Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконтаСценарий юбилея 30 лет с конкурсами
Сценарии юбилеев, Сценарий юбилея 30 лет, сценарии юбилеев женщине, сценарий юбилея мужчине, сценарий
Сценарий для любого торжества - на свадьбу,юбилей,праздник,песни
Опубликовано: 01.09.2018 Лучшие праздники Волгограда и Волжского Празднование первого дня рождения
Смешной новогодний сценарий для старшеклассников "Плененный Дед Мороз"
Празднование Нового года в старших классах должно быть нетривиальным и прикольным. Ведь ребята, учащиеся
Конкурсы на 8 марта для корпоратива
В женский день 8 марта, кроме традиционных букетов и поздравлений в смс или на открытках, на предприятиях


Teksti i ftesës për dasmën si të lëshojë dhe të nënshkruajë dhe një template të ftohtë.

 1. Ku të filloni?
 2. Informacion për vizitorët
 3. Përmbajtja e ftesës
 4. Variantet e teksteve të ftesës për martesë
 5. Ftesat e temës
 6. Ftesat e Ftohtë

Të gjitha vajzat ëndërrojnë për ditën më të pabesueshme në jetën e tyre, ditën kur ata mund të veshin një fustan të bukur të dasmës dhe zyrtarisht të bëhen gruaja e të dashurit të tyre. Çdo martesë mund të transformohet nga aksesorë të bukur dhe, në veçanti, elementët e printimit - bonbonnieres, kartat e uljes për mysafirët, pllakat, etiketat për alkoolin dhe ftesat.

Përshtypja e parë në lidhje me martesën është bërë nga të ftuarit vetëm me ftesë. Me ta, mysafirët marrin lajmin që ju keni vendosur të bëheni bashkëshort dhe bashkëshort, si dhe të gjitha informacionet e nevojshme për martesën. Nga rruga, ftesat mund të lë të kuptohet për mysafirët në lidhje me temën e dasmës tuaj, nëse ata janë bërë në të njëjtin stil me të.

Përmbajtja e artikullit

Ku të filloni?

Pra, po planifikoni martesën tuaj dhe afroheni me fazën e përgatitjes së ftesës. Për ta bërë këtë, ju duhet të bëni një listë të ftuarve për të llogaritur se sa ftesa keni nevojë për t'u përgatitur.

Hapi tjetër është zgjedhja e metodës ftesat e dasmës . Ky është një proces shumë i rëndësishëm, sepse do të vendosë tonin për festën tuaj tek mysafirët dhe do t'i rregullojë ato me valën e dëshiruar. Konvencionalisht, llojet e mëposhtme të ftesës mund të dallohen:

 1. të shtypura (kartolina, fletëpalosje, fletushka etj.);
 2. video ftesë;
 3. forma të tjera jo-standarde (e-card, ëmbëlsirat, puzzles, artikuj tematikë, etj).

Pasi të keni përcaktuar pikëpamjen, mund të filloni të mendoni mbi elementët e ftesës, mënyrën e zbukurimit dhe natyrisht tekstin e ftesës për martesë.

Informacion për vizitorët

Pa marrë parasysh se çfarë ftese ju zgjidhni, të gjithë duhet të kryejnë kryesisht funksionin e informacionit dhe të informojnë mysafirët për detaje të rëndësishme.

Pra, në secilën ftesë duhet të jetë e pranishme:

 • data e dasmës;
 • koha e festimit (ndoshta 2 vargjet kohore - piktura zyrtare dhe një banket);
 • vend;
 • emrat e mysafirëve që ju ftoni;
 • emrat e nuses dhe dhëndërit.

Është e këshillueshme që të nënshkruani ftesën me dorë, kjo nuk do të jetë vetëm një shenjë e tonit të mirë, por do të jetë më e vlefshme për mysafirët tuaj. Është më mirë të nënshkruani kartat e ftesës tek një person me një shkrim të bukur të lexueshëm.

