- Ідея перша - бічні підхоплення
- Ідея друга - кисті і кручені шнури
- Ідея третя - бахрома
- Ідея четверта - тасьма
- Ідея п'ята - бісер, намистини, монети, помпони
- Ідея шоста - міняємо ламбрекен
- Ідея сьома - додатковий карниз
- Ідея восьма - банти
- Ідея дев'ята - квіти з тканини
- Ідея десята - смужка тканини
Красиво оформлене вікно стає центром інтер'єру будь-якої кімнати. Не дарма кажуть, що вікна - це «очі дому», вони не тільки займають значну частину стіни, але і добре помітні з вулиці. Саме тому гості можуть створити уявлення про вашому житло, ще не ввійшовши в квартиру - оцінити стиль і дизайн житла можна, просто глянувши на вікна.
Залишати вікна «голими», тобто без гардин, портьєр або хоча б римської штори - значить, залишити дизайн інтер'єру кімнати незавершеним. Та й жалюзі, незважаючи на їх безперечну функціональність, залишаються занадто холодним, офісним варіантом, здатним зробити незатишній навіть прекрасно обставлену спальню.В будь-якому випадку навіть якщо з вашого вікна відкривається чудовий вид на море або гори, без витонченої фіранки «для краси» і надійною захисту від жарких сонячних променів не обійтися.
Оформлення вікна - справжнє мистецтво, в якому ви зможете проявити свій талант дизайнера і продемонструвати хороший смак. Крім того, величезний вибір тканин і так званих Басонні - тасьми, оксамиту, кистей і шнурів - дозволяє самостійно декорувати штори, перетворивши обрамлення вікна в оригінальний шедевр.
Пропонуємо вам кілька ідей декорування штор, які можна застосувати як на старих портьєрах і гардинах, змінивши їхній вигляд і надавши кімнаті родзинку, так і на нових. Звичайно, можна замовити готову «одяг» для вікна в майстерні, однак якщо ви дружите з нитками і голками, любите експериментувати з деталями і тканиною - чому б не спробувати зайнятися декором штор самостійно!
Погодьтеся, дивовижно красивий варіант обрамлення вікна - розкішний і по-східному пишний. Зрозуміло, такі важкі портьєри впишуться далеко не в кожен інтер'єр
Ідея перша - бічні підхоплення
Просто висять вертикально штори або портьєри - це вже нудно, вважають дизайнери і пропонують використовувати бічні підхоплення, пристосування, які допоможуть розвести і закріпити фіранки до бічних частинах вікна або стіни.
Виглядати такі кріплення можуть буквально як завгодно - від простого металевого вантажного гака, до витонченого колечка або ажурною кованою деталі. Підхопити і закріпити штору можна як у верхній частині, так і в середині і навіть внизу. Де саме розташувати підхоплення, і в якому місці стіни або вікна розташувати кріплення для штори - вирішувати саме вам. Перш ніж свердлити стіну, спробуйте кілька варіантів, просто прикладаючи тканину - так ви зможете наочно оцінити ефект від нового декору.
Закріплена на стіні штора прикрашає вже не просто вікно, а й більшу частину кімнати. Такий варіант декору підійде і до самих різних стилів інтер'єру - від суворої класики до простакуватого кантрі, потрібно тільки підібрати підходящу тканину
Масивний бічний підхоплення став головним декоративним акцентом на гладкій стіні, пофарбованої в нейтральний колір. До речі, колір металу зовсім не обов'язково повинен поєднуватися з відтінком завіси - може бути, буде краще зіграти на контрасті
У цьому випадку власник виглядає ще більш потужно, але в той же час стильно, контрастуючи з ніжною гардинно тканиною
Ідея друга - кисті і кручені шнури
Щоб надати елегантну форму важким портьєрам і прикрасити вікно незвичайними, відразу помітними деталями, дизайнери радять використовувати кручені шнури і кисті. Такі Басонні зазвичай відрізняються досить великими розмірами і стають головною деталлю оформлення вікна. Пам'ятайте, що великих кистей не повинно бути багато - цілком достатньо однієї або двох, щоб створити яскравий декоративний акцент в потрібному місці.
Вибирати шнури і кисті можна не тільки в колір штори - зазвичай Басонні виготовляють з ниток кількох відтінків, так що шнур з строкатою пензлем буде служити сполучною ланкою для всього різнобарвного текстилю в створеному вами ансамблі. До речі, підхопити шнуром з парою незвичайних пензликів можна не тільки портьєри з боків, а й ламбрекен посередині, приєднавши його до карнизу .
Ще один важливий момент - підхоплювати шнурами з кистями слід тільки важкі портьєри і штори, для тонкої тканини краще використовувати декоративні шпильки. І, до речі, прикрасити таким чином штори неймовірно легко - ніяких зусиль не потрібно, достатньо купити симпатичний шнур або кисть і поекспериментувати, розміщуючи його на своїй штори.
