Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як стати друкованим блогером? З чого почати? Зворотний бік отзовіков і особистий досвід.

  1. Особистий досвід на сайті irecommend
  2. Коли отзовікі - пройдений етап
  3. Поради початківцям блогерам

Якщо ви замислюєтеся про "кар'єрі" друкарського блогера, вам може стати в нагоді ця стаття. Особистий досвід і голі факти - вся виворіт даного хобі в цій статті.

В наші дні прочитання відгуків в інтернеті вже стало невід'ємною рутиною людства. Особливо це важливо для тих з нас, хто не любить смітити грошима і купувати "кота в мішку". Ми дивимося відгуки на все, починаючи від різних косметологічних послуг і закінчуючи Свотч помад. Подібна звичка комусь дозволяє економити і приймати правильні рішення про покупках, хтось навпаки обростає "хотєлками" і розширює свої виш-листи ... а кому-то хочеться почати ділитися своїми вдалими придбаннями. Багато моїх знайомих саме так і почали вести свої блоги / писати на отзовіках. Я не виняток. Сьогодні моєму хобі вже 3 роки, і я готова розповісти про те, які плюси і мінуси є у такої непересічної діяльності, як ведення блогу / написання відгуків / статей в мережі.

Особистий досвід на сайті irecommend

Питання, яке хвилює більшість людей, які збираються спробувати себе в блогерському амплуа - а чи буде дане хобі приносити прибуток? Особисто я б відразу відповіла негативно. Але це буде занадто різко і суб'єктивно. Тому звернемося до статистики. Мій досвід пов'язаний з ресурсом irecommend.ru, де я три роки писала відгуки. Щось було знято з публікації, щось віддалялося, але в цілому за три роки мною було написано близько 300 відгуків. Це означає, що в рік я писала по 100 відгуків, 1 відгук в 3-4 дня. Моя максимальна добова "зарплата" в кращі дні становила близько 40 рублів. Це досить непогано. В місяць я виводила на вебмані близько 1000 рублів, які витрачала на покупки в інтернет-магазинах, або поповнювала телефон. Для мене це дуже маленька сума, що не співвідноситься з моїми трудозатратами (адже кожен відгук це близько 3 годин часу: текст, фото, композиція, редактура). До того ж, перегляди на отзовіках тісно пов'язані з порою року - влітку люди дивляться відгуки набагато гірше, не до цього їм. І ось, коли я стала отримувати 20 рублів в день, дане "хобі" перестало бути для мене хоч скільки-то привабливим. Погодьтеся, що голий ентузіазм рано чи пізно може вичерпатися.

Ваш "успіх" на отзовіках, НА ЖАЛЬ, тісно пов'язаний не стільки з якістю ваших відгуків, скільки з вашої популярністю. Ось тут-то люди, просто читають відгуки і не розуміють всієї глибини драматизму, починають розводити руками. Як же часто мені доводилося розповідати знайомим дівчатам, що відгук в інтернеті далеко не завжди виявляється правдивим, а автор часто навіть не тестував описуваний їм товар. Але про це пізніше. Зараз я розповім про підпільні війнах за популярність, які абсолютно точно не видно обивателеві.

Власне, автори отзовіков в своїй більшості (на прикладі irecommend.ru) прагнуть до трьох речей:

1. Потрапити в так званий "топ" - в день публікації відкликання він може потрапити на головну, якщо збере безліч плюсів від інших зареєстрованих користувачів.

2. Дістати якомога більше передплатників-друзів (які будуть ставити вам плюси і писати коментарі, нехай навіть моторошно безглузді).

3. Підняти свій відгук на перше місце в гілці для того, щоб він був перший в пошукових системах і приносив більше прибутку (для цього також необхідна увага передплатників, які будуть "апать" ваш відгук плюсик).

Так, є і такі автори, які вважають за краще не водити на сайті «дружбу», а писати розгорнуті відгуки, вдосконалюватися в предметної зйомці і спілкуватися тільки з приємними для них людьми. Нас мало, але ми в тільняшках! Але це виняток із правила під назвою "взаємна розкрутка". Ще це називається накруткою.

