Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Глава 2. Інтерфейс Photoshop: панель інструментів. Частина 1.

  1. інструмент Переміщення
  2. Інструмент Прямокутна область
  3. інструмент Лассо
  4. Інструменти Швидке виділення і Чарівна паличка

У попередньому розділі "Інтерфейс Photoshop: перше знайомство" ми в загальних рисах ознайомилися з інтерфейсом редактора, лише мигцем глянувши на Панель інструментів. Я так вчинив навмисно, бо в процесі написання першого розділу зрозумів, що для вивчення всього арсеналу скромною на перший погляд Панелі інструментів знадобиться окрема стаття.

Нагадаю, Панель інструментів ми будемо вивчати в нерозривному зв'язці з панеллю опцій (вона ж - Панель властивостей), яка є невід'ємною частиною будь-якого з обраних нами Інструмети. У ній показуються додаткові можливості і параметри активного інструменту. Там, наприклад, ми можемо поставити розмір, непрозорість і / або натиск Кисті, встановити растушевку для виділення, а також управляти безліччю інших параметрів.

Мал. 1. Панель інструментів (збільшення при натисканні).

Тепер розглянемо інструменти Photoshop в порядку їх слідування на Панелі інструментів зверху вниз (рис. 1).


інструмент Переміщення

Викликається "гарячої" клавішею V. Судячи з назви, цим інструментом можна переміщати різні об'єкти в шарах, але це не все. На панелі його властивостей (рис. 2) ми бачимо різні віконця, галочки і піктограмки. Це говорить про те, що даний інструмент не тільки переміщує.

Мал. 2. Властивості (опції) інструменту Переміщення (збільшення при натисканні).

Пропускаємо Чеккер з випадає меню "Автоматичний вибір: Шар / Групи шарів", він за замовчуванням активний, нехай таким і залишається:

Пропускаємо Чеккер з випадає меню Автоматичний вибір: Шар / Групи шарів, він за замовчуванням активний, нехай таким і залишається:

Він допомагає нам виділяти різні верстви / об'єкти одним кліком.

А ось неактивний поки Чеккер "Показати керуючі елементи":

Коли встановлена ​​"галочка", він постачає активний шар, з яким ми працюємо, рамкою з "вузликами" для повороту, розтягування і інших розмірно-просторових маніпуляцій над зображенням. Про це знати не завадить, але подібні операції ми згодом будемо робити трохи інакше.

Йдемо далі і бачимо першу групу піктограм:

Йдемо далі і бачимо першу групу піктограм:

Це опції вирівнювання об'єктів. Для чого вони потрібні? Подивіться, як рівно по лівому краю збудовані на рис. 1 рядка з назвами інструментів ФШ. Це я виділив їх (як шари на Панелі шарів) і просто клікнув по четвертій зліва піктограмі - "Вирівнювання по лівому краю". Всі рядки вирівнялися по одній лінії, а точніше, по лівому краю першого виділеного шару. Аналогічгно працюють інші піктограмки: вирівнювання по верхньому / нижньому краях, по вертикальних / горизонтальних центрам - все інтуїтивно зрозуміло.

Наступна група піктограм - інструменти розподілу об'єктів.

Уявіть, що на зображенні потрібно рівномірно розкласти якісь об'єкти з однаковими інтервалами між ними по вертикалі і / або по горизонталі. Ось так само на рис. 1 я виділив шари з текстовими рядками від "Переміщення" до "Масштаб" і клікнув по третій зліва піктограмі "Розподіл нижніх країв". Інструмент розподілив рядки по вертикалі з однаковими інтервалами між ними.

- Автоматичне виравніеваніе шарів - Автоматичне виравніеваніе шарів. Це остання піктограму на панелі опцій інструменту Переміщення. Її функція - "причесати" під одну "гребінку" геометрію виділених шарів. А саме, вирівняти різні геометричні та розмірно-просторові відмінності між шарами. Ця опція ніяк не виправить перспективу або дисторсии нашого знімка. Ні в якому разі. Вона лише може, наприклад, вирівняти бочкообразную форму одного шару з трапецієподібної іншого, привівши обидва до виду нормального прямокутника єдиного розміру / формату. Не більше. Все повністю автоматично. Нам, фотографам, навряд чи стане в нагоді це "диво" (не плутати з фільтром Спотворення / Distorshions, який реально корисний фотографам).