Французька компанія Houles відома як виробник чудових Басонні, зокрема, шнурів і кистей для підхоплення штор. Таке багате прикраса перетворить ваші завіси в шедевр дизайнерського мистецтва
В цьому випадку кручений шнур з двома великими кистями використовується не традиційно у вигляді подхватов, а в якості витонченого прикраси ламбрекену
Однієї такої масивної кисті цілком достатньо, щоб прикрасити важку портьєру. Спробуйте порушити канони і використовувати велику кисть в обрамленні маленького вікна - ефект може виявитися несподівано вдалим
Ідея третя - бахрома
Варіант для тих, хто любить пишне прикраса вікон. Втім, бахрома може бути будь-який: однотонної і строкатою, що складається з помпонами і пензликів однаковою або різної довжини, кручений і прямий - підібрати варіант саме для вашої штори не складе труднощів.
Колір бахроми може перегукуватися з відтінком завіси, може гармонійно поєднуватися - з'єднання бежевого і золотистого, наприклад, вже вважається класикою, а можна зіграти і на контрасті, підібравши яскраву бахрому для нейтральної штори.
Звичайно, доведеться витратити час і сили на те, щоб пристрочити бахрому до низу штори або ламбрекену, однак отриманий результат того вартий - навіть старі фіранки отримають оригінальний вигляд і заграють новими фарбами.
Класичний варіант бахроми, що проходить по всій бічній частині важкої штори. Невеликі пензлики підібрані в тон тканини
Витончена бахрома стала заключною деталлю декору цих штор, проходячи по краю ламбрекену і надавши строгим класичним фіранкам особливий шарм
Ідея четверта - тасьма
Ще один досить простий і не надто витратний спосіб декорувати штори - тасьма, яка може проходити по боковому або нижньому краю завіси, прикрасити середину, зробивши акцент на сполученні двох видів тканини, а також перетворити місце з'єднання штори з карнизом.
Шторна тасьма вважається незамінною деталлю для драпірування верхній частині завіси. З її допомогою можна сформувати складки і відрегулювати відстані між ними.
Якщо тасьма підбирається для обробки нижнього краю римської штори або короткою завіси на кухні або в спальні, слід обов'язково подивитися, як буде виглядати Басон на просвіті, а також ретельно підібрати форму, яка підкреслить кордону штори і зробить її більш виразною.
Існуючий сьогодні величезний вибір тасьми змусить розгубитися навіть досвідченого дизайнера. Підберіть кілька варіантів до душі - потім зупиніться на одному або використовуєте все відразу, чому б і ні! Втім, вирушаючи за тасьмою для штори, варто взяти з собою в магазин шматочок тканини, щоб докласти на місці і оцінити поєднання кольорів і фактури
Ідея п'ята - бісер, намистини, монети, помпони
Крім звичайної бахроми і пензликів з ниток, край штори цілком можна прикрасити всілякими намистинами, декоративними монетками, а також бісером. Так, нашити все це на край завіси буде не так вже й легко і займе досить багато часу, але виглядати така прикраса буде особливо життєрадісно і яскраво.
Невагомі, прозорі намистини на органзе зроблять штору ще більш повітряної і підійдуть для легких тканин, а ось помпони з ниток можуть погіршити завіси і підходять, скоріше, для Портьєрні, щільного текстилю.
Намистини стали природним продовженням тасьми. Такі прозорі крапельки здатні зробити більш легкої і повітряної навіть досить щільну штору
Декоративні монетки і просто блискучі кружечки по краю штори додадуть їй кілька східного вигляду, додавши нотку екзотики
Ідея шоста - міняємо ламбрекен
Ламбрекен - французьке слово, що означає вид драпірування, декоративного оздоблення верхньої частини прорізу вікна. Найчастіше ламбрекен - окрема частина завіси, яку легко змінити, не замінюючи все штори цілком. Правильно, красиво підібрана драпіровка верхній частині віконного отвору здатна кардинально змінити вигляд завіси, стати головною родзинкою ансамблю.
Драпірування ламбрекену можна прикрасити тасьмою або бахромою, підібрати тканину, яка буде відрізнятися від основної штори, але при цьому гармонійно поєднуватися з нею. Складки зазвичай відразу прострочуємо, що полегшує процес прання ламбрекену і дозволяє потім легко повісити його на місце.
Драпірування може бути одношарової, проте поєднання двох і навіть трьох різних за фактурою і відтінку тканин дає приголомшливо красивий ефект. Звичайно, такий ламбрекен виходить більш пишним і підійде ні до кожного стилю інтер'єру.