Дуже часто бачиш, що прекрасний і корисний відгук з естетичними фото знаходиться далеко не на перших місцях в гілці на товар. А відгук з нечіткими фото, водою і помилками в тексті і цілою купою коментарів типу «який цікавий гель для душу» - висить перший. Це означає, що перед вам відгук накрутчиків, якому довіряти особисто я б не радила.

Чому не довіряти? Розглянемо основні причини.

1. накрутчиків співпрацюють з ким попало: маловідомі магазини еко-косметики, приватні лабораторії з косметикою ручної роботи (сумнівної якості), індійські і тайські товари, все, що потрібно розкрутити, підприємливі ІМ пропонують протестувати і описати авторам з айрекомменд, а ті й раді взяти на огляд що завгодно - аби на халяву. Найчастіше накрутчіци халявщики до мозку кісток і на їх сторінках не побачиш відгуків про товари дорожче 1000 рублів. Це, як правило, товари з фікс прайс і аліекспресс, косметика і декоративна і уходовая мас маркет - в загальному, ніяких новинок, нічого цікавого. Накрутчиків все одно про що про писати і як - йому все одно взаємні плюсики поставлять, навіщо взагалі цікаві відгуки робити?

2. накрутчиків взяв на огляд косметичного барахла на 5 тисяч рублів і схопився за голову - тепер адже доведеться все це описувати! 20 банок гелів для душу, 5 видів мила для рук і 10 лаків для нігтів. Фууух, тепер пора відпрацьовувати. Але якісно відпрацювати таку халяву накрутчиків ліниво. По-перше, товари вже надіслали, і тому їх ніхто не зажадає. По-друге, від оглядів треба позбавлятися швидше! Йому на тому тижні прислали набір тайської косметики для масажу, горщик для дитини і 5 кремів ручної роботи - треба ж на все це скоріше написати! Щоб «робота» накрутчиків влаштувала всіх - він пише короткий (справ ж сила-силенна, та й писати про гелі душа особливо нічого), але дуже хвалебний відгук. Завищення бали в таких відгуках абсолютно зрозуміло - п'ятірку можуть поставити навіть нікчемному шматку мила за 500 рублів. Просто їм-то воно на халяву, а іншим свої гроші витрачати. Часто подібні абсурдні відгуки з гелями для душу ручної роботи рясніють словами «дорогувато, але того варте». Сам же накрутчиків вдавиться, але ніколи собі не купить той же гель для душу за 500 рублів, який він так голосно розхвалює.

3. Найчастіше накрутчиків колись перевести дух між тест-драйвами продукції, тому користуються вони цими засобами від сили один раз. Ну і досить-таки? Відразу пишуть відгуки, а потім роздаровують непомітно розпочаті банки подружкам. А іноді і зовсім продають за ціною виробника.

4. накрутчиків пише загальними фразами, часто з помилками, виявляючи зневагу і до читача і до магазину, який надав товар. Накрутчиків абсолютно не надихає черговий крем для ніг, він їм навіть користуватися-то не буде, йому просто треба звільнитися швидше від цього товару, щоб йому надіслали ЩЕ більше непотрібних товарів. Накручувальники люблять хвалитися тим, скільки магазинів їм надсилали товари і на які суми. Іноді просто диву даєшся - настільки бездарним авторам висилають, роблячи їх, в якомусь сенсі, особою продукції.

Тепер про відгуки та авторів, яких (дуже мало) дійсно читаєш і чиєї думки можна довіряти:

1) Гарного автора видно по відношенню до читача. Це і досить грамотні тексти, і красиві фото і зворотний зв'язок в коментарі. Якщо накрутчиків колись відповідати на всі ці «вам так іде цей шарфик», то хороший добротний автор практично завжди дискутує / спілкується в коментарях зі своїми постійними читачами. Ну хіба що коли зовсім немає часу - може не відповісти.

