Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як вибрати парогенератор для будинку: розглядаємо основні функції та характеристики

  1. Види побутової техніки з функцією генерації пара
  2. Що краще - праска або парогенератор?
  3. Основні характеристики парогенераторів
  4. потужність
  5. Способи подачі пари
  6. Резервуар для води
  7. Вид ємності для води
  8. Захист від накипу
  9. Режим роботи
  10. Додаткові функції
  11. важливі деталі
  12. Матеріал підошви праски
  13. рукоятка
  14. вага
  15. Довжина шнура і шланга подачі пари
  16. Форма носика і розташування системи подачі пари
  17. Ціни і бренди

Побутовий парогенератор застосовується як альтернатива звичному праски. У деяких випадках такий прилад здатний легко замінити відпарювати і виконати ще багато додаткових дій, які обов'язково потрібно враховувати при виборі приладу. Рекомендуємо при виборі враховувати потужність приладу, яка повинна відповідати параметрам 1600 - 2000 Вт, інтенсивність подачі пари в діапазоні 90 - 140 г / хв і обсяг резервуара для води, який при частому використанні парогенератора повинен бути виносним не менше 2 літрів. Важливим критерієм є і зручність, що визначається якістю підошви, видом рукоятки і довжиною шнура. Можливо, для ідеального вибору доведеться розглянути виробників не тільки побутової лінійки, але і напівпромислової, серед яких варто виділити бренди Polti, Lelit, MIE.

На щастя господинь ринок побутової техніки радує різноманіттям розумної техніки, яка в рази полегшує домашню працю. До категорії корисних, а, на думку деяких фахівців і реклами, незамінних домашніх приладів відноситься парогенератор. Спробуємо розібратися, наскільки таке пристосування необхідно і як вибрати парогенератор для будинку.

Потужні системи і пристрої подачі пари успішно застосовуються в промисловій діяльності людини. Про те, що пар, особливо сухий і має високу температуру, допомагає вирішувати багато проблем з очищенням і прасуванням відомо давно. Саме ці якості пара були застосовані розробниками побутової техніки та дозволили з'явитися новим приладам, в розмаїтті яких легко заплутатися.

Види побутової техніки з функцією генерації пара

Які прилади з функцією генерацією пара сьогодні пропонує ринок або магазини в інтернеті:

Прасувальні системи з парогенератором для будинку. Це багатофункціональні системи, в які входить дошка, що має особливе покриття і сам праска баком, в якому і генерується пар. Саме такий пристрій і прийнято називати парогенератором.

Саме такий пристрій і прийнято називати парогенератором

Отпариватель. Призначений для вертикального відпарювання одягу. Допомагає не тільки впоратися з функціями прасування, але і помити вікна, отпарить штори без застосування хімічних компонентів.

Допомагає не тільки впоратися з функціями прасування, але і помити вікна, отпарить штори без застосування хімічних компонентів

Пароочиститель. Це універсальні пристрої, що генерують пар, за допомогою якого можна легко очистити килим, видалити застарілі плями без пошкодження ворсу, продезінфікувати будь-які дерев'яні, кам'яні, пластикові поверхні. Така техніка використовується виключно для прибирання, і до прасування не має ніякого відношення.

Парова швабра . Це зручний і багатофункціональний прилад для прибирання. На жаль для відпарювання одягу він не дуже підходить, але щоб помити кахель, підлоги або вікна цілком згодиться. Сучасний ринок пропонує велику різноманітність парових швабр на будь-який смак і гаманець.

Такий поділ приладів, що генерують пар, по їх функціональності допомагає уникнути плутанини і вибрати техніку, яка задовольнить конкретні потреби.

Що краще - праска або парогенератор?

Багато господинь сприймають парогенератор, як звичний праска з посиленою подачею пара. Це в корені неправильна формулювання і некоректне порівняння.

Функціональність праски забезпечена механічним тиском на тканину. А температура і пар полегшують процес, розігріваючи і зволожуючи поверхню речі.

Свого часу парогенератор забезпечує тандем цих функцій. Іноді досить потоку пара, щоб позбутися від складок, фактично без торкання підошвою праски тканини. Відповідно продуктивність парогенераторів з праскою для будинку в рази вище звичайних класичних прасок. Саме завдяки паровому впливу відмінно вигладжуються важкодоступні для праски місця навколо гудзиків, манжети зі складками, плечики.

Крім цього, пара, проходячи через розігріте підставу праски повністю осушується. Це властивість парогенератора допомагає уникнути появи конденсату і вологих розлучень на одязі. До того ж розпечений пар - найлютіший ворог мікробів, бактерій, цвілі. Це дозволяє здійснювати не тільки прасування виробів, а й дезінфекцію. За допомогою такого приладу легко вивести плями і позбутися від запаху сирості.

