- Міф N 1: «Парабени викликають рак!» Думка тійно. Парабени - відмінний консервант, який вкрай рідко...
- МІФ N 3. «Жирна шкіра старіє повільно, а суха - швидше»
Міф N 1: «Парабени викликають рак!»
Думка тійно. Парабени - відмінний консервант, який вкрай рідко здатний спровокувати роздратування. Низької концентрації парабенів досить, щоб препарат зберігався покладені за статутом EC 36 місяців. Інше їх гідність - вони не вступають у взаємодію з активними інгредієнтами і, отже, ніяк не впливають на ефективність крему. На мою думку і на думку багатьох хіміків, нічого порівнянного з парабенами по комбінації цих трьох показників (консервуючі здатності, низька ймовірність роздратування і інертність по відношенню до інших інгредієнтів) немає.
Чому вони, бідолахи, стали косметичним жупелом? ..
Парабени дуже страшні. Особливо вночі і в темряві
Історія така. У 1998-му році були опубліковані результати дослідження, проведеного на пацюках, де говорилося, що певні парабени - зокрема, бутилпарабен і Метилпарабен - володіють слабким естрогеноподібним дією. І було висловлено припущення, що вони можуть впливати на гормоночутливості рецептори тканин. І, відповідно, є небезпека спровокувати розвиток гормоночувствітельних видів раку. Наприклад, деякі види пухлин молочної залози - вони якраз гормоночутливості.
Через два роки мамолог Філіпа Дарбор опублікувала результати дослідження 20 зразків тканин пухлини молочної залози, аналіз яких підтвердив наявність в них парабенів. І висловила припущення, що парабени потрапили в тканини молочної залози в складі дезодорантів - і стали причиною розвитку раку.
Ніяких доказів того, що це припущення правильно - і навіть доказів коректності самого дослідження! - Філіпа Дарбор згодом привести не змогла. У неї чомусь не збереглися дані, були загублені скла, на яких вона досліджувала зразки, і так далі.
Але тим не менш, з 2000 року світ захлеснула парабеновая параноя.
Природно, тут же були розпочаті інші дослідження тканин молочних залоз, уражених раком. Тому що 20 випадків ще не можуть вважатися доказом (мінімум потрібно 100), і проводити ці дослідження потрібно в стандартизованих умовах. Таких досліджень - з дотриманням усіх правил, під невпинним контролем, причому по нормам не косметичної, а фармакологічної індустрії - було зроблено багато. Їх проводило Американське суспільство вивчення раку, FDA і скандинавське Суспільство косметичної хімії. У підсумку, в 2008 році було опубліковано рапорт, який займає більше 80 сторінок, на основі аналізу понад тисячу незалежних досліджень і спостережень. І за результатами цих досліджень було заявлено, що використання парабенів в усіх видах косметичної промисловості небезпеки не представляє.
Заодно, до речі, з'ясували, що хімічна природа парабенів - специфічна. По-перше, можлива гормональна активність парабени в 100 000 разів менше, ніж активність власних людських гормонів. По-друге, коли парабени потрапляють в організм, вони трансформуються, і технічно в первозданному вигляді не можуть дійти до рецепторів. У той момент, коли вони до цих рецепторів (припустимо) доходять, яку естрогеноподібні вони вже втрачають. Тобто, навіть теоретичної можливості того, що в тканинах хворої молочної залози могли бути виявлені парабени, немає. Якщо, звичайно, їх спеціально не ввели туди шприцом.
Але медіа-істерика вже була запущена. Преса почала писати, що дезодоранти з парабенами викликають рак грудей, а шампуні з парабенами - причина пухлини головного мозку. При цьому ніхто не взяв собі за труд уточнити, що парабени містяться не тільки в шампунях, але і в сої, квасолі, моркві та полуниці. (І, може бути, на щастя для сої та квасолі, а то вони б теж потрапили під роздачу.) Навіть в зеленому чаї є парабени. Звичайно, в шампунь і крем кладуть синтезовані, а не натуральні парабени - це дешевше. Але сама молекула - та ж.
