Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як запустити швейний бізнес: практичний посібник від керівництва інтернет-магазину Лапка

  1. Директор магазину Lapka Андрій Орлов вирішив розповісти, як організувати ефективний бізнес в цій галузі.
  2. Як організувати швейне ательє або перетворити хобі в бізнес
  3. Скільки коштує відкрити швейну майстерню?
  4. приклад №1
  5. приклад №2
  6. Де краще орендувати приміщення і скільки це коштує?
  7. Необхідне обладнання для ательє
  8. Персонал: скільки людина наймати і як оплачувати?
  9. Реклама
  10. Щомісячні витрати на утримання ательє і окупність
  11. Реєстрація ательє - які документи потрібно оформити?
  12. Варіанти швейного бізнесу
  13. Весільні салони та ательє з пошиття індивідуальних виробів (вечірні, бальні сукні, костюми)
  14. Комп'ютерна вишивка на замовлення
  15. машинне в'язання
  16. Історія одного успіху
  17. Запускаємо бізнес, не відкладаючи на завтра

Зараз багато людей пробують себе в бізнесі. Це цікаво, сприяє розвитку особистості, забезпечує фінансову незалежність і впевненість у завтрашньому дні. Однак далеко не всі уявляють, з чого почати, яку нішу зайняти, щоб бути успішними. Однією зі сфер, яка буде затребувана завжди, є швейна.

Директор магазину Lapka Андрій Орлов вирішив розповісти, як організувати ефективний бізнес в цій галузі.

Головне - не піддаватися сумнівам і не опускати руки. Моя бабуся з допомогою своєї швейної машинки заробляла на життя в складні часи. Та й приклади наших покупців, які організовують міні-ательє на дому, сервіси ремонту одягу, вишивають і шиють на замовлення, говорять самі за себе.

В українців генетично закладено працьовитість і витривалість, а, як відомо, терпіння і труд все перетруть. Далі я приведу кілька успішних прикладів того, як наші клієнти розвивають свій швейний бізнес.

Як організувати швейне ательє або перетворити хобі в бізнес

Мрієте відкрити своє ательє з пошиття та ремонту одягу? Я розповім, як перетворити хобі в бізнес, який приносить від 500 до 10000 $ в місяць. За 20 років роботи я допоміг відкрити понад 1000 ательє. Поділюся історіями моїх найяскравіших клієнтів, які до сих пір купують у нас техніку, відкрию для вас рецепти їхнього успіху.

У важкі часи люди змінюють магазини на швейні майстерні

Боїтеся починати нову справу в кризу? Даремно! Хоч зараз настали важкі часи, як раз завдяки швейної справи можна вижити і залишитися на плаву. Простір для діяльності безмежний - пошиття весільних суконь, вишивка на замовлення, індивідуальний пошив костюмів і пальто, футболки, в'язані, хутряні вироби та багато іншого.

Люди стали витрачати менше грошей на одяг, але швейних студій це не стосується. Тут можна купити якісний костюм за прийнятними цінами або дати «друге життя» улюблених речей. Економія очевидна!

Девіз всіх ательє:

  • Ремонт - нове життя для старого одягу.
  • Реставрація - зробимо неможливе можливим.
  • Пошиття - всі види одягу за індивідуальним замовленням.

Скільки коштує відкрити швейну майстерню?

Стартовий капітал для міні-ательє становить від 1500 $, в залежності від виду діяльності. В першу чергу гроші потрібні на:

  • оплату оренди, ремонт та облаштування приміщення;
  • закупівлю обладнання та матеріалів;
  • зарплату персоналу;
  • рекламу.

Далі я зупинюся на кожному з пунктів більш докладно. Але для початку наведу пару прикладів:

приклад №1

приклад №1

Наш клієнт відкрив міні-ательє в універмазі «Україна» в Києві. Його майстерня займається пошиттям і ремонтом одягу. Він вклався в дві машини: промислову прямострочна і побутової оверлок Brother 355D на суму 500 $. Знімає приміщення в 10 кв. м., з персоналу - одна швачка, яка отримує 7000 гривень на місяць. Вартість оренди - 250 $.