Резюме по імнструменту Переміщення. З огляду на наші майбутні вміння і завдання, цим інструментом ми навряд чи будемо користуватися. Хіба що опціями вирівнювання і розподілу. І то, якщо тільки нас з вами занесе в сторону дизайну.


Інструмент Прямокутна область

Він же і Овальний область, якої особисто я користуюся вкрай рідко, практично в одному випадку - при корекції "червоних очей". З цієї причини, а також і для зручності викладу будемо використовувати назву "Прямокутна область".

Викликається "гарячої" клавішею М. Знадобиться нам і не раз, причому в різних іпостасях. А тому читаємо уважно. :)

Спочатку розберемося, для чого потрібен цей інструмент. Його основне завдання - виділення частини зображення. А вже з виділеною ділянкою можна проробляти безліч фокусів. Наприклад, залити виділену ділянку будь-яким кольором, скопіювати цю ділянку, кадрувати фото, тобто обрізати його по межах виділення, або навпаки, видалити виділену область, або навіть використовувати її як безпечну зону. Останнє - це коли потрібно щось зробити (малювати, видаляти ластиком і т.п.) на обмеженому просторі, не зачіпаючи інші, сусідні ділянки зображення. В цьому випадку малювальне функції можливі тільки всередині виділення.

Для більшої наочності я приведу декілька прикладів використання цього інструменту з свого досвіду. Тобто, коли і як я сам ним користуюся:

1. Обрізати фотографій.

2. Видалення великих ділянок зображення перед обтравкой об'єкта (відсікання - це "вирізування" об'єкта з картинки).

3. Перетягування об'єктів. Наприклад, букв або фрагментів тексту. Виділяю і потім "тягну" з натиснутим Ctrl.

4. Копі-паст об'єктів, фонів, тексту і т.п. З шару в шар, всередині шару (вставка генерує новий шар), з файлу в файл.

5. "Малювання" рамки для фотографії.

Думаю, прикладів достатньо, хоча, повірте, я перерахував не всі випадки, коли використовується інструмент Прямокутна область. Висновок простий: инструмен важливий і корисний. Познайомимося з ним ближче.

Якщо в панелі інструментів клацнути на піктограмі інструменту Прямокутна область і утримувати її якийсь час, утримуючи, то з'явиться ось таке меню, що випадає (рис. 3):

Мал. 3. Меню, що випадає.

У цьому меню можна вибрати або прямокутну область виділення, або овальну, або горизонтальну / вертикальну лінію товщиною в 1 піксель. Іншими словами, тут ми вибираємо форму виділення: прямокутник, коло / овал або однопікельную лінію. Зверніть увагу, що буква "М" в меню показана тільки для перших двох рядків - для прямокутного і овального виділень. Це означає, що клацаючи по клавіші М з натиснутим Shift, інструмент буде переключатися з прмоугольного на овальне виділення і назад, не включаючи виділення лініями.

Переходимо до найцікавішого. Ось так виглядає Панель опцій інструменту Прямокутна область (рис. 4):

Мал. 4. Опції (властивості) інструменту Прямокутна область (збільшення при натисканні).

Пройдемося по Панелі опцій зліва-направо. першу піктограму Пройдемося по Панелі опцій зліва-направо - параметри інструменту, ми пропустимо. Немає в ній нічого.

А ось наступна група пікторграмм - А ось наступна група пікторграмм -   , Яку я б назвав Режими роботи інструменту , Яку я б назвав Режими роботи інструменту. Вона цілком навіть цікава. Якщо перша піктограма нам інтуїтивно зрозуміла - вона включена за замовчуванням і забезпечує можливість одноразового виділення, то наступні за нею дозволяють урізноманітнити процес виділення з метою отримання більш складних форм виділеної ділянки. Роботу цієї групи ми розглянемо докладніше на прикладі ось такого фото:

Мал. 5. Початкове фото на робочій області програми (клік для збільшення).

Натискаємо на другу піктограму Натискаємо на другу піктограму   , Яка називається Додавання до виділеної області , Яка називається Додавання до виділеної області. На перший погляд нічого не змінилося - курсор як був у вигляді хрестика, таким і залишився. Але ось ми спробуємо виділити верхню ліву частину знімка, а потім праву нижню, щоб прямокутники перетнулися. Приблизно як на рис. 6 нижче.

