Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Службовий етикет: як правильно поводитися на новому робочому місці

Вступивши на службу на нове місце роботи, головним правилом є вивчити порядки, заведені в даній компанії або організації. Існує така приказка, що «зі своїм статутом у чужий монастир не ходять».

Природно, якщо новий працівник занадто активно починає вриватися в життя своїх новоспечених колег, перекраівая її і змінюючи щоденні звичаї і ритуали, прийняті в даному колективі, то це може відразу ж сприйнятися «в багнети». Такий «активіст» ризикує бути відкинутим і не прийнятим товаришами по службі. Недотримання службового етикету - спеціальних правил, прийнятих в тому чи іншому робочому колективі, може привести до сумних наслідків.

Як вже було сказано, службовий етикет - це набір правил, які допомагають людям, які працюють в одній організації, більш комфортно співіснувати. Комфортне співіснування часом є головним і найважливішим умовою для успішної роботи, адже тільки при взаємній підтримці, за умови відсутності протистояння один одному, працівники можуть краще справлятися зі своїми обов'язками.

Що включає в себе службовий етикет? Прийшовши на нове робоче місце, перш за все необхідно познайомитися з усіма, з ким доведеться працювати. Бажано не показувати свою перевагу перед тими, хто нижче рангом або у кого більше низькооплачувана посаду.

Необхідно пам'ятати, що перше враження про себе - найважливіше і якщо воно негативне, то таким може і залишитися на довгий час в пам'яті колег. Ввічливість і дружнє ставлення не завадять.

Під час знайомства з товаришами по службі, слід дізнатися їх імена і бажано їх запам'ятати або навіть записати. Якщо в перший день роботи з кимось із товаришів по службі склалися більш довірчі відносини, то у нього можна дізнатися трохи більше про порядках, заведених в компанії - про те, чи дають премії, які умови збільшення зарплати , Хто за що відповідає, порядок оплати лікарняного бюлетеня і деякі інші речі, які можуть знадобитися в майбутньому.

Щоб уникнути незручного становища, бажано розпитати також про посади і обов'язки кожного із співробітників. Верхом неввічливості вважається, якщо новий працівник не знає імені, прізвища та по батькові свого начальства. Це може «спливти» в момент заповнення якого-небудь заяви, тому перше, що необхідно з'ясувати для себе - це ініціали директора, заступника директора та безпосередньо свого начальника (якщо такий є). Ця інформація обов'язково знадобиться і при здачі своєї роботи, а також у разі, якщо знадобиться допомога.

Незайвим буде оглянути місце своєї роботи, особливо якщо це - величезне підприємство. Для цього потрібно попросити кого-небудь під час перерви провести «екскурсію» по будівлі - погано, якщо через деякий час роботи на новому місці працівник продовжує плутатися в кабінетах і спізнюється на зібрання.

Перші дні роботи на новому місці - одні з найважчих, адже все здається незнайомим, а деякі речі і зовсім дивними. Однак не варто поспішати з усуненням «дивацтв» - навіть займаючи управлінську посаду, необхідно для початку придивитися до того, як працює колектив і, можливо, такий спосіб роботи виявиться найбільш ефективним.

За етикетом не рекомендується в перші дні служби ходити з відстороненим виглядом, ухилятися від роботи, тікати першим по закінченню робочого дня. Більш того, бажано затриматися на роботі хвилин на п'ятнадцять, використовуючи цей час для того, щоб привести своє робоче місце в порядок, розкласти речі, паперу та ознайомитися, як залишають свої робочі місця інші працівники.

Так само службовий етикет забороняє обговорювати на робочому місці особисті питання, пліткувати, розносити чутки тощо. Якихось особистих стосунків і дружба з колегами теж не повинні виставлятися напоказ. І, звичайно ж, як і в будь-який інший сфері життєдіяльності людей, головними помічниками спілкування є повага, тактовність, а також уміння слухати і чути.

Марина Чернявська, спеціально для сайту "Ділова дівчина" - busy-girl.ru


Що включає в себе службовий етикет?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»