приклад №2

На вулиці Тургенєвській, 80 знаходиться успішне ательє, яке займається індивідуальним пошиттям костюмів, суконь, пальто, трикотажних виробів і т. Д., А також ремонтом одягу. Всі машини в майстерні промислові: три прямострочні, промисловий пятініточний оверлок, петельная і распошивальні машини; також є парогенератор і розкрійний стіл. Все це їм обійшлося в 4000 $. Площа з примірочної - 25 кв. м. Вартість оренди - 300 $ в місяць. З персоналу - три швачки, кожна отримує 6500 гривень на місяць. Закрійник і директор - один і той же чоловік.

Де краще орендувати приміщення і скільки це коштує?

Вартість оренди коливається в межах 9-12 тисяч гривень.

Часто ательє розташовуються у великих торговельних центрах, де люди потребують підгонці тільки що купленої одягу. Мінуси цього місця розташування - висока ціна. Плюс - великий потік покупців з ТЦ. Крім того, на руку зіграє непряма реклама мережевого магазину і впізнаваність торгових точок. Сюди також можна віднести мережа хімчисток. Приклад - наш постійний клієнт Un momento, де завжди затребуваний дрібний ремонт одягу.

Якщо збираєтеся відкриватися в торговому центрі, обов'язковий мінімум - промислова або побутова прямострочна машина, оверлок. Рекомендації «Лапки»: Husqvarna Viking E20 (Огляд переваг машини тут), Janome 075D .

Огляд переваг Husqvarna Viking E20 в відео нижче:

Інший варіант - розміщення в великому спальному районі. Хорошим рішенням стане приміщення в підвалі або на першому поверсі багатоповерхового будинку, у дворі. Також можна зробити пункт для прийому замовлень в одному місці (наприклад, в жвавому торговому комплексі або в центрі міста), а швейний цех - у віддаленому районі.

Необхідне обладнання для ательє

В середньому оснащення обійдеться в 800 $.

Що вам знадобиться Для чого це потрібно? Дві-три прямострочні, підшивальні, Плоскошовні, петельная машинки

Прямострочна машина призначена для сточування легких, середніх і важких тканин (рекомендую Velles VLS 1015DH ).

Підшивочна машина призначена для підшивки низу вироби, робить потайний шов (рекомендую Velles VB 500 ).

Плоскошовна машина - для обробки низу трикотажних виробів, горловини і рукавів (рекомендую Janome Cover Pro 7 ).

Петельна - для викидання петель на різних виробах (пряма, з вічком або кругла петля; рекомендую Brother Innov-is 670 ).

Оверлок Потрібен для обметування зрізів текстильних матеріалів (рекомендую Janome HQ-075D) . подивіться відео , В якому детально описані гідності машини. Кушнірські машини Необхідні для пошиття хутряних виробів (рекомендую Velles VF 035DD ). Шафа стелаж

Для зберігання обладнання, матеріалів та інструментів.

Праска з парогенератором, прасувальна дошка, кравецькі колодки для СОТ Такий праска може постійно подавати пар, що вдвічі збільшить ефективність його роботи (рекомендую Lelit PS25 ). Стільці і столи Для роботи персоналу і зручності відвідувачів. раскладочний стіл

Для розкрійних і сметочнимі робіт, зберігання обладнання (в «лапках» тепер теж є швейний стіл).

Примірювальна

Для клієнтів, які хочуть приміряти готовий виріб або зняти мірки.

манекен

Для клієнтів, які хочуть приміряти готовий виріб або зняти мірки.

Набір ножиць, плечики і інші дрібниці

Для клієнтів, які хочуть приміряти готовий виріб або зняти мірки.