Поясню детальніше. Коли ми робимо перший виділення (від лівого верхнього кута тягнемо мишку з натиснутою кнопкою вниз-вправо), то інструмент поводиться цілком зазвичай - просто виділяє "мурашками" прямокутна ділянка. Але коли перше виділення готове, курсор злегка змінює вид - біля хрестика з'являється знак "плюс". Тепер ми можемо робити друге виділення - клацнути на правому ніженм кутку і тягнути мишу вліво-вгору з перетином другого і першого виділень. Суть цього режиму роботи в тому, що обидва прямокутника зливаються в місці перетину.

Мал. 6. Перетин виділень (клік для збільшення).

Примітка: на малюнку вище показані не справжні лінії виділення а-ля "мурашки", а звичайні намальовані. Просто для ілюстрації.

Якщо ми зробимо копі-паст отриманого виділення (виділили, скопіювали, вставили в новий файл), то картинка буде виглядати приблизно так:

Мал. 7. Результат роботи режиму "Перетин виділень".

Для зняття виділення натисніть Ctrl-D.

Тепер давайте кликнемо наступного піктограмі - Тепер давайте кликнемо наступного піктограмі -   , Яка називається Відняти з області , Яка називається Відняти з області.

Якщо ми знову повторимо дії з вищеописаного прикладу, то даний режим буде відрізнятися від попереднього так:

а) після першого виділення біля хрестика-курсора з'явиться "мінус", а не "плюс";
в) нижній прямокутник (другий за рахунком) "з'їсть" частина верхнього (першого) прямокутника в місці їх перетину.

Ось як буде виглядати результат при копі-пасти виділення фрагмента фото:

Ось як буде виглядати результат при копі-пасти виділення фрагмента фото:

Мал. 8. Результат роботи режиму "Відняти з".

Для зняття виділення натисніть Ctrl-D.

І остання піктограма - І остання піктограма -   з назвою Перетин з з назвою Перетин з. Після створення першого прямокутника (виділення) курсор змінює вигляд - додається ще один хрестик, але у вигляді літери "х". Суть даного режиму в тому, що після перетину обох прямокутників виділеним залишається власне місце їх перетину. Ось копі-паст фото в режимі виділення Перетин з:

Ось копі-паст фото в режимі виділення Перетин з:

Мал. 9. Результат роботи режиму "Перетин з".

Тобто, я зробив так, щоб перетин обох прямокутних областей потрапило на обличчя дівчини і, як бачимо, тільки це перетин і залишилося.

Отже, ми познайомилися з першою групою піктограм на панелі опцій. Для чого вони потрібні і як часто знадобляться вам в роботі з фото - складно сказати. Я всього лише описую функції і можливості інструментів Adobe Photoshop, а використання їх або повне забуття вами - це вже ваш вибір. Скажу чесно, що я користуюся інструментом прямокутні область дуже активно, але з усіх його режимів роботи (перетинів) іспользуютолько один - найперший, він же "за замовчуванням", він же - Нова виділена область.

Наступний блок в Панелі опцій - блок розтушовування. Виглядає він так: Наступний блок в Панелі опцій - блок розтушовування .

Що таке растушевка? Це розмиття краю на якусь кількість пікселів. Тоді край виділення, скажімо, після копі-паста, буде виглядати плавно
розмитим, а не жорстко окресленим, як при звичайному "вирізання". Чим більше пікселів ви вкажете в віконці "Растушевка", тим далі (глибше) буде розмиття краю.

Растушевка як параметр використовується не тільки в опціях даного інструменту. Її ви також зустрінете у властивостях (опціях) такого часто затребуваного ІНТСРУМЕНТ як Лассо (L) у всіх іпостасях (звичайне, прямолінійний і магнітне). А при роботі з інструментом Перо (P - від Pen), при спробі його перетворення в виділення, знову-таки потрібно вказати глибину розтушовування. Для цього вискочить спеціальне віконце.

Як тільки ми вкажемо значення розтушовування відмінне від нуля, відразу ж активізується чекер "Згладжування". Бажано поставити "галочку" - растушевка буде більш м'якою.

