Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Вишивка шовковими стрічками Наталії Шелобановой

  1. Вишивка шовковими стрічками Наталії Шелобановой
  2. Вишивка шовковими стрічками. Картини купити.
  3. Про роботу над нашим новим випуском журналу «Аромати щастя».

Дорогі друзі, і знову з вами, вже полюбився багатьом рубрика «Мистецтво для душі». Дякую вам всім за теплі коментарі та відгуки! Для тих, хто вперше на моєму блозі або пропустив інформацію, трохи розповім про рубрику. Рубрику веде автор блогу Блог про життя Наїра Восканян. Про неї я докладно розповідала при відкритті рубрики. Якщо ви пропустили матеріал, почитати все можна тут. Запрошую всіх зайти до неї в гості!

Також хочу повідомити про можливість потрапити в цю рубрику всім, хто займається чимось для душі. Напевно, у вас є творчі знайомі, з якими ви спілкуєтеся. Якщо їх роботи або захоплення будуть цікавими, ми з Наїр обов'язково розповімо про це. Про все пишіть мені на пошту [email protected] А тепер передаю слово Наїр.

Вишивка шовковими стрічками Наталії Шелобановой

Любовь с первого взгляда, ось як можна охарактеризувати вибір виду мистецтва Наталії Шелобановой. Один погляд на дивно прекрасну річ, може привнести в життя новий напрямок і нові фарби. Так сталося і у Наталії, коли в Ризі вона побачила прекрасний виріб розшите стрічками. З тих пір немає спокою Наталії, кожен день, після основної роботи вона бере в руки голку і ... починає творити красу, якої ми з вами можемо насолоджуватися. Найніжніші роботи Наталя, вишиті стрічками, так і ваблять до дотику. Квіти, які не засохне і будуть радувати вас в будь-яку погоду, ось що виходить з-під голки цього чудесного майстра, закоханого в свою справу.

Наталя, прочитала, що ваше захоплення - вишивка стрічками увійшла у ваше життя щодо недавно- 3 роки тому. З чого все почалося?

Добрий день, дорогі читачі блогу. На початку нашої бесіди я хочу подякувати провідну рубрики «Мистецтво для душі» Наїр, яка знайшла мою творчість цікавим і вирішила познайомити вас з таким, ще поки молодим видом рукоділля як вишивка стрічками.

Моє захоплення об'ємної вишивкою почалося три з половиною роки тому. Саме тоді я потрапила на Різдвяний базар в місті Рига і звернула увагу, які ж латиські жінки рукодільні. Ні в якому разі я не благаю достоїнств наших дам, але там це культ. Люди створюють і продають свої творіння всюди. Кожні вихідні, не кажучи вже про свята, на вулицях Риги, поруч з основними пам'ятками організовують вернісажі народної творчості. Гості міста мають унікальну можливість придбати традиційні товари латиських рукодільниць в будь-якій частині Риги.

Ось на одному такому вернісажі мою увагу привернув майстерно пов'язаний комплект, що складається з шапочки і рукавичок розшиті шовковими стрічками. Акуратно вишиті трояндочки були настільки реалістичні, що створювали ілюзію щойно зірваних квітів, якими прикрасили шапочку. Звичайно, я поцікавилася у майстрині, як це було виконано, але у відповідь почула: «Все дуже просто, ніяких секретів тут немає».

За поверненню в Москву я все ще була під враженням. Вирішила, що хочу спробувати себе в цьому виді рукоділля. Безумовно, до цього моменту, я, як і всі чимось захоплювалася. Саме захоплювалася, не більше того. Трохи шила, трохи в'язала, звичайно ж вишивала хрестиком, але нічого з перерахованого вище мене не чіпляло до того стану, щоб я хотіла постійно цим займатися, щоб не могла пропустити і дня не взявши голку і стрічку і не вишити пару квіток з букета.

Хочу відразу обмовитися, що у мене немає ніякого художньої освіти, я далека від цього, тому в своїй творчості використовую принти, за якими роблю вишивки.

