Н езважаючи на всі переваги і неспорімие гідності натуральних волокон, зі збільшенням чисельності населення нашої планети і настання ери технічного прогресу постала необхідність пошуку нових матеріалів, здатних замінити собою існуючі волокна без втрати в споживчі властивості , А то і значно перевершуючи їх.
Натуральні волокна ( бавовна, вовна , льон , шовк і т.д.) недостатньо міцні, короткі, вимагають складної технологічної обробки. І люди почали шукати сировину, з якого можна було б отримати дешевим способом такі ж практичні матеріали, як бавовна, красиві і легкі, як шовк, і теплі, як шерсть.
Успіхи сучасної хімії дозволили створити таке хімічне волокно з природних полімерів, головним чином целюлози, одержуваної з дерева і соломи. Таке волокно називається штучним , А волокно з синтетичних полімерів - синтетичним . Крім того, іноді до хімічних волокон відносять також мінеральні волокна , Одержувані з неорганічних сполук (скляні, металеві, базальтові, кварцові).
Переваги хімічних волокон
Так в чому ж переваги хімічних волокон? Часто вони мають високу розривної міцністю, гарною формостійкість, несминаемость, високою стійкістю до багаторазового прання, стійкістю до дій світла, вологи, цвілі, бактерій, а також термостійкість.
Іншим незаперечною перевагою хімічних волокон перед натуральними є менш трудомістке виробництво. Воно не залежить природних умов, не має сезонного характеру. Особливо варто відзначити той факт, що хімічне волокно можна отримати з наперед заданими властивостями.
Гігієнічні властивості хімічних волокон
Однак гігієнічні властивості більшості хімічних волокон все ж поступаються натуральним. Тканини з натуральних волокон є екологічно чистими, добре пропускають повітря, мають високу гігроскопічність, і тому представляють певну цінність для людини і позитивно впливають на його здоров'я. Саме тому, тільки спільне використання хімічних і натуральних волокон значно покращує якість і зовнішній вигляд одягу, вкладаючи в неї все найкраще від кожного матеріалу.