В яких випадках потрібна растушевка? Самий тіпічеий, це кагда нам необхідно вирізати якийсь об'єкт з одного фото і вставити його в інший файл. Якщо під час вирізання об'єкта, коли виділяємо об'єкт інструментами Прямокутне ласо, Магнітне Ласо або Перо, ми вкажемо кілька пікселів у віконці розтушовування, то край об'єкта зіллється з фоновим зображенням і не буде виглядати грубо вирізаним / вставленим а-ля "примітивний фотошоп".

Уявляю реакцію деяких обурений читачів типу "Не справа Фотографу займатися колажірованіем!" або "Такі трюки Фотографу не потрібні!". Чи не зарікайтеся, друзі! Ось вам приклад. Я недавно закінчив фотокнигу для маленької дівчинки (2 роки). Книга зроблена у вигляді казки про цю дівчинку і дівчинка була головним персонажем казки. Для реалізації задуманого я використовував справжні мальовані ілюстрації і злегка стилізовані під малюнок фотозображення самої дівчинки, раніше мною ж і зняті. Так ось, в рамках цього проекту мені довелося дуже багато раз "вирізати" з фотографій дівчинку і навіть її батьків і вставляти (точніше, монтувати) ці об'єкти в ілюстрації казки. Книга вийшла просто супер! І фотографом я бути не перестав, просто розширив горизонти своєї справи. :)

Коли-небудь зроблю матеріал з картинками на цю тему - самі все побачите. :)

Рухаємося далі, розглянемо наступний блок - блок Стилю:

. .

Для фотографа цей блок цікавий тим, що в залежності від завдання в віконці "Стиль" можна вказати, буде виділення утримувати якісь пропорції, або воно буде конкретного розміру, або це вільне зміна розмірів / пропорцій. Ось як виглядає меню, що випадає "Стиль":

Ось як виглядає меню, що випадає Стиль:

Мал. 10. Меню, що випадає "Стиль".

Вибираємо стиль:

"Нормальний" - виділення може приймати будь-яку форму / розмір прямокутника (овалу).

"Задані пропорції" і вписуємо якісь значення в віконцях праворуч, наприклад, "7" по ширині і "5" за висотою - отримаємо виділення зі співвідношенням сторін, зручним для подальшої підготовки до друку під типорозміри 15х10 см, 21х15 см, 30х20 см і т . Д. Таке виділення може змінювати свої розміри, але буде зберігати пропорції сторін. Це потрібно під час кадрування у повний розмір під час постобробки фото. Нагадаю, що матриці ціфрозеркальних камер Nikon і Canon мають співвідношення сторін 3х2.

"Поставлене розмір" - в віконцях "Ширина" та "Висота" вписуємо розмір сторони в пікселах. Виділення при цьому набуває незмінний розмір. Все, що ви зможете з ним робити - це рухати в різні боки, але без зміни розмірів. Буває корисним для підготовки 100% -х кропить фотографій для пікселоедства на ФотоФорум. :). І не тільки, звичайно.

Ось, мабуть, і все корисне (для нас) на Панелі опцій інструменту Прямокутна область. Останній блок, що складається з однієї кнопки "Уточнення краю", ми розглядати не будемо, тому що ця кнопка відкриває докладний меню властивостей краю (межі) виділення. Для початкового знайомства з програмою це вже буде занадто, тим більше, що частина вмісту цього меню ми вже розглянули.


інструмент Лассо


Ще один виділяє інструмент. Викликається "гарячої" клавішею L. Складається з трьох варіантів, а саме:
1) Лассо - за замовчуванням;
2) Прямолінійний Лассо;

3) Магнітне Ласо.

Перемикання між варіантами інструменту - як зазвичай, через Shift, тобто натисканням Shift-L.

Лассо - формує лінію виділення, якщо ми малюємо з натиснутою кнопкою миші Лассо - формує лінію виділення, якщо ми "малюємо" з натиснутою кнопкою миші. Можна малювати складну лінію з безліччю відхилень, але з обов'язковою умовою - кінець лінії з'єднується з початком, формуючи замкнуту область. У місці з'єднання початку і кінця нашої лінії біля курсору з'явиться кружечок. Так ми дізнаємося, що точно потрапили куди треба. :)

Такий метод виділення більш зручний для дизайнерів, які працюють з графічним планшетом, за яким малюють спеціальним стилусом. Мишкою так не порісуешь. Для роботи мишею більше підійде наступний варіант інструменту - Прямолінійний Лассо.


Прямолінійний Лассо - для формування зони виділення спочатку натискаємо мишкою в місці початку лінії, а потім в тих місцях, де крива повинна змінювати напрямок Прямолінійний Лассо - для формування зони виділення спочатку натискаємо мишкою в місці початку лінії, а потім в тих місцях, де крива повинна змінювати напрямок. Між кліками виходить прямий відрізок лінії виділення. Тобто, Прямолінійний Лассо вміє малювати тільки прямими відрізками. Звідси і така назва. Так, наприклад, щоб обвести якусь округлу зону, нам доведеться багаторазово кликати мишкою, створюючи маленькі отрезочкі кривої.

Умова завершення виділення таке ж як і у звичайного Лассо - останню крапку лінії з'єднуємо з першою, тобто робимо замкнутий простір.

Перед тим, як перейти до розгляду магнітного Лассо, поглянемо на Панель опцій інструментів Лассо і Прямолінійний Лассо. Для обох варіантів Панель опцій виглядає однаково:

Для обох варіантів Панель опцій виглядає однаково:

Мал. 11. Панель опцій інструментів Лассо і Прямолінійний Лассо.

Зліва, на початку панелі, ми бачимо піктограму самого інструменту, в випадаючому меню якої відкриваються різні шаблони використання Лассо. Мало корисно і, загалом, нічого цікавого. Праворуч ми бачимо знайомі вже піктограми, які я назвав Режими роботи інструменту. Ми їх розглядали вище - для інструменту Ласо їх функції не змінюються. А ось наступна опція панелі - Растушевка з віконцем введення значення - це цікава і корисна фішка Фотошопа. Зупинимося на ній докладніше.

Уявіть, що вам потрібен не ідеально чіткий край виділення, немов ножицями обрізаний, а м'яко розмитий, який допоможе виділеному / вирізаному об'єкту добре "злитися" з фоновим зображенням. Растушевка для цього і створена. Вона м'яко розмиє край виділення, якщо в її віконці вказано не нульове значення. У свою чергу, ціфірькі в віконці вказує, на скільки точок (пікселів) від краю виділення слід розтягнути розмиття краю. Цю опцію можна назвати стандартною для ФШ, оскільки вона застосовується і для інших інструментів виділення зображень.

Ще правіше розташованій чекер Згладжування. Зазвичай він включений за замовчуванням і мається на увазі, що його відключають лише в одному випадку - якщо процедура згладжування гальмує роботу комп'ютера. Ось тут допитливий читач може задати закономірне питання: "Навіщо на слабкі машини ставити Photoshop CS5, якщо останній гальмує на стародавньому залозі?" Відповідь очевидна, а звідси і висновок: "галочку" Згладжування залишаємо включеної і не чіпаємо. :)

І остання опція - Уточнення краю - надає широкі можливості по домальовування / виправлення отриманого краю виділення. Стає активною тільки тоді, коли виділення завершено і лінія замкнулася. Про її потрібності сперечатися не буду, оскільки я не дизайнер. Для фотографів - нехай кожен сам пограється і вирішить для себе, користуватися даною опцією чи ні.

Магнітне Ласо - це вже як би автоматизована версія Прямокутного Лассо Магнітне Ласо - це вже як би автоматизована версія Прямокутного Лассо. Лінія виділення сама прилипає, немов до магніту, до краю об'єкта на зображенні. Нам залишається тільки вести курсор уздовж виділяється об'єкта по якійсь лінії майбутнього виділення. Головна умова роботи інструменту - виділяється об'єкт повинен мати досить чітку грань і бути контрастним по всій довжині виділення. Тільки в цьому випадку лінія буде надійно "прилипати" до контрастному краю виділяється об'єкта. Втім, ступінь "розумності" само-прилипали лінії можна регулювати в Панелі опцій інструменту. Панель опцій така ж, як і у попередніх Лассо, з тією різницею, що між чекер "Згладжування" і кнопкою "Уточнення краю", якраз і розташовані органи управління "пріліпайкой" Магнітне Ласо. Ось вони - виділені рамкою:

Мал. 11. Опції управління інструментом Магнітне Ласо.

Розглянемо органи управління "пріліпайкой".