Підкажіть, будь ласка, правда, що ви кожен день приділяєте заняття хоча б кілька хвилин?

Я як сімейний і працююча людина більшу кількість часу зайнята на роботі і сімейними справами, але кожен день викроюю хоча б годинку для свого улюбленого заняття. Намагаюся робити це пізно ввечері, коли тебе ніхто не відволікає. І ще дуже важливий момент, я завжди сідаю за вишивку тільки в хорошому настрої. Ну а як по-іншому? Квітка має народжуватися в спокої, гармонії душі і художнього пориву.

Як ваша сім'я ставиться до вашої творчості? Допомагають у міру можливості?

Мої рідні і близькі підтримують мене у всіх моїх починаннях. Їм припало до душі моє захоплення. Часом звільняють мене від домашньої роботи, даючи можливість попрацювати над вишивкою зайву годинку. Я їм за це дуже вдячна. Звичайно, моя сім'я є і першими глядачами і першими критиками готової картини. До їхньої думки я завжди прислухаюся, і часом щось доводиться переробляти, намагаючись домогтися реалістичності.

Ваші роботи просто чудові, Наталя, а скільки потрібно часу, щоб створити таку картину? Це кропітка праця?

Наїра, спасибі за такі теплі слова на адресу моїх робіт. Я намагаюся надати картинам найбільшу реалістичність. Часом доводиться переробляти по кілька разів той чи інший квітка. На це йде багато часу. Процес вишивки кропіткий, особливо якщо вишивати великі букети, і займає він від 7 днів до місяця роботи, все залежить від складності сюжету. А мені часом подобається вишивати букети квітів, де поєднується безліч різних рослин за формою і колірній гамі. Всі картини я вишиваю білими стрічками. В процесі роботи офарблюю їх вручну, використовуючи спеціальні фарби для шовку і акварельні олівці.

Скажіть, будь ласка, а як доглядати за такою картиною? Протирати вологою ганчіркою?

Догляд досить простий. Всі роботи прибрані під скло, тому досить витирати пил з багета і протирати скло спреєм для скляної поверхні. Як і живописні картини, мої роботи також не люблять прямого сонячного світла.

Чи проводите ви майстер-класи, відео уроки і якщо так, то де їх можна подивитися?

На превеликий жаль, організувати або відзняти майстер-клас на відео не представляється можливим через катастрофічний брак часу.

Основна робота, сім'я, нові проекти і звичайно вишивка за індивідуальними замовленнями клієнтів забирає основну частину вільного часу. Якщо замислюватися про майстер-класах то до цього треба підходити серйозно, розробити концепцію, підготувати матеріал і витратні складові (стрічки, набори голок, основи для вишивки і т.д.), для його проведення і багато іншого. На це все потрібно багато часу, якого, у мене поки немає.

Але я замислююся про майстер-класах і може бути, в недалекому майбутньому зможу дозволити собі організувати його, тим більше що я постійно отримую прохання від шанувальників об'ємної вишивки про проведення такого заходу.

Як ви думаєте, з якого віку можна починати займатися цим видом мистецтва, чи буде важко маленьким діткам?

З огляду на, що в цьому виді рукоділля доводиться працювати з голками та гострими ножицями то, на мою думку, зацікавлювати дітей до стрічкової техніці варто, як тільки дитина зможе акуратно і безпечно користуватися колючо-ріжучими предметами.

Якими матеріалами ви користуєтеся при створенні ваших шедеврів? Це спеціальні стрічки, голки? Де знаходите саме зображення?

До шедеврів ще далеко, але я до цього прагну. Кожен художник намагається досягти досконалості, я не виняток.