Оверлок Janome HQ-075D - огляд переваг

Рекомендую купувати професійне обладнання. Гарна швейна машина обійдеться від 300 до 3 500 $. Якісний оверлок коштує від 400 $. Може з'явитися спокуса купити все б / у, проте ремонт такого обладнання з урахуванням простою в результаті може обійтися дорожче, ніж покупка нового.


Може з'явитися спокуса купити все б / у, проте ремонт такого обладнання з урахуванням простою в результаті може обійтися дорожче, ніж покупка нового

Оверлок Janome HQ 075 ефективно обмітає зрізи текстильних матеріалів

Рекомендую купувати професійне обладнання. Гарна швейна машина обійдеться від 300 до 3 500 $. Якісний оверлок коштує від 400 $. Може з'явитися спокуса купити все б / у, проте ремонт такого обладнання з урахуванням простою в результаті може обійтися дорожче, ніж покупка нового.

Не варто економити і на раскладочного столі - велика площа для розкрійних і сметочнимі робіт, підготовки одягу життєво необхідна для швейного цеху. Такий стіл коштує приблизно 300 $.

Меблі обійдеться від 3000 гривень, витратні матеріали - від 2000 гривень.

Персонал: скільки людина наймати і як оплачувати?

Оклад одного працівника становить приблизно 5-9 тисяч гривень. У Києві зарплата трохи інша - 8-10 тисяч гривень.

Кваліфікований персонал - запорука успіху. Краще, якщо це будуть люди з досвідом і репутацією. Важливий фактор - порядність співробітників, вміння ввічливо спілкуватися з замовниками.

Для початку краще наймати 1-2 швачки. Далі може з'явитися потреба в наймі модельєрів, закрійників.

Є сенс зробити упор на преміальну оплату, щоб наймана швачка була зацікавлена ​​в результаті. Але мінімальний оклад також обов'язковий.

Реклама

Найефективніше рішення для ательє - вивіска і «сарафанне радіо».

З власного досвіду можу сказати: сьогодні з відомих мені ательє ніхто не вкладає гроші в рекламу. Стандартно нею служить вивіска (коштує близько 1000 грн.) Плюс «сарафанне радіо» (безкоштовно).

Наші клієнти - ательє з пошиття хутряних виробів на Хрещатику (Пасажі) вже 17 років ніде не дають рекламу, їх немає навіть в соціальних мережах. А замовлення у них розписані на місяць вперед.

Щомісячні витрати на утримання ательє і окупність

Вони складають від 300 $ до 500 $ в залежності від виду діяльності і включають:

  • оренду приміщення;
  • комунальні послуги;
  • зарплату персоналу плюс податки;
  • витратні матеріали.

При обліку щомісячних витрат швейна майстерня окупається в термін від місяця до 2-3 років.

Вище я згадував ательє в універмазі «Україна». Вони окупилися за 3 тижні! Рівень їх цін - 100 гривень за підшитий брюк, 250 гривень за підгін вироби на один розмір.

Добре йдуть справи і в регіонах: ательє з вишивки з Дніпропетровська купили в «лапках» вишивальну машину Brother PR 655 і за місяць відбили витрати на шевронах для армії (а це 6000 $).

Дуже швидко окупається ательє з в'язання - за місяць вони відбивають вартість трьох в'язальних машин Silver Reed SK 840 на шапочках і шарфиках в сезон (осінь-зима) для Троєщинського ринку. Інший випадок: дівчина купила три машини Brother PR 655 і за два місяці відбила їх вартість, шиє для фонду Ахметова. Це все реальні приклади.

Це все реальні приклади

Brother PR 655

Щомісячний прибуток ательє залежить від напрямку і людського фактора - дохід може скласти як від 500 $, так і до 10000 $.

Реєстрація ательє - які документи потрібно оформити?

