Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Букет нареченої - традиції, забобони та обряди пов'язані з ним

  1. Прикмети і забобони пов'язані з весільним букетом
  2. Звідки пішла традиція кидати букет нареченої?
  3. Оригінальні способи кидання букета
  4. Передача букета з побажаннями щастя
  5. Букет з стрічками: гарний жереб
  6. Старовинні-російський спосіб «Хоровод»
  7. Варіант з міні-букетами

Букет - невід'ємна частина образу нареченої. Раніше квіти, подаровані нареченим в день одруження, дівчата засушивали і зберігали разом з весільними аксесуарами, вінчальним нарядом в скрині. З недавніх пір квіткова композиція - це не тільки прикраса для нареченої, але і атрибут, який використовується в обряді, який визначає щасливицю, якій судилося наступної вийти заміж. Традиція кидати букет надійно вкоренилася і важко уявити фінал весільного торжества без виконання даного обряду. до змісту ↑

Прикмети і забобони пов'язані з весільним букетом

Забобони, традиції, що стосуються весільного букета, прийшли з давнини, деякі необґрунтовані, але все ж дівчата в більшості випадків довіряють прикметами, намагаються їх дотримуватися, дотримуватися. Інші ж нареченої відверто ігнорують забобони, роблячи так, як підказує серце або дотримуються лише деяких традицій. Популярні прикмети і забобони:

  • Квіти у весільній композиції обов'язково повинні бути живими, ідеально поєднуватися з нарядом нареченої, її чином. За традицією, небажано використовувати яскраві, що викликають відтінки в квіткової композиції, перевагу варто віддати світлим тонам - білим, кремовим, ніжно-рожевим.
  • Особлива увага зверталася на квіти, з яких складена композиція, адже якщо знати «мову квітів» неважко здогадатися, які почуття відчуває наречений до майбутньої супутниці життя. Так, троянди символізують щиру, жагучу любов; орхідеї - прихильність; тюльпани - любов, надію на щасливе спільне життя; лілії - це символ вдячності, вираз щирості почуттів.

Так, троянди символізують щиру, жагучу любов;  орхідеї - прихильність;  тюльпани - любов, надію на щасливе спільне життя;  лілії - це символ вдячності, вираз щирості почуттів

  • Колись женихи самостійно складали букети або вінки, збираючи для цього певні польові квіти, трави - польові ромашки, дзвіночки, волошки, по сезону - конвалії, для прикраси використовували зелень, наприклад, папороть. Вважалося, що така композиція буде оберігати молодих від пристріту під час весільного обряду, а також берегти їх сімейне щастя від псування протягом усього життя.

Вважалося, що така композиція буде оберігати молодих від пристріту під час весільного обряду, а також берегти їх сімейне щастя від псування протягом усього життя

  • Протягом дня одруження наречена завжди повинна тримати букет при собі, не випускаючи його з рук. Під час банкету його ставлять у вазу на столі молодих, а ввечері молодята забирають його з собою. За іншою традицією, наречена, після закінчення гуляння, кидає букет своїм незаміжнім подружкам. Та, яка його впіймає, за повір'ями, наступного піде під вінець. Багато наречених примудряються об'єднати дві традиції, використовуючи для кидання букет-дублер. Це дозволяє зберегти букет і тим самим не образити подружок нареченої.

Це дозволяє зберегти букет і тим самим не образити подружок нареченої

до змісту ↑

Звідки пішла традиція кидати букет нареченої?

Традиція кидати букет на весіллі має різне коріння, адже різноманітні форми цього звичаю були у всіх народів, які з часом трохи видозмінювалися:

  • На Русі, в кінці вечора, нареченій зав'язували очі, а її подружки, готові до вступу в шлюб, ставали навколо неї. Дівчата водили хоровод, а коли зупинялися, та, яка була найближче до нареченої, отримувала заповітний атрибут.
  • В Європі, дівчата свято вірили, що частинка вінчального вбрання нареченої обов'язково принесе радість в сімейному житті, тому незаміжні не соромлячись, намагалися схопити «ласий» шматок сукні, в результаті чого у нареченої залишалися лише лахміття, і це її засмучувало. Згодом, з метою порадувати дівчат і зберегти наряд в цілості, нареченої стали прикрашати сукню невеликими композиціями з квітів, які згодом і дозволяли забирати незаміжнім. Пізніше це переросло в традицію купувати букет на весілля, а ввечері кидати його подружкам.?