Основний набір інструментів і матеріалів які я використовую в вишивці це звичайно голка, вірніше набір спеціальних голок, а також шовкова стрічка різних розмірів (від 2 мм до 5 см, застосування того чи іншого розміру залежить від того яку квітку я планую вишивати). Але не все так просто. Цей вид рукоділля стрімко розвивається. Вишивальниці для більшої реалістичності використовують в своїх роботах все більше нових матеріалів. Наприклад, щоб додати об'єм вазі, в якій стоять квіти, використовують спеціальні гелі та об'ємні пасти. Ми запозичили цей матеріал у декупажніц, які застосовують їх у своїй творчості. Також в роботах можна зустріти нитки для в'язання різних фактур, рафію, намистини які використовують для створення, наприклад ягід, бісер і багато іншого. Як говориться: «Голота на вигадки хитра». Все залежить тільки від Вашої фантазії.

Сюжети для своїх робіт знаходжу в Інтернеті. Основою вишивки служать роботи художників, які малюють квіти, букети, природу. Приступаючи до вишивки, я повинна розрахувати свої творчі можливості. Продумую, як буду вишивати той чи інший квітка, які шви і техніку зможу застосувати.

Наталя, на ваших картинах в основному квіти, а тварин, портрети, предмети, чи можна вишивати стрічками?

Стрічка універсальний матеріал з нею легко і приємно працювати. Її можливо використовувати для вишивки різних сюжетів. Але вся краса стрічки розкривається при вишивці квітів. Шовк також ніжний, як і пелюстки рослин.

Скільки картин на даний момент, прикрашають стіни вашого будинку?

На жаль, великою кількістю своїх власних робіт у себе вдома я похвалитися не можу.

Більшість картин зайняли гідні місця в будинках моїх клієнтів, а також друзів і родичів.

Вишивка шовковими стрічками. Картини купити.

Фотографії моїх вишивок ви можете знайти на сайті Ярмарки майстрів. Це основна площадка, на якій я продаю готові картини. Крім віртуальної площадки я беру участь у виставках-продажах в Москві. На цих виставках можна побачити мої роботи як говоритися «в живу». Існує велика різниця у відчуттях, коли дивишся на роботу на фотографії або в реальному житті.

Які почуття і емоції доставляє вам улюблену справу?

Я людина досить емоційна. Після робочого дня часом відчуваєш себе трохи збудженою. Але як тільки я сідаю за вишивку, все змінюється.

Це творчість розслабляє, заспокоює, повністю захоплює увагу, і ти занурюєшся в найпрекрасніший світ квітів і природи. Тобто повний релакс.

Чи є якісь популярні, спеціалізовані ресурси для тих, хто вишиває стрічками?

В інтернет просторі є кілька форумів і майданчиків, на яких спілкуються і діляться своїм досвідом стрічкарки. Але, на превеликий жаль, життя на форумах забирає багато часу. Я з великим задоволенням віддам вільну хвилинку своїй улюбленій справі.

Навіть після завершення вишивки, робота над картиною не зупиняється. Для повного закінчення картину треба «одягнути». А це означає художньо оформити в багет (тобто підбір багета, паспарту, скла). Після виходу картини з багетній майстерні, ти влаштовуєш для неї фотосесію. Потім, займаєшся обробкою фотографій, щоб розмістити їх на просторах інтернету.

Чи існують в світі відомі, заслужені гуру з вишивання стрічками? Чи є номінації для майстрів?

Так звичайно, як і в інших видах рукоділля у цього виду творчості є свої гуру.

Одна з них Ді ван Нікерк, знаменита вишивальниця з Південної Африки. Так, не дивуйтеся. Об'ємна вишивка дуже популярна в цьому континенті. Є в цій країні вишивальниці, удостоєні навіть державних премій за свою творчість.

Моєю першою книгою, по якій я вчилася робити свої кроки в тому вигляді творчості була енциклопедія об'ємної вишивки саме Ді ван Нікерк.

Ця приголомшлива жінка, яка своє захоплення розповсюдила практично по всьому світу. Вона випустила не менше десятка книг по стрічковому мистецтву. Її роботи і техніка просто заворожують.

Щороку Ді (так її називають умільці) проводить міжнародні конкурси по об'ємної вишивки. І що найприємніше, саме наші вишивальниці останні 2 роки забирають гран-прі цього змагання.

