Термін гідрофільність (похідне від давньогрецьких слів «вода» і «любов») є характеристикою інтенсивності взаємодії речовини з водою на молекулярному рівні, тобто здатність матеріалу посилено вбирати вологу, а також високою смачиваемости води поверхнею речовини. Це поняття можна віднести і до твердих тіл, як властивість поверхні, і до окремих іонів, атомів, молекул та їх групам.
Гідрофільність характеризує величина зв'язку адсорбційної молекул води з молекулами речовини, при цьому утворюються сполуки, в яких кількість води розподіляється за значеннями енергії зв'язку.
Гідрофільність властива речовинам, які мають іонні кристалічні решітки (гідроксиди, оксиди, сульфати, силікати, глини, фосфати, скла та ін.), Які мають полярні групи ОН, -NO2, -СООН, і ін. Гідрофільність і гідрофобність - окремі випадки взаємодії речовин з розчинниками (ліофільность, ліофобность).
Гідрофобність можна розглядати в якості малому ступені гидрофильности, тому що дія міжмолекулярних сил тяжіння завжди буде більш-менш присутнім між молекулами будь-якого тіла і води. Гідрофільність і гидрофобность можна розрізнити по тому, як розтікається крапля води на тілі з гладкою поверхнею. Крапля розтечеться повністю на поверхні гідрофільній, і частково - на гідрофобною, при цьому на значення кута, що утворюється між поверхнею змочується матеріалу і краплі, впливає ступінь гідрофобності даного тіла. Гідрофільними є речовини, в яких сила молекулярних (іонних, атомних) взаємодій досить велика. Гідрофобними є метали, які позбавлені оксидних плівок, сполуки органічні, що мають вуглеводневі групи в молекулі (воски, жири, парафін, частина пластмас), графіт, сірка та інші речовини, що володіють слабкою взаємодією на межмолекулярном рівні.
Поняття гідрофільність і гідрофобність застосовуються як по відношенню до тіл і їх поверхонь, так і щодо одиничних молекул або окремих частин молекул. Наприклад, в молекулах поверхневих активних речовин знаходяться полярні (гідрофільні) і вуглеводневі (гідрофобні) з'єднання. Гідрофільність поверхневої частини тіла здатна різко помінятися внаслідок адсорбції подібних речовин.
Гидрофилизации називають процес підвищення гідрофільності, а гідрофобізацією - процес її зниження. Ці явища мають велику значимість в косметичній промисловості, в текстильній технології для гидрофилизации тканин (волокон) для поліпшення якості прання, вибілювання, фарбування і т.д.
Гідрофільність в косметиці
Парфюмерно-косметичної промисловістю виробляються гідрофільні креми і гелі , Які захищають шкіру від забруднень, які не розчиняються водою. У складі таких продуктів знаходяться гідрофільні складові, що утворюють плівку, що запобігає проникнення водонерозчинних забруднюючих речовин в поверхневий шар шкірного покриву.
Гідрофільні креми виробляються з емульсії, яка стабілізована відповідними емульгаторами або з основою вода-масло-вода, масло-вода. Крім того, до них можна віднести дисперсні колоїдні системи, в яких стабілізовані гідрофільні поверхнево-активні компоненти, і складаються з водно-диспергованих або водно-гліколевих змішаних розчинників жирних вищих кислот або спиртів.
Гідрогелі (гідрофільні гелі) готуються з основ, що складаються з води, змішаного неводного або гідрофільного розчинника (етиловий спирт, пропіленгліколь, гліцерин) і гідрофільного просвітників гелів (похідні целюлози, карбомер).
Гідрофільні властивості кремів і гелів:
· Швидко і добре всмоктується;
· Живлять шкіру;
· Після їх застосування не залишається відчуття жирності;
· Очищають шкіру;
· Укрепляюще впливають на шкіру;
· Знижують дію негативних факторів зовнішнього середовища;
· Допомагають шкірі підтримувати природну здатність до регенерації.
Гідрофільні креми і гелі призначені, щоб захистити шкіру при роботі з несмешивающимися з водою маслами, мазутом, нафтою, фарбами, смолами, графітом, сажею, органічними розчинниками, охлаждающе-мастильними розчинами, будівельною піною і багатьма іншими слабоагресивних речовинами. Також вони незамінні при ремонті автомобіля, ремонті квартири, при будівництві, на дачі при роботі з добривами і землею.
компанією «КоролёвФарм» здійснюється виробництво різних типів парфюмерно-косметичної продукції , В тому числі гідрофільних і гідрофобних кремів. підприємство є контрактним виробником і здійснює всі стадії виробництва: розробку рецептур, сертифікацію, постановку на виробництво, серійний випуск продукції. Виробничий майданчик оснащена сучасним обладнанням.
підприємство сертифіковане на відповідність вимогам ДСТУ ISO 22000 та ДСТУ ISO 9001-2011 . Система менеджменту якості та безпеки продукції впроваджена, міститься в робочому стані, а також постійно вдосконалюється.
компанія «КоролёвФарм» має акредитованими фізико-хімічної і мікробіологічної лабораторіями. Це дозволяє оперативно проводити вхідний контроль сировини , Розробку складу косметичних засобів, що повністю відповідає запитам замовника, а також контролювати готову продукцію на відповідність вимогам діючих стандартів якості та безпеки.
кваліфіковані фахівці компанії допоможуть Вам в розробці і виробництві унікальних за своїми властивостями косметичних засобів для шкіри обличчя, тіла, волосся, а також інших видів продукції.