Так що парабени - класичний приклад історії «без вини винуваті». Все репресії були засновані на помилковому дослідженні, результати якого не підтвердилися.
Сьогодні ситуація з парабенами така. Визначено безпечні концентрації - до 1% (стандартні концентрації в кремах - 0,4 - 0,8). У великих концентраціях парабени можуть надавати легке подразнюючу дію на чутливу шкіру. Є заборона на використання певного виду парабенів в засобах для дітей. І, не дивлячись на всі дослідження, які підтвердили їх безпеку, комісією з безпеки косметичних продуктів і Сенатом Франції було прийнято рішення про заборону використання парабенів Isopropyl-, Isobutyl-, Pentyl- і Benzylparabenes в косметиці, починаючи з 2014 року. Повна заборона повинен вступити в силу в 2015 році. У висновку згадується, що численні дослідження підтвердили безпеку використання парабенів в дозволених концентраціях, але комісія вважає, що необхідні додаткові дослідження. І до повного з'ясування питання оголошує заборону на використання парабенів в косметиці.
Однак - ось парадокс! - ця заборона не торкнеться лікарських засобів, в тому числі передбачають постійний прийом.
Логіка тут для мене абсолютно загадкова.
Зрозуміло, що вже з'явилася величезна кількість засобів, що не містять парабени. І їх виробникам, звичайно, на руку підтримувати міф про шкоду парабенів. І також це вигідно виробникам нових консервантів. Вони, до того ж, дорожче (тому хоча б що ні парабени), і можна поставити на баночку клеймо «парабени фрі». Як маркетингова напис це працює, звичайно.
Що можна сказати про ці нові консерванти, крім їх ціни? Те, що ми маємо про них набагато менше інформації. І вони, на жаль, не безумовно краще парабенів. По-перше, багато хто з них з'явилися недавно, після того, як була введена заборона на тестування на тваринах. Тому підтвердження їх безпеки існує лише in vitro, а не in vivo. І даних про генотоксичности, накопичувальної токсичності і деяких інших отримати без тестів на тварин неможливо. (Думаю, ми як-небудь обов'язково розвінчаємо міф «як добре, що при дослідженнях цього крему жодна мишка не постраждала».) По-друге, ми не можемо з упевненістю стверджувати, що вони дійсно стабілізують препарат на термін 36 місяців, як вимагають закони EC. Нерідкі ситуації, коли засіб, створене з новим консервантом, втрачає стабільність через 1,5 - 2 роки, і його доводиться відкликати з ринку. Я, в процесі розгляду конфліктних ситуацій в якості експерта по косметичної безпеки тієї ж комісії EC, часто стикалася з випадками виникнення контактного дерматиту - і практично завжди це було після використання «органік-парабени-фрі» коштів. А по-третє, концентрація консервантів нового покоління в кремі, щоб зберегти його в цілості, повинна бути незрівнянно вище, ніж концентрація парабенів (0,2% парабенів досить, щоб зберегти весь обсяг; нових консервантів іноді потрібно 1 - 2%). І на кошти «парабени-фрі» алергічні реакції виникають частіше.
У світі косметології Тійна Орасмяе-Медер відома як грамотно профі, в мережі - як «Особистість з територією» (Так називається її знаменитий блог в ЖЖ). Про лінії засобів по догляду Meder Beauty Science можна докладно дізнатися на сайті марки.
Але маркетологи і виробники альтернативних інгредієнтів на парабенофобіі, звичайно, озолотилися. І до речі, і їй, цій фобії, ми в тому числі зобов'язані загальним зростанням цін на косметику. Якщо пам'ятаєте, в середині 1990-х практично не було кремів дорожче 50 доларів. 100 доларів - вже був люксовий люкс. Коли Carita випустила в 2003-му, якщо не помиляюся, препарат за 300 євро, це здавалося божевіллям. А зараз на ринку більше 50 засобів дорожче 1000 євро. І - їх беруть! Страх викликає купівельну активність краще, ніж будь-які наукові дослідження з графіками і діаграмами. У зв'язку із забороною на використання тих видів парабенів, які я згадала вище, з лютого 2015 го, можна очікувати чергового витка зростання цін.