Звідки до нас прийшло це мистецтво, де його витоки?

Вишивка шовковими стрічками є одним з найдавніших видів народного рукоділля, його коріння сягає в античні часи, коли зародилося мистецтво виробляти шовк в Стародавньому Китаї.

Свій розвиток і популярність об'ємна вишивка стала набирати у Франції в часі короля Людовика XV.

Спочатку знатні дами прикрашали стрічками свої розкішні сукні. Слідом за сукнями стрічками почали прикрашати і білизна, яке ставало все більш розкішним і витонченим. Створювалися спеціальні ательє, що носили назву «Постачальники королівського двору», в яких за допомогою простої голки і шовкових стрічок створювалися справжні шедеври мистецтва. У наші дні їх можна побачити в музеях усього світу.

З Франції мистецтво вишивання шовковими стрічками дуже швидко поширилося в інші європейські країни. Розквіт вишивки шовковими стрічками припав на 70-ті роки XIX століття. Зокрема, ними прикрашали спідниці, рукава, манжети і коміри суконь, капелюшки, шалі, рукавички і муфти. Красувалася об'ємна стрічкова вишивка не тільки на предметах дамського туалету, але також і на парасольках, абажурах, стегнах ковдрах і всіляких предметах побуту.

На превеликий жаль, інтерес до цього виду рукоділля знизився до середини XX століття. Але завдяки таким людям як Ді ван Нікерк, Хелен Еріксон, Елен Дафтер, Енн Кокс цей вид мистецтва не тільки живий, але і набирає обертів. Все більше і більше жінок з Росії віддають свої серця, час і любов такому чудовому виду творчості, як об'ємна вишивка стрічками.

Що ви можете порадити тим, хто ще не знайшов собі заняття до душі?

Якщо Ви ще не знаєте чим зайнятися, не обрали той вид творчості, який буде Вам цікавий і захоплюючий то ось моя порада: відкрийте інтернет або відвідайте творчі студії вашого міста, де фахівці проводять майстер-класи з рукоділля. Вибирайте той вид творчості, який Вам приносить радість, від якого Ви отримуєте задоволення, в процесі якого Ви відпочиваєте і можете відволіктися від повсякденних проблем.

Спасибі величезне Наїр і Наталії за таку розмову. Роботи дивовижні. Стільки в них душі, настрою, так все тонко.

Про роботу над нашим новим випуском журналу «Аромати щастя».

Хочу все нагадати, що в самому розпалі робота над нашим річним випуском журналу. Надсилайте свої роботи. Бажано не затягуйте з ними. В анонсі я написала, що статті приймаю до 15 червня. Якщо є можливість, надсилайте всі до 10 червня. Просто у мене трохи змінилися плани з відпочинком. Ми з чоловіком летимо відпочивати 21 червня. Хотілося б повністю оформити і випустити журнал до цього часу. Попрошу перейнятися таким моментом. Всі тонкощі оформлення вашої статті ви знайдете тут .

Мій душевний подарунок на сьогодні дивовижна тема Альфред Шнітке Освідчення в коханні (з к / ф Казка мандрів, 1983). Слухаєш все, і серце завмирає. Геніально ...

Бажаю всім такої ж зворушливості і ніжності, радості, шукайте для себе те, що вашій душі близьке і дороге.

Дивіться також

З чого все почалося?
Підкажіть, будь ласка, правда, що ви кожен день приділяєте заняття хоча б кілька хвилин?
Ну а як по-іншому?
Як ваша сім'я ставиться до вашої творчості?
Допомагають у міру можливості?
Ваші роботи просто чудові, Наталя, а скільки потрібно часу, щоб створити таку картину?
Це кропітка праця?
Скажіть, будь ласка, а як доглядати за такою картиною?
Протирати вологою ганчіркою?
Чи проводите ви майстер-класи, відео уроки і якщо так, то де їх можна подивитися?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»