2) Чесний автор завжди вкаже і плюси і мінуси товару, взятого на огляд. Нормальній людині дорожче своя репутація, ніж невдоволення якогось виробника мильних горіхів, тому довіряти потрібно тим відгуками, де автор постарався проаналізувати всі «за» і «проти».

3) Виходячи з першого пункту, нормальний автор робитиме свою роботу акуратно. Чи не допустить дурних помилок в тексті, логічно оформить фотографії, підпише їх.

4) У хороших авторів завжди є свій стиль, їх читати цікаво, це дуже помітно на контрасті з хапугами-накрутчиків, які пишуть як за шаблоном.

5) У хороших авторів постійно поліпшується якість фото і відгуків. Накрутчиків ж може цілий рік фотографувати на праска на тлі ватману і в вус не дути. А навіщо взагалі старатися?

Коли отзовікі - пройдений етап

Отже, якщо ви вибрали собі отзовік майданчиком для старту - вперед. Тепер ви знаєте про те, які є нюанси і можуть самі вибирати темну або світлу сторону.

Але що ж відбувається далі, коли з формату отзовіка ти вже виріс, а кидати блогерство не хочеться? Можна створити свій блог в гугл, зробити б'юті-інстаграм, податися автором на інші ресурси з великою кількістю свобод (як наприклад наш сайт або косметіста), або взагалі пустити отримані навички та знання в інше русло: багато дівчат стають візажистами або навіть фотографами, отримавши базові знання в процесі роботи на отзовіках.

Але найчастіше ні блоги ні інстаграми не виправдовують вкладених праць, передплатників набрати вкрай важко, тому що все б'юті-блоги і навіть ютуб-канали шалено схожі. Нікого вже не здивуєш. Будь-яка дівчина може стати блогером, маючи базову грамотність, навички фотографування і бажання розповідати про свої косметичних покладах. По суті дівчата повторюють один одного і неможливо на це довго дивитися і постійно це читати. Всі ті ж баночки на тлі антуражу знайомої кімнати, все та сама особа, тільки з різними помадами ... Глядач / читач не затримається надовго в вашому блозі, тому що таких тисячі, і щоб утримати постійних читачів з ними треба спілкуватися, влаштовувати розіграші, копітко брати участь у взаємній рекламі з іншими блогерами, постійно писати / знімати і не пропадати довше ніж на 3-5 днів. І так потрібно робити день у день, з року в рік, зробивши блог своєю другою роботою.

З огляду на шалену конкуренцію і одноманітність б'юті-контенту я б не чекала багато чого, заводячи свій б'юті-блог в 2016 році. Так, ви будете отримувати на огляд товари від посередній брендів і інтернет-магазинів, так, можливо ви знайдете нових подруг, велика частина яких не буде про вас і згадувати, перестань ви вести свій блог, і на цьому, як правило, планка середнього блогера впирається в стелю. Заробити на рекламі? Залиште цю ідею. Для того щоб стати популярним блогером, потрібно зрозуміти, яка ваша ніша, в чому ви експерт (може ви візажист або косметолог), що у вас виходить найкраще (можливо ви фотограф і до вас будуть ходити дивитися на фото, милуватися композиціями), або може у вас просто цікавий склад і вас люблять читати, тому що ви знайомі і класно пишете, а може у вас четверо дітей і до вас будуть заглядати за порадою молоді матусі? Важливо знайти / зрозуміти і розвивати свою сильну сторону. Я б не сподівалася на шалену популярність, маючи усереднений контент і недолік часу для роботи з блогом. Рідкісний птах долетить до середини Дніпра! На жаль.

