Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як зробити бумеранг самому, види бумерангів, технологія

Бумеранги бувають різні - двох, трьох і чотирьох лопатеві, а за формою їх безліч. І звичайно ж, вони значно відрізняються своїми аеродинамічними характеристиками, дальністю польоту і точністю влучення в ціль.
Бумеранги бувають різні - двох, трьох і чотирьох лопатеві, а за формою їх безліч
Якщо взяти спортивні або так би мовити «бойові бумеранги», то їх роблять з дерева або авіаційної фанери, якщо така є. А для дітей, як іграшки, краще зробити бумеранг зі звичайного паперу або картону. Звичайно, вони далеко летіти не будуть, але виконувати свою функцію і радувати господаря, повертаючись нього - цілком, що дуже забавно.
Трохи передісторії. Бумеранги придумали аборигени з Австралії. Полюючи на птахів і використовуючи всі підручні предмети, в тому числі і палиці, вони помітили, що деякі з них ведуть себе дивно при кидку. Вони летять не прямо, а по колу, повертаючись назад.
Не можна було не використати цей ефект, адже це дуже полегшувало працю мисливців. У разі промаху не треба було бігти за полицею і шукати її десь в траві, вона сама поверталася до хазяїна. Ось так і з'явився бумеранг. Обстеживши таку палку і потренувавшись, вони досягали блискучих результатів.
Розглянемо детальніше, в чому секрет бумеранга, чому він так дивно поводиться? Справа в тому, що лопаті бумеранга мають форму крила і при обертанні набігають на повітряний потік, створюючи тим самим підйомну силу. Це і змінює траєкторію польоту бумеранга, він спочатку піднімається вгору, а потім, коли інерція слабшає, опускається вниз, повертаючись назад.
Якщо кинути чотирилопатевий бумеранг, то він може зробити два, а то і три кола, опускаючись вниз по спіралі. Отже, розкладемо все по поличках, як зробити бумеранг своїми руками, візьмемо для прикладу дволопатевий.

Як бачите на фото, вони можуть бути самих різних форм, вибираємо найбільш нам відповідну. Довжина плеча бумеранга становить приблизно 30-40 см.

Далі, беремо фанеру, товщиною 10 мм, докладаємо шаблон, змальовує форму бумеранга і випилюємо лобзиком
Далі, беремо фанеру, товщиною 10 мм, докладаємо шаблон, змальовує форму бумеранга і випилюємо лобзиком. На цьому перший етап можна сказати закінчився.
Тепер треба обробити лопаті бумеранга таким чином, щоб вони нагадували форму крила.

І не забуваємо, що бумеранг буде обертатися в польоті і зустрічати повітряний потік він повинен тупим боком лопаті. Т.ч. виходить, що лопаті обробляються по-різному. Якщо, наприклад, подивитися на трилопатевий бумеранг (див. Фото нижче) і подумки, обламати йому одну лопать, то вийде дволопатевий бумеранг.
Беремо напилок, по дереву, і надаємо лопатей потрібний профіль. Головне витримати його в середній частині, а на кінцях можна трохи стоншити і змістити найтовстішу область лопаті з початку до середини.
Далі, як ви бачите вище, широке поле для творчості. Можна просто зашліфувати і розкрити його двома шарами лаку, або прикрасити ще різними візерунками.

І коротко, чим відрізняються двох, трьох і чотирьох лопатеві бумеранги? Двухлопастні можна кинути далі, і злітають вони не так високо.
Трьох лопатеві, злітають вище, але прицільна дальність у них нижче.
Чотирьох лопатеві - злітають високо, за рахунок великої підйомної сили, але можуть зробити 2-3 кола, поки спустяться на висоту досяжності, тобто витягнутої руки, що теж не завжди зручно.
Хоча, це все відносно, і якщо міняти профіль лопатей, то будуть змінюватися і характеристики бумерангів, особливо дальність польоту і точність попадання.
Як запускати (користуватися) бумерангом? Їх треба кидати з-за спини, вперед і трохи вгору, під кутом приблизно 45 градусів до горизонту, вони зроблю коло, у вигляді пелюстки і повернуться назад. Для цього треба просто потренуватися.
Також хочу нагадати, що бумеранг - це не іграшка, аборигени добували собі «обід» з його допомогою і якщо халатно до нього ставиться, то можна отримати травму, в кращому випадку шишку на лобі, або травмувати когось поблизу. Так що обережніше під час кидання бумеранга.
Тому запускати бумеранги треба на відкритій місцевості, далеко від людей, будівель і т.п., і стежити за ним.
А ось так виглядає трилопатевий бумеранг, зроблений з 10 мм фанери. Дірка по середині потрібна для того, щоб ловити його одним пальцем. Він коли повертається назад, втрачає свою силу, повільно спускається, що дозволяє безпечно це зробити.

Зверніть увагу, як у нього оброблені лопаті. Обертатися він буде проти годинникової стрілки і запускати його треба по відношенню до горизонту, ось так, як на фото, а не навпаки.
Ось і все, веселого вам проведення часу!

Віктор Донський
www.masteru.org.ua

Розглянемо детальніше, в чому секрет бумеранга, чому він так дивно поводиться?
І коротко, чим відрізняються двох, трьох і чотирьох лопатеві бумеранги?
Як запускати (користуватися) бумерангом?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»