Правда, підняти механізм в повітря йому, як і італійському генію, не вдалося
Модель загадкової гвинтовий машини, яка вважається прообразом сучасного вертольота, відтворив за кресленнями великого Леонардо да Вінчі семикласник з підмосковній Лобні. Хоча школяр використовував тільки дерево, тканину, клей, лак і нитки, його літальний апарат вийшов точною копією ескізу італійського винахідника.
Як стало відомо «МК», 13 річний Максим Тураєв підготував свій незвичайний проект для виставки «Стародавні ідеї», яка буде організована в Лобні на базі авіамодельного гуртка «Колібрі». Креслення Леонардо він знайшов в Інтернеті і, переконавшись, що моделісти з різних країн зі змінним успіхом намагалися втілити цю ідею в життя, вирішив теж оживити оригінальну думку генія. І попутно перевірити, наскільки вона реалістична - чи зможе ця конструкція злетіти. Однак з'ясувалося, що для польоту середньовічному «вертольоту» не вистачає «найменшого» - мотора.
- Безумовно, да Вінчі був провидцем, - пояснив «МК» керівник гуртка В'ячеслав Ретунская. - У цій моделі вперше втілена ідея гвинта, яку через століття підхоплять багато авіаконструктори. Але при цьому вона виявилася абсурдною. Згідно з кресленням, чотири людини розкручують гвинтоподібний конус з матерії, який повинен, «вгвинчуючись» в повітря, підняти всю конструкцію вгору. Тобто сама ідея правильна і цілком реалізовується. Але, з огляду на щільність повітря, обороти гвинта Леонардо занадто малі, щоб створити необхідну підйомну силу. Щоб цей об'єкт злетів, на нього слід встановити високооборотний мотор. Тільки за часів Леонардо механіка ще не зробила крок так далеко ».
Ретунская вважає, що навіть іменитому вченому було б непросто розібратися в середньовічному кресленні. А у російського школяра це вийшло. Більш того, Максим зрозумів принцип дії незвичайного механізму і відтворив його в найдрібніших подробицях.
Щоб першими дізнаватися про події, підпишіться на канал Служби інформації "МК" в Telegram