Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як криза вдарила по домівках побуту в Києві

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

19 грудня 2014 року, 8:40 Переглядів:

Маса корисних справ за короткий проміжок часу. Всього за пару годин тут можна постригтися, зробити манікюр, випрати речі в пральні, заштопати улюблені колготки, вставити спиці в парасольку. А ще сфотографуватися, замовити дублікат ключів і розібратися з вічно підвисає планшетом. Під час кризи людина поспішає не в торговий центр, а в будинок побуту, тому що лагодити старе дешевше, ніж купувати нове. Криза змушує до економії. Люди все частіше приходять до висновку, що туфлі з трохи стертими підборами доцільно ремонтувати в майстерні, як у подібних випадках надходили колись наші батьки, а не викидати на смітник і поспішати в магазин за обновкою. У числі таких "прозріли" - люди з самим різним рівнем доходів.

"Зазвичай я віддавала речі своїх дітей сестрі. У неї вони молодші моїх. Але тепер я назбирала цілий пакет тісних спідниць, суконь та хочу їх віднести в ремонт, щоб доточили і розшили. Думаю, ще пару років дочки зможуть походити в цьому одязі, а я заощаджу на обновках ", - розповідає киянка Світлана.

"Мій друг на пару місяців залишився без дружини, та поїхала до родичів в іншу країну. А тут трапилася оказія, і він змушений був з нагоди купити вихідний костюм. Обновка виявилася не зовсім по фігурі. Відніс костюм в будинок побуту. Там йому підшили все акуратно. Друг зауважив, що в будинку побуту ще і хімчистка є, пральня. Віддав речі випрати, почистити. Захопився так, що в квартирі не залишилося нічого брудного і поламаного. А адже раніше мало що втратить свій первісний вигляд - викидав. Коли ж чоловіка повернулася - вона йому закотила сцену Ревне сти, думала, що якусь господиню привів ", - розповідає киянин Олександр.

У Києві залишилося не так багато справжніх будинків побуту, де перевірена десятиліттями техніка, величезні вивіски, професіонали родом з СРСР. За словами директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Максима Кузьменка, сьогодні в столиці залишилося працювати чотири будинки побуту, відкриті понад півтори тисячі салонів краси та перукарень, 715 майстерень по ремонту взуття, 499 ательє, 379 хімчисток і пралень, 240 точок по ремонту мобільних, побутової техніки, електроприладів, 224 фотоательє, 223 точки по догляду за тілом, 78 майстерень з виготовлення меблів. При цьому, велика частина підприємств сфери послуг розташована в центральних районах столиці. На периферії спостерігається деяка їх нестача. Найбільший дефіцит відчувається в годинникаря, килимарство, ключник, Точильники ковзанів, реставраторів фотографій, електромонтер з ремонту та обслуговування обладнання, висококваліфікованих швачок, цирульників.

Найбільший дефіцит відчувається в годинникаря, килимарство, ключник, Точильники ковзанів, реставраторів фотографій, електромонтер з ремонту та обслуговування обладнання, висококваліфікованих швачок, цирульників

"На сьогодні недостатньо будинків побуту в тому вигляді, в якому вони розуміються. Йдеться про місце, в якому людина може отримати максимум необхідних йому послуг в одному приміщенні. Але оскільки будинки побуту сьогодні - приватні, ми не можемо вказувати підприємцям, де вони повинні відкривати свій бізнес, і в якому функціональному наповненні ", - говорить Кузьменко.

У 1992 році сфера побуту була комерціалізувати. І замість ліквідованих в процесі приватизації великих об'єднань з централізованим управлінням були створені малі підприємства приватної форми власності, які разом з фізичними особами - підприємцями та складають сьогодні столичну сферу послуг. Однак, якщо на початку дев'яностих їх було по кілька в кожному районі столиці, то з часом їх низька конкурентоспроможність, відсутність грошей для утримання будівель стали основними причинами скорочення великої мережі підприємств комплексного обслуговування населення. Майже всі вони були продані, здані в оренду, або змінили за цей час свій профіль роботи. Серед останніх, в 2010 році за рішенням загальних зборів акціонерів закрився ВАТ "Будинок побуту" Оболонь ". Вижили лише кілька.

1. ПАТ "Будинок побуту" Столичний ", м Київ , Вул. С. Петлюри, 28;
2. ПАТ "АТ" Світанок ", г. Киев, ул. Л. Толстого, 6-А;
3. ТОВ "БП" Дарничанка ", г. Киев, ул. Ялтинська, 7;
4. Будинок побуту на Спаській, г. Киев, ул. Спаська, 9.