Мені як виробнику хотілося б і далі використовувати парабени - залишається сподіватися на їх реабілітацію.
МІФ N 2: «Гімнастика для обличчя - велика річ! Якщо регулярно нею займатися, не потрібні ні крем, ні скальпель », а також:« Гімнастика особи і масаж - небезпечні, вони розтягують шкіру! »
Думка тійно. М'язовий каркас - дуже важлива штука. Від його щільності залежить тонус шкіри. Слабкий каркас - ранній птоз. М'язи постійно перебувають у взаємодії. Одні напружуються - інші розслабляються, і навпаки. Якщо опустити складні анатомічні подробиці, то м'язи верхньої частини обличчя є антагоністами по відношенню до м'язів нижньої частини. І це означає, що якщо у вас весь час похмурий лоб, то, швидше за все, ви зіткнетеся з тим, що провисають брилі. Плюс антагоністами нижній частині обличчя є м'язи задньої поверхні шиї. Гіпертонус шиї провокує зморшки на лобі і зміна овалу. Тому перше, що я роблю, коли бачу у пацієнтки такі зморшки - відправляю на масаж шиї і спини. Якщо розв'язати вузол на шиї - покращиться особа. І ще допомагають уроки англійської. Так-так, англійська артикуляція така, що особа «підтягується». І, до речі, в процедури анти-ейдж в хороших салонах обов'язково входить масаж задньої поверхні шиї, верхнього відділу хребта та плечової зони. Це теж не випадково.
Яке відношення все це має до гімнастики особи і масажу? Саме пряме.
Без особистого тренера не можна займатися гімнастикою. Неважливо, що саме ви тренуєте - особа або ... не особа
Якщо простимулювати розслаблені м'язи (не важливо, за допомогою рук, апарату міостімуляциі або гімнастики) - то вони напружаться, а їх антагоністи автоматично розслабляться. І це призведе до поліпшення тонусу. Якщо у вас знижений тонус нижньої третини особи - потрібно розслабити шию і дати навантаження на область навколо рота. Починає повзти середня третина - варто попрацювати зі виличної зоною.
Але, займаючись таким face-фітнесом, немає необхідності робити весь комплекс. Це як якщо б ви хотіли накачати прес - а вам би заодно рекомендували підкачати ще і гомілку. Плюс, на відміну від гомілки і преса, розташування м'язів обличчя непрофесіоналові зовсім не так очевидно. Тому тут, як у фітнесі - краще займатися з професійним тренером. Обговорити «курс вправ» з косметологом і розробити гімнастику з урахуванням вашої історії. Адже якщо у вас і так очні м'язи в постійній напрузі і формуються гусячі лапки, то всі ці «Примруж очі - розплющ очі» вийдуть вам боком. І так далі.
Є люди, які професійно займаються велнес для особи. Наприклад, Наталя Полонська, головлікар «Оптимед», запрошує таких тренерів по face-wellness до себе в клініку. І це правильно.
А якщо просто сісти перед YouTube і почати гримасувати слідом за який-небудь невідомої китаянкою - можна така особа собі натренувати, що ніякої хірург не виправить.
Але шкіру це, звичайно, не розтягне. Шкіру, на щастя, розтягнути складно. А коли вона провисає - її тягнути взагалі неможливо, як нееластичний бинт. Правда, якщо докладати регулярно зусилля і робити все неправильно, можна її травмувати, і це призведе до погіршення тонусу.
Наприклад, не варто робити травматичний агресивний масаж - такий, після якого виникає набряк. Або масаж проти масажних ліній. Так, є методики жорсткого масажу, наприклад, у Жюель Сіокко. Але сама вона ніколи не робить його так, щоб спровокувати хворобливість. Я бачила масаж в її особистому виконанні, на конгресах - вона робить не боляче. Працює глибоко, але - м'яко. Її послідовники - тут можливо все що завгодно. Але все це не здорово. Тому що взагалі-то біль провокує викид в кров кортикостероїдів, посилюється чутливість до вільних радикалів, підвищується ламкість судин і межсосудістое простір просочується рідиною. Нічого доброго ні в тому, ні в іншому, ні в третьому немає. Була маса досліджень, які підтверджують, що мануальні методики повинні бути безболісні. До речі, проходили вони саме в СРСР - але з тих пір весь світ на них спирається. Хороший масажист може пропрацювати м'язи глибоко, але при цьому вам не буде боляче.