Щоб відкрити ательє, ніяких спеціальних дозволів не потрібно. Вам буде потрібно зареєструватися як приватний підприємець. Тільки в разі роботи з корпоративними замовниками необхідно оформляти юридичну особу.

Ризики: сезонні коливання і нерозуміння з замовниками

Один з найважливіших питань роботи швейного цеху - сезонні коливання, які відчутно позначаються на доходах. Так, в теплу пору року падає попит на хутряні вироби, в холодну - на сукні і т. Д. Ці коливання необхідно враховувати ще на етапі підготовки бізнес-плану.

Іноді можуть виникнути питання з замовниками. Щоб убезпечити себе від непорядних клієнтів, краще укласти з ними договір, куди заносяться паспортні дані замовника, обумовлені терміни і вартість роботи.

Рішення про відкриття ательє варто приймати не з урахуванням кризи, а проаналізувавши та зрозумівши, чи готові ви до цієї роботи. Адже криза в нашій країні може тривати роками. А швейна промисловість - це те, що затребуване навіть в найважчі часи.

Варіанти швейного бізнесу

Далі розглянемо ще декілька варіантів бізнесу.

Весільні салони та ательє з пошиття індивідуальних виробів (вечірні, бальні сукні, костюми)

Що потрібно: промислові машинки, оверлоки, распошивальні, комп'ютерні апарати.

Рекомендації «Лапки»: Janome Cover Pro 7 , Brother Innov-is 500 , Velles VLS 1015D .

Відео з оглядом машинки Janome Cover Pro 7

Можна розміщувати рекламу в соціальних мережах. В основному інформація передається «з рук в руки».

Тут вже задіяні професійні швачки, закрійники і модельєри. Але також залучення клієнтури відбувається за рахунок репутації салону, потім замовлення передаються швеям-надомницею, які використовують звичайні побутові швейні машини та оверлоки.

Наприклад, в цій ніші успішно працюють такі наші клієнти:

  • ПП «Анаіт»;
  • весільний салон «Амелія»;
  • салон з пошиття танцювального одягу Katrin Studio.

Комп'ютерна вишивка на замовлення

Що потрібно: комп'ютерні вишивальні машини або швейно-вишивальні комплекси. В основному все вишивається на дому. Не потрібно оплачувати оренду і мати штат швачок. Один оператор може одночасно обслуговувати кілька вишивальних машин.

Рекомендації «Лапки»: Brother PR 655 , Brother Innov-is V5 , Brother PR 1000e .

Реклама розповсюджується через інтернет-канали, наприклад, соціальні мережі. При цьому кожен знаходить свою нішу, адже зараз в моді національна тематика, вишивка хрестиком, гладдю, рішельє, візерунки на дитячому одязі, трикотажі. Багато хто практикує корпоративну вишивку на спецодязі. Останній тренд в волонтерських колах - армійська вишивка.

Національною тематикою займається переважно Західна Україна: Коломия, Косів, Космач. У цих місцях звичайною справою вважається по 5-7 машин в одному дворі. Для таких цілей рекомендації «Лапки»: Brother NV V5.

У Чернівцях та Івано-Франківську практикується вишивка на весільних сукнях і фаті. Наприклад, в селі Волока Глибоцького району (Чернівці) шиють весільні наряди, які потім поставляються на ринки Європи, США і Африки.

У великих промислових містах (Дніпропетровську, Кременчуці, Києві, Запоріжжі) затребувана корпоративна вишивка на спецодязі.

У місті Комсомольську Полтавської області користується попитом вишивка на дитячий трикотаж. Наприклад, в цю категорію можна віднести наших клієнтів ПП Ломакіна В. В., м Світловодськ. Рекомендація «Лапки» для таких випадків: Brother PR тисячу .

машинне в'язання

Що потрібно: побутова в'язальна машина і оверлок для обробки країв в'язаних виробів.

