- Свій бізнес: виробництво та продаж шкільної форми
- Свій бізнес: пошив одягу
- Як почати бізнес з пошиття спортивного одягу
- Свій бізнес: вичинка шкур
- Свій бізнес: виробництво та продаж в'язаних светрів
- Пошиття домашніх халатів - бізнес з мінімальними вкладеннями
- Прибутковий бізнес на ростових ляльок
- Свій бізнес: виробництво верхнього одягу
* У розрахунках використовуються середні дані по Росії
Швейне виробництво - відмінна ідея для бізнесу, якщо ви володієте добрим смаком, любите і вмієте шити (навіть якщо ви не будете займатися пошиттям самостійно, ви все ж повинні бути знайомі з усіма тонкощами цього процесу, щоб контролювати своїх працівників і відстежувати якість своєї продукції) , розбираєтеся в моді і в курсі останніх тенденцій.
В даний час галузь легкої промисловості переживає в нашій країні непрості часи. Більшість великих вітчизняних підприємств знаходиться на межі виживання. На жаль, продукція російських виробників часто поступається за якістю, ціною та зовнішнім виглядом одязі зарубіжного виробництва (в тому числі і країн СНД). Однак в деяких сегментах наші компанії мають певні переваги перед іноземними. В основному, це сегменти ексклюзивної і дорогий (вечірньої, верхній) одягу. Розглянемо більш докладно бізнес з пошиття вечірніх і весільних суконь.
У міру зростання добробуту населення зростає попит і на гарні вбрання, які призначені для певного випадку. Вартість таких суконь і костюмів починається від декількох тисяч рублів, а ціни на найдорожчі моделі обчислюються в десятках тисяч.
Для організації швейного виробництва буде потрібно спеціальне обладнання. Точна комплектація залежить від декількох факторів: виробленого асортименту, обсягів виробництва, моделей і т. Д. Стандартний набір включає в себе промислові швейні машини, розкроювальне обладнання, установки для волого-теплової обробки, петельний автомат для викидання петель, гудзиковий автомат, парогенератор, оверлоки , між операційні столи, закроювальний ножі, вишивальні машини і т. д. Зверніть увагу: для пошиття і, головне, прикраси святкових нарядів потрібно досить дороге устаткування. Одна вишивальна машина в самій мінімальній комплектації обійдеться в кілька десятків тисяч рублів.
Деякі компанії роблять ставку на штучну роботу, використовуючи замість автоматизованого обладнання ручна праця швачок. Складно сказати, наскільки це виправдано, адже все залежить від кожного конкретного випадку. Якщо ви відкриваєте свій цех в столиці або іншому великому місті, то, швидше за все, попит на дорогі вбрання ручної роботи буде. Однак в невеликому місті такий одяг виявиться незатребуваною.
Незважаючи на розвиток інтернету і поступовий перехід бізнесу в онлайн-сферу, в одежній сегменті ситуація практично не змінилася: покупці вважають за краще вибирати одяг з можливістю примірки, тим більше, коли мова йде про дорогі вечірніх нарядах, які повинні сидіти ідеально. В цьому випадку є два варіанти роботи: відкривати велике швейне підприємство і працювати не на одне місто або навіть область, а на весь регіон або країну. Звичайно, витрати в цьому випадку будуть набагато вище, а терміни окупності довше. Чим більше масштаб виробництва, тим менш вигідно працювати з обмеженим асортиментом. Інший формат ведення такого бізнесу - відкриття магазину-ательє. По суті це салон весільних та вечірніх суконь з можливістю прийому замовлень на пошиття суконь в єдиному екземплярі з урахуванням побажань замовниць, а також продажу готових нарядів (власного пошиття чи ні) і підгонки їх по фігурі.
