Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Розкіш з Первоуральска: дизайнер-самоучка повертає моду на кокошники, бісер і бахрому

Люба Михальова робить казкові прикраси в етнічному стилі

- Один кокошник я роблю не менше місяця. Розшиваю бісером, незвичайними намистинами, камінням. Часто використовую вишивку, різнокольорові клапті, бахрому, тасьму і мереживо. Ось цей, наприклад, можна навіть на шию надягати, як нагрудна прикраса. А цей йде в комплекті з корсетом і браслетами. Умовна назва способу - "Птах Сирин". Здається, останнім часом у мене розвинулася "гігантоманія" - хочеться робити нарочито об'ємні і казково красиві речі, а потім використовувати їх в творчих фотосесіях.

28-річна Люба Михальова може говорити про свої роботи довго, дивиться на них очима, що горять. Здається, ніби кожен раз вона бачить їх вперше і не може повірити, що всю цю красу створила власними руками. Вона прикрашає одяг у народному стилі, робить кокошники і браслети-манжети, намиста і обідки, картини з блискучого бісеру та декоративні іграшки.

Кожна прикраса - в єдиному екземплярі, з унікальним візерунком і історією. Роботи у Люби виходять казкові, можна навіть сказати дивовижні. Їх складно описати словами - краще поразглядивать в нашому фоторепортажі.

Майстерня Люби знаходиться в Первоуральске, в цокольному поверсі місцевого палацу культури. Тут вона створює прикраси ручної роботи, займається з дітьми хореографією і проводить майстер-класи з власної техніці вишивання. Каже, їй важливо передавати досвід іншим і бачити, як радіють учні, коли робота у них виходить.

- Моє творчість - це приємна патологія. Мене тішить думка, що це може принести користь людям і надихнути когось на творчість, - каже Люба.

В її майстерні багато книг про творчість та історії світової культури

Сама вона, до речі, ще років сім-вісім тому і не думала торкатися до ниткам і голках. У школі мріяла малювати і грати на музичних інструментах, але час залишалося тільки на танці - репетиції в різних колективах були до 12 разів на тиждень.

- Коли отримала професію, з'явився час для творчості, якого завжди вимагала душа. Вирішила спробувати вишивку хрестиком. Виявилося - не моє. У розфарбовуванні кольоровими нитками готових схем творчості як такої виявилося небагато. На канві хотілося створити унікальний малюнок. Так я стала використовувати змішану техніку і брала різні матеріали: шерсть, муліне, металік, валяні елементи, тасьму, декоративні шнури. Пізніше від канви я перейшла до декорування одягу та роботі на штучній шкірі.

Пізніше від канви я перейшла до декорування одягу та роботі на штучній шкірі

Ще років 7-8 тому Люба не думала, що буде створювати таку красу

Люба за освітою хореограф і культуролог. Вона добре розбирається в історії світової культури і мистецтва, а ось премудрості дизайну осягає дослідним шляхом. Але, каже, що в роботі це їй приносить користь: якщо не знаєш канонів, то і не заженеш себе в рамки.

- З дитинства я дуже любила фольклорні мотиви. Мені подобалася історія костюма, та й сама я носила незвичайні етнічні речі, які знаходила в магазинах і на ярмарках. Одного разу я вирішила зробити браслети на штучній шкірі, які, на мій подив, стали дуже популярні. Їх спочатку замовляли артисти, а потім московські стилісти. Мені це дуже лестило, додало впевненості в собі і підштовхнуло до подальшого розвитку мого захоплення. Я зрозуміла, що такі роботи подобаються не тільки любителям, але і професіоналам.

Я зрозуміла, що такі роботи подобаються не тільки любителям, але і професіоналам

Першими прикрасами, які Люба зробила своїми руками, були браслети на штучній шкірі Першими прикрасами, які Люба зробила своїми руками, були браслети на штучній шкірі

Після московських дизайнерів на роботи Люби звернули увагу фотографи. Саме з ними дівчина співпрацює найтісніше - віддає свої костюми і прикраси для фантазійних зйомок на тлі уральської природи і російських хат. У деяких роботах Люба позує сама. Наприклад, для власного весілля вона зробила гарне біле плаття з подвійною спідницею, декороване бісером та намистом.