Тому при виборі техніки для прасування варто знати, що прасувальний прилад з парогенератором і праска зі звичною подачею пара - речі кардинально різні.

Основні характеристики парогенераторів

При виборі парогенератора для будинку ціни не завжди грають ключову роль, так як у вартість прилади вкладені не тільки корисні функції, але і ім'я виробника. Тому варто почати вибір відповідної моделі з вивчення ключових характеристик.

потужність

Саме потужність відбивається на часі нагрівання. Зазвичай пропонуються моделі потужністю від 800 до 3100 Вт. Доведеться оцінити важливість цього параметра і зважити, що важливіше, екстрений нагрів пара або економія електроенергії . Але слід враховувати, що малопотужні прилади втрачають не тільки в швидкості нагріву, але і в підтримці температурних режимів. Тому для будинку краще купити техніку, що має показник потужності в 1600 - 2000 Вт.

Способи подачі пари

При виборі функцій, пов'язаних з подачею пара, варто звертати увагу на два основних параметри:

  1. Тиск. Пар може подаватися під тиском від 2 до 6 бар. Хороший парогенератор оснащений можливістю максимально швидко подавати пар, а для цього потрібно високий тиск. Тільки з такими показниками можна буде без проблем впоратися з вертикальною обробкою або прасуванням верхнього одягу.
  2. Інтенсивність подачі пари. Постійна подача забезпечує струмінь в 90 - 140 г / хв. Краще вибирати цей показник вище. Важливим є і паровий удар. Зазвичай для цього показника виробники забезпечують струмінь в 95 - 260 г / хв. Відповідно, чим він буде вище, тим краще.

Відповідно, чим він буде вище, тим краще

Всі показники, що стосуються подачі пари, повинні бути на максимальному рівні. Це в рази спростить роботу з приладом.

Резервуар для води

Ще один важливий параметр при виборі парогенератора. Обсяг може варіюватися в межах 0,7 - 2,2 літра.

Якщо парогенератор буде використовуватися не так і часто, краще вибрати невеликий резервуар. Такий агрегат займає менше місця, його можна зберігати в шафі, але вода в ньому закінчується в рази швидше. Коли ж у великій родині щодня перегладжувати гора білизни або прилад використовується в професійних цілях, наприклад, кравчинею, доведеться зупинитися на об'ємному резервуарі.

Так само зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений бачок. Краще, щоб він був прозорим, так можна буде візуально відслідковувати обсяг рідини.

Вид ємності для води

Існують кілька видів бойлерів:

  1. Винесені окремі бойлери, генеруючі пар, з'єднані з праскою парової трубкою - гріються до 10 - 15 хвилин.
  2. Вбудовані ємності з функцією миттєвого подачею пара, так як вода надходить відразу на розпечений теплової елемент - бойлер збільшує вагу праски.
  3. Подвійні бойлери з перекачуванням холодної води в другій резервуар в дозованому обсязі - мають великі розміри.

Кожен вид має свої недоліки. Вибирати доведеться, виходячи з пріоритетів часу, ваги або місця.

Захист від накипу

Якість води, яка застосовується для заливки в резервуар, не завжди відповідає рекомендаціям виробника.

А поради по використанню дистильованої або очищеної води притаманні дешевим моделям, в яких не передбачена спеціальна захист. Тому для продовження служби техніки необхідно буде очищати бак від періодично збирається накипу.

Добре, якщо в приладі буде присутній система захисту від накипу. Це можуть бути стрижні, на які збирається накип або спеціальні індикатори, які сигналізують про необхідність очищення резервуару. Корисною буде інформація, як очистити праска від накипу , А також від пригоріла тканини .

Режим роботи

Основні типи парових генераторів представлені:

  • з ручним регулюванням подачі пари;
  • без регулювання;
  • з автоматичним підстроюванням режиму, в залежності від типу оброблюваної тканини.

Краще віддати перевагу моделі, де режим прасування буде регулюватися вручну. Це може бути кнопкове управління або регулювання за допомогою повороту перемикачів.

Додаткові функції

Для хорошого праски з парогенератором наявність додаткових функцій - обов'язкова умова.

Можливості обладнання поширюються як на його функціональність, так і на безпеку. Варто звернути увагу на наявність:

  1. Вертикального відпарювання, тобто здатність праски подавати пар саме в такому положенні. Якщо така функція відсутня, впоратися з відпарюванням костюмів, верхнього одягу, штор буде проблематично. Функція також необхідна для роботи з делікатними тканинами, яким просто протипоказаний прямий контакт з розпаленілої підошвою праски.
  2. Функції розбризкування. Необхідна для роботи з тканинами, які не можна відпарювати. Зволоження в таких випадках краще проводити розбризкуванням.
  3. Сухого прасування. По суті, така функція дозволяє використовувати пристрій як звичайний праска.
  4. Протикраплинний системи. Не дозволяє залишкам вологи накопичуватися в крапельки і потрапляти на тканину, утворюючи розлучення.
  5. Автовідключення. Вкрай важлива для безпеки функція. Коли праска знаходиться більше півхвилини без руху в горизонтальному положенні або близько 15 хвилин у вертикальному, система підігрівання відключає автоматично. Працюючи з таким приладом, не доведеться панікувати, що забули його включеним.

