Гесте і Гермес буває добре разом. Гестія знає про вітряну вдачу Гермеса, вона не страждає від його любвеобільності. Для неї дійсно важливо, що він незмінно повертається в її будинок. Тому що ГЕСТІЯ = ДОМ. Цю модель буває складно зрозуміти оточуючим.
Перша версія цього тексту була опублікована у мене в ФБ (посилання).
Коли у чоловіка добре підвішений язик, він красномовний, переконливий, веселий і грайливий, це означає, що їм керує Гермес. Ледве народившись, бог Гермес тут же викрав у Апполона стадо Золоторогий корів, а Зевс, дивлячись на це з небес, тільки гикнул. І призначив Гермеса богом злодіїв, брехунів, купців, ораторів і мандрівників. Гермес не боїться ні бога ні чорта, і сновигає туди-сюди через річку забуття, Стікс, проводжаючи душі померлих. Пару раз навіть спускався в саме царство мертвих, до Аїду, щоб поклопотатися про оскарження покійного (нечуване). Іноді покійний навіть повертався на світ божий до загального задоволення. Про чоловіка (або жінку), якими керує Гермес кажуть, "продасть змії тапочки."
Всім интровертам, стиснутим в архетипових обіймах таких богів як Аїд або Гефест психологи рекомендують розвивати в собі Гермеса.
Гермес відмінний бог, з ним весело і блискуче, але він має репутацію поганого чоловіка. На відміну від які сприяють богів-батьків Зевса і Посейдона, які, хоч і бяки, але так і прагнуть на кого-небудь як слід одружитися, цей не здається до останнього. Втім, потім теж не здається. Він бреше, викручується, виляє і сам вже не знає, де правда, де брехня. А ще весь час кудись зникає. (Гастролі, відрядження, за пивом ...) В цілому, відомий розклад, і без Гермеса все зрозуміло, але мене зацікавило ось що.
У книжці у Болен коротко описуються пари, хто на кого зазвичай западає, і у кого з ким і як складаються відносини. Так ось, є один жіночий архетип, що на відміну від цих Гермесом ладнає. І з жінками цими я знайома. Вони мене завжди інтригували. І завжди мені хотілося зрозуміти, ну що ж у них там всередині? А всередині щось у них, виявляється, Гестія.
Гермес і Гестія можуть сформувати досить міцний і взаємовигідний союз. Архетип богині домашнього вогнища і духовності. У сенсі, душевної рівноваги. Це третя цнотлива, невразлива богиня, в компанію Афіні і Артеміді, але вона Інтровертний і вся спрямована в себе. Гестія не любить публічності. Ми про неї майже нічого не знаємо. Навіть я, яка виросла в компанії картинок і історій про грецьких богів, про Гестію вперше дізналася п'ять років тому, через книгу Болен. В античній скульптурі і в живописі Ренесансу вона не присутня. Гомер нічого про неї не сказав. (Закреслити) Гомер про неї сказав дуже мало.
Гесте і Гермес буває дуже добре разом. Гестія знає про вітряну вдачу Гермеса, і він її не ранить. Вона настільки зосереджена на внутрішніх своїх самовідчуття і домашнє вогнище (НЕ дітях, - увагу, товариші, - це Деметра), що не чоловіка (це Гера), а саме будинку, що домашні справи і духовні помисли є для неї джерелом енергії і приносять їй почуття власної реалізації. Енергії і реалізації. Вона не страждає від його зрад. Для неї дійсно важливо, що він незмінно повертається в її будинок. Тому що ГЕСТІЯ = ДОМ. А то, що, він регулярно зникає, так це навіть і добре. Він їй не заважає. А вона йому. Тобто, Гестія і Гермес це антична версія щасливого відкритого шлюбу.
Цю модель дуже складно зрозуміти оточуючим. Навколишні Гестію шкодують. Навколишні щиро намагаються Гестії допомогти. Закликати до свідомості. Звільнити (вмовляють робити кар'єру, вийти на роботу, піти на курси і змінити роботу, розлучитися і перестати залежати від зрадника і мізогініста) І, нарешті, засудити. На жаль, кар'єра, як правило, не приносить Гестії радості, якщо тільки у неї не виражені інші "кар'єрні" богині. Хоча з Гесте виходять секретарки, на яких молиться весь офіс.