Ширина - у віконці праворуч встановлюємо діапазон нишпорення "розумної" лінії в пошуках контрастного краю. Встановлюється в пікселах. Чим більше цифра, тим далі буде "стрибати" "голова" лінії, в спробах до чого-небудь приклеїтися. При малих значеннях чіткіше тримає край об'єкта, далеко не нишпорячи, але вимагає точності від користувача. Якщо у вас "здригнеться рука", то "пріліпайка" цілком може "втратити" край. Доведеться повертатися на кілька "вузлів" назад, натисканнями Backspace. Оптимальне значення при необхідності підбирається "методом тику".

Контрастність - можна ще охарактеризувати як "чутливість". У віконці вказується мінімальний контраст переходу / краю, здатний притягнути лінію виділення. Чим більше цифра, тим важче приліпити лінію до мало контрастним краях об'єктів. Теж підбирається "методом тику" в залежності від чіткості / контрастності країв об'єкта.

А ось ця кнопка - А ось ця кнопка -   включає режим залежно ширини пера інструменту від ступеня натискання на графічний планшет включає режим залежно ширини "пера" інструменту від ступеня натискання на графічний планшет. Для фотографа, який користується мишкою замість планшета, ця кнопка марна і її можна відключити або взагалі не чіпати - без різниці.

Важливий момент, загальний для всіх видів інструменту Ласо: якщо ми не завершили лінію і натиснули Enter, то лінія замкнеться самостійно, з'єднавшись з першою точкою виділення. Не забувайте про це, тобто утримуйте завчасно ліву кнопку миші при малюванні виділення.

Про всяк випадок нагадаю: для зняття виділення натискаємо Ctrl-D.

Інструменти Швидке виділення і Чарівна паличка


Хто в дитинстві не мріяв мати чарівну паличку? Шкода, що доросле життя невблаганно прозаїчна і, як правило, обламує наші дитячі мрії. Але не всі. По крайней мере, чарівна паличка у нас тепер є. :)

Тепер все по порядку. Натиснемо мишкою і трохи потримаємо, не відпускаючи, піктограммка Тепер все по порядку або - зазвичай за умовчанням ми бачимо першу з них. Через секунду відкриється менюшка, як на малюнку нижче:

Через секунду відкриється менюшка, як на малюнку нижче:

Мал. 12. Вибір інструментів Швидке виділення і Чарівна паличка.

Як видно з рис. 12, обидва інструменту можна також викликати "гарячої" клавішею W (від англ. W izard - чарівник). Перемикання між інструментами як зазвичай - через Shift, тобто натисканням Shift - W.

Навіщо потрібні ці інструменти? Як це не смішно, але вони теж допомагають нам створити виділення. Різниця в тому, що ці інструменти створюють виділення повністю автоматично з мінімальною участю людини. І виділення, створювані ними, більш складні, вони явно не під силу ні Лассо, ні тим більше прямокутне виділення. Давайте розглянемо докладніше принципи їх роботи.

Ми знаємо, що зображення складається з кольорових крапок, кожна з яких описується значенням трьох змішаних кольорів: червоного (R ed), зеленого (G reen) і синього (B lue) - це і є колірний простір RGB. Принцип роботи Чарівної палички самий зрозумілий. Кількома мишкою в будь-яку точку зображення і інструмент починає шукати і "захоплювати" розташовані поруч точки такого ж або близького значення кольорів. Таким чином всі точки такого ж або майже такого ж кольору (ступінь "схожості" задається налаштуваннями), що примикають один до одного, перетворюються в одну виділену область. Так, наприклад, потанцювавши з бубном і клікнувши мишей не менше півсотні разів, можна виділити чорну футболку на фото з дівчиною-моделлю:

Мал. 13. Складне виділення за допомогою інструменту Чарівна паличка.

Чи зручний цей інструмент в роботі фотографа? Сказати складно. Наприклад, я їм не користуюся, але новачки його люблять - одна назва чого варта! :) Я ж подібні виділення роблю більш легким і коректним способом - інструментом "Рівні" в одному з колірних каналів. Розумію, що для новачків сказане мною поки що звучить абракадаброю, але повірте, більшість з вас незабаром самі будуть ним користуватися. А поки що не гріх погратися Чарівної паличкою (для стислості - ВП). Тим більше, що нижче ми вивчимо її опції.

