняється сушити волосся, на які нанесено кератин, гарячим повітрям: кератин згорнеться і зруйнує волосся. Можна використовувати тільки холодний фен
Наносити засіб потрібно дуже обережно, щоб уникнути попадання на шкіру голови. Це може викликати алергічні реакції на шкірі.
Ретельно підбирати шампуні. Якщо процедура випрямлення проведена правильно, то волосся зберігають прекрасний вид і залишаються прямими близько п'яти місяців. Для підтримки досягнутого ефекту потрібно вибирати засоби для миття волосся без сульфату натрію: вони впливають дбайливіше, ніж звичайні шампуні, і довше зберігають колір і кератин на волоссі.
Випрямлення можна робити часто, інакше волосся, які не встигли звільнитися від кератину, при новій процедурі почнуть ламатися під власною вагою.
Кератин - не робить лікувального впливу, він всього лише візуально покращує якість волосся.
Отже, що зважилися на процедуру кератинового випрямлення дуже важливо врахувати наступне:
Не можна користуватися фарбами, що містять аміак, після процедури.
Фарбувати можна тільки через 10 днів з моменту випрямлення волосся.
Відвідування лазні, сауни або басейну неприпустимо: гарячий і вологе повітря руйнує кератин.
Солона морська вода може швидко вимити кератин з волосся, тому перед поїздкою на море робити кератіновие випрямлення не рекомендується.
Дивіться також:
Кератинове випрямлення волосся
Кератинове випрямлення волосся
брондірованіе волосся