"Слухай, можеш мені розім'яти шию, - часто звертаються один до одного колеги по цеху, - а то так затекла!" Масажист прилаштовується ззаду і відбувається сеанс імпровізованого масажу. Хто робить трішки краще, хто - трішки гірша, але як робити це правильно, не знає майже ніхто. Тому ми і вирішили відвідати майстер-клас з масажу комірцевої зони у масажиста клініки "Віртус" Івана Бад'їн.
ЧОМУ КОРИСНО "м'яти" ШИЮ. Воротнікова зона включає в себе задню поверхню шиї і простір між лопаток. Саме тут проходить безліч важливих нервів і судин. У людей, які працюють переважно руками (наприклад комп'ютерники, перукарі, інженери), ця зона страждає - через те, що основні м'язи, які підтримують руки, перебувають саме тут. М'язи втомлюються, спазмируются, чому погіршується кровопостачання і живлення (яке, до речі, здійснюється не тільки судинами, а й самими нервами) як хребта (це призводить до остеохондрозу), так і органів, артерії яких проходять через цю область. До групи залежних від шийної і верхньої грудної частини хребта органів відноситься головний мозок і серце. Тому-то у людей, які страждають затеками шиї, погіршується увага, знижується пам'ять, часто болять голова і серце. А розминаючи "комір", м'язи розслабляються, судини розширюються, кровопостачання відновлюється, а з ним і самопочуття.
КУРС МОЛОДОГО масажиста
1. Перед тим як робити масаж, померяйте своєму пацієнтові тиск: справа в тому, що ця процедура знижує його, і якщо тиск у нього низька (нижче 90/60 мм. Рт. Ст.), То проводити сеанс можна.
2. Якщо тиск в порядку, приступайте до масажу. Якщо ви його робите в домашніх умовах, нехай клієнт ляже на живіт, якщо на роботі - сяде, при цьому голову потрібно покласти на поверхню або на руки. Як саме тримати голову і руки повинен визначати сам пацієнт: він завжди займають найбільш зручну для себе позицію, а цього масажиста і треба.
3. Візьміть крем для масажу, розітріть його в долонях, щоб він підігрівся до температури тіла і розмажте його по комірцевої зоні. Наносячи крем на шкіру розгладжують рухами, спробуйте відчути, чи є в якихось областях затискачі (відчуваються як більш щільні ділянки м'язів, ніж в інших зонах). Підказка - над цими ділянками більш блідого відтінку шкіри, ніж на інших. Запам'ятайте місця затискачів і згодом масажуйте їх більш ретельно, ніж інші місця.
4. Починайте з розминки глибоких м'язів, розташованих вздовж верхнього грудного відділу хребта. Для цього покладіть руки на шкіру, складіть їх і 10 раз виженете великими пальцями "хвилю" по шкірі.
5. Потім займіться м'язами шиї. Охопите їх "в клешню" і ніжно поразмінайте, згинаючи пальці.
Натискання ні в якому разі не повинні бути сильними - перестаралася, можна сильно знизити тиск або навіть змістити хребці.
6. Після шиї перейдіть до задньої групи м'язів плечового пояса (між хребтом і верхнім краєм лопаток). Їй потрібно приділити найбільше уваги - м'язи тут найоб'ємніші. Вони краще розімнуться, якщо ви будете застосовувати різні прийоми.
"Аркуш паперу"
"Котячі кігті"
Наприклад, масажуйте їх кінчиками пальців, склавши їх разом на зразок "аркуша паперу" або "котячих нігтів". Крім цього, не забувайте брати шкіру з підлеглими м'язами в складку.
7. Помасажуйте зону між лопаток, праву і ліву по черзі. Для цього заведіть руку з того ж боку за спину і злегка "зайдіть" під кістку.
8. Якщо є можливість зробити масаж решті частині спини, а також стоп і волосистої частини голови, не відмовляйте близькій людині в цьому: тоді загальний результат буде краще.
9. Закінчуйте масаж комірцевої зони тими ж розгладжують рухами, з яких почали, після яких пацієнту потрібно перевернутися на спину і полежати 5-10 хвилин. Якщо пацієнт сидів, нехай теж деякий час посидить в тій же позі.
ЩОБ ШЕЯ не хворіли
1. Щодня, лягаючи спати, тягніться, намагаючись зайняти максимально "довге" положення. По черзі "викиньте" вперед обидві ноги, підніміть плечі, грудну клітку і тихенько потягніть себе за голову, як би намагаючись витягнути шию. Цей комплекс допоможе розслабити хребет, зняти напругу і легше заснути. А той же самий комплекс відразу після пробудження допоможе швидше прокинутися.
2. Протягом робочого дня періодично на кілька хвилин сідайте "колом". Уявіть, що через ваше тіло проходить пряма вертикальна лінія: її нижня точка знаходиться в промежині, верхня - на маківці. Сідаючи, намагайтеся максимально відставити таз назад, поперек при цьому злегка напружується, плечі повинні бути опущені вниз, а підборіддя - "дивитися" прямо. Такий стан найбільш фізіологічно для роботи хребта, воно служить профілактикою остеохондрозу.
3. Якщо відчуваєте, що шия затекла, зробіть наскільки простих вправ. Їх можна практикувати з положення "кола". Перше - нахиляйте голову в черзі в кожну сторону, намагаючись дістати вухом до плеча. Нахил - видих, вихідне положення - вдих. Друга вправа - нахиліть голову під 45 градусів до одного плеча (погляд вперед) і нахиляйте її до грудей, дістаючи до неї підборіддям - видих. Потім - в іншу сторону. У проміжному положенні - вдих. Кількість повторів в обох вправи потрібно робити стільки разів, скільки вам років.
4. Для того щоб розробити м'язи комірцевої зони, малюйте шиєю всі букви алфавіту. Бажано це робити кожен день.
5. Буває, що шия затекла, а поруч нікого немає. Допоможе самомасаж. Положення може бути довільним: хочете - лежачи, хочете - сидячи. Обхопіть свою шию обома долонями і пускайте пальцями "хвилі". Через хвилину поміняйте руки місцями.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram