Гравцям подобаються нові фічі в популярних іграх, навіть коли ці фічі насправді не існують.
Новий iPhone. Фільм на Blu-Ray з віддаленими сценами. Просте оновлення прошивки. Ми всі одержимі новинками і поліпшеннями. І згідно дослідникам з Університету Йорка - це добре: нові можливості можуть створити ефект плацебо, роблячи речі більш захоплюючими і веселими.
У дослідників була група з 21 чоловік, які грали в популярну гру Do not Starve. Яка викидає вас на випадково згенерованої карті, і змушує вас, виживати, збираючи різні ресурси, створюючи інструменти, і уникаючи монстрів.
Всі грали в гру протягом заданого періоду часу. Потім, у другому раунді, половині з гравців сказали, що, замість «стандартного штучного інтелекту» буде доступна функція «адаптивного ІІ», який буде коригувати рівень складності, ґрунтуючись на досвіді гравця. Деякі з групи плацебо говорили, що гра була складніше. Інші, легше. Але всі вірили. І були залучені в пояснення.
«Я думаю, що адаптивний ІІ робить появу об'єктів в грі більш частим, коли я потребую них. Це скорочує час на вивчення карти і робить гру більш приємною »- сказав один гравець. Інший заявив: «Уникнення гнізд комах, здається, призводить до їх достатку в тільки що розвіданих районах. В першу ніч павук потрапив в моє коло світла і втік, як тільки я підійшов. В результаті ніяких переслідувань за межами мого табору. Потім тактика, здавалося, змінилася і в другу ніч група з 3 павуків просто рвалася до мого персонажу ».
Так чи інакше гравці порахували гру складніше в усіх напрямках. Вони відзначили, що адаптивний ІІ дозволяє краще занурюватися в світ гри, витрачаючи більше свідомих зусиль, щоб грати. І на закінчення, вони оцінили версію з адаптивним ІІ як більш цікаву. Читати далі →