Для відкриття невеликого швейного виробництва можна зареєструватися як індивідуальний підприємець або ж юридична особа. У більшості випадків перший варіант виявляється набагато простіше, швидше і вигідніше. Однак фахівці радять віддати перевагу організаційно-правовій формі товариства з обмеженою відповідальністю, якщо ви плануєте реалізовувати свою продукцію дрібним оптом і закуповувати тканини і фурнітуру, в тому числі і за кордоном, як юридична особа.
Навіть при невеликих обсягах виробництва вам буде потрібно порівняно велика площа під швейний цех. Площа займає, в основному, обладнання, яке дуже габаритно, - столи зі швейними машинами, столи для розкрою тканини, вишивальні машини і т. Д. Популярний серед невеликих цехів варіант «полунадомной» роботи, коли швеям розвозять розкроєні деталі, а потім забирають готові вироби, в даному випадку не підійде. В першу чергу тому, що мова йде про складні моделях. А також з тієї причини, що дорогі тканини і фурнітура в результаті занадто частою транспортування і передачі з рук в руки просто псуються і втрачають свій товарний вигляд. Крім того, потрібно місце для розкладки рулонів тканини, які самі по собі досить великі.
При виборі приміщення принципове значення має не тільки площа і наявність всіх необхідних комунікацій, але також і його стану. Ні сам швейний цех, ні склади не повинні бути брудними, в аварійному стані, з підвищеною вологістю. У деяких випадках оптимальним варіантом може стати оренда приміщення на вже діючому невеликому швейному підприємстві. Додаткова перевага полягає в можливості оренди необхідного обладнання на тій же самій фабриці, де ви орендуєте приміщення, замість того, щоб купувати його у власність.
Штат ваших працівників залежить від обсягів виробництва. Зазвичай рекомендується наймати швачок, які будуть працювати в дві зміни. Крім того, будуть потрібні працівник на волого-теплової обробки, бригадир, закрійник, конструктор-технолог, модельєр-дизайнер. Так як вечірні та весільні сукні не відносяться до товарів першої необхідності і купуються не настільки часто, як, скажімо, нижню білизну або повсякденний одяг, то в перший час можна працювати і в одну зміну (тим більше це вигідно, якщо ви орендуєте приміщення на погодинних умови оплати). Найголовніша людина з перерахованих вище фахівців - модельєр-дизайнер, який створює ескіз майбутнього наряду з усіма деталями. Від якості його роботи, смаку, знання всіх модних тенденцій буде залежати успіх вашого бізнесу. Добре, якщо ваш дизайнер вже встиг заробити собі ім'я. Втім, в цьому випадку його послуги також будуть коштувати дуже недешево (можна розглядати це як націнку за рекламу вашого одягу). Але при відсутності підходящої кандидатури серед відомих модельєрів і / або додаткових коштів можна скористатися послугами менш відомого фахівця. Хто знає, можливо, він незабаром також стане знаменитим, і не без вашої допомоги.
Якщо ви берете на роботу поки що маловідомого, але «багатообіцяючого» дизайнера, приготуйтеся до того, що назва вашої торгової марки буде рано чи пізно асоціюватися з його ім'ям. З одного боку, це ваше додаткове переваги: за всіма фешн-брендами варто певна людина. З іншого боку, якщо ця людина сама не є власником бренду, це пов'язане з високими ризиками. Ваш дизайнер може рано чи пізно піти в іншу компанію або ж відкрити власну, а ви залишитеся ні з чим, і доведеться починати все спочатку.
Крім постійних працівників, будуть потрібні також приходять фахівці. До них відносяться електрик, механік і бухгалтер. Необхідність в їх послугах виникає час від часу, тому вони можуть відвідувати ваше виробництво з певною періодичністю або в екстрених випадках (наприклад, при поломці обладнання, замиканні і т. Д.).
Один з найбільш складних і важливих моментів у процесі організації швейного виробництва - пошук постачальників сировини - фурнітури і самих тканин. Для пошиття дорогих вечірніх і весільних суконь використовуються, як правило, тканини зарубіжного виробництва з різними видами декоративного оздоблення. Такі тканини, як і спеціальну фурнітуру, складно знайти на місцевих оптових базах, а багато хто з них доводиться замовляти за кордоном. Найбільші проблеми виникають при замовленні великої кількості текстилю та фурнітури (в основному при організації доставки і розмитнення вантажу).