Виняток - коли треба «розбити» ущільнення м'язів, але це особи не стосується.
МІФ N 3. «Жирна шкіра старіє повільно, а суха - швидше»
Думка тійно. Важливо визначитися, що саме ми розуміємо під «старінням». Якщо зморшки і втрату еластичності - так, з сухою шкірою ці неприємності відбуваються раніше. Вона тонша, у неї тонше ліпідний захисний шар, вона більш схильна до пігментації і поверхневі зморшки в верхньому шарі у неї формуються швидше. Глибокі зморшки у власниць сухої і жирної шкіри з'являються - при інших рівних - одночасно. Жирна шкіра тут навіть більш вразлива: вона важче. І гравітаційне старіння на жирній шкірі проявляється сильніше.
У стриптизерки беруть тільки дівчат з жирною шкірою. Тому що дівчата з сухою шкірою вибувають з обойми раніше, ніж закінчують школу
Але суха шкіра вже в 30-35 років може бути покреслена зморшками.
Що потрібно робити, щоб цей момент максимально відсунути?
Дівчатам із сухою шкірою треба починати користуватися зволожуючими кремами якомога раніше (тоді як з жирною шкірою можна манкірувати цим років до тридцяти і заявляти: «А я ось нічим не користуюся, і у мене все добре!»).
Зволожуючі маски у щасливої володарки «порцелянової шкіри» повинні бути завжди під рукою. Летіть літаком - після прибуття зробіть маску. Чи не виспалися - зробіть маску. Стрессуете - зробіть маску.
І з сухою шкірою особливо не варто палити - вона вам цього не пробачить.
Харчові добавки на основі ненасичених жирних кислот (Омега, вітамін Е) власницям сухої шкіри варто приймати обов'язково - тоді як ті, у кого вона жирна, теж можуть цей пункт в програмі пропустити.
Плюс, суха шкіра більш чутлива. А сама по собі чутливість прискорює темпи старіння. Тому важливо вибирати ті кошти, які не провокують роздратування. А то багато хто говорить: «Я ось користуюся кремом N - я, звичайно, від нього червонію і лущиться, але зате ...» З жирною шкірою - це «зате». З чутливою і сухою - «але на жаль ...»
І ще важливий момент. З одного боку, солнцезащита при сухій шкірі має бути присутня обов'язково. З іншого, геліофоби може привести до того, що вітаміну D стане менше. І тут важливо не перестаратися. І на наявність вітаміну D аналізи здати - і, при необхідності, підкоригувати.
А людям з жирною шкірою, щоб уникнути ранньої появи глибоких зморшок, треба ходити на дренажні масажі. І не нехтувати сесіями поверхневих хімічних пілінгів, які самі по собі начебто не дають якихось очевидних вау-ефектів. Але якщо робити їх 3-4 рази в рік сесіями, то вони допоможуть жирній шкірі довше підтримувати тонус. Плюс - апаратні методики, на кшталт гальванічних процедур і процедур з використанням мікрострумів, допомагають жирній шкірі краще оновлюватися.
Перша частина серіалу «Тійна Орасмяе-Медер проти б'юті-міфів» - тут , Друга - тут , Третя - тут , Четверта - тут . Всі міфи, запропоновані в коментах, розберемо обов'язково. Пишіть нові - тільки, будь ласка, спочатку прочитайте ті, що вже були висловлені, щоб не повторюватися.
Увага! З 1 квітня Тійна починає черговий курс вебінарів. Вони проводяться двічі в тиждень, кожен курс складається з 5 лекцій, вартість курсу - 100 євро. Подробиці за посиланням.
Чому вони, бідолахи, стали косметичним жупелом?Що можна сказати про ці нові консерванти, крім їх ціни?
Яке відношення все це має до гімнастики особи і масажу?
Що потрібно робити, щоб цей момент максимально відсунути?