Коричнева і рожева тканини прекрасно поєднуються між собою, а незвичайний крій і м'які складки цього ламбрекену надали кімнаті особливий шарм
Ідея сьома - додатковий карниз
зазвичай штори висять на одному єдиному карнизі, який часто має дві рейки - для легкої гардини і важких портьєр. Здається, що ще один карниз просто не потрібен, однак чому б не розмістити над основним кріпленням ще одне, яке буде виконувати декоративну функцію і дозволить прикрасити штору незвичайним ламбрекеном.
Використовувати ще один карниз такого ж розміру, як і основний, не варто, краще підібрати кріплення для дверних прорізів, коротший. Тканина, що звисає красивими складками з такого верхнього додаткового карниза, перетворить віконний проріз в шедевр дизайнерського мистецтва.
Короткий карниз для дверного отвору дозволив створити незвичайний ламбрекен з пишною драпіруванням. Складки можна прострочити, але і нарочито недбало накинута смужка тканини теж буде виглядати оригінально
Ідея восьма - банти
Знову-таки варіант для тих, хто любить досить химерне і пишне оздоблення штор, однак бантики можуть виглядати надзвичайно мило і стати центром всієї композиції оздоблення віконного отвору. Бант можна створити з атласної стрічки - це вже класичний варіант такого прикраси, а також з інших видів тканини. Як і в разі використання тасьми, вибір обмежений лише фантазією господарів.
Один великий бант може стати чудовою прикрасою ламбрекену, позначивши центр драпірування. Банти також можуть служити гарним кріпленням для завіси, прикрасити складки, оборки або краю портьєри.
Яскраво-червоний бант став центром цієї двошарової композиції. Крім того, він виконує і важливу функцію - служить кріпленням для складок завіси
Милі бантики з атласної стрічки стали головною прикрасою цієї простої легкої гардини на кухні
Така лляна штора відмінно виглядатиме в інтер'єрі в середземноморському стилі або кантрі. А прості бантики з атласної стрічки, підібраною в тон, служать не просто прикрасою, але і підв'язками, на яких тримається завіса
Ідея дев'ята - квіти з тканини
Якщо з атласної стрічки можна легко і просто зробити гарний бант, то з портьєрної і гардинно тканини вийдуть дивовижно красиві, пишні квіти, з яких можна скласти цілий букет.
Технологію виготовлення квітів можна назвати простою і легкою - знадобиться і вміння працювати з викрійками і кропітка праця з голкою і нитками. Однак в результаті виходять неповторно красиві квіти, які стануть оригінальним і яскравою прикрасою штори.
Пам'ятайте, що для прикраси важкої портьєри і квітка краще виготовляти з такою ж щільної тканини. А ось для легкої гардини і букет повинен бути таким же повітряним - з тюлю або органзи.
Цілий букет ніжних троянд став гарною підв'язкою для щільної портьєри. Відтінок підібраний ідеально, а самі квіти цілком замінили кручений шнур з пензлем
Ідея десята - смужка тканини
Якщо завіса або портьєра однотонні і виглядають нудно, можна не міняти завіси цілком, а «розбавити» ансамбль смужкою тканини з яскравим орнаментом або великим малюнком. Наприклад, якщо вікно декороване бежевими портьєрами, можна підібрати смужку тканини в коричневу клітку, прострочити і пришити до верхньої частини або пустити по нижньому краю (можна поєднувати обидва варіанти).
Вибір малюнків і квітів величезний, так що простір для творчості відкривається широкий. Головне пам'ятати, що тканина нової смужки і основний штори повинна бути приблизно однаковою по щільності і текстурі. Хоча дизайнери вважають, що, наприклад, шовк і синтетика відмінно поєднуються один з одним, тому можна провести експеримент і прикласти до важкої атласною портьєрі легшу, повітряну тканину або мереживо - вийде дуже незвично і красиво.
Смужка може розташовуватися як вертикально, так і горизонтально. З різнокольорових смуг можна створити справжню веселку - життєрадісну і яскраву, але, безумовно, такий варіант впишеться далеко не в кожен інтер'єр.
Темна смуга по верхньому і нижньому краю цієї легкої портьєри виглядає дуже стильно й елегантно
Особливо часто декорують смужками тканини римські і японські штори, що цілком зрозуміло - пристрочити тканину на рівне полотно, а саме так виглядають обидва варіанти-набагато простіше. Та й самій тканині потрібно менше
Недооцінювати вплив декорування віконного прорізу на загальний інтер'єр кімнати ніяк не можна. Це дуже помітна і велика частина приміщення, причому прекрасно освітлена. Тому будь-який ваш експеримент з декором гардин і портьєр буде відразу ж гідно оцінений гостями і зробить інтер'єр цікавіше.
рмнт.ру
12.02.17