Пізніше це переросло в традицію купувати букет на весілля, а ввечері кидати його подружкам

  • Гарний початок бере ця традиція в Америці. Відповідно до історії, одна наречена в кінці вечора, вирішивши порадувати свою подружку, подарувала їй свій букет з побажанням зустріти кохану людину і щасливого сімейного життя. Слух про це облетіла всю країну, а незабаром це стало всесвітньою традицією.

Видозмінюючись, обростаючи легендами, традиція передавати весільний квітковий атрибут незаміжнім подружкам дійшла і до нас. Багато дівчат з хвилюванням чекають закінчення урочистості, з надією дивляться на наречену і готові на все, щоб тільки зловити квіти. Але не варто настільки серйозно ставитися до даного обряду, оскільки це все лише розвага, а доля у ваших руках.

до змісту ↑

Оригінальні способи кидання букета

Щоб весільний захід було веселим і цікавим, потрібно придумати і зробити щось оригінальне. Мало хто знає, що обряд кидання букета нареченою можливо урізноманітнити і розіграти по-різному, зробивши цей процес оригінальним і цікавим як для учасників, так і для гостей. Популярні такі варіанти: хоровод, аукціон, конкурс. Але підключивши фантазію, можна придумати свій ексклюзивний спосіб поділитися дещицею щастя з подружками.

до змісту ↑

Передача букета з побажаннями щастя

Якщо на весільному банкеті виявилася всього одна подружка, яка не зустріла свого «принца» і не знайшла сімейне щастя, то немає сенсу кидати букет. В такому випадку наречена повинна просто передати квіти дівчині з побажаннями любові, сімейного благополуччя, щастя. За бажанням, наречена може додати до квітів невелику листівку з теплими словами і серцевими побажаннями.

Букет з стрічками: гарний жереб

Красиво «розіграти» букет можливо за допомогою стрічок. Як це зробити? Необхідно взяти стільки стрічок, скільки незаміжніх подружок знаходиться на весіллі, одну з них прив'язати до букету. Подружки вибирають собі по стрічці. Букет дістанеться тій дівчині, в руках якої опиниться стрічка, прив'язана до нього. Подивіться відео, як весело проходить такий жереб:

Існує інший варіант жереба з стрічками. Кожна з присутніх незаміжніх дівчат прив'язує свою стрічку до весільного букету. Коли все стрічки прив'язані, наречена піднімає квіти вгору і по одній починає відрізати стрічки. Та дівчина, чия стрічка останньої залишиться прив'язаною і отримує букет. Для такого жеребу бажано вибирати стрічки одного кольору.

до змісту ↑

Старовинні-російський спосіб «Хоровод»

Не варто забувати про старих звичаях, часом вони здатні внести різноманітність в наше життя. Яскравий приклад - традиція передачі букета незаміжньої дівчини, використовуючи давньоруський спосіб - «хоровод». Згідно обряду, подружки стають навколо нареченої, беруться за руки, утворюючи коло, і починають водити хоровод. Наречена паморочиться в центрі кола, але в іншу сторону. Коли закінчується музика, хоровод і наречена зупиняються, а та дівчина, яка виявилася ближче всього до нареченої, стає щасливою власницею весільної квіткової композиції.

до змісту ↑

Варіант з міні-букетами

Порадувати своїх подруг, подарувавши їм «шматочок щастя», неважко. Якщо на весіллі буде дві або три незаміжніх дівчат, то наречена зможе ощасливити кожну, попередньо замовивши букет з секретом, що складається з декількох окремих квіткових композицій, але виглядає як цілий. Перед тим як кидати його, наречена непомітно розв'язує стрічку, яка тримала композицію і до дівчат полетить не один букет, а кілька маленьких. Кожна подружка зможе зловити свій квіточку і всі будуть щасливі. Для збереження інтриги не варто нікому говорити про такий сюрприз.

Навряд чи хоча б одна сучасна весілля обходиться без гарної традиції передачі букета незаміжнім подружкам. Яким способом це буде зроблено - традиційним, з використанням стрічок або за допомогою хороводу - неважливо, головне, щоб під час виконання обряду, наречена подумки бажала майбутній власниці квітів щасливого заміжжя, міцної сім'ї, взаємної любові. А дівчата, в свою чергу, повинні розуміти, що це тільки веселу розвагу і якщо в цей раз букет дістався комусь іншому, це ще нічого не означає.

Як це зробити?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»