Особливу популярність будинку побуту в Радянському Союзі отримали в середині 60-х років. Тоді їх почали будувати скрізь. У 70-е вже кожен райцентр обзавівся двоповерховим будинком побуту, в селах з'явилися комплексні приймальні пункти разом з ательє. Деякі побутові послуги селянам надавали на місці. Якщо потрібного фахівця не було, то працівники комплексного приймального пункту відправляли замовлення в райцентр.

Серед перших в Києві з'явився Будинок побуту "Столичний". Його звели на місці приватної забудови. Спочатку заробили пральня та перукарня. Трохи пізніше в "Столичному" відкрили швейні цехи. Нині тут надають близько 70 видів послуг: чистку одягу, прання білизни, ремонт килимів, пухових виробів, виводять плями, роблять зачіски, ремонтують взуття, парасолі, ювелірні вироби, штопають, вишивають. А за останні три роки ввели кілька нових видів послуг: ремонт сучасного швейного обладнання, ремонт комп'ютерів, планшетів, оргтехніки, прокат весільного одягу, послуги з виконання дипломних робіт. З 2015 року тут збираються надавати нову послугу - розкрій одягу. Після чого клієнт зможе по вирізаним деталей сам зшити собі обновку.

Після чого клієнт зможе по вирізаним деталей сам зшити собі обновку

"Звичайно, криза вдарила і по нам. Ми помічаємо, що клієнтів стало менше, ніж було до цього. Особливо страждають наші перукарі. У них потік впав на 40%. Менше стали замовляти і шити, купувати новий одяг, зате більше штопають, лагодять , латають, закладають дірки в уже старих речах. Змушені ми економити і на енергоресурсах. Тепер прошу колег щільно закручувати крани, вимикати світло, якщо він не потрібен. Наприклад, якщо в швейному цеху працює в цей день всього кілька столів, то і загальне світло ми не включаємо, а індивідуальні лампи освітлення. Але, Несміт ря на всі труднощі, ми не підвищили розцінки на наші послуги. Вони не переглядалися вже два роки і найближчим часом піднімати ціни теж не станемо. Адже тоді і заштопати стару річ людині стане дорого. У той же час ми не можемо підняти зарплати своїм співробітникам, хоча і скорочувати нікого з них не станемо ", - говорить глава правління будинку побуту" Столичний "Ірина Мариніна.

Будинок побуту в основному спирається на старі, перевірені часом кадри. Середній вік його працівників: 45-55 років. У віці до 30 років тут працює 10 чоловік, до 55 років - 77, старше 60 - 50 чоловік. Час від часу на роботу в "Столичний" приходять юні випускниці училищ. Але старожили зітхають - їх всіх доводитися переучувати, та й справжньої майстерності у них замало. "Адже в училищах та інститутах з молоді тепер намагаються зробити універсалів - закрійників, бухгалтерів і ще трохи масажистів, а сфера побуту вимагає вузькопрофільних фахівців, які добре знають свою справу", - зітхають старожили "Столичного".

Один з найбільш завантажених нині цехів - швейний. Нудьгувати його робітницям колись. На вихідних до віконець приймальників ціла черга. Комусь потрібно підлатати, вкоротити або перелицювати одяг, іншим - заштопати і стрілки затягнути. Криза диктує - на 80% швейний цех тепер орієнтований на ремонт виробів. Несуть все: і потерте і рване, кофти з кругляки і Пропалену сигаретами пальто. Однак, майстрині на старість речі не звертають уваги і намагаються виконати свою роботу якісно. Роблять же це так, що місце колишньої дірки вгадується з великими труднощами, та й то з вивороту.

Роблять же це так, що місце колишньої дірки вгадується з великими труднощами, та й то з вивороту

Надія Шерстова латає чужі речі вже 47 років. І кожен раз береться за справу з посмішкою. "Це як вдихати життя, покращувати світ, робити його більш комфортним", - розмірковує жінка, - "У мене ніколи не виникало думки змінити професію. Я люблю свою справу і вважаю його дуже красивим і приємним. Іноді виникають складнощі, пов'язані з тканиною. наприклад, штопати синтетику буває важко. Натуральні ж тканини з нескладним переплетенням піддаються легко ". Правда, майстриня зізнається, що вдома дозволяє все ж собі ходити в чомусь рваному, адже і відпочивати від штопання треба.