Вечірні та весільні сукні реалізуються через дрібнооптові компанії (при потоковому пошитті), незалежні салони і магазини, фірмові салони і торгові точки, власний і чужі інтернет-магазини. Вибір каналів збуту залежить, перш за все, від цінової категорії готової продукції, а також від обсягів виробництва. У випадку з майже поштучним пошиттям можна говорить про ательє, яке відшиває певні моделі заданих розмірів. Для продажу моделей більш високої цінової категорії відкривають фірмові магазини або хоча б торгові точки. При великих масштабах зазвичай виробники намагаються максимально знизити собівартість готових суконь і реалізують продукцію через дрібнооптові компанії, які, в свою чергу, продають сукні власникам салонів весільного та вечірнього вбрання, магазини і навіть торгові точки на речових ринках.
Для відкриття власного швейного цеху по виробництву весільних та вечірніх суконь буде потрібно від 300 тис. Рублів. У цю суму входить оренда приміщення, закупівля першої партії матеріалів (фурнітури і текстилю) для отшивам базових моделей, заробітна плата швеям на перші два місяці роботи, мінімальний комплект обладнання та реклама. Варто зауважити, що найбільш витратна частина - це закупівля матеріалів - тканин і фурнітури, які самі по собі є досить дорогими.
Терміни окупності при таких вкладеннях складають не менше одного року. При цьому, чим більше ваш бренд буде на слуху, тим швидше ви отримаєте перший прибуток. Бізнес з пошиття вечірніх і весільних суконь є сезонним. Найбільшим попитом така продукція користується в період з весни по осінь (сезон весіль) і напередодні новорічних і (трохи менше) інших державних свят.
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу
25.03.2014
Свій бізнес: виробництво та продаж шкільної форми
Для організації власного виробництва шкільної форми можна зареєструватися в якості індивідуального підприємця або створити юридичну особу. Останній варіант займає більше часу (до ...
Свій бізнес: пошив одягу
Порядок інвестиційних витрат може коливатися в широких межах: від 838 000 в разі організації простого цеху з пошиття вузького асортименту виробів і покупки бюджетного обладнання до 3 702 0 ...
Як почати бізнес з пошиття спортивного одягу
На відкриття власного невеликого цеху по виробництву спеціалізованої спортивної одягу знадобиться від 200 т. Р. (Сюди входить в тому числі оренда виробничої площі і персонал з двох ш ...
Свій бізнес: вичинка шкур
Готова виробнича лінія для вичинки шкір обійдеться підприємцю приблизно в 2 мільйони рублів, однак за ці гроші можна отримати вживане устаткування.
Свій бізнес: виробництво та продаж в'язаних светрів
Виробництво таких светрів є прибутковим, що доводить досвід поки що нечисленних вітчизняних підприємців, які працюють в цьому вузькому сегменті. Стильні вовняні і трико ...
Пошиття домашніх халатів - бізнес з мінімальними вкладеннями
Пошиття халатів є прекрасним домашнім бізнесом, для відкриття якого потрібні мінімальні стартові вкладення.
Прибутковий бізнес на ростових ляльок
Виготовлення ростових ляльок - прекрасний бізнес, але який пов'язаний з необхідністю вивчення і навчання мистецтву створення подібних продуктів. При цьому для того, щоб одержувати найбільший прибуток, п ...
Свій бізнес: виробництво верхнього одягу
При максимальній економії організація цеху з пошиття верхнього одягу на десять працівників обійдеться в 450-500 тис. Рублів. Рентабельність такого виду бізнесу вважається досить високою (за різними оцінками ...
Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал
зберегтиВи можете зберегти цю сторінку за допомогою: