Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Малинове озеро (Алтайський край, Михайлівський район)

  1. Легенди і трохи історії
  2. походження назви
  3. Клімат і місцезнаходження
  4. Шлях до озера
  5. Де варто зупинитися
  6. Сприятливий період для поїздки

Малинове озеро на Алтаї, Росія

Легенди і трохи історії

У дуже давні часи, ще при Катерині II, приїжджі іноземці були здивовані, коли сідаючи за стіл, спостерігали сіль з дивною малиновим кольором. Такого іноземці не бачили ніде. Навряд чи вони навіть могли припустити, що таку дивну сіль привозять з Кулундинской степу, яка знаходиться біля підніжжя Алтайських гір.

У той час практично неможливо було туди дістатися, на жаль, не було тих видів транспорту, які є зараз. Люди, особливо жінки, жили легендами, про цілющу рожевому озері, спокутуючи в якому, безплідні - народжували, а некрасиві - гарнішала.

У наш час дістатися до цілющого озера не складно, багато хто вирушає туди просто для того, щоб помилуватися цією неземною красою, поправити здоров'я, адже в малиновому озері є лікувальні солоні води.

Ще одна причина, по якій малинове озеро популярно, воно допомагає поправити здоров'я, омолоджує і очищує шкіру, знімає втому і біль у м'язах, лікує запалення.

походження назви

На відміну від того часу, коли люди складали легенди про малиновий колір озера, у нас є вчені, які з'ясували, що в озері живе безліч мікроскопічних водоростей, побачити які можна лише під мікроскопом.

Саме ці водорості причина малинового кольору, оскільки виробляють рожевий пігмент. Ще одна особливість даних рослин - вони живуть і розмножуються тільки в солоній воді, в якій здатні в такій кількості виробляти цей пігмент.

Клімат і місцезнаходження

Примітний той факт, що озеро знаходиться прямо за однойменною селищем, який теж називається «Малинове озеро». Площа озера становить 11.4 км. Селище знаходиться в Алтайському краї Російської Федерації, в складі Михайлівського району, до Казахстансько-Російської кордону від озера приблизно 20 кілометрів.

Клімат різко континентальний, ця особливість обумовлюється тим, що найближчі моря знаходяться в декількох тисячах кілометрів.

Холодна зима, перепади температур з нерідкими тридцятиградусний мороз і спекотне літо - все це звичайна справа для Алтайського краю. Середня температура взимку (-18C), влітку - до (+ 25C).

Одного разу взимку був зареєстрований абсолютний мінімум, він склав (-51С). Зима не сніжна, саме тому переносити холод стає важче. Літо багате на опади, в проміжку часу між квітнем і жовтнем випадає близько 65% річних опадів.

Шлях до озера

Дістатися до селища «Малинове озеро» можна на автомобілі, по автодорозі. Є автомобільні дороги з Михайлівського або Рубцовська. З Михайлівським все простіше, відстань невелика, і їхати доведеться близько 20 хвилин.

З Михайлівським все простіше, відстань невелика, і їхати доведеться близько 20 хвилин

Фото: Rikar1995 / Flickr.com Покажчик на Малинове озеро

Бажаючим потрапити в селище Малинове Озеро з європейської частини РФ або просто регіонів далеких від Сибіру, варто спочатку дістатися до Барнаула, потрапити туди можна на поїзді або ж прямим авіарейсом.

У районному центрі Михайлівський є автобусні маршрути з Барнаула, звичайно, в дорозі можна встигнути занудьгувати, так як відстань досить значна - 410 км.

Є більш зручний варіант, залізничний. Слід направлятися з Барнаула до Кулунди, а після з Кулунди на автобусі до Михайлівського, відстань становитиме трохи більше ста кілометрів, дорога може зайняти близько півтори години.

Де варто зупинитися

На жаль, самі цивілізовані умови для відпочинку можна знайти лише в віддалених від Малинового озера містах і населених пунктах, дивно, що в Михайлівському районі досі немає жодного мотелю або готелю.

Наприклад, в Кулунде найдешевша готель з назвою «Алтай» обійдеться приблизно 400-1000 руб., Вищою комфортабельності - трохи дорожче, 850-1350 руб.

Якщо говорити про місто Рубцовськ, то до озера від нього близько 300 км, але готелів набагато більше: самий бюджетний варіант готель «Космос» (1200 рублів - одномісний номер), також є такі місця як «Аліса», »Перлина», «18 карат ». Добре відпочивши з дороги, можна буде вирушати до малинового озеру.

Жителі селища охоче приймають гостей, здають будинки, квартири і кімнати в оренду. Біля озера є навіть автокемпінг. У планах - створення на місці кемпінгу бази відпочинку.

Вид на Малинове озеро

Сприятливий період для поїздки

Кращий період, щоб відвідати Малинове озеро - проміжок з червня по вересень, саме в ці місяці сибірське літо знаходиться в самому розпалі.

Озеро дійсно унікально, але на подив у нього немає, ні якого б то не було статусу або території під охороною, навіть на місцевому рівні. Відпочиваючі можуть хоч весь день провести в цілющому озері. Вода дуже солона і за наявності на тілі будь-яких ранок, ран, або укусів - буде неприємно піч і щипати.

Особливість дуже соленою водою полягає в тому, що вона буквально не дає нормально пірнути і як би людина не прагнула, вона штовхає його назад на поверхню. Схожі відчуття і в Малиновому озері. Крім того, при цвітінні водоростей у воді знаходяться безліч маленьких бульбашок, що робить купання схожим на джакузі або спа-процедури.

Дно вкрите соляною кіркою, йти по ньому потрібно дуже обачно, щоб не подряпатися. Недалеко від цілющого джерела є невелике озеро з прісною водою, в ньому можна змити сіль з шкіри.

У Малинового озера є величезні можливості для залучення відпочиваючих, на жаль, про створення для цього відповідної інфраструктури ніхто не дбав. Звернули увагу на це чудо природи тільки в 2013 році. Для всіх, хто любить дикий відпочинок - дорога туди відкрита вже зараз.

Матеріал підготовлений редакцією сайту yaturisto.ru

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»