Gjithashtu, teksti i ftesës për martesë mund të përmbajë një njoftim për një kod të caktuar të veshjes, kjo duhet të shtohet në regjistër. Një opsion interesant do të ishte bashkangjitja në kartën e ftesës me historinë e dashurisë së nuses dhe dhëndërit. Kjo jo vetëm që do t'i ndihmojë disa të ftuar të mësojnë detajet e takimit tuaj, por do të bëhen gjithashtu një element i shkëlqyeshëm i festimit.

Ftesa për postë duhet të fillojë të bëjë 3-4 javë para datës së dasmës tuaj. Pra, të ftuarit do të kenë kohë të mjaftueshme për t'u përgatitur dhe për të planifikuar një vizitë në festën tuaj.

Përmbajtja e ftesës

Zgjedhja e formës së ftesës që ju duhet të kujdeseni për përmbajtjen e tyre. E gjitha varet jo vetëm nga imagjinata juaj, por edhe nga stili i zgjedhur i dasmës, sepse mund të jetë interesante të rrahet në tekstin e ftesës.

Teksti i ftesës për martesën shpesh përbëhet nga stili klasik zyrtar. Por kjo nuk është e nevojshme, sepse mund të dalësh me një tekst qesharake në një formë komike, ose edhe mund të nënshkruhësh ftesa në vargje. Nëse keni zgjedhur një temë interesante për një martesë, atëherë vazhdoni atë në ftesat tuaja. Zgjedhja, natyrisht, është e jotja, por ju sugjerojmë që të njiheni me idetë tona.

Variantet e teksteve të ftesës për martesë

Ftesat duhet disi të karakterizojnë ty dhe dasmën tuaj. Përpiquni të krijoni një tekst unik që do të shkruhet nga stili juaj, fjalët duhet të vijnë nga zemra. Në ndërkohë, ju ofrojmë mundësi dhe mundësi për të zgjedhur një model të ftesës së dasmës:

 1. 1. I dashur Lyudmila dhe Pjetri! Jemi të lumtur t'ju informojmë se kemi vendosur të martohemi. Ne do të doja t'ju ftonim të ndani këtë gëzim me ne.

Ne po presim për ju më 11 gusht në ora 12:00 në adresën ____________

Sinqerisht, Karina dhe Denis!

Sinqerisht, Karina dhe Denis

 1. 2. Ksenia dhe Andrew! Ne duam të ndajmë me ju lajmin e mirë - vendosëm të bashkonim përgjithmonë zemrat dhe fatet tona. Fiksimi zyrtar i sakramentit tonë të dashurisë do të bëhet më 12 janar të këtij viti. Ejani në zyrën e gjendjes civile në orën 11.00, e cila gjendet në adresën ________ për ceremoninë e martesës. Dhe në ora 16:00 ne po presim për restorantin Domino (adresa ____________) për të festuar këtë ngjarje.

Të duash, Angela dhe Nikita

 1. 3. Alena dhe Sergej! 23 Maj, hiqni të gjithë biznesin tuaj, sepse ju ftojmë në dasmën tonë. Ne me të vërtetë dëshirojmë që ju të dëshmoni zotohet tona zyrtare me njëri-tjetrin.

Ceremonia e daljes do të mbahet në orën 13:00 në bregun e lumit Dnieper pranë restorantit Ark në adresën ________. Banesa do të mbahet atje.

Looking forward to you, Christina dhe Michael

 1. 4. Të nderuar Anna! Krijoni historinë tuaj të dashurisë dhe dëshironi që të jeni të pranishëm në fillim solemn.

Do ta regjistrojmë martesën më 14 tetor në ZAGSE në ___________, dhe do të hani, pini dhe valle në kafenenë e Toscana (adresa ____________).

Ne po presim për ty, Cyril dhe Anfisa

 1. 5. Zonja jonë e dashur Marina dhe Xha Andrei 10 qershor do të jetë dita më e rëndësishme për ne - ne do të përforcojmë zyrtarisht dëshirën tonë për të qenë së bashku të gjithë jetën tonë. Kjo është shumë nderuese dhe emocionuese për ne, kështu që ne duam që njerëzit e ngushtë të jenë afër.