Ці функції не можна віднести до незначних дрібниць. Тому обов'язково варто поцікавитися про їх наявність у продавця при покупці парогенератора.

Вибираючи між праскою і парогенератором не поспішайте. Ознайомтеся з іншими видами прасувальних машин, можливо вам більше сподобатися прасувальний прес . У хімчистці або швейної майстерні можуть стати в нагоді декілька різних машин, наприклад: парогенератор і манекен для розгладження сорочок і костюмів.

важливі деталі

Не тільки функціональність, але і зручність експлуатації, відбивається на виборі техніки. З приладом доведеться працювати довго. Тому переконайтеся, що параметри підходять особисто вам, тим більше вони також відображаються на ціні.

Матеріал підошви праски

Матеріал підошви праски

Алюміній вважається непрактичним матеріалом і виробниками прасок практично не застосовуються, так як на такому матеріалі при необережному поводженні утворюються подряпини.

Нержавіюча сталь здатна забезпечити рівномірний прогрів, і не вимоглива в експлуатації і догляді.

Дорогі моделі мають тефлонову, керамічну або металокерамічну підошву. Такий матеріал швидко прогрівається, відмінно ковзає, але досить крихкий і боїться будь-яких ударів.

Титанові підошви можна зустріти у моделей преміум класу. Це надійний і стійкий матеріал, але для розігріву потрібно більше часу, так як у титану погана теплопровідність.

Можна зустріти і комбінацію матеріалів з алюмінію і тефлону (схильний до подряпин, погано гріється), алюмінію і кераміки (крихкий), алюмінію і нержавіючої сталі (один з кращих матеріалів для прасок).

рукоятка

Саме від того, як праска «сяде» в руку, буде залежати комфортність роботи з ним. Вибір підходящої рукоятки - суто особиста справа. Тому комфортність краще перевірити самостійно, взявши праска в руку, а не спиратися на відгуки. Однозначно, набуваючи пріор через інтернет, конфігурація рукоятки залишиться сюрпризом.

вага

Багато хто звик, що хороший праска повинен бути важким. Ситуація з парогенератором кардинально протилежна. Його продуктивність забезпечується парою, а не вагою. А працювати доведеться, часто тримаючи прилад у висячому положенні. Тому краще віддавати перевагу легким моделям праски.

Враховуйте, що під час роботи він буде трохи важче за рахунок надходить в нього води.

Довжина шнура і шланга подачі пари

Не дуже зручно працювати з пріором, коли доводиться додатково шукати подовжувач, щоб його підключити до мережі. Ще гірше складається ситуація, коли шланг, по якому від резервуара до праски подається пар, занадто короткий. Під час прасування не вийде працювати нормально, так як потрібно буде постійно рухати одяг ближче до резервуару, щоб праска елементарно дістав до неї.

Форма носика і розташування системи подачі пари

Ідеальними вважаються праски з загостреними носиками. Це відбивається на якості прасування.

Якщо необхідно дістатися до важкодоступних місць, підошва з заокругленим носиком не допоможе. Чи не буде толку і від вузького носика, що не оснащеного подачею пара. Зверніть увагу, як розташовані дірочки на підошві для подачі пари. Якщо носик позбавлений їх, це суттєвий мінус для моделі.

Ціни і бренди

Добре відомо, що купуючи техніку, зазвичай переплачуємо нема за функції, а за ім'я виробника. У категорії побутових парогенераторів можна зустріти відгуки про моделі розкручених брендів. Лідерами продажів сьогодні є Tefal, Philips, Braun, Bosch, Vitek, Rowenta.

Але може не варто поспішати за розкрученими брендами, а познайомитися з напівпрофесійними моделями, які, до речі, за своєю функціональністю будуть на порядок вище, а за ціною дешевше, ніж техніка з ім'ям. У цій категорії лідирує Polti, Lelit, а також російський бренд MIE.

У житті є набагато цікавіше речі, ніж прасування. Вибирайте функціональний парогенератор і забудете про годинник регулярного переглажіванія гір білизни та одягу.

Лариса, 18 грудня 2016.

Збережіть і поділіться інформацією в соцмережах:

Рекомендуємо прочитати

Що краще - праска або парогенератор?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»