Заради справедливості зауважу, що я іноді користуюся ВП - коли потрібно прибрати однорідний фон. Це може бути, наприклад, білий фон під текстом, який мені потрібно перенести на інший фон. Але, погодьтеся, до обробки фото цей випадок не має відношення. :)

- А чим же відрізняється Швидке виділення від Чарівної палички? - запитаєте ви. Відповідаю. Інструмент Швидке виділення більш схожий на кисть, на зображенні він захоплює інформацію про тон і кольорі відразу якогось безлічі точок, охопленого колом його "пензля". Цим інструментом і працюють інакше - не клацають по точкам, а як би замальовують об'єкт його виділяє пензлем. Плавно водячи курсором по виділеної області.

Тепер розглянемо Панель опцій інструменту:

Рис 14. Панель опцій інструменту Швидке виділення.

Зліва бачимо піктограму самого інструменту з трикутним значком меню, що випадає. Там знаходяться всякі шаблони, які нам, повірте, навряд чи знадобляться. Наступний блок - три кнопки - намальовані стілуси з виділенням, з яких другий зі знаком "плюс", а третій з "мінусом". Тут вибирається режим роботи інструменту. Перша кнопка називається "Нова виділена область" - вона просто створює виділення "з нуля". Однак, як тільки ви відпустите кнопку миші і потім заходите ще домалювати частина області, то наступну кнопку "Додавання до виділеної області" натискати вже не доведеться, вона включається автоматично, коли ви закінчується перший виділення. Біля курсора з'явиться знак "плюс", що свідчить про зміну режиму на "Додавання ...". А тепер уявіть, що ви перебрали лишку і виділена область виявилася більшою, ніж потрібно. В цьому випадку натискаємо третю кнопку - "Відняти з" - і слово ластиком прибираємо зайве виділення. До речі, біля курсора тепер з'явиться "мінус". Я ж в таких випадках роблю простіше: малюю з натиснутим Alt. Це швидше, ніж кликати по кнопках. Як тільки закінчу "прати" непотрібне виділення, так відразу режим роботи знову відновлюється на "Додавання ...".

Наступний блок - Параметри пензля. Чорний кружечок з циферки внизу і трикутником меню, що випадає. Кількома на на цьому блоці і бачимо меню установки Параметрів кисті:

Мал. 15. Меню Параметри пензля.

Зауважу, що дане меню нам цікаво само по собі, а не тільки в рамках вивчення інструменту Швидке виділення, бо сам інструмент у фотографа, на мою думку, мало затребуваний. Нам важливі параметри Її Величності Пензлик, оскільки знадобляться ще не раз - ось їх-то знати і розуміти потрібно. А тому не поспішаючи ознайомимося з питанням.

Ну старе російське слово Size, думаю, знають всі. :) Це, власне, розмір самої кисті в пікселах. Тобто, саме таку область буде охоплювати наш інструмент при одному торканні до зображення. Тут все ясно.

Жорсткість - змінює щільність кисті від центру до краю. Тобто, 100% - це означає, що кисть має однакову щільність від центру і до краю. Зі зменшенням цього значення край починає розмиватися (робитися більш прозорим) і чим менше цифра, тим ближче до центру розтягується розмиття від краю кисті.

Інтервали - лінія, яку ви бачите при малюванні будь-яким інструментом,
використовують кисть, утворюється багаторазовими повтореннями відбитків
(Одиночний відбиток виходить при одноразовому натисканні на ліву кнопку
миші без її переміщення). Відстань між відбитками визначається в
відсотках щодо розміру кисті.

____________________________________________________________________

Зв'язок з автором / дізнатися про фотошколі: Зв'язок з автором / дізнатися про фотошколі:   ICQ 111773834,   Написати лист   Надіслати безкоштовний SMS на тел ICQ 111773834, Написати лист
Надіслати безкоштовний SMS на тел .: +38 063 7484641

Повернутися в "фотошколи Turian'а"

Для чого вони потрібні?
В яких випадках потрібна растушевка?
Ось тут допитливий читач може задати закономірне питання: "Навіщо на слабкі машини ставити Photoshop CS5, якщо останній гальмує на стародавньому залозі?
Навіщо потрібні ці інструменти?
Чи зручний цей інструмент в роботі фотографа?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»