Якщо жінка досить урівноважена, а Гестія зазвичай відрізняє саме це, то чужі пересуди її не чіпають. В кінці-кінців, вона вважає за краще проводити час одна і чужу думку не грає для неї вирішальної ролі. Але, якщо Гестія сидить глибоко і не реалізована, (наприклад, її з дитинства запихали в Афіни, Артеміди або Гери) або, якщо їй дістався ще який-небудь архетип в пару, наприклад, Персефона, яка схильна до чужого впливу, і у неї в близькому контакті є Гера, для якої зрада це найстрашніше, що може трапитися, то таку Гестію чекають великі переживання.
Дійсно, якщо в жінці сильно представлена Гера або Персефона, то розклад з змінює чоловіком болісний і жахливий. Там треба щось міняти. Але для Гестії це просто частина відносин з людиною, з яким їй добре. Чоловік може створити для Гестії поле для самореалізації, давши їй будинок і можливість залишатися наодинці з самою собою. Але чоловік потрібен саме такий, самодостатній і фонтанує, чи то пак, Гермес. Інший може знайти Гестію сухою і нудною.
Спроби "звільнити" Гестію від так званого "гніту", банально позбавляють її джерела енергії та можливості реалізації. Якщо в жінки представлені інші богині з "конкуруючими" інтересами, то їм доведеться якось "домовлятися" між собою. Розлучення з "зрадником" і спроби жити самостійно можуть стати для Гестії куди більш травматичними, тому що кар'єра рідко дає їй почуття реалізації, якщо тільки в ній не присутній інший архетип.
Російська емігрантка, дизайнер Валентина Саніна, яка зробила собі ім'я в США в 1930-1950, подруга і особистий дизайнер Грети Гарбо, цілком можливо знаходилася саме в таких відносинах. Гарбо, Саніна і Шлее любили хизуватися публіку жартами про melange de trois. вони часто з'являлися втрьох, або Шлее подорожував з Гарбо. Судячи, по любові до чернечого темі в дизайнах в Санін могла бути присутнім Гестія, хоча той факт, що їй вдалося вибудувати успішну кар'єру модельєра вказує на те, що сильно були виражені Афродіта з Афіною. У Гарбо теж легко читається Гестія, а акторське ремесло вказує на Афродіту. Про Валентину, її долю і відносини зі Шлее, Гарбо і між цими трьома людьми є чудова книга. Якщо ви любите все довоєнний і красивий англійський, то це прекрасний подарунок собі або поціновувачам.
Чоловік Валентини Санін, Георгій Шлее з Гретою Гарбо
Гарбо в ролі Мата Харі (1931)
Гарбо в Мата-Хари (1931)
Валентина Саніна
Цієї зими я була на виступі Естер Перель (Esther Perel), секс-терапевта і автора книги про альтернативний погляд на зради і моногамію: The State of Affairs . Архетипами грецьких богів вона не користується, але вона переказала історію однієї пари, яка прожила разом 50 з гаком років і обидва були абсолютно щасливі. Якщо не брати до уваги, що дочка просвердлили матері мозок за те, що та всі ці роки "терпить" чоловікові зради. Якщо я правильно пам'ятаю, дочка навіть бойкотувала мати якийсь час, вимагаючи (!) Розлучення. Повз мене пройшло кілька схожих історій, в яких жінок це не турбувало абсолютно, зате деякі навколишні місця собі не могли знайти. Результати були різними ... Не всі були веселими. Тому на закінчення своєї депеші хочу процитувати Естер Перель: "ніколи не давайте людям рад, з наслідками яких вам самим не доведеться мати справу."
Автор теорії архетипів "Боги в Кожному Чоловікові" і "Богині в Кожній Жінці" американський психіатр Джин Шинода Болен. Книга була видана на початку 1980-х. Я інтерпретую її концепцію в сучасних реаліях. Для повної картини читайте самі книги. чоловіки жінки .
І завжди мені хотілося зрозуміти, ну що ж у них там всередині?