Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Секрети фуд-зйомки: як красиво сфотографувати їжу

  1. Як красиво сфотографувати їжу Якщо ви приготували смачні страви і хочете поділитися зі знайомими...
  2. Як красиво сфотографувати їжу: кілька секретів

Як красиво сфотографувати їжу

Якщо ви приготували смачні страви і хочете поділитися зі знайомими і друзями вдалим рецептом, вам потрібно красиво зняти приготування страв, не забувши, зрозуміло, зафіксувати і готовий кулінарний шедевр. Виявляється, недостатньо просто взяти в руки фотоапарат і «клацнути» тарілку з борщем, існує цілий напрямок у фотографії - фуд-зйомка, зі своїми тонкощами і секретами. Недостатньо вміти добре готувати - потрібно красиво зняти свої рецепти, щоб їжа виглядала красиво і апетитно, а деякі фуд-фотографи та фуд-стилісти перетворюють зйомку їжі в справжнє мистецтво. Як красиво сфотографувати їжу, щоб від фотографій текла слина?

Поради фуд-фотографа

Поради фуд-фотографа

Якісна зйомка приготованих страв вимагає дотримання певних правил. Повірте, будь-яка, навіть найпростіша, їжа може стати фотогенічною!

Підготовка «фотомоделі». Каша, смажена картопля або омлет можуть виглядати яскраво, стильно, цікаво, якщо оформити їх належним чином: точно так же дівчина перетворюється за допомогою макіяжу і зачіски. Головний секрет зйомки їжі полягає в тому, що слід використовувати красиву і чисту посуд без дефектів, а за кольором тарілки і чашки повинні контрастувати з продуктами. Наприклад, біла манна каша буде добре виглядати в різнобарвною тарілці, а строкатий салат в такому посуді загубиться, тому його потрібно подавати на білому тлі. На якісних фотографіях їжа виглядає смачно, тому салат повинен бути свіжим, м'ясо - підсмажений, а випічка - пишною і привабливою. Текстуру кондитерських виробів легко підкреслити, якщо при фотографуванні блюдо знімається в розрізі. Чи не навалювався на тарілку занадто багато їжі, зробіть акцент на головному інгредієнті (шматку м'яса, риби або фрагменті десерту), а за допомогою додаткових продуктів створіть гарний «пейзаж», мета якого - надати апетитний вигляд об'єкту зйомки. Наприклад, суп можна оживити зеленню, сметаною, сухариками, а кашу рекомендується прикрасити шматочками фруктів, горіхами і ягодами.

Оточення і композиція. Оскільки їжа швидко втрачає свіжість і привабливість в приготованому вигляді, спочатку необхідно підготувати «декорації» і лише потім викладати страву на тарілку. У кадрі вдало виглядають красива скатертину, посуд, елегантні столові прилади, спеції, серветки, зелень і окремі продукти. На столі поруч з салатом дуже стильно виглядає зелень, стручки гострого перцю і яскраві овочі, перша страва можна зробити живописніше з нарізаним хлібом, порцеляновим Сливочник і овочевий композицією, другі страви декорують соусами і красивими гарнірами, а десерти виграшно виглядають з фруктами, шматочками шоколаду і чашкою кави. Класичні смакові поєднання при вдало підібраних реквізитах викликають стійкі асоціації смаку і нерідко використовуються в рекламі. Розмитий фон в деяких випадках може бути дуже ефектним і романтичним - для цього потрібно в процесі зйомки максимально відкрити діафрагму.

Як красиво сфотографувати їжу: кілька секретів

Як красиво сфотографувати їжу: кілька секретів

  • Якщо овочі та фрукти сполоснути перед зйомкою, вони будуть мати глянсову поверхню, а крапельки води додадуть фотографіям приємний блиск.
  • м'ясо, рибу і овочі можна збризнути маслом, щоб вони виглядали більш соковитими і яскравими.
  • У правилах зйомки їжі існують свої табу: не можна фотографувати пересмажену їжу, непрозорий суп в каструлі, зів'ялу зелень і багато інших продуктів, привабливість яких вельми сумнівна.
  • Зробити акцент на найсмачнішою частини страви можна за допомогою кадрування і масштабування (збільшення розміру кадру) - погодьтеся, апетитний шматочок їжі, вихоплений із загальної композиції, виглядає дуже ефектно.
  • Як знімати страви на камеру, щоб вони виглядали максимально природно? Найкраще фотографувати при денному освітленні біля вікна з білою фіранкою для розсіювання світла, оскільки спалах робить предмети занадто плоскими.
  • Робіть багато різних знімків з усіх ракурсів - чим більше буде фотографій, тим простіше вибрати найвдаліший кадр. І знімайте максимально швидко, поки блюдо не втратило своєї свіжості.

Освоївши секрети фуд-зйомки, ви навчитеся якісно знімати їжу, а результати своєї творчості публікуйте на сайті «Їмо Будинку!» Разом з рецептами. Навіть звичайні страви можна перетворити в художній шедевр, і ви переконаєтеся самі, що грань між рекламою і мистецтвом дуже тонка. Кажуть, що фуд-зйомка захоплює з головою і може перетворитися на хобі, а вдосконалюватися в цьому занятті можна все життя, оскільки справжнє мистецтво не копіює реальність, а висловлює природу речей і змушує поглянути на світ під новим кутом зору ...

Як красиво сфотографувати їжу, щоб від фотографій текла слина?
Як знімати страви на камеру, щоб вони виглядали максимально природно?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»