Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вологда

  1. Герб
  2. прапор

Рік заснування: 1147 Отримати г. Вологда відзначає день міста в останню суботу червня.
У 2019 ця дата - 29 червня.

Вологда - тут живуть мереживні майстрині Вологда - тут живуть мереживні майстрині

Вологда

- російське місто, центр Вологодської області, розташований на березі річки Вологди.
Перша письмова згадка про Вологді пов'язано з будівництвом Троїце-Герасимовський монастиря в 1147 році. Побудована на перехресті водних шляхів, Вологда часто ставала вигідною здобиччю в міжусобних війнах 13-15 століть.
У 1273 року місто зруйнований військами тверського князя Святослава Ярославича, який діяв спільно із загоном татар. 1448 року Вологда захоплена і розграбована військами Дмитра Шемяка. Безліч дрібних сутичок між Новгородом і Москвою пройшли на вологодських землях. Розквіт Вологди припав на період правління Івана Грозного . В цей час місто стає центром торгівлі із західними країнами (по біломорська Північному шляху) і з Сибіром (по Сухоне і Вичегді). У місті був відкритий царський менний двір, англійські купці тримали в Вологді свою торгову контору. Багатство і політичне значення міста було таке велике, що Іван Грозний хотів навіть переносити в Вологду столицю.
Смутні часи поклало кінець процвітанню Вологодської землі. У вересні 1612 місто було зруйноване поляками і литовцями, які повністю знищили його населення.
- російське місто, центр Вологодської області, розташований на березі річки Вологди

Вологодський мережива, які уславили місто

У петровські часи Вологда стає однією з головних військових баз Росії. На вимогу Петра I було взято від міста на гармати більше 1 000 пудів дзвона. Вологда стає центром виробництва і зберігання військового і технічного спорядження для нових фортець, військових кораблів. В цей час місто отримує царські привілеї закордонної торгівлі.
У 1766 році в вологодських землях пробують розводити картоплю. У 1788 році в Вологді відкрито перший в Росії громадський банк, а в 1889 році перший в Росії міський ломбард.
За радянських часів в місті розвивається промисловість, і відкриваються навчальні заклади. У 1981 році відкрито новий аеропорт.
Сучасна Вологда широко відома завдяки Вологодської маслу, мереживам, льону.
У петровські часи   Вологда   стає однією з головних військових баз Росії

Вологодський кремль

Вологда входить в число 115 історичних міст Росії, і одна з трьох може похвалитися пам'ятками дерев'яного зодчества.
Рідкісне поєднання кам'яного і дерев'яного зодчества приваблює туристів на вулиці Вологди.
Цікавий «Світ забутих речей» - зібрання вийшли з ужитку старовинних предметів, вологодський кремль, Софійський собор, Будинок-музей Петра I, Спасо-Прилуцький монастир.
Місто відоме як місце проведення фестивалів: «Голосу історії», фестивалю мистецтв «Русский Север», «Мультіматограф», «Фрески Півночі».
У місті проживає більше 312 тисяч чоловік (на 2018 рік).
День міста святкується в Вологді в останні вихідні червня.

Герб

Перший герб Вологди затверджений 2 жовтня 1780 року. На червоному щиті зображена виходить з хмари рука, що тримає золоту державу з срібним мечем. Радянський герб Вологди затверджений 31 травня 1967 року. Герб являв собою чотирикутник розділений мереживною стрічкою по горизонталі на дві частини, блакитну і зелену. У центрі герба зображений лось, в правому верхньому куті пливе човен, під нею цифри "1147" - рік заснування міста. У лівому нижньому кутку зображена ялина. Сучасний герб затверджений 5 червня 1997 року, виконаний за мотивами історичного герба 1780 року.

прапор

Прапор Вологди повторює символіку герба міста.

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»