Ceremonia jonë e dasmës do të mbahet në orën 13.00 në _______, dhe banketi do të mbahet në kafenenë "Mbrëmje" (adresa ___________).

Ne po presim për ju! Maxim dhe Arina

Ftesat e temës

Kur të rinjtë organizojnë një martesë në një stil, është e nevojshme të përballohen të gjitha detajet në të dhe ftesa nuk është një përjashtim.

Kartat e tilla mund të nënshkruhen me inserte interesante origjinale.

Për shembull, ftesat për style wedding styag mund të duket kështu:

"Ira dhe Ruslan! URRRAAAA! Ne jemi duke u martuar! Dhe ne ju ftojmë në partinë tonë të shkëlqyer "Hipsters". Ne do të jemi të lumtur nëse mbështetni idenë tonë për të mbushur sallën e banketave me ngjyra të ndezura dhe dritë në katin e valleve. Ne jemi duke pritur për vajzat në veshjet e ndritshme, dhe zotërinj në këmisha mahnitëse!

Ne do të argëtohemi në kafene "Toscana" në _________. Duke filluar nga ora 18:00.

Julia dhe Mateu »

Duke vendosur një martesë në stilin kinematografik me ftesë, mund të shkruani:

"Studiuesi i filmit Ira & Igor Kovalevy paraqet një histori romantike të dashurisë së përjetshme.

Starring: Ira dhe Igor

Dashuria lind këtu dhe tani.

Ne presim për mysafirët në premierën e filmit në kafenenë "Vjenë" në _______.

Festimi në stilin gangster me siguri do të dekoroj ftesën, të cilat nënshkruhen si më poshtë:

"Kujdes! Dy klane me influencë RAVINSKI dhe BOROded do të bashkohen në një familje. Një parti në këtë nder do të mbahet më 15 nëntor në orën 17:00 në restorantin e Piano White në __________.

Ne do të dëgjojmë xhazin dhe do të pihet uiski. Ne po presim për ju!

Ftesat e Ftohtë

Përkundër faktit se një martesë është një çështje shumë serioze, është e këndshme kur të rinjtë i afrohen asaj me humor dhe shtojnë mprehtësinë e ftesave të tyre. Ftesat me argëtim me siguri do ta bëjnë dasmën tuaj të paharrueshme.

Ne ofrojmë për të nënshkruar ftesat tuaja të ftohta në pikërisht këtë stil:

 1. 1. Katya dhe Sergej! Do të jetë një moment, një moment absolutisht unik që ndodh vetëm një herë në jetë. Ju jepet mundësia për të parë Anya në një veshje mahnitëse të dasmës dhe Stas në një kostum të rreptë, dhe gjithashtu të provoni një tortë sooo delicious wedding!

Mos e humbisni !!!! Ne po presim për ju në 6 prill në orën 15:00 në kafenenë "Rosemary" në ____________.

Anya dhe Stas

 1. 2. I dashur Pjetri! Ne ju ftojmë të merrni pjesë në një klasë master në temën "A ka jetë pas martesës?", E cila do të mbahet më 30 mars në orën 18:00 në restorantin e Opera në ________.

Fondet e grumbulluara në klasën master do të shkojnë në fond për të ndihmuar familjen e të rinjve Petrovs.

Pjesëmarrësit e klasës Master kanë shpërblime më të këndshme: buzëqeshje, puthje dhe një copë tortë!

Pjesëmarrësit e klasës Master kanë shpërblime më të këndshme: buzëqeshje, puthje dhe një copë tortë

Ka ende shumë opsione për tekstet dhe paraqitjen e kartave, por pa marrë parasysh se si vendosni të nënshkruani kartat e ftesës tuaj, gjëja kryesore është se ato duhet t'u dërgohen njerëzve me të cilët dëshironi të ndani ditën e dasmës tuaj të lumtur.

Ku të filloni?
Ne ju ftojmë të merrni pjesë në një klasë master në temën "A ka jetë pas martesës?

Войти

Найти
Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»