Поради початківцям блогерам

Якщо все ж ви хочете спробувати себе в цій справі, впевнені, що у вас є потенціал і сили досягти чогось більшого в б'юті-сфері - дерзайте, адже головне це завзятість і індивідуальність. Отзовікі можуть стати прекрасною навчальним майданчиком, ви обзаведетеся знайомими, наберетеся досвіду, дізнаєтеся багато про косметику і б'юті-новинки, ви навчитеся самостійно вибирати те, що підходить саме вам. Навіть якщо ви не станете блогером, отримані знання точно вам знадобляться.

По суті для б'юті-блогера, який працює в текстовому форматі, важливі тільки 2 речі - це якісні фотографії і грамотний цікавий текст.

Для того щоб почати робити фото в блог / на отзовік не потрібно відразу купувати дзеркальну камеру, штатив, софтбокс і купу фонів для антуражу. Навчіться робити правильну композицію на телефоні / своєму старому фотоапараті. Подумайте про розташування предметів в кадрі, про фокусі, про те, чим можна прикрасити композицію (логічно, якщо ви знімаєте крем з рожевим маслом прикрасити композицію бутоном троянди, а не, наприклад, часточкою лимона, правда?), Але перш за все, обов'язково думайте про висвітлення. Ніяких фото зі спалахом - тільки денної або спеціально виставлене світло (лампи денного світла). І, будь ласка, не забувайте про фон.

Приклади моїх фотографій:

Приклади моїх фотографій:

фото зі штучним освітленням

фото зі штучним освітленням

денне освітлення

денне освітлення

Свотч на губах

Текст для б'юті-блогера швидше другорядний, адже показати куди більш важливо, ніж розповісти, але не можна назвати його маловажной частиною. Перевіряйте помилки (!) І виробляйте свій стиль - треба намагатися, щоб вас хотіли читати, щоб вашу нову статтю чекали, неважливо, пишіть ви про палетке тіней або шматку мила. Жартуєте, якщо хочете - будьте цинічними, проводите аналогії, задавайте читачам питання, спілкуйтеся з ними в коментарях. Чим нудніше і біднішими мову блогера, тим менше хочеться його читати, адже голі факти про товар можна прочитати і на сторінці виробника. Якщо ви просто переписуєте себе цю інформацію в пост - читач тільки витрачає свій час, читаючи двічі одне й те саме. Пишіть про свої особисті відчуття, тільки про свій досвід, порівняйте продукт зі схожими. І 20 разів подумайте, чи варто прикрашати характеристики того чи іншого товару. Чесність текстів - це ваша репутація, яку нелегко буде відновити, якщо щось трапиться.

Тільки не варто чекати, що через півроку ведення блогу вам напишуть з Chanel і попросять протестувати їх лімітці. Б'юті-блогер повинен планомірно і постійно писати, бути стабільно активним і в той же самий час впізнаваним і цікавим автором. Читача потрібно дивувати, потрібно писати по можливості не тільки на б'юті теми. Нікого вже не здивуєш статтею або роликом про те, що лежить у вашій косметичці або стоїть на туалетному столику. Люди хочуть знати ще й про те, хто ви така, ніж живете, які маєте переконання, ніж ви унікальні і до чого прагнете. Будьте чесні, чи не задирайте ніс, люди тягнуться не до «зірочкам", а до простих дівчатам, які чогось досягли самі. Адже це прямий доказ того, що читач - ваша рівня, що він може так само. Будьте привітні, але не фамільярні, чуйні але ненав'язливі. Щоб людям було цікаво зазирнути в вашу косметичку їм повинні бути цікаві і приємні і ви самі. Майте це на увазі. І удачі в усіх починаннях!

Чому не довіряти?
Накрутчиків все одно про що про писати і як - йому все одно взаємні плюсики поставлять, навіщо взагалі цікаві відгуки робити?
Ну і досить-таки?
А навіщо взагалі старатися?
Але що ж відбувається далі, коли з формату отзовіка ти вже виріс, а кидати блогерство не хочеться?
Заробити на рекламі?
Логічно, якщо ви знімаєте крем з рожевим маслом прикрасити композицію бутоном троянди, а не, наприклад, часточкою лимона, правда?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»