Рекомендації «Лапки»: Silver SK-280 , Janome HQ 075

Вся творчість відбувається на дому. Светри, шапочки, шарфики, популярний дитячий трикотаж - вам точно буде чим зайнятися! За один робочий день в умілих руках проводиться 3-5 светрів, 20 одинарних або 10 подвійних шапочок. Пам'ятайте, що це сезонна робота - з вересня по березень, тобто з настанням холодів.

Історія одного успіху

Наостанок варто показати на прикладі, як в реальності можна розвинути швейний бізнес. Наша команда взяла інтерв'ю у дизайнера з пошиття бальних суконь кеби Катерини відеозапис розмови тут.

Інтерв'ю з дизайнером з пошиття бальних суконь Кебой Катериною

- Катя, підкажіть будь ласка, як зробити перший крок, який той єдиний алгоритм дій?

- Спочатку потрібно визначитися з цільовою аудиторією, на яку буде розрахована ваша робота. Далі треба написати бізнес-план, де прораховуються витрати на оренду приміщення, закупівлю швейного обладнання, меблі, фурнітуру і матеріали.

- Як зайняти свою нішу і бути успішним в швейному бізнесі?

p> - У нас майстерня з пошиття сценічних костюмів, бальних суконь, одягу для фігурного катання, гімнастики. До нас приїжджають з Білорусі, Польщі, України. Так як наші клієнти хочуть ексклюзивно і красиво одягатися в звичайному житті, ми шиємо повсякденну і вечірню одяг для них, останнім часом займаємося розробкою пляжної колекції: купальників, тунік, костюмів для виступу на «Міс Бікіні».

- Катя, підкажіть, будь ласка, чи був у вас бізнес-план? Що потрібно, щоб почати швейна справа з нуля?

- Бізнес-план обов'язково потрібен, також необхідно подумати про вибір напрямку в швейному бізнесі, прорахувати початковий капітал, витрати на обладнання, персонал, оренду приміщення, матеріали і фурнітуру.

- Яке швейне обладнання необхідно для вашого виду діяльності?

- Так як у нас робота пов'язана з еластичними матеріалами, трикотажем, нам обов'язково потрібно відповідне обладнання. Це распошивальні машини, зигзаги, Плоскошовні апарати ланцюгового стібка. Звичайно, необхідні для вишивання машини для декору, прикраси, кріплення каменів на костюми.

- Які питання виникають у процесі роботи і як ви їх виправили?

- Питання були з підбором якісних матеріалів і фурнітури. Ми почали співпрацювати з англійською фірмою Kresan і DSI, які виготовляють чудові тканини, розроблені під необхідні стандарти і специфіку нашої роботи.

- Спасибо большое за приділений час!

Запускаємо бізнес, не відкладаючи на завтра

На прикладі наших покупців можна сміливо сказати: ніколи не здавайтеся, дивіться тільки вперед, і успіх не змусить себе чекати. Якщо сумніваєтеся у виборі обладнання для власної справи, наші консультанти завжди готові допомогти і порадити гарну машину. Заходьте на наші сторінки в Facebook і Instagram - будемо спілкуватися і розбиратися разом.

Колектив магазину «Лапка» щиро бажає вам миру, процвітання і вдячних клієнтів!

Автори статті - Орлов А. і Орлова В.

Автор статті: Орлов А.В

Скільки коштує відкрити швейну майстерню?
Де краще орендувати приміщення і скільки це коштує?
Що вам знадобиться Для чого це потрібно?
Персонал: скільки людина наймати і як оплачувати?
Реєстрація ательє - які документи потрібно оформити?
Як зайняти свою нішу і бути успішним в швейному бізнесі?
Катя, підкажіть, будь ласка, чи був у вас бізнес-план?
Що потрібно, щоб почати швейна справа з нуля?
Яке швейне обладнання необхідно для вашого виду діяльності?
Які питання виникають у процесі роботи і як ви їх виправили?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»