Недалеко від Надії розташоване робоче місце Людмили Морокова. Жінка ось уже 40 років затягує стрілки на колготках. Її професія називається - репассіровщіца, і вона одна така майстриня на весь Київ, запевняє сама Людмила.

"Буває, в день затягну одну пару колгот, а буває, що і встати з-за столу колись. Ось одна моя постійна клієнтка принесла 15 штук колгот, кожна пара з яких коштує від 300 до 600 гривень. Звичайно, я розумію, чому вона їх не викинула на смітник, а принесла мені ", - розповідає майстер. Вона ж попереджає, що з затяжками колготи не бере, немає сенсу, все одно скоро знову порвуться, а ось від стрілок обіцяє позбавити.

У швейному цеху говорять, що нерідко їм на штопання одягу приносять модну дорогий одяг з бутиків. Наприклад, ту, яку покупці не дуже акуратно приміряли і, наприклад, зачепили сережкою, зробили зачіпку нігтями. Майстрині запевняють, що так латають виріб, що її можна знову виставляти на продаж за початковою ціною.

Одні з найбільш шанованих предметів в швейному цеху - старі чавунні праски, ровесники самого "Столичного". Вони великі і дуже важкі. І хоча їх вже не включають, а й в комору теж не прибирають, про всяк випадок, а раптом нова техніка підведе. Швачки запевняють, що такі праски кращі в своєму роді - і якісно випрасувати важке виріб можуть, і відпарити заштопати край. Велика вага і високий розігрів вирівнюють матеріал відразу, без додаткових глажек.

Пишаються собою і в хімчистці на першому поверсі. Тут часто приймають одяг від так званих елітних салонів, які самотужки не можуть вивести плями з виробів. Кажуть, що весь секрет у тому, що тільки у них є потужний пятновиводітельний агрегат і місце, щоб розмістити габаритну машину.

"До нас якось прийшов один канадець. Він прибув до Києва в складі офіційної делегації та його повели в Лавру, в печери. Там він своїм макінтошем вліз в мазут. Його розпачу не було меж. І хоча він приніс свій вихідний костюм до нас в хімчистку, у нього не було особливої ​​надії, що ми цей мазут видалимо. Але ми його шокували - впоралися! ", - розповідає начальник відділу термінової хімчистки Катерина Зубченко.

Крім одежних цехів, в "Столичному" є і побутові послуги - ремонт дрібної побутової техніки, виготовлення ключів, ремонт парасольок, ювелірних виробів, біжутерії та годинників. Серед клієнтів є і завсідники. Серед них Сумська, Борисюк, Гришко, Рибчинський, Рудницька. І що примітно, за всі свої роки роботи "Столичний" ще ні з ким не судився.

Що почім:
Почистити брюки - 55 грн
Почистити піджак - 75 грн.
Вкоротити виріб від 50 грн
Постригтися - від 80 грн
Заштопати виріб 1 см кв. - 10 грн.

Крім того, у "Столичного" існує домовленість з Шевченківської РДА, за якою всі інваліди, які проживають в районі, обслуговуються в будинку побуту безкоштовно.

Сергій Мужко - молодий економіст і послугами будинків побуту поки не користується. Однак не виключає, що їх популярність серед міського населення буде зростати. По-перше, через кризу, який змусить дуже багатьох навчитися економити, по-друге, зростає потреба людей в різних послугах, які ще не так давно викликали б сміх або здивування. "Спальні райони Києва ростуть, збільшується і кількість проживаючих в ньому людей. Будинку побуту мають потенціал. Вони можуть стати великими соціальними центрами. Але для цього їм треба дуже чуйно реагувати на потреби ринку. Наприклад, чому б не зробити в їх стінах спортивні секції, школи танців, надавати адміністративні або туристичні послуги, продавати ліки, рибок, надавати послуги з вигулу собак або кількагодинних нагляду за дітьми, організувати консультації адвокатів або відкрити детективне агентство, накол ть тату. Адже це зручно, коли всі ці послуги можна отримати в одному місці ", - міркує Мужко.

А КМДА нагадує, що на неякісні послуги завжди можна поскаржитися в держінспекції України з питань захисту прав споживачів. У Києві така інспекція розташована за адресою: вул. Терьохіна, 8-А (т.463-70-30; 463-70-32).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як криза вдарила по домівках побуту в Києві". інші бізнес дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олена Расенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»