- Моє весільне плаття, напевно, найскладніший і улюблений експонат. Я хотіла зробити наше торжество твором мистецтва, хотіла шикарні фотографії, тому придумала костюми для себе, нареченого і гостей. Основа мого сукні - моделює корсет. До нього вручну пришивала ліф, кожну намистину і кожну рюшу. Змішала європейський, російський та східний образи, така еклектика повинна була бути зі мною в цей важливий день.

Змішала європейський, російський та східний образи, така еклектика повинна була бути зі мною в цей важливий день

До організації весілля дівчина підійшла серйозно. Навіть плаття шила сама

Дійсно, в роботах Люби немає нічого чисто російського. Вона поєднує слов'янські, балканські, циганські, східні мотиви. Правил не дотримується - надихається образами, документальними фотографіями, книжковими описами, а потім народжує щось своє.

Цікаво, що за всі сім років творчості Люба практично не робила речі на замовлення. Як оцінювати дизайнерські речі, вона теж не зовсім розуміє. На наше запитання про те, скільки, наприклад, може коштувати пара браслетів-манжет ручної роботи, спочатку замислюється, а потім називає умовну цифру 3 000-4 000 рублів. Каже, поки не займалася просуванням своєї студії, тому в Свердловській області про неї практично не знають.

- Це для мене, звичайно, витратна справа. Часом, коли я їду в магазини закуповувати матеріали для прикрас, у мене виходять двометрові чеки на 20 тисяч рублів. Ручна праця в принципі дуже дорогий. Але я більше турбуюся не про те, як це продати, а про те, як це красиво піднести людям, залишити у них приємні відчуття і жвавий інтерес.

Багато робіт Люби "гастролюють" по фотосесій

- А ти стежиш за роботою потенційних конкурентів? class = "_">

- Конкурентів на Уралі я не знаю. Дивлюся на топові роботи польських американських дизайнерів, які теж створюють речі в фольклорному стилі. У Росії, якщо чесно, я не знаю модельєрів, які мене б сильно вражали. Але мене притягують саме сценічні та театральні, фольклорні та етнічні мотиви, які не часто зустрінеш в повсякденному одязі.

- Намагався хтось повторити твій стиль? class = "_">

- У нас була фотозйомка в російській хаті з образами, які придумала я. Практично відразу після цього з'явилася така ж фотосесія в Чебоксарах. А після, на мій подив, наші образи повторила група "Фабрика"! Вони зробили з нашого фото офіційну концертну афішу, підставили туди свої обличчя і навіть полінувалися змінити прикраси! А їх-то я завжди впізнаю.

А їх-то я завжди впізнаю

Це фотосесія, яку організувала Люба Михальова Це фотосесія, яку організувала Люба Михальова   Цю фотосесію зробили в Чебоксарах   А це афіша група Фабрика (зверніть увагу на прикраси) Цю фотосесію зробили в Чебоксарах А це афіша група "Фабрика" (зверніть увагу на прикраси)

- І як-то намагалися відновити справедливість? class = "_">

- Маргарита Карева, талановитий фотограф і моя подруга по творчості, намагалася. Але юристи натякнули, що захистити авторські права в даній ситуації неможливо.

Люба хоче зробити власну колекцію для подіуму, думає і про дитячу, і про доросле. Зараз вона може більше часу приділяти улюбленій справі, тому що працює в студії (Раніше всі матеріали дівчина зберігала вдома). Ще в планах - створити маленький сімейний театр.

- Напрямок своєї творчості я вважаю ультрамодним. Вони цікаві іноземцям, а ще зараз в тренді "антикризова програма" - багато моїх костюми і прикраси беруть участь в зйомках корпоративних календарів в російській стилі. Це повернення до коріння, до історії. Краса минулого в сучасному прочитанні. Мені подобається вигадувати нові казки! І здорово, що це можна відроджувати самостійно. Я не закликаю всіх підряд носити кокошники і розшиту одяг. Це було б досить дивно. Однак знати і цінувати свою культуру, мати можливість доторкнутися до неї в XXI столітті як мінімум цікаво!

Однак знати і цінувати свою культуру, мати можливість доторкнутися до неї в XXI столітті як мінімум цікаво

Текст: Надія Касьянова
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU, Маргарита Карєв, Шура АВДЄЄВА, Марія Липини, Любов махина
Відео: Ліза ШВЕЦОВА

Намагався хтось повторити твій стиль?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»