Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Школа швачки: іспити на подіумі в ресторані і заробітки по 3-6 тис. Грн

Пам'ятник єврейському кравця. Варто в центрі Нью-Йорка на Сьомій авеню, яку прозвали вулицею моди.

Шити одяг - вміння, корисне для кожного, адже мало у кого гардероб тріщить по швах від модного одягу. Та й освоїти шиття ніколи не пізно. "До курсів крою та шиття інтерес великий останні роки три. Наші слухачі заповнюють анкети, в яких є питання:" Чому ви вирішили відвідувати ці курси? "Зараз дуже багато пишуть, що ціни в магазинах не відповідають якості одягу, та й вибір невеликий, так що краще вибрати гарну тканину і пошити виріб під себе ", - розповідає куратор курсів крою та шиття в Інституті підготовки кадрів промисловості (Київ) Катерина охотницький.

Вибір курсів дуже великий: і для тих, хто просто хоче одягати рідних, і для тих, хто вирішив змінити сферу діяльності. Займатися можна як в денний, так і в вечірній час або у вихідні.

ХТО І НАВІЩО ПРИХОДИТЬ

Ніяких попередніх навичок для навчання на базовому курсі крою та шиття не потрібно. "Буває, приходять люди, які не тримали голку в руках, але за час навчання вони розуміють, що їм це цікаво, - говорить старший майстер Тернопільського професійного ліцею моделювання одягу та перукарського мистецтва Людмила Гогусь. - У кого-то виходить шити краще, у кого-то гірше, але все залишаються задоволені хоча б тому, що можуть щось полагодити, поміняти застібку, вкоротити штани, правильно підшити поділ спідниці. тобто самостійно зробити елементарний ремонт, який в ательє коштуватиме недешево ".

В основному навчатися приходять жінки 20-45 років, але вік слухачів не обмежений. "У нас є і школярки, і студентки, і пенсіонерки, - розповідає Людмила. - Причому люди бувають дуже цікаві: психологи, лаборанти, вчителі англійської, японської мов, працівники міськради". Часто приходять молоді мами під час декретної відпустки.

ЧОЛОВІКИ ТЕЖ Є. Слухачі курсів прагнуть навчитися шити не тільки для себе чи своєї родини - багато хто хоче змінити професію, виконувати приватні замовлення на дому або відкрити власну справу. "До нас, наприклад, як-то прийшла жінка, яка раніше працювала в банку, але її скоротили, - розповідає Катерина охотницький. - А вона все життя підшивала щось, вишивала, і їй подобалося. Поки була стабільна робота, ніяк руки не доходили до шиття, а коли з'явився час - вирішила реалізувати давню мрію ".

У регіонах чоловіки на курси приходять рідко. "Я викладаю багато років, і за весь час у мене навчався тільки один чоловік, інженер, - каже Людмила Гогусь. - Шив атласну спідницю для своєї дівчини".

У Києві представники сильної статі на курсах шиття з'являються частіше. "У нас чоловіки є практично в кожній групі, один-двоє, - розповідає Катерина охотницький. - Правда, вони вчаться в основному не для себе, а щоб шити професійно і заробляти гроші".

УМОВИ НАВЧАННЯ

Курси бувають більш-менш інтенсивні, ранкові, денні, вечірні, вихідного дня. Тривають вони від 3 до 6 міс. Залежно від міста, навчального центру та графіка занять вартість варіюється від 300 до 1,5 тис. Грн на місяць.

ЩО ПОТРІБНО. Спочатку мати швейну машинку зовсім необов'язково. "Щоб не викидати гроші, ми радимо перші два тижні позайматися на нашому обладнанні, розібратися, наскільки вам це заняття підходить", - говорить Катерина охотницький. За словами Людмили Гогусь, слухачі часто витягують з шаф старі мамині чи бабусині машинки. "Спочатку ви будуєте базові конструкції, - розповідає Інна Ємець. - Для цього потрібна міліметровий папір, олівець, ластик і лінійки, в тому числі лінійка закрійника. Надалі знадобляться також тканину і блискавки для виробів".

ВІД БІЛИЗНИ ДО ПАЛЬТА

Новачки приходять на базовий курс: аматорський або професійний (за фахом кравець). Наступний щабель - курси закрійника. "На них більш складне конструювання і моделювання, ширше асортимент одягу: від нижньої білизни до пальто", - пояснює Людмила Гогусь.

У деяких навчальних центрах є один базовий курс. "За три місяці ви шиєте п'ять виробів: спідницю, штани, плаття, блузку, жакет без підкладки, - розповідає адміністратор Першою українською Fashion школи "Майстерня моди" (Київ) Інна Ємець. - Всі заняття практичні: ви кроіте базові конструкції і шиєте. Потім розглядаєте варіанти моделювання, наприклад, як можна з базової спідниці зробити кльош, рік, сонце і т.д. Іспит - це показ в ресторані: випускники демонструють власні роботи на себе. За бажанням багато потім йдуть на курс дизайну одягу ".

ЛЮБИТЕЛИ - ОКРЕМО. В Інституті підготовки кадрів промисловості любителі і майбутні кравці вчаться окремо. Після аматорського курсу видають звичайний сертифікат навчального закладу, а після професійного - сертифікат державного зразка. "Хоча і професійний курс, і аматорський тривають по 3 місяці, в аматорському трохи менше години, - пояснює Катерина охотницький. - профкурсах розрахований на слухачів, які потім підуть працювати за цією спеціальністю, там більш глибока підготовка, вони вивчають різновиди манжет, кишень, комірів. І ми уважно стежимо за якістю виконання кожного рядка, кожного елемента ". Є школи, де викладають авторські методики крою. "Ми навчаємо універсальної методики швидкісного крою, яка дозволяє кроїти одяг на фігури будь-якого типу дуже швидко і точно, без припасувань і обчислень за складними формулами", - розповідає менеджер головного офісу Академії крою "Унімекс Любакс" в Кривому Розі Діана Кукса. Освоїти швидкісний крій приходять як новачки, так і майстри, які хочуть підвищити свою кваліфікацію. Такі курси діють в 14 містах України, в тому числі в Києві, Одесі, Дніпропетровську, Харкові.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

На сайтах вакансій кравцем і швеям зараз пропонують від 3 до 6 тис. Грн в місяць. Оплата, як правило, відрядна. "Залежить від ательє, але зазвичай це 50-60% вартості замовлення", - розповідає Катерина охотницький. Влаштуватися на роботу після курсів цілком реально. Втім, багато хто воліє шукати клієнтів самостійно.

"Половина випускників працює на себе, - каже Людмила Гогусь. - А минулого літа три жінки з групи закрійників об'єдналися і відкрили своє ательє".

Деякі навчальні центри допомагають зробити перші кроки в кар'єрі. "Ми співпрацюємо з українськими дизайнерами, так що випускники можуть пройти оплачувану практику. Чи не гарантуємо цього, але всіляко сприяємо", - зазначає Інна Ємець. В Інституті підготовки кадрів промисловості слухачам також пропонують оплачувану практику. "Ми забезпечуємо можливість попрактикуватися в нашому ательє при інституті, - розповідає Катерина охотницький. - Це офіційне працевлаштування. Люди працюють півроку-рік, після чого їм набагато легше влаштуватися в інше місце або виконувати приватні замовлення на дому. Взагалі до 90% випускників професійного курсу успішно працевлаштовуються ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Наші слухачі заповнюють анкети, в яких є питання:" Чому ви вирішили відвідувати ці курси?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»